בזמן שישנתם הוא טור יומי שמתמקד באירועים החשובים מהלילה האחרון ב NBA .

 

5 משחקים היו הלילה בליגה הטובה בעולם, גולדן סטייט וסן אנטוניו מביסות את יוסטון ומיאמי. בשלושת המשחקים האחרונים הניצחונות הושגו בשניה האחרונה. 

יוטה מנצחת עם הבאזר את דאלאס, מילווקי מנצחת עם הבאזר את בוסטון והניקס ….

 

דאלאס מאבריקס (29 – 26) 119 – יוטה ג'אז (26 – 25) 121 

גיא ביאליק, כתבנו מתאילנד, מראה מסירות ושלח לנו את הקטע הבא על המשחק בין דאלאס ליוטה. 

 

בזמן שתפסתי הארכה על הערסל בתאילנד: דאלאס ראשונה בליגה במשחקים שהגיעו להארכה העונה (8), ראשונה בנצחונות בהארכה (6), ראשונה באחוזים מהשדה בהארכה, וראשונה באחוזים משלוש עם נתון מדהים של מעל 60%, לפני ההארכה נגד הגאז הלילה.

הבאזר ביטר הראשון של המשחק הגיע מרודני הוד שהיה מצויין הלילה עם 29 נק', 5 אס' ו 5 ריב'. דאלאס הובילה 110-107, כשנותרו פחות מ 10 שניות על השעון. דאלאס יכלה לעשות עבירה, לשלוח את יוטה לקו ולגמור את המשחק, אבל בחרה לסמוך על ההגנה שלה וזה כמעט עבד. רודני הוד מקבל כדור קשה מאוד בפינה, עם יד על הפנים ומצליח לקלוע שלשה מאוד קשה כדי לשלוח את המשחק להארכה:

https://twitter.com/utahjazz/status/697270403132219393

בתחילת ההארכה יוטה המשיכה עם היד החמה שלה – רודני הוד. זה עבד טוב בהתחלה, עד התקפה אחת בה הוא החטיא פעמיים, ומשם יוטה שיחקה כמו שמשחקים יותר מדי פעמים בNBA – הכדור לכוכב, ואל תפריעו לו. אחרי זריקת 3 מוצלחת של מתיוז ממהלך קבוצתי (2-2 לדאלאס מה3 בהארכה) דאלאס נגררה ל1 על 1 מהנה בין פארסונס להייוורד. שני הכוכבים הצעירים שרק לפני שנתיים היו הסמול פורוורדים המחוזרים בליגה (חוץ מאיזה ג'יימס אחד) סיפקו את הסחורה בשני צידי המגרש, כשפארסונס כמעט כופה הארכה שניה עם חסימה גדולה בשוויון 40 שניות לסיום.

 

השופטים שורקים לגול טנדינג, ובווידאו לא מאוד חד משמעי הופכים את ההחלטה. יוטה עם גובר מול זאזא האתלטי קצת פחות, והשופטים לא נותנים לקרלייל טיים אאוט (או הזדמנות להכניס את ג'אוול מקגי). דירק, שלא קלע נקודה בהארכה, מתגנב מאחורי גובר ומשתלט על הכדור מהג'אמפ. פשוט תענוג לראות את הווטרן החכם הזה משחק, ועוד יותר את החגיגות שלו אחרי.

בדרך לספסל, הוא מסמן עם האצבעות לכיוון המוח – "נכנסתי להם לראש", או מלמד את הצעירים "משחקים מנצחים עם השכל". זה לא עוזר כשהזריקה של פארסונס לא נכנסת, ודאלאס עוד מספיקה לתת את העבירה שהיה לה לתת 4 שניות לסיום, בדיוק לפי התוכנית. רק שאף אחד לא מצפה לאינקוויזיציה ספרדית, או לזריקה גדולה של הייוורד. מהלך גדול של יוטה שמצליחה לאלץ חילוף הגנתי אצל דאלאס, ופאצ'וליה לא באמת מתמודד עם הזריזות והפייד אוויי של הייוורד. דאלאס יוצאת לפגרת האול סטאר עם מאזן 6 – 2 במשחקים בהארכה.

למרות ההפסד, דאלאס סה"כ חווה עונה חיובית, פארסונס נמצא בכושר חיובי (הלילה 24 נק') ועם הנסיון של דירק הבלתי נגמר (הלילה 17 נק' ו 9 ריב'), וויליאמס (23 נק'), מתיוס (16 נק') ובעיקר קרלייל הם בהחלט מסוגלים לספק לנו את האפסט של הפוסט סיזן במערב.
האלמנט הכי חשוב כשמסתכלים על דאלאס זה האופן שבו חדר ההלבשה שלהם נראה מחובר וביחד, מה שמאפשר לשחקנים כמו פלטון לעלות מהספסל ולתרום 17 נק', 7 ריב' ו 5 אס' אחרי תקופות שהיו ממש סימני שאלה לגבי האם הוא בכלל יצליח לחזור לעצמו ולהמשיך ב NBA.

 

בצד השני, הקבוצה המנצחת הופכת להיות הקבוצה החמה בליגה (אחרי גולדן סטייט וסן אנטוניו כמובן שכבר קשה להתייחס לקלילות שבהן הן מנצחות). הניצחון הלילה היה הניצחון השביעי שלהם ברציפות שהזניקו את יוטה עד למקום השביעי, צמוד מאוד לדאלאס בשישי ורק 3.5 משחקים מאחורי ממפיס שאיבדה הלילה את מארק גאסול ויתכן שלכל העונה. 

 

יוטה בהחלט נראית כמו קבוצה שמפחיד לפגוש בסיבוב הראשון ויכולה להתיש כל אחת, וסיבוב בינה לבין הקליפרס מתחיל להראות כמו תחזית ריאלית.
רודני הוד כאמור הוביל אותם עם 29 נק', היוורד 20, דרק פייבורס עם 16 נק', 8 ריב' ו 6 אס' וגובר שכל כך היה חסר בתחילת העונה עם 14 נק', 10 ריב' ומסתבר שהוא גם יודע למסור עם 3 אס'. 

אחרי כל הסופרלטיביים, אולי הגיע הזמן שנעקוב גם קצת אחרי ההיילייטס של גורדון הייוורד:

וגם של רודני הוד:

 

תקציר המשחק באתר ה NBA.

 

מילווקי באקס (21 – 32) 112 – בוסטון סלטיקס (31 – 23) 111

שתי קבוצות צעירות, אנרגטיות ומבטיחות נפגשו הלילה במילווקי. מילווקי מאכזבת בטירוף, בוסטון תקעה יתד במקום השלישי במזרח ונראית כמו הקבוצה הכי מלהיבה שיש במזרח. מה קורה על המגרש? קרב ענק שנגמר בטעות של השחקן שניצח את המשחק לילה לפני כן. 

המשחק נפתח כששתי הקבוצות רצות ומציגות משחק אנרגטי ומלהיב בקצב גבוה עם מתפרצות:

חסימות (יאניס):

והטבעות:

אבל לא רק ריצה הייתה שם, גם מהלכי כדורסל מתוזמנים בין שני שחקנים, אחד שמושך תשומת לב ואחד שמנצל את הזריזות שלו כדי להגיע לטבעת. פארקר עדיין לא מממש את הציפיות שכולם תלו בו, בטח כשמסתכלים על האופן שבו וויגינס מתפתח. למרות זאת, יש לו המון כשרון והוא כנראה עוד ימשיך להתקדם:

 

מילווקי פשוט שלטה במשחק במשך 3 רבעים, ובסוף הרבע השלישי היא הייתה ביתרון מבטיח של 93-74, בין היתר בזכות עוד קצת מתפרצות והטבעות:

https://twitter.com/Bucks/status/697248408478871553

דווקא אז הגיע הרבע הרביעי שמסביר לנו היטב את המיקום של מילווקי השנה ואת המיקום של בוסטון. בתחילת הרבע נראה היה שמילווקי ממשיכה בשלה עם אסיסט מצויין של קרטר וויליאמס לאנטטקומפו:

אבל משם והלאה זו הייתה ההצגה של בוסטון. בוסטון רצה 25-10 והתוצאה רק 109-106 למילווקי כשהכדור אצל בוסטון. בוסטון מוציאה כדור מהצד ועושה יופי של תרגיל שמפנה את קראודר שקולע שלשת מאני טיים כדי להשוות את המשחק. מילווקי יוצאת להתקפה האחרונה שלה, קיד לא לוקח פסק זמן כי הם יודעים בדיוק מה לעשות. להכניס את הכדור למונרו שהוא השחקן החם שלהם הלילה, וגרג מונרו קולע סל אדיר שמעלה את התוצאה ל 111-109 לבוסטון:

https://www.youtube.com/watch?v=D09recrBZao

 

אז איך המשחק נגמר ב 112-111?

כשנותרו רק 1.9 שניות על השעון שתי הקבוצות הספיקו לעשות עוד שני מהלכים. בוסטון מוציאה כדור מהחוץ ישירות להאלי הופ של אוליניק. אוליניק סוחט עבירה, והולך לקו כדי להשוות את המשחק ל 111-111. 
הכדור של מילווקי מילווקי מוציאה חוץ ואז בראדלי עושה עבירה ממש מטופשת על מידלטון ששולחת אותו לקו ומשאירה 0.6 שניות על השעון. מידלטון קולע אחת משתיים ומילווקי מנצחת את המשחק:

 

דווקא הניצחון הזה של מילווקי מייצר עוד יותר הערכה לבוסטון. בוסטון פשוט קבוצה מאומנת, לוחמת ומחוברת. לבוסטון אין כוכב ראשי, מבחינתם השחקן החם הוא זה שיקבל את הזריקה החשובה. בדר"כ זה תומאס הגאנר או במשחק הקודם בראדלי, הלילה זה היה קראודר שנתן את הקלאץ' החשוב (שלצערם לא הספיק).
בנוסף בראיונות אחרי המשחק אף אחד בבוסטון לא מאשים את בראדלי, אלא החבר'ה דווקא העדיפו להזכיר שהוא ניצח להם משחק לילה לפני כן.

ככה נראה חדר הלבשה בריא, אבל עדיין חסר להם הכוכב שיסחב הקבוצה ויעזור להם למנוע נפילות מתח כמו שהיו להם היום בשלושת הרבעים הראשונים.

6 שחקנים סיימו בדאבל פיגרס, קראודר עם 18 נק', בראדלי 18, תומאס 15, אוליניק 15, יונאס ג'רבקו 13, ומרכוס סמארט 12.

 

בצד השני, מילווקי היא קצת האנטיתיזה של בוסטון. מילווקי עמוסה בכישרון שלא מצליח למצות את עצמו. גרג מונרו שחקן התקפי אדיר, עולה הלילה מהספסל בגלל שהוא בעייתי בהגנה. הוא קולע 29 נק' עם 12 ריב'. מידלטון אחד הסקוררים הטובים בליגה מעמדת השוטינג גארד מסיים עם 20 נק' הלילה. מייקל קרטר וויליאמס, רכז שמזכיר במספרים המגוונים שלו את קיד (נק', אס', ריב') מסיים הלילה עם 16 נק', 6 ריב' ו 5 אס' וגם הוא עולה מהספסל בכלל.

 

כי בחמישייה יש את או ג'יי מאיו שמסיים את הלילה עם 0 עגול ב 18 דקות. יש שם גם את יאניס אנטטקומפו ופארקר שנחשבים לשני פורוורדים עם פוטנציאל עתידי אדיר. שניהם יכולים לכדרר, לשמור, ארוכים בטירוף ומהירים. הלילה הם סיימו עם 14 ו 10 בהתאמה.

יש המון סימני שאלה סביב הקבוצה הזו ומהו רף הפוטנציאל שלה, העונה הבעיה היא בהגנה, בעונה שעברה הבעיה הייתה בהתקפה. אולי העובדה שקיד החליט להעלות את מונרו וקרטר וויליאמס מהספסל, תהיה הפתרון שיאזן אותם סוף סוף.

 

תקציר המשחק באתר ה NBA.

 

ניו יורק ניקס 108 – וושינגטון ויזארדס 111

פשוט אי אפשר שלא לכתוב כמה מילים על המשחק הזה. 

הניקס פיטרו את פישר, אבל זה עדיין לא עזר להם. למרות זאת, כבר הלילה ראינו קצת שינויים. מלו ופורזינגיס זרקו יותר מהרגיל ופורזינגיס פשוט מכונת היילייטס:

 

וההטבעה הבאה:

למרות זאת, 4 דקות לסיום המשחק היה סופר צמוד עם 96-94 לוושינגטון. אז התחילה ההצגה של ג'ון וול שהשתלט על המשחק והריץ את וושינגטון עד ל 106-96, עם אסיסט:

 

ונקודות מחצי מרחק וגם מהשלוש (במהלך שאחרי):

וושינגטון מרגישה בטוחה מדי בניצחון שלה, וג'ון וול שמרגיש חם הולך עד לטבעת ונחסם על ידי פורזינגיס. שני מהלכי הגנה טובים, שני מהלכי התקפה טובים ופתאום הניקס שוב צמודים עם השלשה  הבאה של גאלווי:

משם הלאה, בניגוד לשני המשחקים הקודמים שנגמרו בזריקות מאני טיים, וושינגטון מחליטה לא להסתכן, מתפתח קרב עונשין שבסיומו וושינגטון מנצחת 111-108.

 

ג'ון וול מסיים ערב מדהים עם 28 נק' ו 17 אס'!!! בראדלי ביל שחווה עונה לא פשוטה ומלאת פציעות סיים עם 26, גורטאט עם 14 ו 10 ריב'.

בניקס מלו עם 33 נק' ו 13 ריב', פורזינגיס עם 20 נק' ו 3 חסימות, גאלווי 14 מהספסל.

תקציר המשחק באתר ה NBA.

 

פצועים:

אי אפשר להתעלם מהדיווחים על כך שמארק גאסול סיים את העונה. יש לזה משמעות אדירה מבחינת ממפיס שנמצאת כרגע במקום החמישי במזרח ויתכן מאוד שדאלאס ויוטה עוד יצליחו לעבור אותה בדרך לסיבוב ראשון מול הקליפרס. לא רק ממפיס סובלת מהפציעות, גם הפליקנס והדיווחים האחרונים אומרים שטייריק גם כן סיים את העונה. 

 

עשרת המהלכים של הלילה:

גולדן סטייט כמובן עם המהלך הקבוצתי של ההיילייטס במקום התשיעי: