בזמן שישנתם הוא טור יומי שמתמקד ב3 אירועים מהלילה האחרון ב NBA.   

 

 

גולדן סטייט ווריורס 89 קליבלנד קבאלירס 83

 

 

המשחק המרכזי במסגרת משחקי הכריסמס הבטיח ו… לא קיים. קליבלנד הגיעו והאטו את הקצב. איך האטו את הקצב? לברון לקח את הכדור, החזיק אותו 5-8 שניות ביד, ואז התחיל מהלך.

 

את המשחק גולדן סטייט התחילו עם הנוסחה הקבועה: שיוט במחצית הראשונה, מתוך כוונה לבצע את הבליצ הקבוע ברבע השלישי.
דווקא במהלך ה"שיוט" בהתחלה, גולדן סטייט נראתה טוב יותר, ופתחה פער על האורחת.

לרבע השני עלו המחליפים, וההתקפה של הווריורס החלה להיתקע, כשלמעט שון ליווינגסטון, אף אחד לא הצליח ליצור לעצמו. ברגעים האלו ההגנה של הקאבס בלטה, ונתנה טיעונים לאלו הטוענים שגולדן סטייט תלויה מדי בכוכבים שלה.

גם כשהכוכבים חזרו, לא ראינו מספיק את הפיקנרול הקטלני בין קארי לגרין. עד כדי כך, שאפילו ג'קסון העיר על הבידודים של קארי וחוסר הנעת הכדור. (הוא גם העיר על כך שקארי הורס את הכדורסל כי הוא רואה ילדים בתיכונים שהוא הולך אליהם אוטומטית רצים לקו ה3. ואני תוהה, מי נותן לך להסתובב בתיכונים ליד ילדים?).

 

 

מחצית שניה מתחילה והנה, מחכים לבליצ של הווריורס. אז לא היה בליצ. הייתה הסתערות קלה. עם התעוררות של קליי תומפסון. מישהו באילקה בצפייה שלנו, אפילו זרק הערה שתומפסון העונה משחק רק ברבע ה3. זה לא מדוייק, אבל אני מבין למה זה נראה ככה.

גם קארי העלה הילוך, ואמנם עשה גם מבצעי יחיד ועדיין פחות מדי פיקנרול עם גרין, אבל איזה רומנטי מצידו לקחת את מוזגוב לריקוד?

 

בינתיים מהקהל גם זרקו הערות אל עבר השחקנים, רק שכחו שבניגוד אלינו, אותם הם יכולם לשמוע…

https://twitter.com/NBA_Skits/status/680529148373237760

 

 

גולדן סטייט מציגה התקפה קטלנית, וההגנה שלה היא עדיין לא מה שהייתה שנה שעברה, אבל עדיין להיות "רק" 4-5 בליגה זה לא רע. הגנת הווריורס הייתה 4-5 כל העונה, אחרי המשחק הלילה קפצה למקום השני. וחלק מתצוגת ההגנה הזאת הייתה בהחלט מרשימה

 

 

 

סה"כ שתי הקבוצות הציגו הגנה טובה מאוד, אולם הסקור הנמוך נבע גם מתצוגות רעות בהתקפה, ולאו דווקא רק בזכות ההגנה של הקבוצות במשחק.  לשתי הקבוצות יש מה לשפר עד למפגש הבא ביניהן בעוד כחודש, ואצל שתיהן זה פחות הסתמכות על מהלכי יחיד ולחזור לדברים שעבדו. כמו הפיקנרול בין קארי לגרין, או בין לברון ולאב שכמעט ולא ראינו אתמול בכלל.

 

 

 

 

תקציר המשחק באתר ה NBA

 

 

 

אוקלהומה סיטי ת'אנדר 96 שיקגו בולס 105

 

 

בימים האחרונים קווין דוראנט ענה לאחת הביקורות כנגד סגנון המשחק של הת'אנדר עפ התשובה: "מה אנשים רוצים, שנתמסר?"

אני לא בטוח ב100% מטבע הדברים, אך עושה רושם שזו הייתה דווקא אמירה רצינית מצידו. הוא באמת לא מבין למה קבוצה עם 2 מהשחקנים הטובים בעולם צריכה לעשות משהו כמו לא להשתמש בהם.

 

הבולס מצידם בעצמם במשבר לאחרונה. סגנון התקפה לא יעיל, 3 הפסדים ברצף לאחרונה וכמובן הביקורת כנגד הויברג מצד באטלר. עושה רושם שהיה זה דרבי המאמנים המאכזבים של תחילת העונה.

 

דרבי לכאורה. המשחק הזה ברובו היה משחק במעמד צד אחד. בהיעדר נואה בובי פורטיס קיבל דקות רבות יותר מהספסל, וטאג' גיבסון המשיך בפריחה שלו לאחרונה

 

 

 

שיקגו פתחו בריצת 11-0 ומאז היו רק ביתרון. וזה לא ששיקגו עדיין שיחקו טוב. התקפות הבולס התחלקו לרוב ל2: או דרק רוז לוקח את הכדור לסל, או גאסול מקבל אותו ומחליט אם לזרוק מחצי מרחק או למסור.

ברבע השני הת'אנדר עוד חזרו וצמצמו, ודווקא אז שיקגו התחילו לשחק בצורה טובה יותר. אולי זה כי גאסול ורוז ירדו ושאר השחקנים התחילו לשחק תרגילים ולבצע יותר הנעת כדור. שיקגו שוב חזרו לפער דו ספרתי, ואז עם שובם של שחקני החמישייה, הת'אנדר פתחו ריצת 15-3 וצמצמו עד להפרש של 2 נקודות.

 

מחצית שניה כמו המחצית הראשונה החלה עם ריצה של הבולס. הפעם, למרות שחקני החמישייה הייתה יותר הנעת כדור מצד הבולס, ואפילו נראו ניצוצות של שיתוף שחקנים אחרים באוק'-סיטי.

הת'אנדר למעט פעם או פעמיים לא באמת התקרבו לבולס, והיה נראה ששיקגו שולטת במשחק לכל אורכו.

 

2 דברים על זה:

 

1 הבעיות של הקבוצות ובמיוחד שיקגו עדיין קיימות. אין מספיק הנעת כדור, אין מספיק סטים מתוחכמים (ולהויברג דווקא היו כמה באיווה סטייט), ולפחות הגנתית הצליחו לפגוע בהתקפת הת'אנדר רוב המשחק. כן, שזה אומר ששמרו על דוראנט ווסטברוק די טוב.
גם אצל הת'אנדר כאמור אין הרבה חדש אבל היו לפחות ניצוצות, ובעיקר במחצית השניה, בה ניסו לשתף שחקנים שמצאו עצמם חופשיים מכיוון שהשחקן שלהם הלך לעזור בדאבל טים על הצמד המוביל.

 

2.  הם עדיין שיחקו בצורה מהנה, ולדעתי היה גם המשחק הכיפי לצפייה מכל משחקי הכריסמס. אפילו שרוב הזמן היו אלה מבצעי יחיד. ובנימה זו נראה לי שדוראנט מקלקל אותי. באותה צורה שלברון, קארי ואחרים: מה שהוא עושה נראה כל כך קל, שאחר כך כשכל מיני שחקנים אחרים מנסים לעשות משהו פשוט יותר ולא מצליחים, אני מגיב ב"מה?! איך הוא לא מצליח לעשות את זה???" אז כן, בידודים יכולים להיות גם מהנים, וגם מזיקים מבחינות אחרות לגמרי…

 

 

 

 

 

תקציר המשחק באתר ה NBA

 

 

 

 

יוסטון רוקטס 88 סן אנטוניו ספרס 84

 

 

משחק רע מאוד של הספרס היה אתמול. הספרס פתחו עם תצוגת קליעה רעה מאוד, ורק אחרי 4 וחצי דקות! היו נקודות ראשונות שלהם על הלוח. ריצת 7-0 ביחד עם שלשה של דני גרין החזירה אותם למשחק.

 

המשך המחצית הראשונה היה קליעות לכאן ולכאן, כשאף קבוצה לא מצליחה להשיג יתרון משמעותי. הספסל, ואצל הספרס היו אלה בעיקר סימונס ודיאו, סיפקו אנרגיה חיונית להמשך המשחק, והמחצית הסתיימה צמודה, בעיקר בזכות עבודת הגנה מעולה של קוואי

 

לנארד עשה עבודה מעולה בריבאונד, שמירה על שחקנים, סגירת נתיבי מסירה וכיסה את כל המגרש. הוא בהחלט מתפתח לשחקן בטופ של הליגה. לנארד סיים עם 11 נק' 5 ריב' 4 חט' חסימה ואסיסט את המחצית הראשונה. יוסטון המדורגת 9 בהתקפה, סיימה את המחצית 43-38

 

 

המחצית השניה הייתה אולי המחצית הגרועה של הספרס העונה. אמנם גרין ולנארד שמרו את הארדן על 1-6 בפתיחת המחצית השניה, אולם שם זה נגמר.

הארדן השתחרר והוביל את יוסטון לכמה ריצות, אולם בכל פעם שהיה נדמה שהם מכניעים את הספרס, הם חזרו והתקרבו. בסיום הארדן עם 2 שלשות וסן אנטוניו עם יכולת פשוט רעה, הכריעו את התוצאה.

 

 

תקציר המשחק באתר ה NBA

 

 

 

עשרת המהלכים של הלילה