בזמן שישנתם הוא טור יומי שמתמקד ב3 אירועים מהלילה האחרון ב NBA. 

 

 

מילווקי באקס (15 –  23) 96 – דאלאס מאבריקס (21 – 16 ) 95

 

מה קורה כשמקום 13 במזרח נפגשת עם מקום 5 במערב? מסתבר שלא מה שחשבנו. המאבס ניצחו משחק קודם את הפליקנס ללא זאזא, נוביצקי, מאת'יוז וחצי פארסונס. הפעם, כל הנ"ל דווקא חזרו ושיחקו.

 

לבאקס יש "תחביב" לא בריא במיוחד, של לאפשר יותר מדי שלשות פנויות ליריבות. זה עלה להם במשחקים בעבר. הפעם הם דווקא הצליחו לנצח למרות זאת.

 

קריס מידלטון קלע 27 נק', כולל את הסל המכריע 9.1 שניות לסיום המשחק. מייקל קרטר וויליאמס עם כמעט טריפל דאבל של 15 נק' 12 ריב' ו8 אס' ושניהם ביחד עזרו לבאקס ליצור יתרון 16 נק' במחצית, ולשמור עליו אל מול שחקני דאלאס שפשוט זרקו מכל מקום, וקיבלו כאמור זריקות חופשיות. דאלאס השוותה שיא ליגה עונתי של 44 זריקות מעבר לקשת במשחק הזה, לשמחתם של הבאקס הם קלעו רק 14 מהזריקות הללו (31%).

 

כשדאלאס הייתה ביתרון 95-94 ג'ון הנסון עם מהלך הגנתי אדיר הדף מסירה של נוביצקי, הכדור הגיע למידלטון שקלע מחצי מרחק והכריע למעשה את המשחק. לדאלאס הייתה עוד הזדמנות אלא שמק"ו הגיע לדאבל טים על נוביצקי, חזר בזמן לשמור על די-וויל על הקשת וכפה עליו זריקה קשה על הבאזר.

 

קרטר-וויליאמס היה יעיל מאוד הלילה בשני צידי המשחק, 15 נק' ב10 זריקות, יעילות הגנתית מרשימה מעבר ל5 חט' וחסימה שהושגה בשיוויון 93 כשהוא רודף אחר ריימונד פלטון במתפרצת ומונע ממנו נקודות. אמנם דיברו על כך שקיד מוציא ממנו את המיטב, אבל אין ספק שבשבועות האחרונים הוא משחק ברמה הכי טובה שלו עד כה. שימשיך ככה.

 

אם כבר משחק טוב בתקופה האחרונה, קריס מידלטון ב10 משחקים אחרונים? 23.6 נק', 5.8 אס' 54% מהשדה, 50% מה-3. עוד נתחיל לחשוב שלפציעה של קיד יש השפעה חיובית על הגארדים במילווקי…

גארד אחר שקצת מתקשה במילווקי – במהלך השידור העיר אחד השדרים שלמאיו יש פציעה באחת האצבעות. זה מסביר יכולת לאחרונה.

 

בצד השני, מאחורי דרון וויליאמס יש לדאלאס את פלטון, דווין האריס, וג'יי ג'יי בריאה. ההיגיון אומר שלאחד מהם יהיה משחק ממש טוב. הלילה היה זה האריס שהתפוצץ עם 19 נק' מהספסל ב19 דקות.

 

ממוצע הגיל של שחקני דאלאס מעל 30, והם בהחלט נראו זקנים הלילה, דווקא בהרכב מלא. בעבר גם הערנו על הקושי של הקו הקדמי שלהם מול שחקנים יותר מטובים. במשחק הזה דאלאס ספגה 56 נקודות בצבע, 18 ברבע הראשון בלבד. פאצ'וליה שומר טוב אבל הוא לא יכול לעשות הכל לבד. הבאקס שהגנת הצבע שלהם בהחלט מתגעגעת לזאזא, ספגו 32 נק' בצבע בלבד. דאלאס נראו זקנים ועייפים וזאת למרות ששחקני החמישייה לא שיחקו מאז שלישי.

 

מג'בארי פארקר ויאניס ציפיתי ליותר. שניהם הסתפקו ב15 נקודות ביחד. אבל לפחות חלק מהנקודות הגיעו בצורת היילייטס!

תקציר המשחק באתר ה NBA

 

פניקס סאנס (13 – 26) 95 – מיאמי היט (22 – 14) 103

 

כאן דווקא כן היה מה שמצפים מקבוצה בצמרת שנפגשת עם קבוצה שלאחרונה בקשיים. בערך.

גוראן דראגיץ' חזר לראשונה לפניקס מאז הטרייד בשנה שעברה, ודווקא הקהל קיבל אותו יחסית ברוח טובה. דראגיץ' גם היה הראשון שקלע במשחק, והוא ווייד וג'ראלד גרין, אקס פניקס נוסף, סיימו את המשחק עם 20 פלוס כל אחד מהם. שלושתם אחראים ליתרון של ההיט מהרגע הראשון. מנגד ברנדון נייט, היה אחראי להשארת פניקס, בחלקים גדולים מהמשחק קרוב, למיאמי.

 

ברבע השני התחיל להיות מעניין, בעיקר כשג'ראלד גרין נכנס למשחק, וקלע 10 נק' ברבע הזה, כולל האלי הופ מווייד. מיאמי הציגה הגנה יעילה מאוד, כולל המהלך הזה של עוד שחקן מיאמי שאת מירב שנותיו העביר בפניקס

ברבע השלישי הסאנס שחררו נצרה ורצו ל25-6, מתוך זה 11 של דווין בוקר. ברנדון נייט הצטרף לבוקר והיה גם כן חלק מהותי בריצה הזו.

ההיט לא ממש הרשו לעצמם להתפרק לאור הריצה הזאת, ובעיקר דראגיץ' שלקח על עצמו יותר, הפעיל לחץ בהגנה והוביל מהפך בדמות ריצת נגד של 18-8 ביחד עם גרין (במהלך הזה אחרי חטיפה של דראגיץ' מבוקר)

ברבע האחרון גרין ודראגיץ' המשיכו לתקוף והובילו את היתרון על האקסית. בוקר עשה עבירה קשה על ווייד באוויר, שכנראה הייתה צריכה להישרק כפלגראנט, אולם נשרקה כעבירה רגילה. ווייד החזיר בסחיטת עבירות ובמהלך הזה:

https://twitter.com/MiamiHEAT/status/685684746215682052

ווייד סיים עם 27 נק' ב9-14 מהשדה. ההיט התקשו הרבה מעבר למה שהיו צריכים, אבל בסוף מצליחים לבצע את העבודה. בפניקס בוקר מספק תקווה גדולה לעתיד.

תקציר המשחק באתר ה NBA

 

לוס אנג'לס לייקרס (8 – 30) 113 אוקלהומה סיטי ת'אנדר (26 – 11) 117

 

הלייקרס הצליחו להישאר קרובים במשך כל המשחק כמעט, אבל לא הצליחו לסגור עניין. דיאנג'לו ראסל ניסה לשחק למרות קרסול פגוע, לו וויליאמס היה בלתי עציר בעיקר ברבע האחרון בו קלע 23 נקודות, מתוך 44 בכלל המשחק, והוביל את הריצה שכמעט כמעט הובילה לקאמבק. גם קובי לא נתן לכל מיני זוטות כמו שופטים להפריע לו

 

ראסל ווסטברוק היה לחלוטין בלתי עציר במשחק, ופעם אחר פעם חתך את הגנת הצבע של הלייקרס. סיים עם 36 נק', 12 ריב' ו8 אס'. דוראנט היה יחסית סולידי עם 24 נק' ב10-15 מהשדה.

 

אחת הסיבות העיקריות לכך שהלייקרס היו קרובים והצליחו כמעט לחזור היא דיון ווייטרס. ווייטרס היה פשוט נורא בשני צידי המגרש עם 1-7 מהשדה והגנה רעה מאוד על הגארדים של הלייקרס. בנוסף, אם רוי היברט מצליח לקלוע עליך 8 נק' ב4-5 מהשדה, אתה צריך לבדוק את הגנת הצבע שלך. אה, בדקנו. יש שם את קאנטר. זה מסביר.

למרות הכמעט הלייקרס יסתפקו בשיא נק' של וויליאמס, ובמהלך הזה של קלארקסון. המשך מסע פרידה מקובי מהנה!

תקציר המשחק באתר ה NBA

 

טופ 10 של הלילה