בזמן שישנתם הוא טור המסכם את אירועי הלילה בפלייאוף הNBA.

 

משחק אחד ויחיד סיפקה לנו הלילה הליגה טובה בעולם במסגרת הפלייאוף והוא משחק 6 בסדרה הכי צמודה (שלושה משחקים נגמרו בהארכה) עד כה בפלייאוף. מיאמי היט, ע"פ ספרי ההיסטוריה, היא זו שאמורה לנצח את הסדרה הזו. ההיט ניצחו בכל חמשת משחקי ההדחה האחרונים שלהם בבית, בעוד שהראפטורס הפסידו בכל ששת הפעמים שהם הגיעו למשחק עם יתרון בסדרה. לא אוהבים את זה קל בטורונטו, פשוט לא.

 

מיאמי היט (3) 103 – טורונטו ראפטורס (2) 91 (הסדרה בשוויון 3:3)

בין אם מדובר על סלים מהחצי על הבאזר ברבע הרביעי, התעוררות של שני הבלופים הכי גדולים בפלייאוף השנה או אפילו פציעות תואמות בין שתי הקבוצות, אפשר להגיד שראינו הכל בסדרה הזו. דמארי קארול ולואל דנג היו בספק למשחק, אבל לבסוף הוחלט כי הם כשירים. אגב פציעות, אז דמאר דרוזן עלה לשחק עם פציעה קלה בכף היד הימנית שלו, הוא פשוט צריך עוד קצת תירוצים לקליעה שלו בפלייאוף.

 

הראפטורס, שיכולים כבר עכשיו לחתום על העונה הזו כהצלחה עצם העובדה שהם במעמד הנוכחי, מפנטזים על גמר מזרח ראשון בהיסטוריה של המועדון. עם איך שדרוזן ולאורי שיחקו במשחק הקודם יש להם סיכוי לא רע בכלל לעשות את זה הלילה ולהימנע ממשחק 7, אבל כשדוויין ווייד שובר שיא כל משחק, זה הרבה יותר מאתגר. הוא עובר את האקים אולאג'וואן ברשימת קלעי כל הזמנים בפלייאוף בדרך למקום ה12.

 

 

המשחק עצמו נפתח צמוד ועם מוטיב חוזר בפלייאוף 15/16, בעיות שיפוט. המון פאולים ברורים שלא נשרקו גובו בשריקות שלא קשורות לענף, כמו ההחלטה לפסול את הסל הבא של ביסמאק ביומבו.

 

 

ההיט עלו למשחק עם לואול דנג כסנטר, מה שאיפשר לג'סטיס ווינסלו לפתוח במשחק פלייאוף לראשונה בקריירה שלו. הוא החזיר עם 5 נקודות רצופות והגנה שניטרלה את דמארי קארול ברבע הראשון. דוויין קייסי לא ניסה לסבך את מצבו הרפואי של קארול, אז הוא פנה יותר לטרנס רוס בספסל שהחזיר עם שניים כאלה:

 

 

 

עוד שחקן שמתעלה על עצמו בפלייאוף השנה הוא גוראן דראגיץ'. בסדרה של ההיט נגד שארלוט הוא לא מצא את עצמו בחמשת המשחקים הראשונים, אבל החל ממשחק 6 הוא משחק את הכדורסל הכי טוב שלו מאז עונת 13/14 בפיניקס (שם היה גם השחקן המשתפר). הוא קלע 19 נקודות בחצי הראשון, ויחד עם 9 של ווייד, ההיט ירדו להפסקה עם יתרון 53-44.

 

https://twitter.com/MiamiHEAT/status/731287638347530240

 

והנה ספויילר קטן לטופ 5 של הלילה, עם אחד הרוקיז המפתיעים של העונה, ג'וש ריצ'ארדסון.

 

 

 

הראפטורס יצאו מחדר ההלבשה בנסיון לעצור את גוראן דראגיץ' עם התקפה. דמאר דרוזן וקייל לאורי כבר הגיעו ל45 נקודות משותפות בסוף הרבע השלישי, אבל רבע נוסף של דראגיץ' עם 9 נקודות השאיר מיאמי עם הראש מעל המים. הוא הגיע כבר לשיא קריירה בפלייאוף של 28 נק' ברבע הזה.

 

https://twitter.com/MiamiHEAT/status/731300980705349632

 

דויין קייסי העלה שחקנים מקצה הספסל (ג'יימס ג'ונסון, לוקאס נויגירה) במטרה לצנן את ההתלהבות הבלתי נגמרת של ההיט בהתקפה. הפער עמד על 6 בלבד 9 דקות לסיום בזכות רבע נהדר של לאורי, אבל ריצת 8-2 של ההיט כבר העבירה את המסר. דוויין ווייד לא היה במיטבו בהתקפה הלילה עם 8-21 מהשדה, אבל 8 נקודות ברבע הרביעי ושלושה בלוקים במשחק כולל האחד הזה היו מספיק. 

 

 

 

 

יכול להיות שאחרי שאתה משחק עם מישהו כמו חסן ווייטסייד במשך עונה שלמה, גם אתה נדבק בקדחת הבלוקים. הנה אחד מהשניים של ריצ'ארדסון.

 

 

הראפטורס לא עומדים במשימה ונגררים בפעם השניה ברציפות למשחק 7 בבית. בפעם האחרונה דרוזן היה צרוך לקלוע 30 נקודות (10/32 מהשדה, אבל מי סופר) כדי לנצח את הפייסרס בבית. עכשיו זה נראה שקייל לאורי סוף סוף מצא את עצמו והוא יהיה שם לעזור, אבל עם איך שדראגיץ' (30 נקודות הלילה) ו-ווייד מחזיקים את ההיט, לא יהיה מקום לאף אחד להחטיא 22 זריקות. האם הראפטורס מסוגלים למצוא מספיק כוחות כדי לעלות לגמר מזרח ראשון בהיסטוריה? אולי זה מה שיעזור להם להשאיר את דרוזן בקנדה?

 

משחק מספר 7, הדבר הכי כיפי בכדורסל, באייר קנדה סנטר בטורונטו ב22:30 ביום ראשון. 

 

 

 

טופ 5 מהלילה: