אחרי שהליגה התחילה סוף סוף וכולם פירסמו כבר את התחזיות הסטנדרטיות לקראת העונה החדשה וחילקו את הקבוצות לפי הקטגוריות המקובלות של מועמדות לאליפות ולפלייאוף, ומי אולי יעשה טנקינג בכדי להשיג בחירת דראפט גבוהה, הגיע הזמן לחשוף את הקטגוריות האמיתיות לפיהן מחולקות קבוצות הליגה:

קטגוריית "we are the world":
אנחנו חיים בעולם אחר, מרחפים ביקום משל עצמנו, אף אחד לא מאיים על קיומנו, אנחנו שליטי העולם, אנחנו האימפריה הרומית, אנחנו אלכסנדר מוקדון, אנחנו גולדן סטייט (דרך אגב, כולכם יודעים מה גורלן של אימפריות…).

קטגוריית "הקבוצה הננטשת":
בסידרת הגמר האחרונה אמנם ניצחנו רק משחק אחד, אבל היינו בטוחים שהעונה נצליח הרבה יותר עד שכוכב העתיד שלנו "דפק לנו ברז" והחליט שהוא לא מרוצה או יותר נכון החליט שהוא רוצה יותר, ואנחנו נתקענו עם אחד לברון והרבה כוכבים מזדקנים – קליבלנד (מועמדת פוטנציאלית נוספת – יוטה ג'אז).

קטגוריית "הכוכבים":
יש לנו הרבה כוכבים, נשלם להם הון תועפות בעונה הקרובה ובעונות שאחריה, הבאנו שחקנים משלימים מתאימים ומאמנים טובים, בקיצור עשינו הכל "לפי הספר", אבל רבאק מה נעשה שנתקענו בתקופה כזו עם קבוצות משתי הקטגוריות הראשונות, שאפילו פירורים לא משאירות לנו – אוקלהומה, בוסטון סלטיקס, וושינגטון ויזארדס ויוסטון רוקטס.

קטגוריית "איץ'":
שמענו שביוגוסלביה ז"ל ובבנותיה ידעו ויודעים לשחק כדורסל אז החלטנו להחתים שחקנים שהשם שלהם מסתיים ב- איץ'.
הרי לעשות כל מה שהחבר'ה מקטגוריית "הכוכבים" עושים אנחנו גם יכולים, וברור שלהם זה לא יצליח וגם יעלה המון, אז אולי השיטה שלנו תוכיח את עצמה: 
דנבר עם יוקיץ'.
מיאמי עם דראגיץ'.
פורטלנד עם נורקיץ'.
הקליפרס עם תאודוסיץ'.
מילווקי עם טלטוביץ'.
(מועמדת פוטנציאלית, פניקס סאנס עם בנדר, נפסלה בגלל שאין לו איץ').

קטגוריית "הרוקיס":
יש לנו מלא שחקנים שנבחרו בצמרת הדראפטים האחרונים ואף אחד מהם עדיין לא הוכיח את עצמו, כך שברור לנו שהעונה זה יקרה והם יתפוצצו על הליגה, בעזרת הותיקים שגייסנו תמורת סכומים מופרכים ובטוח יקרעו את התחת על המגרש ובאימונים כדי לחנוך ולקדם את הכוכבים החדשים.
אהה, ויש לנו גם מסורת מפוארת שאנחנו בטוחים שכל השחקנים הצעירים והחדשים שלנו מכירים, למרות שהם עסוקים כל היום בציוצים או בשיווק נעליים – לוס אנג'לס לייקרס ופילדלפיה 76'.

קטגוריית "העקשנים המזדקנים":
אנחנו אוהבים את הכוכבים המזדקנים שלנו, ולכן נחתים מחדש את אלה שהחוזה שלהם הסתיים ונשלם להם סכומי עתק. אנחנו גם לא נחתים שחקנים משמעותיים למרות שהכוכב הכי גדול שלנו נפצע ולא ברור מתי יחזור ומה מצבו, וכל זה כי אנחנו מאמינים בשיטה שלנו ובדרך שלנו, ומי בכלל יודע יותר טוב מאיתנו?
הרי ברור שמה שהיה הוא שיהיה ואנחנו שוב נגיע לפלייאוף כמו תמיד ושכולם יקפצו לנו – סאן אנטוניו וטורונטו (מינוס הכוכב הפצוע).

קטגוריית "בחזרה לעתיד 1": 
שארלוט הורנטס
מפנטזת על דוויט הווארד של העשור הקודם.

קטגוריית "בחזרה לעתיד 2" :
ניו אורלינס מנסה להחיות את קונספציית מגדלי התאומים, שנוסתה בהצלחה חלקית בשנות השמונים, עם דיוויס וקאזינס (כולל דרישת שלום מאולאג'ואן וסמפסון).

קטגורית "הפוך על הפוך":
מכבי ת"א לימדה אותנו איך לקחת שחקנים שהצליחו בקבוצות אחרות ולהחריב להם את הקריירה. אנחנו ניקח שחקן שנכשל במכבי ונהפוך אותו לשחקן חמישייה עם חוזה ארוך טווח – יוטה ג'אז.

קטגוריית "איץ' משופרת":
אם אנחנו לא מוצאים שחקן איץ' מתאים, אז ניקח ג'נרל מנג'ר כזה – סקרמנטו קינגס עם ולאדה דיבאץ'.

קטגוריית "יהיה בסדר או מתי כבר יסתיים הסיוט הזה ויגיע הדראפט?":
פניקס סאנס, דאלאס מאבריקס, אורלנדו מג'יק, שיקאגו בולס ואינדיאנה פייסרס.

קטגוריית "בחזרה לעתיד 3":
תום תיבודו מביא למינסוטה את השחקנים שהסתדרו איתו בבולס ומקווה שזה יצליח שוב. הוא רק שכח שבד"כ בסרטי המשך המשכורות עולות אבל האיכות יורדת.

קטגוריית "יכול להיות שנשחק טוב ואולי אפילו נשתחל לפלייאוף, אבל סביר להניח שלא ישדרו אותנו מחוף לחוף כי אנחנו לא כל כך סקסיים, בלשון המעטה":
אטלנטה הוקס, ממפיס גריזליס, פורטלנד טרייל בלייזרס ודטרויט פיסטונס.

קטגוריית "קיבלנו ח.. של החלטות בשנים האחרונות, אבל נראה שיש מגמה של שיפור, ואולי סוף סוף יהיה בתפוח הגדול כדורסל עם טעם של שטרודל ולא של תפוח רקוב, אם לא העונה אז אולי אולי בעונה הבאה…": ניו יורק ניקס וברוקלין נטס.