בזמן שישנתם הוא טור יומי שמתמקד ב3 אירועים מהלילה האחרון ב NBA.  

 

 

 

בוסטון סלטיקס 106 אטלנטה הוקס 93

 

הקבוצה הבינונית הטובה בליגה אירחה את אחת הקבוצות הטובות במזרח, ובניגוד לקבוצה שבנויה לרוחב, הסלטיקס דווקא התחילו לא מאוזן את המשחק.

 

 

ההוקס כצפוי בין שתי קבוצות כאלו פתחו עם ההובלה, אלא שאז בראד סטיבנס שלף קלף מהשרוול

בהמשך סמארט עבר להציק לקייל קורבר מה שסייע בהגנה. הסלטיקס התישו את ההוקס בהרכבים מתחלפים ונטלו את ההובלה.

לקראת הסוף כמו אצל סטיבנס, זה לא משנה מי פותח, אלא מי שמסיים. (למרות שבשל פציעתו של בראדלי תומאס גם פתח)

 

חסרון הגנתי מובהק של ג'רבקו אפשר לאטלנטה לצמצם. ג'רבקו יצא ובוסטון הבטיחה את הנצחון

 

בוסטון קבוצה לא רעה. הקבוצה הבינונית הטובה בליגה, אבל אטלנטה אמורה להיות רמה מעל. הסלטיקס התישו את אטלנטה עם רוטציה של 11 כאשר 9 מהם שיחקו מעל 10 דקות. הגארדים של הסלטיקס חנקו את הנעת הכדור של אטלנטה והם התקשו בחדירות, ובעיקר טיג. אטלנטה מפגינה עדיין חולשות של שנה שעברה ומאבדת את הקצב שלה בקלות רבה מדי. אמנם בוסטון לא קבוצת הגנה גרועה, אך אטלנטה בהתחשב בשאיפותיה לא יכולה להרשות לעצמה להתפרק ולעמוד במקום כאשר מפעילים לחץ על מובילי הכדור שלה. עוד צפויים לה אתגרים גדולים יותר בהתחשב בשאיפותיה.

 

ולסיכום המשחק:

 

ותקציר המשחק באתר ה NBA

 

 

 

 

ניו יורק ניקס 84 קליבלנד קבאלירס 90

 

בניגוד לשנים אחרונות, הניקס מציגים כדורסל מעניין ואף איכותי לעיתים. הלילה היה דו קרב מחזור 2003: לברון ומו מול מלו מחוזק בפורזינגיס מהדראפט האחרון.

הניקס מתחילים להציג הנעת כדור ואפילו מוטיבים של כדורסל מודרני, גם אם לא תמיד בהצלחה:

אולי זה המשולש, אולי זה פיל, אולי זו העונה שמרגישה מעט אחרת, ואולי זה לברון שגרם לו למלו לראות אדום מול העיניים ולתת הכל בשני צידי המגרש. (כן, מלו

אפילו שמר!) הניקס הובילו כמעט כל המשחק בזכות מלו שסיים עם 26 נק' 5 ריב' ו4 אס' והגנה על לברון

 

 

 

פורזינגיס אמנם תרם רק 11 נק' ו5 ריב', אולם סיפק נוכחות והורגש כאילו הרבה יותר. כבר עכשיו הוא מספק יותר ויותר עזרה והגרביטציה שלו על המגרש מסייעת להתקפת הניקס. (גרביטציה – הכוונה לכמה השחקן מאלץ אותה להתחשב בו ולשנות עצמה בשבילו, כמה השחקן "מושך" את הגנת היריבה ) ולראות שחקן 2.20 נע בכזו קלילות זה ללא ספק שואו.

 

 

הניקס הובילו כל המשחק מלבד… הדקה החשובה ביותר, הדקה האחרונה. מהלך מכריע, לברון עם הכדור, מלו עליו שומר טוב מאוד לפי הספר: נצמד לגוף, חוסם נתיב חדירה, מאלץ את לברון לקחת זריקה קשה ובכל זאת…

 

משם ממצב של שיוויון 84 הניקס מתפרקים, נכנסים ללחץ ולא מצליחים לאיים שוב על הסל. מנסים באמצעות עבירות להחזיר אליהם את השליטה אך הם מאבדים את המשחק.

 

הקאבס כבר 8-1 וברצף של 8 נצחונות מאז הפסד במשחק הפתיחה. ההתקפה טובה. קווין לאב הלילה התקשה וסיים עם 7 נק' בלבד, וזה יכול להסביר מדוע הקאבס התקשו. לברון עם 31 ומו עם 20 הובילו הפעם את הקאבס, שיכולה לקחת הרבה מהעובדה שלמרות שהייתה כמעט כל המשחק בפיגור נשארה צמודה, ולברון כאמור נשאר לברון הגיע להציל את המצב.

 

ההתקפה של הניקס נראית טוב בהשוואה לשנה שעברה וקיבלו בחזרה את ארון אפללו, שאמנם לא היה במיטבו ובאחוזים רעים אבל מספק לניקס יכולת התקפית נוספת. רובין לופז מסתפק בתפקידו כאחראי הגנה וכאופציה חמישית לעת מצוא. הניקס אמנם 4-6 ומעל ברוקלין ופילדלפיה בלבד במזרח, אך נראים טוב. עכשיו רק נשאר לממש את הפוטנציאל ולא להפסיד ברגעי הסיום.

 

 

תקציר המשחק באתר ה NBA

 

 

שיקגו בולס 102 שארלוט הורנטס 97

משחק שהלך קשה לבולס ממה שצריך היה. לכאורה הבדלי רמות גדולים מזה, הבולס הציגו משחק טוב והנעת כדור טובה.

 

זה היה משחק צמוד והקו האחורי של ההורנטס הוביל את הקבוצה.

ברבע האחרון באטלר העלה הילוך, והויברג הוריד את השחקנים שמהווים חור בהגנה, והשתמש הרבה במחליפים. רוז כבר לא רכז טוב כשהיה, אך החדירות שלו ייצרו 8 אס' . הויברג מגלה שב NBA לרוץ ולקלוע מבחוץ זה פחות יעיל וצריך להשקיע גם בהגנה. מירוטיץ' ומקדרמוט רואים פחות ופחות דקות, נואה מתחיל לקבל יותר ויותר. מקדרמוט יחטוף כשדנליבי יחזור. דנליבי אמנם לא שומר עלית ולא קלעי כמקדרמוט, אבל הוא שומר טוב, טוב מספיק ויעזור לסגור כמה חורים.

נואה גיבסון ומור שיחקו בערך אותה כמות זמן כמירוטיץ', מקדרמוט היה רק 16 דקות על המגרש.

נואה לפחות הספיק להשיג אבן דרך בהיסטורית המועדון

 

 

שארלוט ניסתה לחזור, וג'רמי לאמב מספק הגנה טובה. אמנם לא כמו מק"ג וההתקפה שלו לא יציבה במיוחד, הוא מספק מה ששארלוט צריכה ממנו ברוב המשחקים.
חבל שהפעם ברגע המכריע לא הצליח

 

 

שארלוט קבוצה נוספת שצריכה להתחבר. ביצעה שינויים בקיץ, והעוגן ההגנתי שלה פצוע לשארית העונה. גם היא וגם שיקגו בשלבי היכרות עם עצמן, שתיהן נראות די טוב ונראה שמתאפסות על עצמן. בעוד כחודש, המשחק הזה יראה אחרת לגמרי.

 

לתקציר המשחק באתר ה NBA