הלוחמים ניצחו במשחק 5 ועלו ליתרון 3-2 בסדרת הגמר.

גולדן סטייט ווריירס 104 – בוסטון סלטיקס 94 (2-3 ללוחמים)

בוסטון הגיע הלילה במטרה ברורה, לעצור את שף קארי והם הצליחו.

קארי 0-9 מהשלוש, גולדן סטייט כולה עם 9 שלשות ב 22%, בוסטון מנצחת בריבאונד 47-39 ובסיום ניצחון של גולדן סטייט. איך זה קרה?

משחק מלא תהפוכות היה הלילה, וכוכב אחד ענק – אנדרו וויגינס. וויגינס כבר חצי עונה שומע שהוא לא היה צריך להבחר לחמישיית האולסטאר במערב, בינתיים הוא משחק בגמר המערב ומלבד קארי נראה שהוא השחקן הטוב ביותר של גולדן סטייט.

הלילה עם 26 נק', 13 ריב' והגנה נהדרת, וויגינס מוריד המון מהביקורות האינסופיות שהוא מקבל ובצדק. עוד נדבר עליו.

כדי להבין אבל מה קרה הלילה, צריך לחזור למשחק עצמו.

 

רבע רביעי, איפה בוסטון?

אם יש משהו שאני לא אוהב לעשות זה לסקר את מהלך המשחק, ועדיין נראה שפשוט אין ברירה. כרגע הבעיה העיקרית של בוסטון זה עקביות. במהלך משחק נתון הם עולים ויורדים בצורה יחסית מפתיעה.

נכנסו לפיגור מיותר מאוד ברבע הראשון (27-16 לגולדן סטייט), התפוצצו ברבע השלישי וכמעט סיימו אותו ביתרון, ואז הגיע ג'ורדן פול:

השלשה הזו של ג'ורדן פול מסיימת את הרבע ביתרון 75-74 לגולדן סטייט, ולאחר ההפסקה ועלייה לרבע הרביעי, זה היה נראה כאילו שהשלשה הזו הוציאה לבוסטון את הרוח מהמפרשים.

במשך 8 הדקות הראשונות ברבע הרביעי, בוסטון קולעת 5 נק' בלבד, גולדן סטייט מצידה מוסיפה 18, מגיעה ל 93-79 והמשחק למעשה גמור הרבה לפני הסיום.

אז מה קרה שם להתקפה של בוסטון ברבע הרביעי?

קודם כל דריק וויט מחטיא שתי זריקות שהיה צריך לקלוע, חופשי לחלוטין מהשלוש.

לאחר מכן, בוסטון מזכירה מאוד את הרבע הרביעי של משחק מספר 4, משחקים אופן והולכים על בראון וטייטום וזה נגמר בהגנה נהדרת של גולדן סטייט שעוצרת אותם לחלוטין:

תוסיפו לזה את השריקה לעבירת תוקף מוזרה של סמארט על ג'ורדן פול ובוסטון פשוט מפסידה משחק שכבר היה לה בידיים:

 

אנדרו וויגינס

בהנחה שהלוחמים מנצחים את אחד משני המשחקים הבאים, קשה לי להאמין שמישהו אחר מלבד סטף קארי יזכה בתור ה MVP. עדיין, צריך לתת קרדיט מטורף לאנדרו וויגינס שמשחק כרגע את הכדורסל הטוב ביותר בחיים שלו.

מצד אחד בהגנה, הוא כל הזמן על טייטום ובראון, נכנס להם לנשמה ועושה הגנה נהדרת, הפך להיות הריבאונדר המוביל של הלוחמים (הלילה 13 ריב') ובצד השני, הוא פשוט משחק נהדר, והלילה מסיים עם 26 נק' מאוד חשובות, כאשר גולדן סטייט לא מוצאת את הטבעת, וויגינס עושה את זה שוב ושוב, בעיקר מחצי מרחק והגעה לטבעת:

חשוב לציין שלא סתם וויגינס מגיע לטבעת, בוסטון עושה כל מה שהיא יכולה כדי לחנוק את קארי, וקארי משחק חכם ומוצא את וויגינס למשל במהלך הבא:

 

כמה טוב הוא היה ברבע הרביעי? 10 נק', 5 ריב', 5-6 מהשדה ו 15+

 

שף קארי

ערב קליעה קשוח מאוד עבר על קארי, 0-9 מהשלוש, 7-22 מהשדה, אבל הוא מסיים עם 15+ את הדקות שלו על המגרש מהסיבה הפשוטה שבוסטון מנסה לבחור את הרעל שלה. אז אחרי שקארי היה גבוה מעל כולם בהתקפה של משחק 4, בוסטון מחליטה שהלילה לא משנה מה קורה הוא לא עושה את זה, והוא מגיב עם 8 אס' ובסופו של יום גולדן סטייט מנצחת. וזו המטרה.

כן מעניין לציין שבוסטון קצת הצליחה להכנס לו לראש. שימו לב לבחירת הזריקות שלו, עד לדקות הסיום, כמעט כל השלשות שהוא לוקח נמצאות לפחות מטר מהשלוש. אלו זריקות קשות מאוד גם עבור הקלעי מספר אחד בליגה.

 

איבודי הכדור 18-6 ללוחמים

בסופו של יום, למרות חוסר הקליעה של בוסטון ברבע הרביעי, נראה שהסיפור האמיתי זה איבודי הכדור. בוסטון מאבדת 18 כדורים לעומת 6 בלבד של גולדן סטייט. זה מוביל אותם לזרוק 75 פעמים מהשדה, לעומת 88 של גולדן סטייט.

למי שיצעק שזה בגלל שיפוט ביתי, אז הנה הנתון הבא:

28 עבירות נשרקו נגד גולדן סטייט ורק 16 נגד בוסטון. בוסטון הגיעה לקו 31 פעמים וקלעה רק 21. בדיוק 10 הנק' שהיו חסרות להם במשחק הזה.

נכון לכתיבת שורות אלו, ההגנה של בוסטון מתפקדת, אבל ההגנה של גולדן סטייט מתפקדת טוב יותר, ובוסטון לא מוצאת את הטבעת. בשלושת ההפסדים הם קולעים בממוצע 93 נק' למשחק. הממוצע העונתי שלהם היה 111 נק'. פער של 18 נק' למשחק.

 

טייטום ובראון

כדי לנצח בוסטון חייבת את שני הכוכבים שלה בכושר מלא. בינתיים נראה שבכל משחק אחד מהם לא מצליח להכנס לקצב. הלילה טייטום מוצא את הטבעת ומסיים עם 27 נק', 5-9 מהשלוש אבל גם 4 איבודי כדור שמזכים אותו בתואר לא כל כך חיובי של השחקן שאיבד הכי הרבה כדורים בפלייאוף.

בצירוף עם הערב הרע של בראון שקולע רק 18 נק', 0-5 מהשלוש, 5-18 מהשדה וגם הוא עם 5 איבודי כדור אין לבוסטון המון סיכויים לנצח את המשחק.

 

קליי תומפסון, פול וגארי פייטון

אחרונים חביבים, אנחנו חייבים לציין את פייטון, פול וקליי.

פייטון זכה לדקות ארוכות הלילה, בדר"כ בזכות ההגנה שלו, אבל הלילה הוא גם קולע 15 נק' ב 6-8 מהשדה. קליי מוסיף 21 נק' משלו עם 5-11 מהשלוש, וגם ג'ורדן פול סוף סוף מוצא את הטבעת. הלילה הוא מסיים "רק" עם 14 נק', אבל הן מגיעות ב 14 דקות משחק. במילים אחרות, הוא קלע נהדר.

השלשה ה 100 של תומפסון, גם מזכה אותו במקום של כבוד בהיסטוריה של המשחק לצד לברון וקארי בתור היחידים שקולעים 100 שלשות או יותר בפלייאוף: