בזמן שישנתם הוא טור יומי שמתמקד באירועים החשובים מהלילה האחרון ב NBA.  

 

 

טורונטו ראפטורס 99 (39 – 18 ) – קליבלנד קבאלירס 97 (41-16)

 

כבר כמה זמן יש הטוענים  שלאורי העונה הרכז הטוב במזרח. אז נכון שקיירי הוא קיירי וג'ון וול השנה אף הוא השתפר ומקשה על הקביעה המוחלטת. אבל דווקא בגלל התחרות מצידם ומצד נוספים כמו תומאס וקמבה ווקר, היכולת של לאורי העונה עוד יותר מרשימה.

 

לאורי סיים עם 43 נק' ב15-20 מהשדה, 2-5 מהשלוש, 9 אס' ו4 חטיפות. כנראה ההופעה הכי מרשימה שלו העונה. 2 התצוגות הנוספות העונה שלו? במפגש הקודם מול הקאבס ובמפגש מול גולדן סטייט. הוא רק משתפר כשזה נהיה מאתגר.

 

לראפטורס שנים חסר ה"גו טו גאי". בוש היה כזה, קרטר בהחלט היה כזה, ועכשיו שכנראה יש להם שניים: לאורי ודרוזן. דרוזן ירד לספסל עם סימני שפעת שונים, והתקשה לשחק. אולם כשראה שקבוצתו צריכה אותו, לקח מה שהיה צריך ועלה לסייע לחברו.
בכל פעם שטורונטו הייתה צריכה מהלך גדול, כולל את הסל המנצח, לאורי היה שם כדי לבצע. ושם בדיוק נמדדת גדולה של שחקן – לא רק בסטטיסטיקות, או בביצועים שמצטיירים יפה אחר כך בריפלייז. אלא ברגעים החשובים, להיות ולהצליח בשביל הקבוצה שלו. יש כאלו עם היילייטס טובים, ויש כאלו כמו לאורי.

 

יכולת כזאת מול קבוצה של לברון, זה אף פעם לא מובן מאליו. ללברון עדיין נותר אחד ה"גיים צ'יינג'ר" המובילים בליגה. לאחר הרבע הראשון כשקליבלנד לקחה את ההובלה, הוא שלט במשחק. רק כשלברון ירד לספסל והראפטורס הלכו ליחידת הספסל ולאורי, החל הקאמבק. הראפטורס השיגו שיוויון ולרגע נראה היה שאפשר לנצח, אלא שאז לברון חזר פנימה ואמנם המשחק היה קרוב, אבלל הרעיון של נצחון של טורונטו החל לדעוך. קשה להתגבר על אפקט לברון.

 

הקבוצות נכנסו לרבע הרביעי כשהקאבס משייטים לנצחון בהובלת לברון שסיים עם 25 נק', 8 ריב' ו7 אס' בעוד הראפטורס מתקשים לקבל תוצרת משחקנים שאינם צמד הגארדים הפותחים. ג'יימס ג'ונסון ולואיס סקולה היו חושך, ואלנצ'ונאס ניסה אבל נעדר חלק גדול לאחר מרפק בצלעות מלברון, ובנוסף היה חור בפיקנרול כמעט כמו לאב. אפילו אנתווני בנט נכנס לכמה דקות! וגם הוא לא תרם במיוחד. חוליית הספסל המיוחדת הצליחה לתרום עם פאטרסון שסיים  עם פלוס מינוס של 16, קורי ג'וזף שעשה עבודה הגנתית מעולה על קיירי, וטרנס רוס שקלע 15 נק' ב6-11 מהשדה, 3-6 מהשלוש. ביומבו הביא את ההתלהבות והאנרגיות ולאורי. שכמו לברון, לא ירד לנוח כל המחצית השניה.

 

לאורי כאמור עשה הכל, והיה בכל מקום שהיה צריך אותו: בין אם זו קליעה חשובה, מסירה למקום הנכון לשחקן הנכון או עבודה הגנתית. ואז בשניות הסיום. התרגיל שנכתב עבור לאורי. טיירון לו עלה עם דלבדובה במקום איירווינג  שהוא חור הגנתי, והציב אותו על לאורי. זה לא עזר. לאורי אחד על אחד מול דלבדובה. ככה זה נגמר:

 

 

נותרו קצת יותר מ3 שניות על הסיום. לכולם ברור מה הולך לקרות. ביומבו עם ההתלהבות כמעט מצליח להדוף כדור שמוציא לאב חזרה על לאב, אלא שהשופטים מחזירים לקאבס (בצדק. לא נגע בלאב). ושוב, ברור מה הולך להיות. לאב מוצא את לברון שתופס מתפנה ו… איירבול.

 

הראפטורס מנצחים ומשלימים סדרה של נצחונות ביתיים ונצחונות חשובים. וכרגע בשובר שיוויון מול הקאבס ובמאזן מרשים:

 

 

תקציר המשחק באתר ה NBA

 

 

 

 

בקטנה:

דייוויד לי מראה שעדיין נשאר בו יכולות. עולה מהספסל בדאלאס לדאבל דאבל ראשון העונה של 14 14.

וכריס פול עם תצוגה מרשימה בהחלט

 

 

 

 

 

עשרת המהלכים של הלילה: