דירוג עוצמה הוא נסיון לשלב בין מאזן ליכולת, בין לו"ז משחקים לסטטיסטקות ולדרג את הקבוצות. ננסה פה גם לסכם את חודש נובמבר ומה ראינו מכל קבוצה.

 

מקרא קטן לגבי הנתונים (המתורגמים) : הדירוג הוא כמות הנקודות שהקבוצה קולעת\סופגת ל-100 החזקות כדור. דירוג ההפרש הוא ההפרש בין הדירוג ההתקפי להגנתי. בסוגריים מופיע המיקום של הקבוצה ביחס לליגה.

 

1. גולדן סטייט ווריורס

 

מאזן : 16 – 2. דירוג התקפי : 114.6 (1). דירוג הגנתי : 101.5 (7)  דירוג הפרש : 13.0 (1)

ההתקפה של גולדן סטייט היא ההתקפה הטובה בליגה, ובהפרש משמעותי. מעבר לדירוג למעלה הנה עוד כמה מספרים מעניינים: הווריורס קולעים מהשדה ב-50.6% (3.5% יותר מהמקום השני), מקום שלישי בקליעות משלוש, כמו גם באחוזים, מקום ראשון באסיסטים (7 יותר מהמקום השני). הם כמובן מקום ראשון בסטטיסטיקות המחושבות כמו אסיסטים לאיבודים, אחוזי שדה אפקטיביים, טרו שוטינג. מדובר על התקפה ברמה היסטורית. ההגנה? מסתבר שהיא לא כל כך גרועה כמו שמדברים עליה. מקום שביעי בליגה זה מקום מכובד. הם לא מקום 2-3 כמו שהיו ב2 העונות האחרונות אבל הם עדיין שומרים. במבחן העין זה עובר הרבה פחות טוב, בגלל שלווריורס יש הרבה דקות שהם מאבדים פוקוס בשני צידי המגרש. כשהם בפוקוס, הם מסוגלים ליצר ריצות של 20 הפרש בדקות בודדות. אף אחד שם לא ממהר להגיע לכושר הזה. העונה עוד ארוכה מאוד. קר משחק עם הרוטציה שלו בשביל לשמור על הכוכבים טריים. כל אחד מהארבעה משחק בין 32 ל34 דקות למשחק. הוא מוריד 2 ברבע הראשון, מחזיר אותם ברבע השני במקום ה-2 האחרים, ומריץ קצת את חמישיית המוות. במחצית השניה אם המשחק לא גמור הוא יחזיר את חמישיית המוות ברבע האחרון. דוראנט, קרי וקליי לוקחים כמעט אותו מספר זריקות (17.8 לקרי, הכי הרבה, 16.6 לקליי, הכי מעט) ויש חלוקת עבודה מאוזנת. אחריהם גרין, וכל השאר. הפחד העיקרי הוא שיש להם עדיין לאן להשתפר.

2. קליבלנד קאבלירס

 

מאזן : 13 – 3. דירוג התקפי : 110.8 (3). דירוג הגנתי : 104.0 (15)  דירוג הפרש : 6.8 (3)

האלופה פתחה את העונה בצורה נפלאה. היא רשמה רק 3 הפסדים, באחד מהם לברון לא שותף. קיירי ולברון מובילים את הקבוצה, אבל נראה שטיירון לו מצא את הדרך לשלב את לאב. הרבע הראשון שייך לקווין לאב שמקבל המון זריקות במטרה להכניס אותו למשחק. בהמשך כמות הזריקות שלו יורדת,המשחק נגד פורטלנד היה הכי קיצוני בנושא. 34 נקודות ברבע הראשון, ואחרי זה רק 6 במעט מאוד זריקות. קיירי מתחיל את הרבע הרביעי כסקורר מרכזי, לברון מצטרף אליו בהמשך ושניהם אחראים על ההתקפה ברבע הזה. מעבר לשלישיה יש צוות מסייע מועיל מאוד: טריסטאן תומפסון מקבל את רוב הדקות בסנטר, ועושה את העבודה בהגנה ובריבאונד. ג'י אר סמית' משלים את החמישיה, עדיין חלוד, וכשהוא יכנס לכושר הצפי הוא שקליבלנד עוד תשתפר. השחקנים המרכזיים מהספסל הם צ'אנינג פריי, אימן שאמפרט וריצ'רד ג'פרסון. פריי מפתיע ביעילות שלו, ובכושר הקליעה. הוא אחראי על רוב הנקודות של הספסל. ג'פרסון שכבר פרש וחזר בו עדיין יכול לתרום ברמות האלו. אם אתם לא אוהבים קבוצות שלשות, קליבלנד לא הקבוצה בשבילכם. הקאבלירס במקום השני במספר הזריקות כמו גם מספר הקליעות משלוש (אחרי יוסטון). הם גם במקום השני באחוזי שלשות (אחרי סן אנטוניו).

3. לוס אנג'לס קליפרס

 

מאזן : 14 – 5. דירוג התקפי : 108.7 (5). דירוג הגנתי : 99.0 (2)  דירוג הפרש : 9.6 (2)

יש שיטענו לאור המשחקים האחרונים שהקליפרס מדורגים גבוה מדי, אבל צריך להסתכל על זה בפרופורציות הנכונות. הקליפרס נראו מצויין עד ההפסדים לדטרויט, אינדיאנה וברוקלין, אבל צריך לקחת בחשבון את הלוז הקשה שיש לקבוצה. מה30.10, המשחק השני של העונה. הקבוצה לא קיבלה יותר מיום מנוחה בין משחקים. בין ה30.10 ועד ה4.12 הם ישחקו 21 משחקים על תקופה של 36 ימים. זה ממש לא הסוף, כיוון שב10.12 הם יכנסו לתקופה של 17 משחקים ב29 ימים. רק אז לוח המשחקים יתגמש. עד מרץ הם ישחקו 19 משחקים על 48 ימים. חודש מרץ יהיה קשה, ובאפריל יש להם 5 משחקים על 15 ימים (עד הפלייאוף). מעשית אי אפשר להתאמן, וכל הפסקה מנוצלת למנוחה. ריברס הבין את הרמז והתחיל לחלק מנוחות לשחקנים המרכזיים, כשהראשון הוא בלייק גריפין. המשחקים האחרונים גם פגעו בנתונים שלהם. הם היו מקום ראשון בדירוג ההגנתי וירדו למקום שני. הם מקום חמישי בדירוג ההתקפי. המאזן יפגע מהלו"ז, אבל אם הם יצליחו לחצות את הזמנים הקשים בלי פצועים, הם אמורים לחזור ליכולת שאפיינה אותם בתחילת העונה. לחסל את היריבים בשני צידי המגרש. הם עדיין הקליפרס, וזה אומר שכשהם מרשימים הם סופר מרשימים, וכשהם מפסידים אז הם סופר גרועים. רוב הכלים שיש להם זהים לעונות שעברו, השיפור המשמעותי מגיע מהספסל. מאריסי ספייטס נותן אופציה חדשה בסנטר. ריימונד פלטון מזכיר ימים רחוקים, וגם ריברס לא מפשל. הקליפרס עוד ידעו ימים יפים.

4. סן אנטוניו ספרס

 

מאזן : 15 – 4. דירוג התקפי : 108.6  (6). דירוג הגנתי : 102.4 (12)  דירוג הפרש : 6.2 (6)

בעוד שאת ההפסדים של הקליפרס ניתן להסביר, את אלה של הספרס הרבה יותר קשה. מאזן 4-4 בבית הוא מאזן רע לספרס שסיימו את העונה שעברה עם 40-1. קוואי ביכולת שיא, אבל פאו גאסול נראה כמו צל חיוור של עצמו, ולא מוצא את שיתוף הפעולה עם לאמרכוס אולדריג'. טוני פארקר ממשיך את הדעיכה שלו (לא נשאר עוד הרבה לאן), ודני גרין חזר לקלוע (42% לשלוש) אבל לא מספיק. פטי מילס מצויין מהספסל אבל הוא לא רכז, ומאנו כבר לא מה שהיה. גרג פופוביץ' נרעש ונרגן אחרי הפסדים, אחרי נצחונות ואחרי בחירות, אבל לא מתרגש ממש מהמצב. הוא יודע שזה רק תחילת העונה, ויכולת השיא בעונה שעברה לא ממש עזרה להם בפלייאוף. יש לו זמן לעבוד על ההתקפה ולשלב את פאו גאסול, אבל אולי גם טרייד על אחד הגבוהים לא יזיק. על אולדריג' כבר היו שמועות, וגאסול יהיה פנוי לטריידים מה-15.12. המשחקים הטובים של גאסול היו כשאולדריג' לא שיחק או היה רע, וברור שהשניים לא מצליחים להביא לידי ביטוי את היכולות שלהם ביחד. הספרס עדיין אחת הקבוצות הטובות בליגה, וידברו יותר ככל שהעונה תתקדם.

5. יוסטון רוקטס

 

מאזן : 11 – 7. דירוג התקפי : 110.0 (4). דירוג הגנתי : 107.5 (27)  דירוג הפרש : 2.5 (10)

אחרי פתיחת עונה יעילה מאוד הארדן חוזר לסורו, ועדיין כיף לראות את משחק ההתקפה של יוסטון. הוא מפעיל מצויין את קאפלה המוגבל ויודע לנצל את היכולות שלו בשביל ליצר לכל הקלעים שיש סביבו. כשיוסטון מנסה ומצליחה גם קצת לשמור היא קבוצה לא רעה בכלל. בסך הכל היא ממלאת את הציפיות עם מקום רביעי באופנסיב רייטינג, ומקום חמישי מהסוף בדפנסיב רייטינג. בעונה הרגילה זה מספיק למקום טוב בשולי הצמרת. בפלייאוף זה יהיה סיפור אחר לגמרי. הארדן אמנם מקבל את כל תשומת הלב אבל צריך לשים לב גם לאריק גורדון שעד כה נראה הרבה יותר טוב מהשחקן ששיחק בניו אורלינס, ולקלינט קאפלה שעושה מצויין את כל הדברים שהווארד ידע לעשות, ולא מנסה לעשות בכלל את כל הדברים שהווארד לא ידע והתעקש לעשות. בעיקר בתחום האגו. ראין אנדרסון פתח רע אבל צפוי להשתפר בהמשך, מתישהו הוא יכנס לכושר ואז ההתקפה של יוסטון תהיה אפילו מפחידה יותר. טרבור אריזה נראה כאילו הוא חסין לזמן. בגיל 31 הוא פחות או יותר שומר על המספרים שהציג ביוסטון ב-2 העונות האחרונות וממשיך להיות שומר מצויין.

6. טורונטו ראפטורס

 

מאזן : 12 – 6. דירוג התקפי : 112.6 (2). דירוג הגנתי : 106.0 (22)  דירוג הפרש : 6.6 (5)

טורונטו פתחה מצויין הרבה בזכות כושר מופלא של דמאר דרוזן. בנצחונות הוא היה מדהים עם 31.4 נקודות ב52% מהשדה, בהפסדים הרבה פחות טוב עם 25.3 נקודות ב39.5% מהשדה. טורונטו צריכים לקבל הנחה על 2 מפגשים עם קליבלנד, מפגש עם קליבלנד ומשחק חוץ נגד הקליפרס, אבל אין הנחה ל-2 הפסדים לסקרמנטו. אחד אמנם שנוי במחלוקת, אבל להפסיד לקינגס בבית לא מתקבל על הדעת. יש להם לוח משחקים סביר, והם צריכים עכשיו ללחוץ על הדוושה ולהתרחק מהבטן של המזרח. ככל שהעונה תתקדם, המזרח ידבר יותר, וזה הזמן שלהם לתפוס מרחק בטחון. לעומת דרוזן לאורי פתח את העונה בצורה בינונית ועכשיו מתחיל לחזור לעצמו. בעונת חוזה הוא צריך לתת הרבה יותר. ההתקפה של טורונטו מדורגת שניה בליגה אחרי גולדן סטייט. ההגנה מקום 22, וזה ממש לא מתאים לקבוצה שרואה את עצמה כקבוצת צמרת.

7. יוטה ג'אז

 

מאזן : 11 – 8. דירוג התקפי : 106.3 (9). דירוג הגנתי : 99.6 (3)  דירוג הפרש : 6.6 (4)

יוטה עושה בהגנה את מה שציפו ממנה כשהיא מדורגת שלישי בליגה בדירוג ההגנתי. ההתקפה שלה עושה את העבודה והיא ממוקמת במקום העשירי. ג'ורג' היל נראה נפלא בהתקפה של יוטה ונראה שמה שעוצר אותה עד כה זה רק פציעות. גורדון הייוורד החסיר שישה משחקים בתחילת העונה, פייבורס עומד על שמונה משחקים (ונמשך), וגם היל החסיר 8 משחקים. כשהייוורד היה פצוע, היל והוד השלימו את החסר. טריי ליילס עושה עבודה יפה בדקות הרבות שהוא מקבל בגלל הפציעה של פייבורס. להיל אין מחליף. בהתחשב בפציעות המאזן של יוטה נפלא. סניידר עושה עבודה מצויינת ובגלל זה גם הדירוג הגבוה. השאלה היא האם זה מקרי או רשלנות של הצוות הרפואי של הקבוצה. גם בעונה שעברה פציעות הרסו לה את העונה וזה מתחיל להריח כמו בעיה של הקבוצה.

8.שיקגו בולס

 

מאזן : 10 – 7. דירוג התקפי : 105.8 (10). דירוג הגנתי : 101.4 (6)  דירוג הפרש : 4.4 (7)

ההתקפה של שיקגו הרבה יותר מרשימה ממה שציפו ממנה להיות. מקום שביעי באופנסיב רייטינג זה יותר טוב ממה שציפו ממנה. מצד שני אחרי פתיחה מצויינת מקשת השלוש, היא עומדת כרגע על 34.2% קבוצתי, מקום 19 בליגה. היא קולעת 7.3 שלשות, מקום 29. הבולס מוצאים פתרונות לחוסר הקליעה דרך וייד ובאטלר שמובילים את הקבוצה בנקודות, כשאליהם מצטרף טאג' גיבסון שסוף סוף מקבל את מקומו הראוי בחמישיה.כל זמן שוייד בריא, הכל בסדר. עד כה הוא לא הראה סימני כאב, אבל העונה עוד ארוכה מאוד.

9. שארלוט הורנטס

 

מאזן : 10 – 8. דירוג התקפי : 104.5 (12). דירוג הגנתי : 101.8 (9)  דירוג הפרש : 2.6 (8)

שארלוט פתחה את העונה נפלא, אבל התדרדרה במשחקים האחרונים אחרת הייתה מדורגת גבוה יותר. קמבה נפלא, אבל הקבוצה מסביבו מגלה חוסר יציבות. לפרקים היא נראית נהדר. לפרקים אחרים הם נראים כמו שארלוט. הם ימשיכו לאיים על שולי הצמרת במזרח, אבל לא הרבה היותר.

10.בוסטון סלטיקס

מאזן : 10 – 8. דירוג התקפי : 107.0 (8). דירוג הגנתי : 105.4 (20)  דירוג הפרש : 1.6 (11)

בוסטון פתחה את העונה בצורה בינונית ופציעות של הורפורד וקראודר מאוד פגעו במרקם הקבוצתי של בראד סטיבנס. קראודר היה חסר מאוד בהגנה, והורפורד בשני צידי המגרש. אחרי החזרה של השניים הקבוצה נראית יותר טוב, בייחוד בהגנה. עדיין יש תחושה של שבירות. כל פציעה של תומאס, בראדלי, קראודר או הורפורד יכולה להרוס להם את העונה.

11. אטלנטה הוקס

 

מאזן : 10 – 9. דירוג התקפי : 100.5 (25). דירוג הגנתי : 97.5 (1)  דירוג הפרש :  2.5 (9)

ההגנה של אטלנטה היא הטובה בליגה. ההתקפה רק מקום 24, וזה לא טוב. הווארד נראה נפלא, ולא עושה סימנים שכואב לו משהו, אבל עוד עונה ארוכה לפנינו. מצד שני מילסאפ לא מצליח להוביל את הקבוצה כמו בעבר ליד הווארד, ונראה שהווארד סותם לו את הצבע. שרודר לא יציב ולצד משחקים מעולים, הוא מציג משחקים חלשים מאוד ומשפיע על כל הקבוצה. בלי מילסאפ ועם שרודר ביום חלש לקבוצה אין מה למכור בהתקפה. זה עדיין לא סותם את הגולל בזכות ההגנה המצויינת. ראינו את זה במשחק נגד גולדן סטייט שאטלנטה הצליחה להאט את ההתקפה של סגנית האלופה.

12. אוקלהומה סיטי ת'אנדר

 

מאזן : 12 – 8. דירוג התקפי : 103.7 (15). דירוג הגנתי : 102.7 (13)  דירוג הפרש : 1.0 (12)

ראסל ווסטברוק רושם עונה סטטיסטית מופלאה. הבעיה היא שזה קורה בזכות יוסג' בשמים וביעילות נמוכה. הרושם הוא שאין לו מספיק עזרה מסביב. מצד שני, איך אפשר לעזור לשחקן שהולך ראש בקיר?ווסטברוק מתחיל משחקים בלחפש את החברים, אבל בשלב מסויים מתייאש\השיג את הדאבל פיגרס באסיסטים, ומתחיל לשחק 1 על 5. ווסטברוק יסיים עונת טריפל דאבל, ואוקלהומה סיטי אולי אפילו תגיע לפלייאוף, אבל הסיכוי שתעבור סיבוב קלוש מאוד. אולדיפו לא רע בכלל (16.8 נקודות, 46% מהשדה, 40% משלוש) אבל קשה מאוד להתבלט ליד גארד כל כך דומיננטי. כל זמן שווסטברוק ימשיך בדרך שלו, הוא ימשיך לקצור את ההלל, בזמן שהקבוצה תמשיך להיות בינונית. בטווח הקרוב ירידה של ווסטברוק = ירידה של הקבוצה. בטווח הארוך זה יעזור לפתח את השחקנים לידו. כנראה שבכל מקרה לא נדע.

13. לוס אנג'לס לייקרס

 

מאזן : 10 – 10. דירוג התקפי : 104.3 (13). דירוג הגנתי : 107.4 (26)  דירוג הפרש : -3.1 (21)

הפתעת העונה עד כה. לוק וולטון מצליח לעשות פלאים בלייקרס, כשהוא נותן את הבמה לצעירים, ושם לידם וטרנים כמו לו וויליאמס וניק יאנג שאפילו לא מזיק בכלל. אחרי עונות מזעזעות זה נראה שיש קבוצה ויש פוטנציאל בלייקרס. הפציעה של ראסל פגעה בהם, אבל וולטון מוצא פתרונות. לא משנה לאן יגיעו העונה, לפחות דבר אחד בטוח, הלייקרס עם הפנים קדימה.

14. ניו יורק ניקס

 

מאזן : 9 – 9. דירוג התקפי : 103.9 (14). דירוג הגנתי : 107.6 (28)  דירוג הפרש : -3.6 (23)

הניקס יותר טובים ממה שרובינו חשבנו, והרבה פחות טובים ממה שדרק רוז חשב. זה טוב לקבוצות אחרות, לא טוב לניו יורק. מצד אחד רוז מפרגן לפורזינגיס כמה כיף למסור לו, מצד שני מתעלם ממנו רבעים שלמים. במשחקים שרוז וכרמלו נותנים לפורזינגיס את הבמה, אנחנו רואים כמה פוטנציאל גלום בו וכמה טוב הניקס יכולים להראות. במשחקים שבהם רוז וכרמלו לוקחים את מירב הזריקות, הניקס נראים כמו הניקס, אסופה של כוכבים. יש הרבה עבודה, ואם הGM ימשיך להתלונן רק על דבר אחד (עם שלוש צלעות) זה לא ישתפר.

15. דטרויט פיסטונס

 

מאזן : 10 – 10. דירוג התקפי : 101.9 (18). דירוג הגנתי : 101.9 (10) דירוג הפרש : 0.6 (13)

הפיסטונס פתחו את העונה פחות טוב ממה שהיו אמורים בגלל הפציעה של רג'י ג'קסון. איש סמית' רכז שני בינוני ורכז שלישי טוב. בתור רכז ראשון הוא לא מתאים לרמות האלו. קבלת ההחלטות שלו מפוקפקת. הפיסטונס אמורים להשתפר משמעותית אחרי החזרה של רג'י אם וכאשר.

16. אינדיאנה פייסרס

 

מאזן : 9 – 10. דירוג התקפי : 101.1 (23). דירוג הגנתי : 104.2 (17) דירוג הפרש : -3.2 (22)

אידיאנה רחוקה מאוד מהפוטנציאל שלה. מקום 24 בדירוג התקפי, ורק מקום 13 בדירוג הגנתי עם דירוג הפרש שלילי. יש פציעות, אבל הבעיות היו שם גם לפני הפציעות ככה שאי אפשר להאשים את הפציעות ביכולת. משהו צריך לעבור שינוי משמעותי וכרגע לא נראה כזה באופק.

17. פורטלנד טריילבלייזרס

 

מאזן : 10 – 10. דירוג התקפי : 108.0 (7). דירוג הגנתי : 110.4 (30)  דירוג הפרש : -2.4 (19)

התקפה נפלאה, וההגנה הגרועה בליגה. דמיאן לילארד וסי ג'י מקקלום עושים את שלהם בהתקפה, אבל כל עוד הקבוצה לא שומרת, לא יגיעו לשום מקום. מה שייחד את פורטלנד בעונה שעברה היה ההתאמות ההגנתיות שעשו. העונה זה לא שם, וככה אי אפשר להצליח בליגה.

18. ממפיס גריזליס

 

מאזן : 11 – 8. דירוג התקפי : 101.7 (26). דירוג הגנתי : 101.7 (8)  דירוג הפרש : -2.0 (18)

המאזן מדרג אותם הרבה יותר גבוה ממה שהדירוג, אבל אחרי הפציעה הקשה של מייק קונלי (יעדר 6 שבועות לפחות) קשה לחזור להם עתיד אופטימי. אין להם רכז מחליף שמסוגל להחזיק את הקבוצה מעל המים. גאסול יעשה את שלו אבל לא נראה שזה יספיק. זה הזמן להרים טלפונים לכל השחקנים שעברו בקבוצה בעונה שעברה.

19. מילווקי באקס

 

מאזן : 8 – 8. דירוג התקפי : 103.3 (17). דירוג הגנתי : 103.1 (14)  דירוג הפרש : 0.2 (14)

הפציעה של קריס מידלטון פגעה בקבוצה, אבל לאט לאט היא מוצאת את מקומה. יאניס נפלא, וגם פארקר משחק טוב. הכניסה של ג'ון הנסון לחמישיה היא שינוי בכיוון הנכון, והכיוון של הקבוצה כרגע הוא למעלה.

20. דנבר נאגטס

 

מאזן : 7 – 11. דירוג התקפי : 101.9 (20). דירוג הגנתי : 105.7 (21)  דירוג הפרש : -3.7 (25)

קצת חסר כיוון בדנבר. הרבה משחקים שחסר להם גרוש לשקל והרבה הפסדים צמודים. מודיאיי משתפר, מורי מוצא מקום, אבל הפציעות ממשיכות לפגוע. מלון עדיין לא מצא את השילוב הנכון בין יוקיץ' לנורקיץ', וכרגע כולם מפסידים (בייחוד הקבוצה).

21. ניו אורלינס פליקנס

 

מאזן : 7 – 12. דירוג התקפי : 101.3 (21). דירוג הגנתי : 102.2 (11)  דירוג הפרש : -0.9 (15)

החזרה של ג'רו הולידיי החייתה את העונה של הפליקנס ועכשיו מחכים רק לטייריק. לפחות דייויס לא לבד. עדיין יש דרך ארוכה לעבור לפני שיאיימו על מקום בפלייאוף. אין ספק שהם נראים הרבה יותר טוב בשבועות האחרונים, אבל קבוצה שבנויה על 2.5 שחקנים לא יכולה להחזיק מעמד 82 משחקים.

22.  סקרמנטו קינגס

מאזן : 7 – 11. דירוג התקפי : 103.6 (16). דירוג הגנתי : 107.4 (25)  דירוג הפרש : -3.7 (24)

סקרמנטו נראית כמו קבוצה צעירה עם פוטנציאל. הבעיה היא שהם לא. מאט בארנס חצה את ה36, ודמרכוס קאזינס ורודי גיי עם רגל אחת בחוץ. שום דבר לא השתנה, ושום דבר לא ישתנה. קאזינס יעשה דברים מדהימים, גיי יפגין יעילות, והשניים יברחו מהעיר ברגע הראשון האפשרי. ככה אי אפשר לבנות המשכיות. הקינגס צריכים לחפש טרייד לקאזינס כל עוד יש זמן בחוזה שלו לקבל תמורה נאותה.

23.אורלנדו מג'יק

 

מאזן : 7 – 11. דירוג התקפי : 95.6 (30). דירוג הגנתי : 101.3 (5)  דירוג הפרש : -5.7 (27)

ווגל ידוע כמאמן הגנתי, ועושה את העבודה בצד הזה של המגרש. הבעיה היא שאורלנדו הקבוצה עם הדירוג ההתקפי הנמוך בליגה. זה לא מקרי. אלפריד פייטון לא נראה מספיק טוב להיות רכז ראשון בליגה, ולא פלא שירד לספסל לאחרונה. במפתיע ווגל הוריד גם את ווצ'ביץ' שהוא השחקן ההתקפי הכי טוב שלו. עם די ג'י אוגוסטין לא מספיק טוב ועם ביומבו יש להם גם ככה חור בהתקפה. מפעם לפעם הם מפתיעים עם נצחון לא ברור (כמו הנצחון באוקלהומה סיטי או בסן אנטוניו) אבל אז חוזרים לסורם.

24. וושינגטון וויזארדס

 

מאזן : 6 – 11. דירוג התקפי : 102.0 (19). דירוג הגנתי : 105.1 (19)  דירוג הפרש :-3.1 (20)

האכזבה הגדולה של העונה. מקום 19 בדירוג ההגנתי וההתקפי. אין הגנה ואין התקפה. ביל מפציץ מפעם לפעם, וול רושם מספרים אבל איפה הקבוצה? גורטאט בא בטענות לאין ספסל אבל הבעיות בוושינגטון עמוקות יותר.

25. מיניסוטה טימברוולבס

 

מאזן : 5 – 13. דירוג התקפי : 105.2 (11). דירוג הגנתי : 106.1 (23)  דירוג הפרש : -0.9 (16)

כמו בעונה שעברה, יש המון פוטנציאל, ההתקפה נראית טוב, אבל אין הגנה. איך תום ת'יבודו לא מתבייש במקום 23 בדירוג ההגנתי? נראה כמו עוד עונה של כלום ושום דבר. האכזבה הגדולה היא כריס דאן שמקבל הזדמנויות אבל בינתיים לא נראה קשור לענף. זאק לאבין נראה הכי טוב מבין השלישיה הצעירה.

26. פיניקס סאנס

 

מאזן : 6 – 13. דירוג התקפי :100.7 (24). דירוג הגנתי : 104.8 (18)  דירוג הפרש : -4.1 (26)

המון פוטנציאל, אבל צריכים עוד זמן לגדול. בוקר ובלדסו רושמים יופי של מספרים, אבל בלי הגנה זה לא יעבוד. בכל מקרה לא מכוונים לפלייאוף

27. פילדלפיה 76

 

מאזן : 4 – 14. דירוג התקפי : 95.9 (29). דירוג הגנתי : 106.4 (24)  דירוג הפרש : -10.4 (30)

איזה כיף ג'ואל אמביד. יש סיבה לצפות בפילדלפיה (ב20 דקות בערך, לא כולל משחקי B2B). הקבוצה עדיין פח.

28. מיאמי היט

 

מאזן : 6 – 12. דירוג התקפי : 99.2 (27). דירוג הגנתי : 100.9 (4)  דירוג הפרש : -1.7 (17)

ההיט עושים את העבודה בהגנה (מקום שביעי בליגה) אבל רעים מאוד בהתקפה (27). אם רק היה להם איזה דויין וייד. וייטסייד מפלצת, ודראגיץ' לא רע. הבעיה היא שאחריהם יש שורה של שחקנים לא הכי יעילים כמו דיון וייטרס. ווינסלו לוקח על עצמו יותר, אבל גם הוא בצד הרע של היעילות. ההיט לא הולכים לשום מקום העונה.

29. ברוקלין נטס

 

מאזן : 5 – 12. דירוג התקפי :101.1 (22). דירוג הגנתי : 108.6 (29)  דירוג הפרש : -7.5 (29)

לא גרועים כמו שחשבנו, אבל לא בהרבה. ברוק לופז נראה טוב, ולידו שון קילפטריק גונב את ההצגה. ג'רמי לין פצוע וחסר. היתרון היחיד שאין להם בחירת דראפט הוא שלפחות מנסים שם לשחק כדורסל.

30. דאלאס מאבריקס

 

מאזן : 3 – 14. דירוג התקפי : 96.7 (28). דירוג הגנתי : 104.2 (16) דירוג הפרש : -7.5 (28)

אחרי שנים שדאלאס התעלתה על הציפיות, הקיץ הציפיות עלו והקבוצה ירדה. גל הפציעות היה דיי צפוי. נוביצקי לא ילד, ודרון וויליאמס הוא דרון וויליאמס. בארנס נפלא וזהו בערך.