דאלאס מאבריקס 100 – גולדן סטייט ווריירס 109 (3-0 לווריירס)

 

הגולדן סטייט ווריירס במרחק נצחון אחד מהעפלה לגמר ה-NBA אחרי שניצחו הלילה את הדאלאס מאבריקס במשחק 3. סטף קרי הוביל את הדרך עם 31 נקודות ו-27 נקודות נוספות של אנדרו וויגינס עזרו ללוחמים לקבע דומיננטיות ולהשתלט על המשחק, ולקבוע יתרון 3-0 בסדרה, ממנו אף קבוצה עוד לא חזרה.

לוקה דונצ'יץ' ניסה להוביל את המאבריקס עם 40 נקודות, 11 ריבאונדים ו-3 אסיסטים, אך שוב למרות 46 נקודות משותפות מספנסר דינווידי וג'יילן ברנסון, לדאלאס פשוט לא היה מספיק במיכל בשביל לסגור עניין ולחזור לסדרה.

הווריירס ינסו לסגור עניין במשחק הבא, ואז יחכו למנצחת מבין מיאמי ובוסטון.

 

אנדרו וויגנס:

וויגנס נטל את רוב הנטל ההגנתי בהגנה על לוקה, מוטות הידיים הארוכות שלו (2.13 מ') סייעו לו לקחת 5 כדורים חוזרים בהגנה ולהוליך את לוקה למאזן אסיסטים-איבודים מאוזן, רחוק מלהיות יעיל, 3 אסיסטים על 3 איבודים. ובעיקר, לתת ללוקה לשחק לבדו, לחסום לו נתיבי מסירה. כידוע, לוקה שחקן אדיר אבל בלי שחקני ספסל הוא התקשה לתפקד ואנדרו עשה את עבודתו נאמנה היום.

יתר על כן, וויגנס היה שחקן שלם, בצד ההתקפי קלע 27 נקודות באחוזי שדה טובים, לקח 6 ריבאונדים בהתקפה והיה חלק אינטגרלי מהפאזל של גולדן סטייט.

 

שחקן המשחק:

 

פוסטר כזה לא נראה הרבה זמן במחוזתינו:

 

שליטה מתחת לטבעות (55-43) לווריורס:

כל הכבוד לקוון לוני על שהוביל את הווריורס בריבאונדים משחק שני ברציפות, 12 כאלו היו לו במספר.

כל זה נבע מכך שהמאבריקס יצאו לסגור את השלשות של גולדן ושכחו שאפשר לנצח אותם בצבע, סטף גרר הרבה חורים כאלו בהגנה, גולדן סטייט הובילו על המאבריקס בנקודות בצבע 46-34.

המהירות של הווריורס גדולה על הסגל הנוכחי של המאבריקס.

 

למהלכים כאלו אין למאבס תשובה:

סטף, בלתי ניתן לעצירה!

איזה שחקן נפלא סטף, פשוט תענוג לעיניים לראות אותו מוביל את גולדן לרמות הגבוהות לאחר תקופה בה הם לא היו שנתיים בפלייאוף. זה המנהיג של הווריורס על המגרש, לא היה למאבריקס סיכוי לחזור כי סטף היה יוצא מן הכלל.

בדקות בלי סטף, הווריורס נראו אחרת לגמרי.

קרי קלע 31 נקודות באחוזים טובים, מסר 11 אסיסטים על 3 איבודים בלבד והמאבס לא מצאו פתרונות למרות שחיפשו.

הוא הוביל את גולדן סטייט לריצות ברבע הראשון וברבע השלישי, עם השלשות שלו הוא יכול להתיש קבוצות.

 

קיד ניסה שמירה כפולה אבל זה נכשל כי סטף לקח את השחקנים ששומרים עליו לאן שהוא רצה וייצר זריקות פנויות לחבריו.

 

גם היה ניסיון לשחק עם שחקן אחד על סטף ושחקן נוסף שסוגר אותו קדימה, אזורית ממוקדת עליו. זה היה הרע במיעוטו בקלפים שיש לקיד אבל רחוק מלעצור את השחקן ההיסטורי הזה שיש לו פלוטר נהדר והוא מוקף בלוני בעל הסייז הגדול ביותר במגרש ובקלעים מעולים לשלוש.

 

זה 2K או מציאות?

 

מי יעצור את סטף?

מה יהיה? הנעת כדור ושחקני ספסל

קבוצה בסייז הקטן של המאבריקס הייתה צריכה למסור יותר מ-18 אסיסטים למשחק, להניע יותר את הכדור, זה לא קרה הלילה כי שלשות לא נכנסו, לא היה ניסיון להתאים את המשחק ההתקפי אל מול הרכב שכלל את לוני, בידודים עליו היו יכולים להיות מאוד מאוד יעילים ליציבות ההתקפית של המאבס.

 

פנים נוספות לעניין זה, לא מתקבל על הדעת ששני שחקנים בלבד קלעו מהספסל והשחקן השני, 2 נקודות בלבד (ברטנס). קיד התמקד ברוטציה של 8 שחקנים בפלייאוף אבל לא ידע לזהות אילו צ'יפים לא עובדים או אלו שחקנים אי אפשר לשלב ביחד על המגרש כמו: לוקה, ברונסון ודינווידי בחמישייה אחת.

היה צריך לחשוב מהר ולפעול מהר, עכשיו זה כבר מאוחר מידי עבור המאבריקס.

 

המשך של המחצית השנייה מהמשחק הקודם בקליעה לשלוש, 13-45 המשיך להקשות על דאלאס לצבור נקודות, אין להם שחקן פנים והשלשות הן כלי התקפי מאוד חשוב שלהם, ביום רע קשה להם מאוד לנצח, ביום טוב הם יכולים לנצח והם הוכיחו זאת במחצית הראשונה במשחק הקודם נגד גולדן אך כדורסל משחקים 48 דקות, לא 24 דקות.

 

לסיכום, הווריורס בדרך לחזור לגמר לאחר 3 שנים קשות, משחק אחד מפריד ביניהם ועד כה כל קבוצה שהובילה 3-0 ניצחה את הסדרה, המאזן ההיסטורי מוכיח זאת (146-0). אין שום סיבה שגולדן סטייט לא יסיימו את הסדרה, לכל היותר ב-5 משחקים.

 

משחק הבא בין שלישי לרביעי ב-4:00 שעון ישראל.