בוסטון סלטיקס 103 – מיאמי היט 111 (3-3)

מיאמי עדיין לא אמרו את המילה האחרונה

מיאמי היט עדיין גמורים, ויהיה לנו משחק 7 בלילה בין ראשון לשני אחרי תצוגת ענק של ג'ימי באטלר, שהוביל את מוליכת המזרח לנצחון במשחק 6 בגארדן אשר בבוסטון.

באטלר היה מדהים עבור מיאמי בדיוק כשנזקקו לו, והוא סיים עם 47 נקודות יחד עם 9 ריבאונדים, 8 אסיסטים ו-4 חטיפות. באטלר גם קיבל המון עזרה מקייל לאורי באחד ממשחקיו הטובים בפלייאוף כשסיים עם 18 נקודות, 10 אסיסטים ו-4 ריבאונדים.

בבוסטון ג'ייסון טייטום וג'יילן בראון עשו כל שביכולתם להוביל את הסלטיקס לגמר ראשון מאז 2010, אך בסופו של דבר, זה לא היה מספיק כששניהם יחד תרמו 50 נקודות, 15ריבאונדים ו-9 אסיסטים עם 15-25 משותפים מהשדה.

כעת אנו עוברים למשחק 7 שיתקיים בלילה בין ראשון ושני.

 

באטלר במשחק 6.

שחקני מיאמי אוהבים כנראה להגיע לבוסטון במינוס 2-3 בסדרת פלייאוף, אחרת לא ניתן להסביר את העובדה שתצוגות הפלייאוף הכי גדולות בהיסטוריה של מיאמי היו במצב כזה

לפני עשור בדיוק הסלטיקס ניצחו את משחק 5 במיאמי בסדרת גמר המזרח וחזרו הביתה עם סיכוי לסגור עניינים. לברון ג'יימס לא נתן לזה לקרות, כשסיפק את אותו משחק 6 המפורסם וסיים עם 45 נקודות, 15 ריבאונדים ו-5 אסיסטים, בדרך למחוץ את חלומות הסלטיקס.

הלילה, באטלר שאב כנראה השראה.

אחרי שהיה בלתי מורגש במשחקים האחרונים, הוא היה פשוט מדהים במשחק הזה, עם חדירות לצבע וסחיטת עבירות, סלים קשים בסוף שעון, קפיצות לנתיבי מסירה וחטיפות. הוא עשה הכל על מנת לשמור את עונת מיאמי בחיים.

בסופו של דבר הוא סיים עם 47 נקודות, שזה שיא קריירה בפלייאוף עבורו, וכמעט שיא מועדון בפלייאוף עבור ההיט, כשלזה הוא הוסיף 9 ריבאונדים 8 אסיסטים ו-4 חטיפות. לבאטלר היו כבר תצוגות ענק בפלייאוף, כולל בסדרת הגמר, והתצוגה מהלילה בהחלט עשויה להיות משחקו הטוב ביותר בפלייאוף.

מיאמי קולעים

במשחקים 4 ו-5 ההיט קלעו יחד 60-184 מהשדה (32.6 אחוז) יחד עם 21-81 (25.9 אחוז) מהשלוש. הם נראו גמורים וללא תשובות אל מול הגנת הסלטיקס, והיו מעט מאוד סיבות לחשוב שהם יצליחו להפוך את המצב במשחק 6.

אך כמובן, זה למה משחקים את המשחקים. בעוד באטלר הוביל את הדרך, ההיט גם קלעו את הזריקות שלהם. הם קלעו 15 שלשות, שזה הכי גבוה שלהם בסדרה הזו, והשני הכי גבוה בכלל בפלייאוף, וקלעו 46.2 מהשדה.

אף יותר חשוב, הם קלעו כמעט כל זריקה חשובה שהיו צריכים. מלבד לעשות יותר מדי עבירות, הגנת הסלטיקס הייתה עדיין טובה כבעבר. יכולת הקליעה של מיאמי הייתה פשוט טובה יותר הלילה, כששוב ושוב קלעו שלשות רחוקות וסלים על הבאזר עם יד בפנים.

בוסטון מתקשה לסגור עניין

מאמן הסלטיס אימה יודוקה סיכם את הדברים: "ניצחנו שם, אך הקשינו על עצמינו יותר משצריך."

הסלטיקס הגיעו הלילה עם סיכוי לסגור את הסדרה ולהתקדם לגמר לראשונה מאז 2010. במקום זאת, הם יצטרכו לנסוע שוב למיאמי למשחק 7, שם יצטרכו לנצח בפעם השלישית בסדרה במטרה לשמור על העונה שלהם.

ואמנם לא ניתן לזלזל בתצוגת הענק של באטלר וביכולת של מיאמי, אך זה מרגיש שוב שבוסטון נבהלו ונתנו לנצחון לברוח.

קודם כל איבדו את הכדור הרבה יותר מדי, כשפתחו את המשחק עם איבוד ממסירה רעה של ג'ייסון טייטום, וסיימו עם 17 איבודים שהובילו ל-23 נקודות של מיאמי. זה נורא פשוט: סלטיקס שומרים על הכדור ולא מבצעים מהלכים רעים, הם מנצחים. הסלטיקס 1-4 כאשר הם עם יותר מ-15 איבודים בפלייאוף, ואילו 10-2 כאשר הם על 15 או פחות.

בעיה נוספת ששוב ושוב נתקלים בה בבוסטון היא ההתקפה בסוף המשחק. דרק ווייט קלע שלשה עם 04:47 לסיום המשחק שהעלתה את הסלטיקס ליתרון 97-94. והם קלעו רק 6 נקודות מאותו שלב, כש-4 נקודות היו מהעונשין.  בדקות הקלאצ' הם היו 1-7 מהשדה עם 2 איבודים. כמו שקורה הרבה במצבים כאלו, הם מאטים את הקצב מנסים לשחק בידודים ולא משיגים זריקות טובות.

זה צוייץ בתחילת המשחק:

החדשות הטובות הן שזה פתיר והם הראו יכולת להתאושש מהפסדים בפלייאוף. הם בינתיים 5-0 אחרי הפסדים, כש-4 מהנצחונות הללו היו בדו ספרתי. החדשות הרעות הן שכדי להעלות את זה ל 6-0 הם יצטרכו לנצח משחק 7 בחוץ, מול אריק ספולסטרה.  לא הדבר הכי קל.

 

דרק ווייט עם משחק מבוזבז

כשהסלטיקס הביאו בטרייד את דרק ווייט היו כמה שהרגישו שהקבוצה נתנה יותר מדי כששלחה את ג'וש ריצ'ארדסון, בחירת הסיבוב הראשון בדראפט הקרוב ואפשרות החלפת בחירות ב-2028. אך בראד סטיבנס עשה את המהלך מכיוון שהרגיש שווייט נתן לקבוצה סיכוי לתואר.

עד כה בפלייאוף המהלכים של סטיבנס התגלו כמוצדקים. ווייט בהחלט התעלה במספר אירועים כאשר מרכוס סמארט היה מחוץ לרוטציה בשל פציעה, ונתן גארד הגנתי נוסף שיכול לנהל משחק ולהוביל כדור ולדאוג שאחרים יהיו מעורבים. הלילה הייתה זו הקליעה שלו שבלטה.

כשהסלטיקס היו זקוקים נואשות לדחיפה ברבע האחרון, ווייט היה שם. הוא קלע 2 שלשות, ואז עוד חדירה בדרך לאנד וואן שהקפיץ את הקהל. מאוחר יותר כשהסלטיקס חיפשו יתרון הוא שוב היה שם. בהתחלה מסירה מדוייקת לאל הורפורד שהשווה את התוצאה עם שלשה, ואז קלע שלשה משלו שקבעה יתרון 97-94. הוא סיים עם 22 נקודות, 3 ריבאונדים, 5 אסיסטים ו-3 חטיפות. כל זה מהספסל, כשזו בהחלט התצוגה הטובה ביותר שלו בפלייאוף.  רק חבל שמאותה נקודה הסלטיקס בזבזו את המשחק המרשים שלו.

 

בקטנה: דארווין האם מאמן הלייקרס

הלייקרס בחרו את מאמנם החדש וזה דארווין האם, עליו כתבתי לפני כשנה כאן.

מה שמוזר במינוי הזה שהדליפו לגבי רגע לפני שריקת הפתיחה של משחק 6 מה שמצביע על כך שרצו כמה שפחות התעסקות תקשורתית בנושא. ונותר לתהות מדוע.