אז עברתם את הדראפט, ועכשיו מתחילה העונה. היא יכולה להיות ארוכה, ויכולה להיות מרגשת הכל תלוי בכם ובליגה. אם יש ליגה פעילה הכל טוב. אם כולם נעלמים אחרי הדראפט, זה לא כיף בכלל. אז מה אתם צריכים לעשות במהלך העונה?

 

לסדר הרכבים

 

שימו לב שההרכב שלכם מסודר לכל יום משחק. לליגות H2H יש צורך לסדר את ההרכבים ככה שבכל יום השחקנים שמשחקים באותו לילה יהיו בעמדה פעילה (אלא אם כן אתם מעדיפים להשאיר מישהו על הספסל). בליגות רוטיסרי לעומת זאת העצה הכי טובה היא תמיד להחזיק את השחקנים הכי טובים שלכם בעמדות הפעילות. ברוב הליגות הנ"ל יש הגבלת משחקים על העמדות האלה ולכן החלפת שחקנים לא תשפר את המספרים שלכם. לתת לג'ון הנסון לשחק על חשבון משחק של אנתוני דייויס זה פשוט לא משתלם. כל פעם ששחקן שמשחק יהיה בעמדה פעילה, משחק אחד ירד ממנה (שחקן שלא משחק לא מוריד משחקים), וב82 (או בהגבלה, אפשר לשנות את המספר) העמדה תסגר ותהפוך לעמדה לא פעילה.

יש ליגות שבהן צריך לעשות סידור שבועי. זה אומר שאחרי יום שני אי אפשר להחליף יותר את ההרכב. בליגות כאלה תרצו לבדוק כמה פעמים משחק כל שחקן במהלך השבוע ולשים את השחקנים עם הכי הרבה משחקים. כמובן שאם אנתוני דייויס משחק רק פעמיים, זה עדיין עדיף על 5 משחקים של ג'ון הנסון.

 

להחליף שחקנים

 

יש לכם 2 אופציות להחליף שחקנים:

1. טרייד עם קבוצה אחרת – אתם מוסרים שחקנים שלכם ומקבלים בחזרה שחקנים שלהם. בניגוד לליגה האמיתית אין פה שום הגבלה. אתם יכולים לתת את כל הקבוצה שלכם בתמורה לאנתוני דייויס. אתם גם יכולים לשלוח את ג'ון הנסון בתמורה לאנתוני דייויס. אלא מה, ברוב הליגות הטרייד עומד לריוויו, בין אם של הקומישנר או של כל המנג'רים בליגה. הם יכולים להטיל וטו על הטרייד ולהפיל אותו. רצוי שלוטו תהיה סיבה טובה, אבל בליגות של יאהו אין שום צורך לספק הסבר, רק ללחוץ על כפתור. זה נועד כמערך הגנה נגד טריידים מהסוג שהזכרתי.

שימו לב בטריידים שבהם את מקבלים יותר שחקנים ממה שנתתם שאתם מאבדים עמדות. זה קריטי יותר כאשר יש הגבלה על מספר המשחקים פר עמדה. אם פרטתם את דוראנט לשני שחקנים שנותנים ביחד קצת יותר ממנו, כנראה שהפסדתם בטרייד הזה. בשביל להציע טרייד אתם פשוט צריכים להכנס לדף של קבוצה אחרת וללחוץ על החצים ליד השחקן אותו אתם רוצים. הציעו לכם טרייד ואתם לא יודעים מה לעשות? יש המון מקומות שבהם אפשר לקבל הערכה אוטומטית של הטרייד, כמו באפליקציה של החברים מFBM. המומחים מספר אחת הם בסקטבול מונסטר, אבל שם זה בתשלום.

רוצים לשאול אותנו על טרייד שהציעו לכם? תשאלו בפורום ואנחנו נענה.

 

2. החלפת שחקן מהקבוצה שלכם בשחקן מהפול – הפול הוא בעצם כל השחקנים שכרגע לא שייכים לאף קבוצה. יש בליגה 450-500 שחקנים ובמקרה הכי גרוע רק 260 מהם שייכים כרגע לקבוצות. אז נכון שזה התחתית של התחתית, אבל לפעמים (בעיקר בליגות קטנות) אפשר למצוא שם יהלומים. איך עושים את זה? מוצאים בפול את השחקן אותו רוצים, לוחצים על ה+ ליד השם שלו, ומחליפים אותו בשחקן פעיל בקבוצה שלכם.

שימו לב שבפול יש שני סטטוסים : FA – שחקן חופשי שאפשר להרים בכל שלב ויופיע בקבוצה שלכם מיד.

W – שחקן בוייבר. שחקן בוייבר הוא לרוב שחקן ששוחרר עכשיו מקבוצה אחרת. הוא נכנס לסטטוס של וייבר ל48 שעות. במהלך ה48 שעות האלה כל קבוצה יכולה לבקש להרים אותו, אבל מי שתזכה בו תהיה הקבוצה עם מספר הוייבר הכי נמוך (1 מנצח את כולם). זה תהליך שדומה למה שקורה בליגה האמיתית.

 

שימו לב רק שאם החלפתם שחקן (בטרייד או מהפול), ההרכב שלכם קדימה משתבש. אם סידרתי הרכב לכל השבוע ועכשיו הרמתי שחקן מהפול, ההרכב החל ממחר מתקבע על מה שיהיה מחר, והסידור שעשיתי לא תפס. אם אתם מסדרים הרכבים מראש, לא לשכוח לעשות זאת שוב אחרי שהחלפתם שחקן.

 

לכתוב ולשתף

 

בליגות של הכדור הכתום יש פורום בפייסבוק. יש ליגות נוספות שיש להן פורום פעיל לצד הליגה. רוצים שיהיה כיף? תכתבו, תגיבו ותשתפו. הופך את המשחק להרבה יותר מעניין. טראש טוק מתקבל בברכה.

 

לענות להצעות טריידים

 

אל תייבשו שחקנים אחרים עם הצעות עומדות. ראיתי המון תגובות להצעות מעליבות (אתם תקבלו כאלה). כעס, הצעה מעליבה בחזרה, והתעלמות. מיותר ומבזבז אנרגיות.

 

לא מתאים?

 

לא את כולם משחק הפאנטזי תופס (לא יכול להיות!). אם לא מתאים לכם, תרשמו הודעה שאתם פורשים. סדרו את ההרכב הכי חזק שלכם, ותשכחו מהקבוצה. זה המינימום. לפרוש בלי להודיע ולהשאיר את הקבוצה כמו שהיא הורס את הליגה. לפחות עם תודיעו הקומישנר יכול לחפש מחליף, לנעול את הקבוצה ולהחליט מה לעשות איתה.