בזמן שישנתם הוא טור יומי שיסקר את משחקי הפלייאוף מהלילה האחרון.

 

הטור הלילה יחולק ל2. כעת נעלה את שני המשחקים המוקדמים, בבוקר נביא את שני המשחקים הנותרים.

 

טורונטו ראפטורס(2) 90 – אינדיאנה פייסרס(7) 100 (1-0 לאינדיאנה בסדרה)

 

אחרי הסוויפ שקיבלו בשנה שעברה מוושינגטון, דמאר דרוזן וקייל לאורי כינסו את שחקני הראפטורס ואמרו לא עוד. עברה שנה ושום דבר לא השתנה. טורונטו קבוצת עונה רגילה מצויינת, אבל קבוצת פלייאוף רעה. זה קורה כיוון שלפלייאוף היריבות מתכוננות, משנות הגנות, מהמרות. בעונה הרגילה הרבה פחות. אחד הדברים שבולטים בטורנטו זה העובדה שלאורי ודרוזן הם שני המייצרים הכמעט בלעדיים בהתקפה. נטרל אחד מהם, ואפילו קבוצה מוגבלת כמו הפייסרס תהיה בעמדת נצחון. היום אינדיאנה והלחץ נטרלו את שניהם.

 

משחק מוקדם בטורונטו, מניח שאף אחד מהקוראים לא ישן. שחקני הראפטורס נמנמו רוב המשחק. מחוץ לאולם המוני אנשים שבאו לעודד, וגם בתוך האולם. חבל ששחקני הראפטורס לא מסוגלים להחזיר לקהל הנפלא שלהם את האהבה שמגיעה לו. מי שמגיעה לו המון אהבה זה פול ג'ורג'. אחרי פציעה קשה הוא חוזר לפלייאוף ומוכיח שוב, בעיקר לאור החולשה של השניים ממול, שהוא שחקן פרנצ'ייז לכל דבר ועניין. במחצית הראשונה גם הוא היה בינוני והמשחק היה צמוד. בחצי השני הוא כבר היה גדול, והפייסרס היו טובים בהרבה בדקות ההכרעה.

 

החצי הראשון היה רע משתי הקבוצות אינדיאנה עם 39% מהשדה, טורונטו עם 38%. הגנות טובות והמון התרגשות. טורונטו עם 10 איבודי כדור ומה שמציל אותה זה 13 אופנסיב. ואלנצ'יונס מסיים את החצי עם 9 אופנסיב (15 ריבאונדים בחצי) ו8 נקודות. בחצי הראשון 3 הכוכבים הגדולים בסדרה לא פוגעים. ג'ורג' עם 2 מ9 מהשדה, דרוזן עם 2 מ8, ולאורי עם 2 מ9. ברבע השלישי מגיע השינוי בפייסרס. פול ג'ורג' משתלט על המשחק וקולע ברבע 6 מ7 מהשדה ל17 נקודות.

 

לאורי כבר לא מנסה בכלל (1 מ2 ברבע) ודרוזן ממשיך לזעזע עם 2 מ9. ג'ורג' ממשיך את המשחק המצויין שלו ברבע הרביעי עם 10 נקודות ו4 אסיסטים. כשהוא על המגרש, כל התקפה עוברת דרכו, ופעם אחר פעם הוא עושה את הפעולה הנכונה שמביאה לפייסרס נקודות. דרוזן ולאורי מסיימים את הרבע עם 4 נקודות, 2 אסיסטים ו2 איבודים. זוועה עד הסוף.

 

ג'ורג' מסיים את המשחק עם 33 נקודות (12 מ22 מהשדה, 4 מ5 משלוש), 6 אסיסטים , 4 חטיפות ו2 חסימות

הנה הדברים של ג'ורג' בסיום המשחק

מונטה אליס עזר לו עם 15, ומיילס טרנר במשחק פלייאוף ראשון בקריירה, מסיים עם 10 נקודות, 5 ריבאונדים ו5 חסימות.

 

קורי ג'וזף הוביל את טורונטו עם 18 נקודות. דרוזן מסיים עם 14 ב5 מ19 מהשדה. ואלנצ'יונאס עם 12 ו19 ריבאונדים (11 בהתקפה). לאורי עם 11 נקודות (3 מ13 מהשדה, 1 מ7 לשלוש, 4 מ9 מהקו(!)), 7 אסיסטים ו6 איבודים. אם יש משהו שקייסי היה צריך ללמוד מהפלייאוף הקודם זה להגיב. אם הוא לא יגיב, טורונטו לא יעברו לסיבוב הבא. הנה התירוצים של דרוזן ולאורי

 

תקציר המשחק באתר הNBA

 

גולדן סטייט ווריורס(1) 104- יוסטון רוקטס(8) 78 (גולדן סטייט מובילה 1-0 בסדרה)

 

60-33 לאלופה בחצי, ומחצית אחת טובה הספיקה לאלופה לסגור את המשחק. לרוקטס היו המון הזדמנויות לחזור בחצי השני. סטף עם נקע קל נשאר בחוץ והם צמצמו כבר ל15 בעזרת הלחימה של שחקני קצה הספסל (מקדניאלס למשל). בסופו של דבר יוסטון זה יוסטון, וגולדן סטייט זה לא הקליפרס, והיתרון חזר לאיזור ה20. אם יש משהו שברור מהמשחק הראשון זה ששתי הקבוצות לא אוהבות אחת את השניה. כבר בדקות הראשונות בברלי מסתבך עם קרי במה שנגמר בטכנית דו צדדית.

בהמשך הווארד מוריד את איגודלה, גרין משכיב את מוטיונאס, ולרגעים המשחק נראה כמו זירת UFC. יוסטון מנסים להראות קשוחים, אבל קשיחות לבדה (או אלימות) לא ממש תעזור להם, שכן גולדן סטייט קבוצת כדורסל טובה בהרבה.

 

נחזור לחצי הראשון. אחרי פתיחה מהוססת סטף הראשון לאפס כוונות ומסיים את הרבע עם 16. במחצית היו לו 24, ובחצי השני הוא הסתפק ב3 דקות. בכל זאת, היו צריכים למצוא מנוחה. ניסו להדביק לו את הקרסול מספר פעמים, וכנראה שהיה לו נקע קל. גולדן סטייט צריכה לשקול לתת לו מנוחה כדי שיחזור בהמשך בריא לגמרי ובלי בעיות עם הקרסול. יוסטון פשוט לא מצאה את הידיים והרגליים. פעם אחרי פעם איבדה את קרי, את הכדור ואת הראש.

 

יוסטון מנסה לשחק פיזי עם קרי, וזה ממש לא מזיז לו. בברלי מנסה לתפוס, לשרוט ולהכנס מתחת לאור. סמית' נכנס לו במסלול ריצה ומוריד אותו לרצפה

גם במהלך ריבאונד סטף מוצא את עצמו מאוזן על הרצפה. זה לא מה שגרם לפציעה, הפציעה קרתה בלי מגע. השופטים מגוננים על הכוכב הגדול של הליגה, וכל נגיעה בו מקבלת שריקה. מה גם שזה לא ממש עוזר כי קרי מפגיז גם ככה.

בצד השני קליניקה להגנה של קליי על הארדן. פעם אחר פעם הוא סוגר לו את צד שמאל ומכריח אותו ללכת ימינה. הוא לא נותן להארדן ליצור מגע, ומכריח אותו לזריקות מחצי מרחק, אלה שהוא שונא. גם השופטים הגיעו מוכנים וכשהארדן הוא זה שיוזם את המגע, הוא מייד מקבל תוקף. את החצי הראשון הוא מסיים עם 2 מ9 מהשדה, 4 נקודות, 4 עבירות, ו4 איבודים. ברבע השלישי הוא משפר סטטיסטיקות (5 מ10) אבל זה מעט מדי מאוחר מדי. הווריורס כבר רחוקים מדי והמשחק סגור. מרגע שהם הגיעו ל15 בפעם הראשונה זה היה סגור. מה שאולי צריך להדאיג בנושא של קליי זה ההתקפה שלו. רק 4 מ14 מהשדה היום ל16 נקודות. בחצי השני כשהיה צריך לשאת בנטל ההתקפה הוא לא תמיד עמד בזה והרבה להחטיא. מזכיר מאוד את הפלייאוף הקודם שלו.

 

קרי מסיים כקלע המוביל של הווריורס עם 24 נקודות (8 מ13 מהשדה, 5 שלשות), למרות ששיחק פחות מ20 דקות. קליי כאמור עם 16, דריימונד עם 12, 10 ריבאונדים, 4 אסיסטים, 2 חטיפות ו4 חסימות. מאריסי עלה מהספסל ל12. הארדן קלע 17 ליוסטון. הווארד עם 14 ו11.

 

ההתקפה של הווריורס הלילה התקשתה, בייחוד בחצי השני כשסטף היה בחוץ. ההגנה הייתה מדהימה.

 

המשחקים הנוספים, מחר.

 

 

 

 

תקציר המשחק באתר הNBA