מעולם לא היה מעבר של שחקן כל כך גדול, לקבוצה כל כך גדולה. כשלברון עבר למיאמי היה רק שלד של 3 שחקנים ללא היסטוריה משותפת.

KD, אחד מחמשת השחקנים הטובים בליגה, מצטרף לקבוצה שעשתה עונה היסטורית (ואז פישלה היסטורית). אולי הדברים האלה של בוב מאיירס שכנעו אותו:

בלעדיך אנחנו יכולים לזכות בעוד אליפות או שתיים. בלעדינו גם אתה אולי תנצח. ביחד? נזכה בכמה.

 

דוראנט דיבר אמש עם ג'רי ווסט, כיום איש גולדן סטייט, אחד שתפר לא מעט מעברים גדולים (שאקיל ללייקרס ב96), הלוגו של הNBA, ואחד השחקנים הגדולים בכל הזמנים. הוא גם שחקן שזכה באליפות בודדת מתוך 8 ביקורים בגמר הNBA. ווסט אמר לו שזה עדיין רודף אותו עד היום. דוראנט לא רצה להיות שם. הנה הדברים שכתב כשהודיע על המעבר:

במחי הודעה, גולדן סטייט הופכת לקבוצה השנואה בNBA.

לפני 2013 אף אחד לא שם לב אליה. ב2013 היא הפכה לסוס שחור וחביבת הקהל. 2015 הפכה אותה לאהובת הקהל ונציגת הכדורסל היפה. ב2016 הקהל התהפך עליה. הרבה אוהדי שיקגו לא אהבו את שבירת השיא. אין ספק שהצעד הזה יהפוך אותה לשנואה יותר. אף אחד לא אוהב גלקטיקוס. חוץ מהאוהדים עצמם, ומן הסתם לא מעט אנשים בסיאטל שעדיין כועסים על קליי בנט.

 

סטף קרי וקווין דוראנט ביחד. 2 מ5 השחקנים הטובים בליגה. קליי תומפסון ודריימונד גרין, עוד 2 מ15-20 הטובים בליגה. בנוסף ל4 האלה כרגע חתומים בקבוצה אנדריי איגודלה, שון ליווינגסטון, קבון לוני ו…אנדרו בוגוט. גולדן סטייט יושבת על שכר של 76 מליון דולר, ובשביל שתוכל להחתים את דוראנט תצטרך להפטר מהחוזה של בוגוט (12 מליון דולר). זה ייתן לה 30 מליון דולר מתוכם דוראנט יקבל 27.5. מי ייקח את החוזה של בוגוט? לא ברור, אבל זה נראה כמו מכשול קטן בדרך.

 

אחר כך הקבוצה תצטרך למלא את הסגל. דמיאן ג'ונס הרוקי יוחתם, ומן הסתם כמה מהשחקנים שהיו בסגל בעונה שעברה (יאן קלארק, ברנדון ראש, ג'יימס מייקל מקדו, ליאנדרו בארבוסה) על חוזי מינימום. הבעיה תהיה בסנטר. בלי בוגוט, כנראה בלי אזילי (לא חושב שיצליחו לשמור עליו), ובלי אף גבוה למעט דריימונד גרין. כשחקנים כמו מוזגוב מקבלים 65 מליון דולר, בווריורס יצטרכו להיות יצירתיים. אפשר לדבר הרבה על סמול בול (עם דוראנט זה לא באמת סמול בול, עם על הכבוד לזה שהוא רשום 6-9 הוא לפחות 6-11), אבל לאורך עונה שלמה הווריורס יצטרכו גבוהים שיוכלו לתת דקות שמישות (ולא, בבקשה לא ורג'או).

 

זה גם אומר שהאריסון בארנס יעזוב. דאלאס נחושים לתת לו חוזה מקסימום בלי קשר למעבר של דוראנט, והווריורס לא ישוו. בארנס יקבל הזדמנות להוכיח את שוויו האמיתי בקבוצה שמשוועת לשחקנים טובים.

 

ומה עם OKC? בהתחשב בעובדה שגם ראסל ווסטברוק מסיים חוזה וסיכוי סביר שיברח בקיץ הבא, אולי OKC צריכה להתחיל לחשוב על פירוק מלא. הם יוכלו לקבל מהלייקרס את ברנדון אינגראם או דיאנג'לו ראסל (אולי אפילו שניהם במצב הלייקרס), אבל צריכים לפעול מהר ולא לחכות. ווסטברוק לבד לא הספיק לפלייאוף, כמו שראינו בעונת הפציעה של דוראנט.

בכל מקרה, הפקק ישתחרר, ועם כל כמה שהימים האחרונים היו מרתקים

FA

זה רק הולך להיות יותר גרוע.

 

והנה כמה תגובות טוויטר משעשעות:

וכמה תזכורות למה שהיה לדוראנט להגיד על המעבר של לברון למיאמי: