בזמן שפלייאוף לא ישנים והלילה: ברוקלין מנצחת את מילווקי למרות פציעה של הארדן בדקה הראשונה של המשחק.

 

ברוקלין נטס 115 – מילווקי באקס 107 (1 – 0 לברוקלין בסדרה) 

בעיני רבים זה כמובן המפגש שמהווה את הגמר האמיתי של הליגה. בפועל ברוקלין הזכירה הלילה שוב כמה שהיא עמוקה יותר ממילווקי וכנראה גם מכל הליגה. 

שני סיפורים עיקריים היו הלילה, הראשון כמובן זה הפציעה של ג'יימס הארדן דקה אל תוך המשחק. הארדן מותח את שריר הירך האחורי, וכרגע הוא עדיין מנסים להבין את חומרת הפציעה:

הסיפור השני זה שלמרות העובדה שהארדן היה חסר, ההתקפה של ברוקלין פשוט פירקה את מילווקי שאמורה להיות "הנמסיס" שלהם, עם שומרים מצויינים בכל עמדה. בלייק גריפין שיחק מצויין הלילה והצטרף לדוראנט, קייר וג'ו האריס שגם קלעו מצויין. ביחד הרביעייה הזו קברה 13 שלשות ב 39%, ו 91 נק'. אם יש משהו שלא התכוננו אליו כמו שצריך במילווקי זה לקבל 4-9 מהשלוש מבלייק גריפין. 

סטטיסטיקות ותובנות – שמספרות הכל:

  1. 6-30 מהשלוש – אלו המספרים של מילווקי. יאניס היחידי בקבוצה שמצליח לקלוע שלשות באחוזים נורמליים (2-5) וזה רק מחזק את הבעיה. מילווקי חייבת את מידלטון (0-5, 6-23 מהשדה), או את פורבס (1-5 מהשלוש) ביום קליעה סביר כדי לאיים על ברוקלין.
  2. 98 נק' – זה ההספק של ברוקלין בתום הרבע השלישי. נזכיר לכם שזה בלי הארדן. מי שחשב שמילווקי יכולה לעצור את ברוקלין בהגנה כנראה יצטרך לתהות על זה שוב. 
  3. 15 עבירות – זהו. זו כמות העבירות המצטברת שמילווקי עשתה הלילה על ברוקלין. הקבוצה עם ממוצע העבירות הנמוך בליגה בעונה הסדירה היא מילווקי שעומדת על 19 למשחק. למה זה רלוונטי? כי למילווקי יש רק יתרון אחד על ברוקלין. היא חזקה יותר. במקום לשחק הרבה יותר פיזי, קשוח, להגיע למצב שגריפין יוצא ב 6 עבירות (יצא מהמשחק מאוד מאוחר עם השישית), מילווקי כאילו לא מבינה שזה עכשיו או לעולם לא. הקשיחות שכל כך רצינו לראות מהם פשוט לא באה לידי ביטוי במגרש. אני לא מדבר על "אלימות", אבל תגרמו לברוקלין לעבוד קשה יותר. 
  4. עומק – ברוקלין עמוקה בקטע אחר. בלייק גריפין, ג'ו האריס, מייק ג'יימס, לאנדרי שאמט, קלאקסטון. הרשימה פשוט לא נגמרת. למרות זאת, הייתה תחושה שאם מילווקי מצליחה לנטרל את גריפין (יצא בסוף ב 6 עבירות, אבל זה קרה מאוחר מדי) גם הסמיכה של ברוקלין מתקצרת. קיירי שיחק הלילה 45 דקות, דוראנט שיחק 40, וגריפין למרות בעיית עבירות שיחק 35 (היו צריכים לתקוף אותו יותר). יש חורים בסמיכה של ברוקלין, השאלה אם מילווקי תצליח להיות אגרסיבית מספיק כדי להשפיע עליהם. 
  5. 9-18 מהשלוש – קיירי ודוראנט? לא. גריפין וג'ו האריס. גריפין עם 4-9, האריס עם 5-9, והאמת שזה קצת לא "פייר" אם לומר בכנות. 
  6. יאניס 34 נק', 11 ריב', 16-24 מהשדה – אי אפשר היה לבקש ממנו יותר כאמור, זה לא הספיק אפילו למשחק צמוד. 

לסיכום, האם הסדרה גמורה? 

לדעתי ממש לא. הפציעה של הארדן יכולה בהחלט להשפיע על הסדרה. מילווקי צריכה להיות חכמה יותר לקראת מספר 2, הם לא ציפו להתעלות של גריפין, קצת יותר הבנה, ריכוז וכן גם לשלוח אותם להרוויח נקודות מהקו ומילווקי עוד יכולה להשתלט על הסדרה. בנוסף קצת יותר יכולת של מידלטון שהיה נורא היום וזה נראה אחרת.

 

קלעו לברוקלין: דוראנט מוביל עם 29 נק' ו 10 ריב', קיירי עם 25 נק' (11-26 מהשדה, 8 אס' ו 45 דקות משחק, ג'ו האריס עם 19, גריפין עם 18 ו 14 ריב', מייק ג'יימס עם 12.

 

קלעו למילווקי: יאניס 34, לופז 19, הולידיי 17 (7-19 מהשדה), מידלטון 13 (6-23 מהשדה), פורטיס 6 מהספסל, פורבס 5 מהספסל.

 

 

סיקור המשחק:

אם נאמר את האמת, התוצאה בסיום די משקרת, המשחק היה הרבה פחות צמוד ממה שנראה. ברבע הראשון מילווקי פתחה חזק ונכון כשהיא הולכת לטבעת, לופז עם עוד משחק מצויין בליגת הגמדים:

בצד השני, ברוקלין הסתגלה לחיסרון של הארדן, כאשר מייק ג'יימס (היה מצויין הלילה) נכנס במקומו וקיבלה תשובות מבלייק גריפין, הארדן וקיירי שהובילו את ההתקפה ושמרו אותם חזק במשחק:

הרבע מסתיים ביתרון מזערי של 32-30 למילווקי. 

ברבע השני, העוצמה של מילווקי החזיקה בערך עוד 3.5 דקות, יאניס עושה עבודה מצויינת בשני צידי המגרש ומוביל למתפרצת שמסתיימת ביופי של דאנק:

 

אבל האמת היא, שבתוצאה 42-41 למילווקי, קיירי קולע שלשה שמעלה את ברוקלין ליתרון 44-42 וזו הייתה הפעם האחרונה שמילווקי הובילה במשחק. משם מילווקי עברה למצב שהיא רודפת אחרי ברוקלין ולא מצליחה באמת לאיים בשום צורה. 

הקטע המעניין זה שדווקא את מהלך המומנטום האמיתי עשה בלייק גריפין כשהוא משטח על הרצפה ונלחם על ריבאונד כאילו זה המהלך האחרון של הגמר:

לא זוכר יותר מדי מהלכים כאלו מגריפין בקריירה ואין ספק שהוא מצא את מקומו בברוקלין. 

כאן ברוקלין בורחת ל 61-53, אבל מילווקי עקשנית ויאניס עם שלשה שגורמת לך לתהות אם רק היה מסוגל לקלוע יותר כאלו איך זה היה משנה הכל:

 

במחצית רק 63-61. 

ברבע השלישי ברוקלין מוחצת את מילווקי, ומנצחת 35-23. שימו לב לפיק אנד פופ של גריפין ודוראנט מול טאקר ולופז. תראו את התסכול של לופז שאפילו לא מנסה לעצור את גריפין שפשוט מתעלל במילווקי:

הרבע השלישי נגמר 98-84 לברוקלין. 

הרבע הרביעי מסתיים ב 23-17 למילווקי, אבל האמת שמילווקי לא באמת הצליחה לעצור את ברוקלין. כ 5 דקות לסיום המשחק, ברוקלין כבר עולה ליתרון 115-96, ושם היא פשוט סוג של פורשת מהמשחק ונותנת למילווקי קצת לסגור את הפער. 

נסיים במהלך הבא שמסביר כמה נזק קיירי עשה להגנה של מילווקי בדרך לאסיסט ודאנק של בראון:

 

בסיום 115-107, אבל תוצאה מרמה כאמור. ברוקלין שלטה במשך יותר מחצי מהמשחק, וקשה לומר שבאמת היה שלב שבו היה ספק מי תיקח את המשחק הלילה.