המצב קשה. הטרור העולמי מתגבר. בלגיה מסתבר מייצאת לא רק פדופילים ושוקולד אלא גם מחבלים. שוב ראית את ״מגש הכסף״ והתבאסת. האישה מציקה. העבודה לוחצת. אורן חזן עדיין חכ. בקיצור – בעסה. מה יחזיק אותך אופטימי קצת? נכון! קצת אנביאיי טוב בלילות אפלים.

זה הזמן לבחון את עצמך : כמה עכבר אנביאיי אתה?

 

א – אתה רואה משחק בארבע בבוקר. רבע שני. נכנס מהספסל רוקי מבטיח, בחירה 27 בדראפט ושימי ריגר מספר סיפור על איך הוא פגש את המאמן של השחקן בתיכון והם דיברו עליו עוד אז כהבטחה גדולה. כיצד תגיב:

 

1 – מי זה השמן הזה שימי ריגר ועל מה לעזעזאל הוא מדבר? למה הוא דומה לירון ברלד? שתוק ותן לראות.

2 – כולם יודעים שהרבע השני באנביאיי זה זמן להכין קפה עד שהחמישייה הראשונה תחזור בדקה התשיעית.

3 – מעניין לראות אם יש לרוקי הזה פוטנציאל – אולי נרים אותו מהוויברס בפנטזי.

4 – מה פתאום רוקי מבטיח? הרי האחוזים שלו בזריקות מהפינה השמאלית עם מגן במרחק של מעל 2 פיט ממנו נופלות בכמעט 2.4 אחוז מהרמה הממוצעת של גארדים בשנה הראשונה אם משקללים את מוטת הכנפיים חלקי מידת הנעליים. מבטיח עאלק. ממוצע במקרה הטוב.

 

ב – הילד התעורר באמצע הלילה הפישר הקטן. עד שחזר לישון אתה כבר לא מצליח להירדם. בוא נראה מה משדרים. המממ…. המשחק היחיד שיש עכשיו זה ברוקלין נגד פילי. יאללה נשב לראות. מה עובר לך בראש?

 

1 – מה זה הדבר הזה? יורוקאפ? מי מאמן פה – אבי אבן?

2 – יאללה מה חשוב הרמה העיקר אנביאיי. יואוו איזה אלי הופ ללופז!

3 – איזה מזל מטורף יש לבוסטון שיש להם את הבחירות של ברוקלין בשנים הקרובות.

4 – מעניין לראות את טי גיי מקונל מרכז – כמדומני הבחירה שלו הייתה שלב 45 בתכנית 750 השלבים של סם הינקי להגיע לפלייאוף. או שזה היה שלב 46? רגע בודק.

 

ג – איזה קבוצה אתה אוהד ולמה?

 

1 – קליבלנד. בלאט, לברון – צריך להסביר?

2 – הלייקרס כמובן. אין על קובי – מלך!!

3 – הניו יורק ניקס אלא מי? נכון אנחנו סובלים כבר שנים אבל זה פאקינג מדיסון סקוור גארדן בנאדם!

4- סן אנטוניו ספרס כמובן. מדהים איך כל שחקן מחזיק בכדור רק 2.7 שניות בממוצע ותמיד מגיעים לזריקה חופשית לא חשוב של מי. זה קונצרט לא כדורסל. אה, ועוד פעם אחת תגיד שטים דאנקן משעמם אני מוריד לך סטירה.

 

ד – החלטת לנסות להצטרף לקבוצת פאנטזי השנה. איזה מהטריידים הבאים נראה לך הגיוני?

 

1 – הציעו לך את לברון ואתה צריך לתת את קארי וקוואי. ברור שאתה לוקח!! השחקן הכי טוב בעולם בשביל שני שחקנים שמתחילים בק׳. איזה דביל זה שהציע.

2 – הציעו לך את קובי בראיינט תמורת רג׳י ג׳קסון. מהר! איפה לוחצים אקספט?!! פאקינג קובי!

3 – רוצים שתיתן את דמיאן לילארד תמורת אנדריי דראמונד. מעניין. תנו לבדוק באקסל שנייה – אני בפאנט עונשין אז יש על מה לדבר.

4 – אתה רציני? אתה אשכרה מציע לי את אריזה תמורת באטום? בליגה של 12 קבוצות עם קטגוריה של יחס אסיסטים איבודים? אתה לא מתבייש? בלי שתוסיף לפחות את זאזא ואריק גורדון אין עסקה.

 

ה – על איזה סטטיסטיקות אתה מסתכל בעיקר בבוקר כשאתה עובר על משחקי הלילה?

 

1 – מי קלע כמה. שמתם לב שקאזינס קלע 40 אתמול? שחקן שחקן!

2 – קליעה ריבאונד אסיסטים וכאלה. רונדו עם טריפל שלישי בארבעה משחקים – פששש…

3 – PER . הידעתם שזאזא פאצוליה יותר יעיל מטיי לאוסון?

4- כל האתרים פארש. יש לי אקסלים משלי כי באתרים הרגילים אין דברים בסיסיים כמו usage rate while playing out of position, או אחוזי קליעה של השחקן התוקף מחוץ לבקבוק כשעל השעון 47 שניות או פחות לסוף רבע, או כמות המסירות פר סל פר מהלך פר קבוצה פר שחקן פר מרטסאקר.

 

עכשיו סכם את הנקודות. מה יצא?

 

5-8 נקודות: אתה חובב כדורסל מזדמן. קצת מתעניין בתוצאות, קצת רואה תקצירים. לא תקום לראות משחק אלא אם כן דיוויד בלאט, ואתה בטוח שקובי ברייאנט די באותה רמה של מייקל – אולי טיפהלה מאחוריו אבל ממש טיפה. יאללה מכבי!

 

9-12 נקודות: אתה רואה קצת משחקים, קורא קצת בווינט,אפילו שילמת על ליג פאס ונרשמת לליגת פנטזי. מידי פעם אתה נזכר בערגה בפיק אנד רול של סטוקטון ומאלון. כיף לך לדבר על אנביאיי אבל בעיקר בצד שמקשיב.

 

13-17 נקודות: אתה איש רציני. רואה משחקים כמה שאפשר, מנתח סטטיסטיקות, מתעניין בדראפט, קורא וואללה ספורט ושומע פודקאסטים של ביל סימונס. אתה אוהב אנביאיי ויכול לראות משחק שלם של יוטה נגד ממפיס כי גם הגנה זו אומנות.

 

18-20 נקודות : יש לך בעייה קשה – אתה חולה בראש. אתה עכבר אנביאיי אמיתי! רואה כל משחק, לא פותח את השבוע בלי מאמר 5000 מילה של זאק לאו, ואם היית יכול לאכול ארוחת ערב עם כל סלבריטי שתבחר היית בוחר לאכול עם דריל מוריי כדי שתבין בדיוק את כל המהלכים שהביאו לטרייד על הארדן. אתה מת על איך שיובי בראון מסביר את התקפת המשולש ואתה בטוח שאמא ואבא של שימי ריגר היו בני דודים (מה זה הקשקושים האלה??). אתה מחזיק בבית פוסטר חתום של ג׳ון הולינג׳ר ואתה לא מבין איך יש אנשים שאין להם סבלנות לתהליך הבנייה מחדש שעושה סם הינקי בפילי – ברור שאם יש לך אפשרות להחליף את הכוכב שלך בשתי בחירות דראפט ב2019 אתה עושה את זה מייד – בטווח הארוך מאוד מאוד – כולם יבינו איזה גאון ההינקי הזה. Trust the process! אה, ואתה קורא הכדור הכתום.