נהניתם מאליפות אפריקה בכדורגל???

לא? זה בסדר, גם אנחנו לא. אבל אולי טיפל'ה תתרגשו יותר מאליפות אפריקה בכדורסל, שתיערך ב-ברזוויל, בירת קונגו, בין ה-17 ל-31 באוגוסט. הטורניר יכלול 16 נבחרות, כאשר ה-2 המובטחות, נכון להיום, הן המארחת – קונגו ואלופת הטורניר הקודם – ניגריה, שבאה להגן על תוארה (עבורה משחקים אקס הפועל אילת, אלאדה אמינו, אקס בני הרצליה ועירוני נהריה, מייקל אומה, ורבים נוספים וטובים). היום, פורסם בתקשורת כי ג'ואל אמביד, רוקי העונה ואחד הכוכבים העולים הגדולים ב-NBA, ייטול חלק בטורניר יחד עם נבחרת קמרון, שתצרף אליה, על הדרך, גם את לוק אמבה א-מוט מהקליפרס ופסקל סיאקאם מהראפטורס. סיבה למסיבה? ועוד איך!

עכשיו, אנחנו יודעים מה אתם חושבים לעצמכם – "נו? יש 16 קבוצות, 2 כבר שם, בטח יש טורניר פשוט של מוקדמות שדרכו נקבל את 14 הנבחרות הבאות לטורניר… לא?". הייתם רוצים,THIS IS AFRICA: שאר הנבחרות מתחלקות ל-7 בתים ב-7 "איזורים" שונים – בשל הקשיים הלוגיסטיים של אירוח טורנירי מוקדמות והמרחק הגדול שבין המדינות השונות באפריקה, אין את האפשרות לקיים טורניר מוקדמות בין מדינות רחוקות מדי. לכן – אותם "איזורים", שמתווים את ההגרלה.

משחק הגמר המלא של אליפות אפריקה האחרונה, בו זכתה ניגריה לאחר 65:74 על אנגולה (4 נק' ו-12 ריב' לאלאדה אמינו, 3 נק' ו-3 ריב' למייקל אומה).

הגרלת "איזור 2" (מערב אפריקה) הביאה לבית ג', הכולל את סנגל, מאלי וגינאה, זאת לאחר פרישתה של קייפ ורדה מטורניר המוקדמות. הקבוצות תשחקנה במתווה של שני סיבובי משחקים, כאשר 2 הקבוצות שתסיימנה במקומות הראשונים תעפלנה לטורניר בקונגו.

שיטה דומה עזרה לחלק את "איזור 4" (מרכז אפריקה) לבית ה', שיכלול את קמרון, צ'אד וגבון, ולבית ו', שיכלול את הרפובליקה המרכז-אפריקאית, הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו וגינאה המשוונית. בשני הבתים הללו, עם זאת, רק הנבחרת שתסיים במקום הראשון תעפיל בסופו של דבר לטורניר של הגדולות. ואם חשבתם שאפריקה תפסיק להפתיע אתכם, טעות בידכם – אין עדיין תאריכים למשחקי המוקדמות! אתם קולטים? עוד חצי שנה תיפתח האליפות וחלק מהתאריכים למשחקי המוקדמות טרם נקבעו.

עד כה סיכמנו לכם את ההגרלות שנערכו במשרדי פיב"א בחוף השנהב. הגרלת מוקדמות עתידית נוספת אמורה להיערך במוזמביק, עבור איזורים 6 (אנגולה, בוטסואנה, לסוטו, מלאווי, מוזמביק, נמיביה, דרום אפריקה, זמביה וזימבבווה) ו-7 (קומורו, ג'יבוטי, מדגסקר, מאוריציוס ואיי סיישל). כן כן, יש בתים שאפילו עדיין לא נקבעו.

10 המהלכים היפים של האליפות האחרונה.

הבית הכי "פשוט" הוא הבית שהורכב עבור איזור 1, אשר כולל את אלג'יריה, לוב, מרוקו וטוניסיה. גם כאן יערכו שני סיבובי משחקים (הראשון באלג'יריה בין ה-16-18 במרץ והשני בתוניסיה בין ה30 למרץ ועד ה-1 לאפריל), כאשר שתי הראשונות תזכנה בכרטיס המיוחל לאליפות.

איזור 3 כולל את חוף השנהב, בנין, בורקינה פאסו, ניגר וטוגו, אשר תתחרנה אחת מול השנייה בטורניר שיכלול שני סיבובי משחקים, עבור כרטיס בודד לטורניר.

(אתם עדיין איתנו? יפה!) איזור 5 מניב לנו את מצרים, טנזניה, רואנדה, בורונדי, סומליה, אוגנדה, דרום סודן וקניה. עבור הבית הזה יתקיים רק סיבוב משחקים אחד (המשחקים יערכו בין ה-12 ל-18 במרץ בקהיר, בירת מצרים). ממנו, שתי הקבוצות שתלקטנה את צמד המקומות הראשונים יטוסו גם הן לברזוויל.

כבר נדלקתם על הטורניר? אז יאללה – קחו גם את אנגולה מול מצרים, משחק הגמר של הטורניר מ-2013.

אז עד כה, אם איכשהו לא הלכנו לאיבוד, אנחנו עומדים על 9 נבחרות שתעפלנה מבתי המוקדמות שהוגרלו עד כה, אשר מתווספות למארחת קונגו ולאלופה המכהנת ניגריה, מה שמעמיד אותנו על 11 נבחרות. שאר הנבחרות שירכיבו את הטורניר הן הנבחרות שתזכנה בכרטיסים עבור איזורים 6 ו-7 ונבחרות שיזכו בכרטיס חופשי לאליפות.

עכשיו, אנחנו הולכים לשתות איזה כוס וויסקי טוב אחרי התחקיר הזה ולשלוח כרטיס ברכה מלבב לפיב"א אפריקה על הפורמט הפנטסטי, שעזר לנו לעשות סדר ולהבהיר בדיוק לאילו נבחרות אנו יכולים לצפות בטורניר הקרוב. אבל למי אכפת? ג'ואל אמביד! רק בשבילו יהיה שווה לבקר בקונגו.

תוכלו לעיין בפרטי ההגרלה הנוכחיים בכתבה שפרסמה פיב"א באתר הרשמי.