"מה הלאה?" הוא ההקדמה של הכדור הכתום לעונת המלפפונים של ה-NBA. ננסה להעריך עד יום הדראפט איך כל הקבוצות הליגה רואות את עתידן ואילו מהלכים הן ינסו לבצע כדי להתקדם לשם. נתחיל מהגרועה לטובה לפי המאזן בעונה הרגילה, והיום – שארלוט הורנטס.

מה היה לנו?

שארלוט התחילה את העונה עם ציפיות צנועות. קמבה ווקר הלך, ובמקומו הגיע רוזייר – לא בדיוק אולסטאר טבעי. בלי ווקר לא נראה היה שיהיה מי שיקלע נקודות בקבוצה הזו, כאשר מאליק מונק איכזב בעונת הרוקי שלו והפורוורדים הפותחים – מיילס ברידג'ס ופי ג'יי וושינגטון – מצטיינים יותר בצד ההגנתי.

יחסית לציפיות העונה היתה מוצלחת. וושינגטון הכיח את עצמו כשחקן הגנה טוב עם קליעה מבחוץ, ברידג'ס התפתח, ודבונטה גרהאם הפך משחקן זניח למועמד רציני לשחקן המשתפר. רוזייר נכנס לתפקיד האופציה הראשונה, גם אם לא בהצלחה רבה מדי, ושארלוט סיימה את העונה עם מאזן טוב יותר מזה של שבע קבוצות אחרות, ועם אוסף שחקנים צעירים שנראה שיכולים להתפתח לצוות מסייע לא רע.

התוכנית

צוות מסייע – יש. אבל מה שהקבוצה של ג'ורדן צריכה עכשיו זה שחקן מוביל. רוזייר וגרהאם נחמדים, אבל אם רוצים קבוצה שיכולה להגיע לפלייאוף – ושיש למישהו סיבה לצפות במשחקים שלה – נדרש אולסטאר.

לשארלוט יש שילוב לא רע של חוזים נגמרים (באטום וזלר), שחקנים צעירים, ובחירת הדראפט השלישית השנה שיכולים לעזור לה להביא שחקן מוביל. כנראה שאף שחקן חופשי כזה לא יחתום שם בדעה צלולה, אבל טרייד על שחקן כזה עשוי להיות אפשרי.

אילו שחקנים עומדים על הפרק? מבין אלו שהיגיעו לאולסטאר השנה, היחיד שאפשר לדבר עליו הוא ראסל ווסטברוק. ווסטברוק היה לא רע ביוסטון בעונה הרגילה, אבל בפלייאוף החולשות שלו נחשפו וייתכן שיוסטון תשמח להיפטר מהחוזה העצום שלו, בפרט אם תוכל לקבל בתמורה מישהו שמסוגל לקלוע, ולא רק לזרוק, מבחוץ.

קווין לאב ואנדרה דראמונד יכולים להיות מועמדים לעבור אם קליבלנד תחליט ללכת עד הסוף לבניה מחדש; פילדלפיה עשויה להסכים להעביר את טוביאס האריס או אל הורפורד רק בשביל להיפטר מהחוזים הגדולים מדי שלהם; ודטרויט כנראה תשמח להיפטר מהחוזה הגדול ואינסוף הפציעות של בלייק גריפין. מיילס טרנר ואולדיפו ביקשו לעזוב את אינדיאנה, שתרצה יותר מחוזים נגמרים בשבילם. בנוסף יש הרבה ספקולציות סביב בראדלי ביל, אבל גם המחיר שלו אמורים להיות גבוה יותר.

מהלכים אפשריים

ווסטברוק בשביל זלר, באטום, גראהם ובחירת דראפט עתידית יכול להיות מהלך מועיל לשתי הקבוצות. התנאי הוא שנשאר משהו מבאטום  בעל היד ל-3 ויכולת המסירה. זלר יאפשר ליוסטון לרדת מהסמול בול הקיצוני שאימצה, והוא שחקן נייד שמתאים מאוד לקבוצה כשהוא בריא; וגראהם עם 37% לשלוש ו-7.5 אסיסטים למשחק יכול להיות פלימייקר אידאלי לצד הארדן בלי להצטרך את הכדור יותר מדי. מהצד של שארלוט אין שאלה בכלל – שחקן אול NBA בשביל גראהם ושני חוזים נגמרים? איפה חותמים? איתו, שני פורוורדים הגנתיים וסנטר כמו וויזמן או רכז כמו בול שארלוט תהיה הכי אופטימית שהיא היתה מאז שקמבה הגיע לקבוצה.

אם ווסטברוק לא זמין, בלייק גריפין או טוביאס האריס יכולים להוות תחליף מסוים. דטרויט יקפצו על ההזדמנות להיפטר מחוזה הענק של גריפין בשביל באטום וזלר, ואם זה לא יספיק אפשר להוסיף את מונק המאכזב. פילי אולי תרצה שחקן מועיל, אבל האריס כל כך לא שווה את החוזה שלו שפילי כנראה יסכימו להוסיף בחירת דראפט בשביל להיפטר מהמעמסה הכלכלית ולקבל שחקן מועיל כמו גרהאם.

סיכונים

אולי קצת מוזר לראות בזה סיכון, אבל אם שארלוט לא תצליח להביא שחקנים טובים בשביל החוזים הנגמרים שלה היא עלולה למצוא את עצמה עם המון קאפ ספייס בקיץ 21', אבל בלי שחקנים טובים שמוכנים לבוא. ראינו את הניקס במצב הזה בעונה שעברה, ולמרות שהם לא עשו טעויות גדולות – חוזים גדולים לשחקנים בינוניים רק מנציחים את הסטטוס של הקבוצה כנמושה שאסור להתקרב אליה.