בקושי הספקנו להתאושש מעונת 2019-20 מלאת האירועים שהסתיימה באוקטובר ואנחנו כבר עם הפנים לעונה הקרובה, שתהיה מקוצרת ותכיר לנו פיצ'ר חדש: טורניר פליי-אין על המקום השמיני בכל קונפרנס. בנוסף, נתחיל להתרגל לנציג החדש שלנו מעבר לים, דני אבדיה, ולשלל פנים מוכרות בקבוצות חדשות. אז אילו הפתעות מחכות לנו הפעם? ב-23 בדצמבר נתחיל לגלות.

לקראת פתיחת עונת 2020-21, הכדור הכתום עם פרויקט קבוצה ביום.

הקבוצה היום: אוקלהומה סיטי ת'אנדר

לדף הקבוצה

נשארו: שיי גילג'וס-אלכסנדר, דאריוס ביזלי, מייק מאסקלה, האמידו דיאלו, לוגנץ דורט

עזבו: כריס פול (טרייד לפיניקס), סטיבן אדאמס (טרייד לניו אורלינס), דנילו גאלינרי (חופשי לאטלנטה), דניס שרודר (טרייד ללייקרס), נרלנס נואל (חופשי לניו יורק), עבדל נאדר (טרייד לפיניקס), טרנס פרגסון (טרייד לפילדלפיה), אנדרה רוברסון (סיים חוזה)

עברו דרכם: דני גרין, קלי אוברה, ריקי רוביו

הגיעו ונשארו לבינתיים (לא כולל בחירות דראפט): פרנק ג'קסון (חופשי), אל הורפורד, ג'ורג' היל, טרבור אריזה, דריוס מילר, ג'סטין ג'קסון, טי ג'י ליף, וינסן פוארייה, טיי ג'רום, קנריק וויליאמס (טריידים), אלכסיי פוקושבסקי, תיאו מאלדון (דראפט)

מתנדנדים: כולם חוץ משג"א

חמישייה: ג'ורג' היל, שיי ג'ילג'וס-אלכסנדר, לוגנץ דורט, דריוס ביזלי, אל הורפורד

ספסל: פרנק ג'קסון, טיי ג'רום, תיאו מאלדון, האמידו דיאלו, ג'סטין ג'קסון, טרבור אריזה, אלכסיי פוקשובסקי, מייק מאסקלה, וינסן פוארייה

המהלכים הגדולים של עונת 2019-20:

אז מה היה לנו שם?

בקיץ הקודם סם פרסטי פירק סופית את אוקלהומה סיטי, אחרי שבתוך מספר ימים מכר את פול ג'ורג' ואת ראסל ווסטברוק. ג'ורג' הלך לקליפרס בעסקה שהחזירה לת'אנדר בחירות סיבוב ראשון לפי משקל. ווסטברוק לא סחיר? אז פרסטי הפך אותו לפול ו-2 בחירות סיבוב ראשון של יוסטון שמיום ליום נראות יותר ויותר טוב. אלא שפול, ביחד עם גאלינרי ושג"א שהגיעו מהקליפרס, סירב להתפרק, והת'אנדר הפכו להפתעת העונה כשהגיעו למקום החמישי במערב החזק. הם עשו זאת הרבה בזכות כריס פול שהנהיג את הקבוצה הזו ולימד את הילדים. הוא הראה שיש לו עדיין מה למכור בליגה הזו, אפילו בגיל ובשכר האסטרונומי שהוא מקבל. שג"א הראה שהוא שחקן מצוין כבר היום וכמה עוד פוטנציאל יש בו. שרודר היה קרוב לזכות בתואר השחקן השישי. אפילו קיבלנו פריצה של רוקי שלא נבחר בדראפט – לוגנץ דורט, שהפך באופן רשמי לסטופר של אוקלהומה סיטי.

הת'אנדר פגשו את יוסטון בסיבוב הראשון בפלייאוף הבועה, ולמרות שהם הובסו במשחקים 1, 2 ו-5, הם הצליחו לנצח במשחקים צמודים במשחקים 3, 4 ו-6 ולהגיע למשחק שבע נגד יוסטון. המשחק הזה היה צמוד ולוגנץ דורט נתן חותמת על עונה נפלאה עם 30 נקודות במשחק. דורט קלע במשחק 6 שלשות וקיבל את הכבוד לשלשה מכריעה, אלא שג'יימס הארדן הפתיע עם חסימה והת'אנדר עזבו את הבועה עם המון מחשבות.

קיץ חם

עוד הרבה לפני פתיחת השוק הכיוון היה ברור. בילי דונובן סיים חוזה והת'אנדר נכנסו למו"מ. הם הציעו לו חוזה לעוד שנתיים, אבל דונובן דחה את ההצעה והלך לחפש קבוצה אחרת. למי שלא הבין למה, התשובה הגיעה מהר מאוד. פרסטי לא בנה על ההצלחה בעונה האחרונה, הוא רצה לוטרי, לאסוף מהדראפט כוכבים חדשים, כמו שעשה בין 2007 ל-2009 עם דוראנט, ווסטברוק, איבקה והארדן. למעשה פרסטי עשה את התהליך המקורי, עוד לפני שהינקי עשה אותו בפילדלפיה, רק שאז הוא עשה אותו בשקט בשקט. הפעם קצת פחות. שלא לומר הרבה פחות.

מה שלא מתפרק בקלות, מתפרק עם פטיש 5 קילו. פרסטי פתח בשורה מסחררת של טריידים במהלכם שחקנים אפילו לא הספיקו לפרוק מזוודות וכבר נשלחו למקום אחר. העיקר שבתמורה הייתה איזה בחירת סיבוב ראשון, גם אם היא מוגנת טופ 30.

ראשון הלך שרודר, ומיד אחריו פול. גרין שהגיע בתמורה לשרודר לא הספיק לפרוק וכבר נשלח לפילדלפיה. אוברה ורוביו שהגיעו בתמורה לפול נשלחו לגולדן סטייט ומינסוטה בהתאמה. אדאמס נשלח לניו אורלינס, וכך תוך ימים בודדים הת'אנדר איבדו שישה שחקנים מהרוטציה הבכירה (גאלינרי ונואל עזבו כשחקנים חופשיים).

למעט שג"א, שנמצא בתוכניות העתידיות של פרסטי, אף אחד לא מוגן. כולם אופציה למסחר אם יצליחו להחזיר בחירת דראפט בתהליך. שני הווטרנים הבכירים בסגל הם אל הורפורד וג'ורג' היל, שכנראה יתחילו את העונה במדי הקבוצה, אבל רק עד שימצא הקונה המתאים. פרסטי הוכיח עם פול שאין כזה דבר חוזה לא סחיר, יש רק שחקן שלא קיבל את הבמה הראויה.

מי שינסה לתמרן בין כל הטריידים שפרסטי יעשה הוא מארק דגנולט. דגנולט היה עוזר מאמן של דונובן בפלורידה והגיע איתו לת'אנדר. הוא אימן את קבוצת הג'י ליג במשך 5 עונות לפני שהצטרף בעונה האחרונה לספסל של דונובן. עכשיו פרסטי מינה אותו למפקד טנק.

ועכשיו מה, מה עכשיו?

בגופיה מספר 3, בעמדת הרכז, פותחת בחירת סיבוב ראשון מוגנת ב-2022 מניו אורלינס.

בגופיה מספר 8, בעמדה 2, פותחת בחירת סיבוב ראשון מוגנת ב-2023 ממיאמי.

מניח שהבנתם את הפואנטה ולא צריך את כל החמישייה. הת'אנדר הולכים להפסיד והרבה. שחקני הפאנטזי יכירו המון שמות חדשים בחודשים הקרובים. את שאר הצופים זה לא כל כך יעניין. שחקנים כמו טי ג'י ליף, טיי ג'רום או קנריק וויליאמס, שלא הצליחו לפרוץ עדיין, ינסו להשאיר רושם חיובי במדי הת'אנדר, בתקווה להגיע לקבוצת NBA אמיתית בעתיד. אל הורפורד וג'ורג' היל ינסו להוכיח שיש להם ערך לקבוצות אחרות ולקבל טרייד.

קשה לדבר בחלק הזה על כדורסל, כי יהיה מעט מדי ממנו בעונה הקרובה. בואו נדבר על מה פרסטי הולך לעשות עם כל זה. הת'אנדר יגררו 3-4 שנים בתחתית ויאספו שחקנים בבחירות דראפט גבוהות. לאחר ה-3-4 שנים האלו, בהנחה שיהיה להם בסיס להמשך, פרסטי ילך חזק בשוק החופשי ובשוק הטריידים (כי יהיו לו המון נכסים) כדי להשלים את מה שיש.

תחזית

אל הורפורד וג'ורג' היל ימצאו את דרכם החוצה. שג"א יככב. אוקלהומה סיטי תסיים את העונה עם 9 נצחונות ובחירת טופ 4.