הערות ומחשבות ראשוניות:

סראברבאק, אני שונא את העולם

הערות ומחשבות קצת פחות ראשוניות:

1. מה שיפה במשחק הזה הוא שמיאמי הצליחו גם לחטוף 59 משני הכוכבים, וגם 57 מהצוות המסייע.
מה שנקרא "אי אפשר לקחת מהלייקרס הכל. אבל אפשר לתת להם הכל"

2. אז ברור שהשלשות היו העניין המרכזי הלילה. בסוף כשמסתכלים, רואים 15 שלשות ב-40%, שזה מעולה אבל לא משהו שלא ראינו.
אבל הלייקרס קלעו 13 מ-19 הזריקות הראשונות לשלוש. באחוזים זה 68. ואז 2 מה-19 הבאות (10.5%). מצאו את ההבדלים…
עד שהלייקרס נזכרו שסטטיסטיקה צריך גם קצת להתיישר הם היו ב-21 הפרש והמשחק היה גמור.

מה שהיה מעניין בכל הסיפור הזה, הוא שההיט הובילו 23-10, ואז 5:36 לסוף הרבע, ווגל לקח טיים אאוט, הוציא את לברון (טוב, אולי זה יותר קשור לעובדה שהוציא את האוורד), ומשם לייקרס רצו ל 77:32 (כן, בדקתי כמה פעמים), עד 87:55. האוורד ראה עוד 8 וחצי דקות בשאר המשחק (והצליח לסיים אותן עם מינוס 2). בהנחה שעוד תהיה סדרה, ספק כמה יצטרכו אותו על המגרש.

3. מעבר לזה, ראינו 54:36 יתרון בריב' לליקרס, למרות שרוב הזמן הם לא הלכו גבוה. גם בגזרת ההליכות לקו, 27:14 לייקרס. כל המפתחות בערך למשחק הזה הלכו לכיוונים לא טובים עבור ההיט.

4. אני לא יודע כמה הענין הזה דובר, ואחרי כזו תבוסה יש דברים קטנים שופכים ל"לא משנים", אבל שתי עבירות הודבקו לבאם בסוף הרבע הראשון:
הראשונה גבולית, הרוב כדור. השנייה, לא רק גבולית, גם אחרי צעדים ברורים של לברון. מזיז את שתי רגלי הציר. גם בגזרת השופטים לא עזרו להיט הרבה. טוב,זה לפחות לא היתה הפתעה.

 

5. בפריגיים למשחק חשבתי שאם יש דבר אחד שההליגה הזאת הוכיחה בצורה קונסיסטנטית זה שאתה צריך להפסיד בגמר לפני שאתה לוקח אותו. טיילר הירו סיים את המחצית הראשונה עם מינוס 30. (איגי עם מינוס 27 אבל זה פחות מתאים לאג'נה שלי פה אז בואו נתעלם לרגע).לפי החבר Insignifistats זה הפלוס/מינוס הכי גרוע בתולדות הפיינלס למחצית מאז שהנתון הזה קיים מפורק לרבעים ב-97 (ווייד החזיק בשיא עם מינוס 27 ב-2013).
הצעירצ'יק השני של ההיט, דאנקן רובינסון סיים עם 0 נק', 0 מ-3 לשלוש. סה"כ לא משהו לשלושה חברים שהגדרתי, יחד עם דראגיץ' שנפצע ולא חזר מחצית שנייה, כמי שעלייהם תקום או תיפול הסדרה.

6. אז בלו אאוט, כל הכוכבים של מיאמי נפצעו, כל הפיד בדכאון ולברון בטח עוד מספר לעיתונאים שהוא עושה הכל בשביל המורשת של קובי.
סהכ משחק מס' 1 ראוי לך, שנת 2020.

7. ובכל זאת, מה הלאה? דראגיץ' עם פציעה שכנראה תשבית אותו או לפחות תוריד הרבה מהיכולת אם יצליח לדרוך על הפארקט. בתור מי שהימר מראש שזה ילך לייקרס ב-5 אני לא מדי אופטימי (לא שבמחוץ לכדורסל אני אופטימיות מהלכת). בכל זאת, קנדריק נאן היה הרכז הפותח של ההיט רוב העונה כשהסלובני עולה מספסל. קלי אוליניק שנמחק בפלייאוף נתן כמה דקות סבירות. אולי זה הזמן לטוויסט אחרון בעלילה?
ומי שבכל זאת רוצה קצת מילות עידוד, מסתבר שההיט טובים בלהפסיד את משחק מס' 1 ואז לקחת אליפות: