שאלות והחלטות שעומדות באוויר לקראת משחק 7 (ומי שמכיר אותי יודע שזה כל מה שאני חושב עליו כרגע).

 

1. אסור לווריורס לפתוח את המשחק עם "חמישיית המוות"

החמישיה הפותחת של קליבלנד היא מצ' אפ מהגיהנום להרכב הזה של הווריורס. הם לא יכולים לרוץ מולם כי הם נטחנים מתחת לסל על ידי תומפסון ולברון ונאלצים לנסות לייצר התקפה במשחק עומד. הבעיה הזו מוכפלת בגלל העובדה שכל עוד בארנס לא פוגע ההגנה מהמרת עליו והאתלטיות של לברון, תומפסון וג'י אר לא מאפשרת להם לייצר מבטים טובים לסטף וקליי. קר כמובן חייב למצוא דקות לחמישיה הזו אבל הוא צריך לעשות את זה כשלברון או תומפסון או לפחות סמית' לא על המגרש.

 

2. לברון חייב לנוח.

עד למשחק 6 הרבע האחרון של לברון היה החלש ביותר שלו בסדרה, ניתן להניח כי הסיבה היא שהוא לא ירד מהמגרש במחצית השניה וההתמודדות האין סופית עם איגואדאלה וגרין בצד אחד של המגרש ועם התנועה של הקלעים של הווריורס בצד השני של המגרש נתנה את אותותיה. במשחק 6 לברון נח ברבע השלישי וכולנו יודעים איך זה נגמר.

 

3. המשחק יוכרע על ידי השחקן השלישי

לברון יתן משחק ענק, אני לא חושב שיש סיכוי שמישהו יצליח להאט אותו במשחק 7 על התואר עם הכושר שהוא נמצא בו בסדרה הזו. אני בטוח שגם סטף קרי יוציא את התסכול שלו על ההתגרויות של לברון והשופטים שהפכו אותו למורחק הראשון אי פעם בסדרת גמר על ההגנה של קליבלנד. שניהם גם סטטיסטית מעמידים ממוצאים נפלאים במשחקי 7 ובמשחקים עם הגב לקיר של הקבוצות שלהם באופן כללי.

 

מי יהיה השחקן שיתעלה לידם? האם קיירי יראה שוב כמו במשחק 5? האם קליי תומפסון שגם לו פליאוף נפלא יתן עוד ערב בלתי נשכח? מי עוד יגיע למשחק? האם בארנס יפצה את הווריורס על צמד משחקים מחרידים במשחקים 5 ו-6? האם קווין לאב יגיע לסדרה הזו סוף סוף ויאפשר ללברון הראה יותר מרווח בצבע? אולי ליוינגסטון יסחוף את הספסל של הווריורס כמו במשחק 2? או שג'י אר יפציץ כמו במשחק 5? לכל אחד מהשחקנים האלה יש אפשרות לתת לקבוצה שלו אליפות, נראה מי מהם עשוי מהחומר הנכון.

 

4. האם איגואדאלה כשיר?

אם הוא יזוז על המגרש כמו במשחק הקודם לאוהדים באוקלנד מצפה ערב ארוך, אין אף שחקן אחר בווריורס שיכול להאט את לברון, אפילו לא קצת. אם גרין ישמור עליו הצבע ישאר כל כך פרוץ שקיירי ותומפסון יעברו לגור שם.

 

5. האם לברון מסוגל להמשיך לקלוע ככה?

אני לא מדבר על קצב צבירת הנקודות שלו, את זה אני יודע שהוא יכול לשמר, אני מדבר על הקליעה שלו מבחוץ. אחרי עונה מחרידה מבחוץ (ועונה לא הרבה יותר טובה לפני כן) לברון קלע שבע שלשות ב50% במשחקים 5 ו-6, אם אתה לא יכול לתת ללברון מטר בהגנה אתה בבעיה קשה. אם לברון לא יצליח לקלוע מבחוץ ההתקפה של קליבלנד תהייה הרבה פחות יעילה.