עדכונים ומשחקים!

– בן סימונס מתראיין ל-ESPN ונשאל מי הוא מאמין שצריך לזכות ברוקי השנה: "אני, 100 אחוז. שיחקתי טוב לאורך כל העונה, אם תסתכל על המספרים תראה. מי שמבין את המשחק יודע". סימונס צחק כשנאמר לו שזה "מירוץ של שני שחקנים" לתואר הרוקי, וענה כשנשאל בנוגע לאיזה רוקיז אחרים קלטו את תשומת ליבו: "אף אחד. אני רוצה להיות אחד הגדולים, אז אני מסתכל על שחקנים כמו קווין דוראנט, לברון ג'יימס, סטף קארי, ראסל ווסטברוק.. שחקנים כאלו. זה איפה שאני רוצה להיות, אז אלו השחקנים שאני מסתכל עליהם". כשנשאל על האם העובדה שהוא כבר בילה שנה בליגה קודם נותן לו יתרון: "לחזור מרגל שבורה זה בטח לא יתרון, אבל אנשים יגידו מה שהם יגידו. בסופו של יום זה השנה הראשונה שלי בליגה. יש שחקנים בני 30 שמגיעים מאירופה ונחשבים רוקי". בנוגע לתארים שירצה להשיג: "אליפויות. אני רוצה להיות שחקן ההגנה של השנה, MVP.. יש הרבה תארים שאני רוצה להשיג, אבל בסופו של יום אני רוצה לזכות באליפות".

– פט ריילי מספר בספר חדש מאת כתב הספורט איאן תומסן ("The Soul of Basketball: The Epic Showdown between LeBron, Kobe, Doc and Dirk that Saved the NBA") כי לברון דחק בו לעזוב את משרת הפרונט-אופיס ולשוב לאמן את הקבוצה. הוא מספר כי הדברים עלו גם בפגישת הגיוס של הקבוצה עם לברון, "הם רצו לדעת מה עומד לקרות עם אריק [ספולסטרה]. תהו אם אני אחזור לאמן מתישהו. אמרתי: 'תראו, אריק הוא המאמן ואני תומך בו. אני לא מעוניין לאמן יותר", וגם בפגישה שלו עם לברון, דווין וויד וכריס בוש לאחר ההפסד לדאלאס בגמר 2011, בו שוב שאל לברון "אם אין לו את העקצוץ לחזור לאמן שוב". ריילי גם דיבר על מסיבת העיתונאים של לברון ('ההחלטה'): "ידעתי שעומד להיות משהו, אבל ממש לא תיארתי לעצמי משהו כזה. זו לגמרי אשמתי. זה הכל עליי. ירדתי למטה להצטרף למסיבת העיתונאים ולא האמת שראיתי 18 אלף איש באולם. זה רק הוסיף בנזין למדורה והראה היבריס מצידנו, דבר שלא תכננו". על עזיבתו של לברון אמר ריילי: "היו לי יומיים-שלושה שפשוט זעמתי לאחר מכן. התוכנית היפהפיה שלי פשוט קרסה. הקבוצה הזו יכולה הייתה לזכות ב-5-6 אליפויות בעשר שנים. אבל הוא עשה את הדבר הנכון. אני רק עכשיו מקבל את מה שהוא והמשפחה שלו אמרו, שאתה יכול להיות השחקן הכי טוב בתולדות האנושות, אבל עד שתחזור לעיר שלך ותנסה לזכות שם באליפות, אף אחד לא יקבל אותך".

– לברון ג'יימס על מה יכתיב את היעד הבא שלו: המשפחה, והיכולת לזכות באליפות. אבל הוסיף כי הוא לא מתעסק בזה עכשיו "אני אדם שתקוע ברגע. לא חושב על העתיד".

– ראסל ווסטברוק נשאל על בחירתו ל-MVP: "אין לי בחירה. יש המון שחקנים שעושים המון דברים טובים עכשיו בליגה. תלוי מה הקריטריון שתצביעו על-פיו עכשיו. אבל אין ספק שהארדן מוביל עכשיו"

– לוקה דונצ'יץ' אומר כי המשחק שלו דומה לזה של בן סימונס: "אני חושב שאנחנו דומים, אתה יודע? הוא יכול לשחקן רכז, הוא יכול לשחק פורוורד." דונצ'יץ' גם ציין כי השחקנים האהובים עליו הם דוראנט, קיירי אירווינג ולברון ג'יימס

– מארקיף מוריס נקנס ב-15 אלף עקב אמירות לא הולמות כלפי שופט, בהפסד של הוויזארדס להוקס לפני שלושה ימים. מוריס גם הורחק במשחק עצמו.

– הקליפרס מחתימים את CJ וויליאמס על חוזה לשלוש שנים. וויליאמס היה שחקן דו-כיווני לקבוצה שהומר כעת לחוזה רגיל.

– מחלימים: גארי האריס שודרג לבסימן שאלה לקראת המשחק היום.

– פצועים: יאניס בסימן שאלה למשחק היום. כל קבוצות הטנקינג משביתים את רוב השחקנים שלהם היום (ממפיס ישביתו לא פחות מ-8 שחקנים, כולל מארק גאסול). גם לו וויליאמס ואוסטין ריברס לא ישחקו היום מול הפליקנס.

– הקאבס מחתימים את אוקארו ווייט עד לסיום העונה.

– כל הסנריוז של קבוצות שיכולות להבטיח מקום/לאבד עקב משחקי היום https://twitter.com/TasMelas/status/983355455928979457

משחקים (משמעותיים בלבד)!

02:30 – הת'אנדר במיאמי. שידור בספורט5 לייב
04:00 – הבלייזרס בדנבר. שידור בספורט5.
05:30 – הפליקנס מול הקליפרס.

לפוסט זה מצורף – קלינט קאפלה