בזמן שישנתם הוא טור יומי שמסכם את אירועי הלילה בפלייאוף הNBA.

משחק אחד היה הלילה ואיזה משחק. גמר המערב הולך למשחק מספר 7 אחרי שקליי תומפסון היה הטוב ביותר על המגרש והתפוצץ עם 11 שלשות!!!

לשם שינוי נתחיל דווקא עם התגובות שלכם מהפייסבוק.

Capture

Capture2

אוקלהומה סיטי ת'אנדר (3) 101 – גולדן סטייט ווריורס (1) 108 (שוויון 3 בסדרה)

הת'אנדר מגיעים למשחק הלילה כשהם יודעים שהם חייבים לנצח או שהסדרה חוזרת לגולדן סטייט לאחד האולמות הביתיים ביותר שיש. עם הידיעה הזו הם פותחים את המשחק בסערה ומשתלטים עליו מהפתיחה כשראסל מוצא את קווין דוראנט:

ובצד השני אנדרה רוברסון עושה הגנה גדולה:

גולדן סטייט לא מתרגשת וסטף קארי שומר אותם במשחק כשהוא מושך אליו את כל ההגנה ומוצא את גרין שקולע כבר את השלשה השנייה שלו בשלב מוקדם, את השלשה הראשונה הוא קלע אחרי אסיסט של בוגוט:

 

 

למרות כל האינטנסיביות של הת'אנדר הרבע נגמר רק ביתרון זעום של 23-20 לת'אנדר.

אוקלהומה סיטי לא מורידה את הרגל מהגז וממשיכה לתקוף את הטבעת. קאנטר עולה מהספסל וקולע 2, דוראנט גם כן מגיע עד לטבעת וראסל מנהל את ההתקפה של הת'אנדר מצויין עם מהלכים מהסוג הבא:

וגם דוראנט מראה שהוא יודע למסור נכון מתוך הפיק אנד רול כשהוא מוצא את סטיבן אדאמס לדאנק אדיר:

 

ומזווית אחרת:

אוקלהומה סיטי עולה עד ליתרון 41-28 והמשחק הזה נראה שלה לחלוטין. למרות זאת יש אימרה שאומרת שכל עוד קבוצה לא הגיע ליתרון 15 מול גולדן סטייט הסיכויים שלה לנצח את המשחק נמוכים מאוד. בשקט בשקט קליי תומפסון מתחיל לנגוס בהפרש כשהוא קולע שלשה, ואז עוד שלשה, ואז עוד שלשה וההפרש במחצית פשוט לא מייצג את מה שמתרחש על המגרש, רק 53-48 וקליי תומפסון כבר עם 16 נק', גם דוראנט עם 16 משלו בצד השני. 

השלשות היו למעשה נתון המפתח במשחק וכבר במחצית הת'אנדר מגלים שיש להם בעיה קשה, ולמרות שהם ביתרון הם קולעים רק 2-14 מהשלוש מול 9-21 של גולדן סטייט.

המחצית השנייה נפתחת כשגולדן סטייט הולכת לשחקן החם שלה – קליי תומפסון. תומפסון קולע עוד 2 שלשות וסוף סוף מעלה את גולדן סטייט ליתרון 54-53:

קווין דוראנט לוקח על עצמו המון ומגיע ל 19 זריקות כבר בפתיחת הרבע השני, אבל הן לא מגיעות באחוזים גבוהים והוא גם נחסם על ידי בוגוט. תחושת המהפך נמצאת חזק מאוד באוויר. הת'אנדר מתחילים לרדוף אחרי גולדן סטייט שכל פעם עולה ליתרון קטן בזכות מהלכים טובים בהתקפה על ידי קארי ודריימונד גרין. מה שמאפשר לקארי את המהלכים האלו היה הידית של קליי בדקות הקודמות.

השומר של קליי פשוט לא מגיע לעזרה בשום שלב וקארי מקבל את ההזדמנות ללהטט בכדור כמו שהוא אוהב, שימו לב איך 3 שחקנים של הת'אנדר מתרכזים בקארי, השחקן של קליי נשאר צמוד אליו בפינה ולכן אזילי עולה לדאנק קליל:

 

למרות זאת, גולדן סטייט לא ממש בורחת עדיין כי ראסל ווסטברוק פשוט תוקף את הטבעת שוב ושוב ואם זה לא מסתיים בסל אז זה מסתיים ב 2 מהקו:

גולדן סטייט מתחילה לאבד את הראש, שדרי ה NBA משתמשים במשפטים כמו:

the maturity of Westbrook

דוראנט סוף סוף קולע מהשלוש ונראה שאי אפשר לנצח את הת'אנדר במגרש הביתי שלהם. 

הרגע הכי מעניין היה כאשר דונובון מחליט שהגיע הזמן להוריד את בוגוט מהמגרש ועושה האק אה בוגוט. בוגוט לא עומד בלחץ, מחטיא והת'אנדר מסיימים את הרבע השלישי ביתרון 83-75.

 

משחק מאוד פיזי מתפתח על המגרש, אבל השופטים נותנים לו לזרום. יש עבירות מאוד אגרסיביות בשני צידי המגרש, ובאחד המהלכים דוראנט נופל עם הגב על הרצפה אחרי מגע מאוד אגרסיבי של מו ספייטס ודריימונד גרין. את דוראנט זה לא מעניין והוא קובר 2 מהקו.

בגולדן סטייט יש תשובה וקוראים לה קליי תומפסון:

 

ההתקפה של הת'אנדר לא נראית טוב בדקות האלו כשהם הולכים לבידודים של דוראנט וראסל שוב ושוב, אבל זה מספיק להם כדי לשמור על היתרון 93-87 כשיש עוד 6 דקות על השעון:

6 דקות, זה כל מה שהם היו צריכים בשביל לשחזר את גמר ה NBA מול קליבלנד. 

6 דקות כשמולם קליי תומפסון פשוט לא מחטיא:

הלחץ מתחיל לדבר אצל הת'אנדר. בדר"כ נהוג לחשוב שברגעים כאלו הקבוצה שתנצח היא זו שיש לה את שחקני הבידודים הטובים יותר, אבל דוראנט מאבד את הראש, מחטיא, מאבד את הכדור ובצד השני הטרור שקליי עשה נותן לקארי קצת אוויר לנשימה כדי שגם הוא יתחיל לקלוע מהשלוש והמשחק בשוויון 99:

 

 

אם קליי היה אחראי לתצוגה ההתקפית, אז איגי היה פשוט מדהים בהגנה. הוא שומר פעם על ווסטברוק, פעם על דוראנט ומשתק את כל מי שנמצא מולו. ווסטברוק עם איבוד כדור בודד במשך 46 דקות מאבד 4 פעמים בשתי הדקות האחרונות של המשחק. אי אפשר להסביר כמה איגי היה טוב בהגנה, אבל הת'אנדר ניסו לשחק פיק אנד רול בין ווסטברוק לדוראנט והתוצאה הייתה שלא משנה מי עם הכדור איגי יצא מהפיק וישמור עליו. 

אם זה לא מספיק, גולדן סטייט מחטיאה שלשה חשובה כשיש על השעון עוד 30 שניות לשחק והתוצאה היא רק 104-101 לגולדן סטייט. הת'אנדר מקווים להתארגן להתקפה אחרונה בצורה איטית וברורה, ובמקום זה מה שקורה זה שאיגי מכניס קטנה מאחורי ווסטברוק (הכל מתרחש בצד של הת'אנדר שעדיין לא הספיקו לעבור את החצי) חוטף את הכדור וזה בעצם המהלך שמנצח את המשחק כשהכדור חוזר לגולדן סטייט, קארי מניח עוד 2 ובסיום 108-101 ללוחמים. 

 

 

בצד השני קווין דוראנט עם 29 נק' אבל באחוזים נוראיים של

 

קצת תובנות מהמשחק:

1. קליי תומפסון

תראו את השוט צ'ארט שלו, כל השאר פשוט לא מעניין. בעצם אולי זה שהוא קובע שיא שלשות למשחק פלייאוף:

2. סטף קארי ודריימונד גרין

קארי שהיה בלי ספק השחקן מספר 1 בעונה הסדירה לא מצליח להגיע לאותו כושר קליעה. זה לא מונע ממנו לתרום באספקטים אחרים של המשחק ובעצם גם לקלוע. הלילה הוא מסיים עם 29 נק' (6-13 מהשלוש) מוריד 10 ריב' ומוסר 9 אס'.

גם דריימונד גרין סוף סוף נותן משחק טוב בלי תוספות מיותרות של טכניות או מהלכים מטופשים שיקרבו אותו להרחק. הוא קולע 14 נק', עם 12 ריב' ו 6 אס'.

במשחק שבו כל הטריו המוביל של גולדן סטייט משחק כמו שצריך, אי אפשר להיות מופתעים שהם מנצחים.

 

3. קווין דוראנט וראסל ווסטברוק

במשך 42 דקות המשחק היה של הת'אנדר. ראסל ודוראנט אמנם לא קלעו באחוזים גבוהים במיוחד אבל היו אגרסיביים וידעו את הנק'. הבעיה היא שיותר מדי מהמשחק של הת'אנדר מבוסס על שניהם. הלילה הם מסיימים ערב קליעה בלתי נתפס נוסף (לרעה) של 20-58. ביחד עם זורקים 64% מהזריקות של הקבוצה. התוצאה הייתה שבדקות הסיום לגולדן סטייט היה עוד אוויר במיכלים כדי לעשות קווץ' בהגנה ולת'אנדר פשוט נגמר האוויר.

איבודי הכדור היו בגלל הגנה אדירה של איגי, אבל עוד אלמנט שהיה בולט היה העייפות הכללית שהורגשה משני הכוכבים של הת'אנדר.

אם דונובון רוצה להפתיע בחוץ במשחק מספר 7, הוא חייב למצוא דרך להביא את הכוכבים שלו מעט רעננים יותר לסיום.

 

4. אנדרי איגואדלה

כבר הספקנו לשכוח ממנו מאז גמר ה NBA הקודם, אבל איגי כמו ווטרן אמיתי הופך להיות האקס פקטור השני של גולדן סטייט (הראשון הוא כמובן בוגוט). איגי לא הבריק במשך רוב המשחק, אבל במאני טיים כשגולדן סטייט היו זקוקים לעצירות הוא פשוט היה שם בענק.

במשך כל המשחק הוא מתעלל בקווין דוראנט והופך את אחד הקלעים הטובים ב NBA לצל של עצמו כשדוראנט פשוט לא מצליח לייצר נק'. מה שהכי מדהים בכל הסיפור הזה הוא שאיגי מסיים את המשחק עם 3 עבירות בלבד. כלומר לא רק שהוא שומר מצויין, הוא גם יודע לא להכנס לבעיית עבירות מיותרת.

אם גולדן סטייט יהיו אלו שיפגשו את קליבלנד בגמר ה NBA, איגי אמור להיות שחקן המפתח במאבק מול לברון.

 

לתקציר המשחק באתר ה NBA.

 

טופ 5 מהלילה:

https://www.youtube.com/watch?v=C5LzlR1KgYo