העשירייה: טור שבועי. העמדות מייצגות סדר חשיבות יורד. סנטר-חמישייה-ספסל

 

 

סנטר: סן אנטוניו ספרס, כמו הספרס עושים הכל בדרכם שלהם. הם בנו את ההתקפה שלהם מחדש. בנו סגנון מחדש שגרם לכך שדאנקן ואולדריג', שני שחקני הפנים לא מצליחים להיות טובים ביחד. הגארדים שלהם, גרין ופארקר, מתחילים לאט את העונה. מאוד לאט. למעשה הם מראים סימנים של קבוצה במשבר. קבוצה במשבר שנמצאת במקום השני במערב.

 

הכוכב של הספרס כרגע ללא ספק הוא קוואי לנארד (ובהזדמנות זו – לנארד, לא לאונרד). קולע 22 נקודות במשחק באחוזים טובים של 52.2% מהשדה, ו46.6% מהשלוש. השוט צ'ארט שלו נראית כך:

Shotchart_לנארדנוב28

 

קוואי מאוד יעיל התקפית וקלעי טוב. הוא מדורג 6 מבחינת דרוג יעילות בליגה.
בהגנה? לנארד עם דירוג הגנה של 94.5, שזה דרוג הגנה מעולה. אלא שכשמסתכלים על מה שקורה כשהוא יורד מהמגרש מסתבר שדרוג ההגנה של הספרס משתפר ל91.1.

בדרוג RPM (פלוס מינוס ריאלי שמקזז השפעת שחקנים נוספים על המגרש) לנארד מדורג 8 בליגה, אלא שבאותו דרוג שבוחן רק את ההשפעה הגנתית, לנארד צונח למקום ה60 בליגה. וזה ממישהו שהיה שחקן ההגנה.

 

אל דאגה, ממש אין הכוונה לציין שלנארד שחקן הגנה רע חלילה, כי אני בספק אם זה נכון. ועל פי מצלמות המעקב, הוא מוריד ב6.9 את אחוזי הקליעה של שחקני היריבה עליהם הוא שומר, (ואפילו 11.2 שחקנים שקולעים מ3).  אלה נתונים טובים, אפילו מעולים. לנארד עדיין שחקן הגנה טוב מאוד. בשיטה של הספרס יש לא מעט חורים, בעיקר מכיוון שבונים שם מחדש בצורה מסויימת. בנוסף, הוא בד"כ על הספסל כאשר כוכב היריבה על הספסל.

לנארד מתפתח לשחקן שלם ויעיל יותר, והופך לאחד השחקנים הטובים בליגה, ומאפשר לשאר הקבוצה קצת שקט בזמן שמתחילים להמריא.

 

 

 

פ. פורוורד:  ברנדון נייט שחקן שזכור בעיקר בגלל הדאנק ההוא של דיאנדרה ג'ורדן, ומהלכים דומים נוספים. השבוע ב'בזמן שישנתם' ציינתי שזה מכיוון שהוא לא מוותר גם במקרים שנראים אבודים.

 

השנה נראה שהוא מצא בית בפניקס, ולצד אריק בלדסו הם מרכיבים צמד גארדים חזק ויעיל, ונייט שובר שיאים.

 

ברנדון נייט

ברנדון נייט

 

נייט קולע 21.9 נק' בממוצע למשחק ב44.4% מהשדה, ו41.4% מעבר לקשת. זאת בנוסף ל4.5 ריב' ו5.7 אס' במשחק.

 

ביאהו כתבו השבוע על ברנדון נייט, על איך הצטיין והתקבל לאוניברסיטה היוקרתית יל, אולם בסוף העדיף ללכת לקנטאקי של קליפארי, אולם בעיקר, על איך אחרי דטרויט ומילווקי מצא בית חדש בפניקס.

 

החסרון העיקרי של נייט זה ההגנה. אותה לחימה שהפגין בעבר, העונה כפי שגם ציין בפוסט ביאהו, הוא פחות הולך על דברים כאלו. נייט מאוד יעיל התקפית וקולע המון, דירוג ההגנה כשהוא על המגרש הוא 104, וכשהוא על הספסל הדרוג משתפר ל 95.

 

ברנדון נייט נראה מאושר ומחייך כפי שכנראה לא חייך כל הקריירה, ואין ספק שטוב לו בפניקס ושהוא עושה טוב לקבוצה. אולם עדיין צריך למצוא פתרון לבעיה הקטנה הזאת, בהגנה.

 

 

 

סמול פורוורד: מה הרוקיז שלכם עשו השבוע?

 

2 הרוקיז הבולטים עד כה הם ללא ספק טאונס ופורזינגיס, אלא שכמו שנה שעברה לדנבר יש סנטר רוקי שגם מתחיל להתבלט, ואפילו תופס את המקום הראשון במדד היעילות. נשאר לתהות מה יקרה כשהרוקי המצליח משנה שעברה יוסוף נורקיץ' יחזור מהפציעה, ואיך תהיה חלוקת הדקות ביניהם.

צמד נוסף שבולט הגנתית הם הסווינגמנים רונדה הוליס ג'פרסון וג'אסטיס ווינסלואו. הוליס ג'פרסון השחקן הכי יעיל הגנתית כרגע בברוקלין (לא יודע עד כמה זה מדד) עם מדד הגנה של 99.9, שעולה ל111 כשהוא יורד לספסל. הוליס ג'פרסון כבר עכשיו מקבל משימות הגנתיות בסדר גודל של דוראנט, שביצע לא רע.

 

ווינסלו בהיט לא השחקן היעיל הגנתית, אבל זה מכיוון שיש שם עוד שחקנים טובים הגנתית. ועדיין…

 

ווינסלו נמצא בכל ההרכבים היעילים הגנתית של ההיט, וזה אומר לא מעט. אין ספק ששניהם בעתיד יהיו משחקני ההגנה הבכירים של הליגה.

 

יותר ויותר עושה רושם שמחזור הדראפט האחרון יותר מהנה ועם יותר פוטנציאל מהאחרונים.

 

 

שוטינג גארדמשהו לא עובד כל כך בפילדלפיה. כלומר נכון שהם מכוונים לטאנקינג, אבל לפעמים אפילו הם מנסים להיות יעילים או לעשות משהו. בבלוג שלהם הפנו לנקודה מעניינת: השילוב של אוקאפור ונואל פשוט לא עובד.

 

בפוסט הראו שכשניהם נמצאים ביחד על המגרש, ההתקפה וההגנה של הסיקסרס גרועה יותר מאשר כל אחד מהם לבד על המגרש. מלבד שכשאוקאפור לבד ללא נואל, ואז ההגנה ממש ממש רעה.

 

שנה שעברה נואל היה שחקן טוב יותר, ואין ספק שעכשיו הוא בנסיגה. שניהם ביחד מפריעים אחד לשני ונואל הופך לפחות טוב. האם צריך לעשות הפרדת כוחות? אמנם נכון שלא מנסים לנצח, אבל בכל זאת מנסים להיות קצת יעילים. ואוקאפור כשעל המגרש עושה בינתיים יותר נזק הגנתית מאשר התקפית.

 

מראש ההנחה הולכת לכך ששניהם שחקנים הפועלים בצבע ולכן הם מפריעים אחד לשני, אלא שזה לא רק זה. אוקאפור כאמור חור הגנתי גדול ונואל נדרש לחפות עליו ולשמור בשביל שניים, וגוזל מהיכולת שלו. בהתקפה מעבר לכך ששניהם לא קולעים מבחוץ, שניהם שחקנים שמשחקים בסגנון דומה בלואו פוסט, ומי שמקבל את ההיי פוסט מתקשה לשחק שם. אז מה הפתרון? ומה יעשו כשיחזור גם אמביד?

 

 

פוינט גארד: חודש בדיוק לתחילת העונה ואיך השחקנים מתפקדים בינתיים בקלאצ'? קלאצ' מוגדר כ5 דקות האחרונות של המשחק כאשר הפיגור עדיין חד ספרתי. אז מי הקלעים הטובים בליגה כאשר הלחץ עולה?

להלן האחוזים מהשדה כאשר המינימום הוא 18 זריקות עד כה העונה בקלאצ'. יש כמובן את השמות הצפויים, אלא שיש גם כמה מפתיעים. במקום הראשון עומד דווקא פורנייה עם 50% , אחריו לברון, ווסטברוק, בלייק ואז במקום ה8… אנדרו וויגינס. שחקן שנה שניה שניצב בצורה מפתיעה לצד השמות הגדולים עם 40.5% מהשדה, ועד כה 37 זריקות בקלאצ'! יש תקווה לפרוייקט של סונדרס.

 

 

השחקן השישיבפילדלפיה האוהדים חשים מעט אהדה כלפי המאמן ברט בראון שנאלץ להוביל את הקבוצה לכשלונות, אז כמה אוהדים החליטו להרים פרוייקט צנוע. פרוייקט גיוס המונים עבור מתנה לכבוד ברט בראון אותה הוא יקבל בנצחון הראשון של הסיקסרס. אם בא לכם להשקיע ולתרום גם, אתם מוזמנים בלינק הזה להיכנס ולתרום עבור המאמן הסובל. אין ספק שמגיע לו משהו קטן עבור ההקרבה.

 

 

 

ספסל:

 

7. כמה עומרי כספי יעיל?

https://twitter.com/mhonkasalo/status/669176618653515777

 

8.  מי השחקנים המסוכנים בספוט אפ? מסתמן שג'יי ג'יי רדיק מסוכן משחשבתם

 

9. לחובבי הפודקאסטים מבינכם, יש פודקאסט חדש ומעניין שאחד מהאנשים שם הוא האיש מאחורי יוזר הטוויטר המשעשע 'לא ביל וולטון', תהנו

 

 

 

10. קובי בריאנט כבר נראה רע, גארנט כבר מזמן לא משחק הרבה ובכלל, עושה רושם שזוהי עונת פרידה מאחרוני הדור ההוא. אבל פעם הם שלטו בליגה ולנו תמיד ישארו הזכרונות. תהנו מקליפ הפרידה