בזמן שישנתם הוא טור יומי שמתמקד באירועים החשובים מהלילה האחרון ב NBA .  

 

 

 

פורטלנד טריילבלייזרס ( 28 – 27 ) 137 – גולדן סטייט ווריורס (48 – 5 ) 105

 

 דמיאן לילארד הוא יריב ראוי לסטף קארי. וזה לא רק הנקודות, זו היכולת לקחת את הקבוצה על הגב התקפית. נכון, הוא עדיין לא על אותה מדרגה עם קארי, אבל הסגנון, הנחישות והיכולות שלו מאפשרות לו לתת פייט ראוי. במפגש הקודם ביניהם בינואר לילארד סיים עם 40 נק' ו10 אסיסטים. הפעם הייתה לו תצוגה טובה יותר עם 51 נקודות, 7 אסיסטים 6 חטיפות. שיא קריירה בנקודות וחטיפות, וללא ספק התצוגה הטובה שלו בקריירה. קארי מוציא מלילארד את המיטב, ואני חושב שאין מישהו שיתנגד למפגש בסיבוב הראשון בין שני אלו. אמנם ברור מי תהיה המנצחת, אבל לפחות יהיה קרב. ועוד איזה קרב!

יש מצב שלילארד משתמש בעובדה שלא נבחר לאולסטאר כמוטיבציה? יתכן. עוד לפני שהגיע לליגה הוא ציין את העובדה שהתעלמו ממנו כגורם המניע אותו. עכשיו רגע אחרי האולסטאר בו לא השתתף, הוא רואה מולו את האלופים, ואת הרבע הראשון הוא מסיים עם 17 נק' ו5 אסיסטים.

 

אם כבר פלייאוף, פורטלנד במאזן 28 – 27 ובמקום השביעי במערב, ועם 13 נצחונות מ16 המשחקים האחרונים. קשה למצוא תחזית מקדם העונה שנתנה להם אפילו איזה משהו קרוב לזה. עדיין הם לא שם סופית, אבל דברים נראים טוב.

 

 

לבלייזרס יש עומק. שזה עוד משהו שלא חשבו עליו לפני העונה. אמנם לילארד ומקקולום עושים את רוב העבודה, כמו גם במשחק הזה, אבל הם קיבלו עזרה ממייסון פלאמלי, מוריס הארקלס, ג'ראלד הנדרסון, נואה וונלה ואלן קראב. וונלה עלה בחמישייה ואמנם סיים רק עם 9 נקודות, אך עושה רושם שהוא מתקדם משמעותית לאחרונה, ואיתו גם שאר הקבוצה, כקבוצה.

 

 

סטיב קר העיר שהקבוצה שלו הולכת לפעמים לאיבוד בקבלת החלטות, ורמז לכיוון האיבודים. יתכן ורואים כאן פגם במכונה. אמנם זה לא קורה כל הזמן אך המאפיין העיקרי של כל ההפסדים של הווריורס, זה כמות האיבודים. הלילה היו להם 20. 13 מתוכם ברבע השלישי. דריימונד גרין לבד היה עם 9. כשחוטבים עצים עפים שבבים, וכשמשחקים בקצב מהיר וחופשי נוטים לאבד כדורים. זה לא משהו שהקבוצה יכולה לשלוט בו, כי הוא נובע מאופי המשחק שלה, וזה לכל הדעות "אבידות מתקבלות." לצערם של היריבות, זה יותר תלוי בהם מאשר ביריבה.

 

 

לילארד אגב סיים ללא אף איבוד.

 

 

 

תקציר המשחק באתר ה NBA

 

 

 

 

השחקנים מתאקלמים בביתם החדש

 

אכן, היו רק כמה שחקנים בודדים רלוונטיים שעברו בדד-ליין, שהיה בהחלט Dead. מה הם עשו הלילה?

 

ברנדון ג'נינגס באורלנדו, וכמובן שכשצמד הקבוצות עם מירב ההארכות העונה נפגשות, זה הולך להארכה.

להארכה ברנדון ג'נינגס עולה כרכז מוביל, מכיוון שסקיילס מעדיף וטרנים. מה שמזכיר לאנשים איך פעם זה היה הפוך…

 

 

ג'נינגס משחק 24 דקות ומסיים עם 18 נק' ב5-12 מהשדה,ו4 אסיסטים.

 

 

בדטרויט – וושינגטון מרקיף מוריס עולה מהספסל, כמו גם טוביאס האריס בקבוצה השניה. האריס משחק 30 דק' ומסיים עם 21 נק' ב9-12 מהשדה ו4 ריב'. מרקיף משחק 22 דקות ומסתפק ב6 נק' ב2-8 מהשדה, 2 ריב', 3 עבירות ו2 איבודים.

 

 

 

עשרת המהלכים של הערב