השוק החופשי יפתח ב-1.7, אז קבוצות יוכלו לדבר עם שחקנים חופשיים ולהגיע לסיכומים בעל פה. כמו שלמדנו בעבר, הסיכומים האלה לא מחייבים (ע"ע דיאנדרה ג'ורדן). החל מה7.7 בחצות הלילה אפשר להתחיל לחתום על חוזים רשמיים. אנחנו פה נסכם עבורכם את מצב העניינים בקבוצות השונות, מי המטרות, ומה התוכניות. ממשיכים עם הבית הדרום מערבי.

דאלאס מאבריקס

שחקנים חתומים: האריסון בארנס, ווסלי מת'יוז, דוויט פאוול, חוזה חואן בראה, סת' קרי, אי ג'י האמונס

מהדראפט: דניס סמית' ג'וניור(סיבוב ראשון).

אופציות: דירק נוביצקי (אופציית קבוצה), נרלנס נואל (חופשי מוגבל), דווין האריס (חוזה לא מובטח), דיאנדרה ליגינס (אופציית קבוצה), סלאח מג'ירי (חוזה לא מובטח), דוריאן פיני סמית' (חוזה לא מובטח), ניקולאס ברוסינו (חוזה לא מובטח), יוגי פרל (אופציית קבוצה), ג'ארוד יוטוף (חוזה לא מובטח).

מסיימים חוזה: –

שכר מובטח:  59,899,646$

מצב העניינים: הקבוצה שחררה את דירק נוביצקי במטרה לסכם איתו מחדש על חוזה. אחרי שבקיץ שעבר קיובן זרק על נוביצקי כסף שהוא לא ביקש (נוביצקי רצה חוזה בגובה 15 מליון דולר, לקיובן נשאר כסף, ולכן נתן לו הרבה יותר ממה שביקש), הקיץ הקבוצה משנה את התנאים מחדש. עדיין לא ברור על איזה חוזה נוביצקי יחתום, אבל אין חשש שיעזוב את הקבוצה. מעבר לנוביצקי הקבוצה תתמקד בהחתמה מחדש  של נרלנס נואל, השחקן שהגיע סמוך לטרייד דד ליין. דאלאס מתמקדת בגרעין הצעיר (בארנס, נואל ודניס סמית' מהדראפט) ואחרי שכל קיץ קיובן רדף אחרי כל שחקן חופשי, עושה רושם שהקיץ הזה הוא מוריד את הרגל מהגז, ומסתכל לטווח ארוך יותר.

סיכום: דאלאס מסתכלת לטווח ארוך. הגיעו ימות המשיח.

יוסטון רוקטס

שחקנים חתומים: ג'יימס הארדן, ראיין אנדרסון, אריק גורדון, טרבור אריזה, לו ווילאימס, פטריק בברלי, סם דקר, קלינט קאפלה,

מהדראפט: אייזיה הארטנשטיין (סיבוב שני).

אופציות: בובי בראון (חופשי מוגבל), קייל ויטייר (חוזה לא מובטח), אייזיה טיילור (חוזה לא מובטח), טרוי וויליאמס (חופשי מוגבל).

מסיימים חוזה: ננה הילריו.

שכר מובטח: 87,668,421$

מצב העניינים: שמועות חזקות שהקבוצה מעוניינת בכריס פול. בשביל לעשות את זה היא צריכה להשיל דיי הרבה שכר, ולא ברור איך הם יעשו את זה. בחוזה של הארדן לא יגעו. יצטרכו להפטר מריאן אנדרסון, או אריק גורדון בצירוף שחקן נוסף בשביל לפנות מספיק כסף. אנדרסון רשם עונה רעה ואמור להרוויח בעונה הבאה יותר מ-19 מליון דולר. החוזה שלו הוא עד 19-20 ודריל מורי יצטרך להוכיח שהוא קוסם בשביל למצוא קבוצה שתיקח את אנדרסון. נשאלת השאלה איך יעבוד הצמד של פול והארדן ביחד? הארדן הצטיין במיוחד בעונה האחרונה כי הכדור היה אצלו ביד והוא החליט את כל ההחלטות. בפלייאוף זה היה הרבה יותר קשה מהעונה הרגילה כי קבוצות התמקדו בלהוציא לו את הכדור מהיד, בלי לעשות עליו עבירות. לשים את ההחלטות בידיים של מישהו אחר. פול היה יכול לעזור כאן. תחום נוסף שפול יכול לעזור הוא ההעלמות של הארדן בפלייאוף. פול אמנם לא הגיע לשלבים המתקדמים של הפלייאוף, אבל קשה להאשים אותו בירידה ביכולת במשחקים חשובים, כמו שהארדן כבר פעמיים נעלם במשחקי פלייאוף מכריעים.

בהנחה שמורי לא יצליח להביא את פול,גם בלייק גריפין ופול מילסאפ על הכוונת שלו, אבל גם להם צריך לפנות מקום תחת התקרה. שמועות שהרוקטס מנסים להעביר את פטריק בברלי, אבל זה לא יפתור את בעיית השכר. נשאלת השאלה באיזה עוד דרכים הרוקטס יכולים להתחזק. יש לרוקטס מספיק קלעים, אבל זה לא עצר את מורי בעבר מלהביא עוד. הרוקטס צריכים עזרה בצבע, בעיקר לאור הסטטוס הבלתי ידוע של ננה, ויכול להיות שטאג' גיבסון יכול להתאים להם. מצד שני הוא לא קולע שלשות. ג'ונתן סימונס הוא אופציה מעניינת, ויכול להיות גיבוי למקרה שהזיקנה תקפוץ על טרבור אריזה. אריזה כבר בן 31, ויש מאחוריו קילומטרז' לא קטן של רדיפה אחרי כוכבי הקבוצה היריבה.

סיכום: עוד מאתו דבר.

ממפיס גריזליס

שחקנים חתומים: מייק קונלי, צ'אנדלר פארסונס, מארק גאסול, ברנדן רייט, טרוי דניאלס, ג'יימס אניס,וייד בולדווין, דיונטה דייויס, ג'ארל מרטין, אנדרו האריסון.

מהדראפט: אייבן ראב, דילון ברוקס (סיבוב שני).

אופציות: ג'מייקל גרין (חופשי מוגבל), ויין שלדן (אופציית קבוצה).

מסיימים חוזה:  זאק ראנדולף, טוני אלן, וינס קרטר.

שכר מובטח: 92,811,952$

מצב העניינים: הגריזליס משלמים שני חוזים מאוד יקרים למייק קונלי וצ'אנדלר פארסונס. קשה לבוא בטענות על החוזה של קונלי. זה היה תנאי השוק. הוא היה הרכז הבכיר ו6-7 קבוצות רדפו אחריו. לגריזליס לא הייתה ברירה. המקרה של פארסונס קצת יותר מצער. השחקן הגיע אחרי 2 עונות רוויות פציעות והיה רחוק מהיכולת שהקנתה לו את החוזה שקיבל. אולי עדיף היה לותר לפורטלנד ולתת להם להתקע עם החוזה שלו. עכשיו בממפיס יתפללו שפארסונס יצליח להשאר בריא ואולי להחזיר קצת לקבוצה.

וינס קרטר אמר שישקול ללכת לשחק בווריורס על טבעת. מצד שני הוא נשאל בצורה מכשילה וברור שהוא ישקול. השאלה היא מה יעשה זאק ראנדולף. ראנדולף כבר הראה דעיכה ביכולת, אבל הערך שלו בממפיס הוא יותר מהערך שלו על הפרקט. הוא מייצג את הכדורסל של ממפיס, והוא דמות חיובית בקבוצה ובעיר. עבר הרבה זמן מאז שהוא היה ילד בג'יילבלייזרס, והשחקן עשה שינוי משמעותי והפך למנהיג חיובי בקבוצה. לממפיס שווה לעשות קצת אובר פיי ולהשאיר אותו בקבוצה. לקבוצה אין יותר מדי חופש פעולה, בטח אם היא רוצה להשאיר את ראנדולף, אלן, וג'מייקל גרין שהראה ניצוצות בעונה החולפת.

סיכום: העונה תקום ותיפול על היכולת של פארסונס להשאר בריא. אי אפשר להגיע רחוק עם שחקן שמרוויח כל כך הרבה כסף ולא מצליח להשאר על הפרקט.

ניו אורלינס פליקנס

שחקנים חתומים:אנתוני דייויס, דמארכוס קאזינס, סולומון היל, עומר אשיק, אטוואן מור, אלכסיס אג'ינסה, קווינסי פוינדקסטר, טים פרייז'ר, צ'יק דיאלו

מהדראפט: פרנק ג'קסון (סיבוב שני).

אופציות: דנטה קאנינגהאם (אופציית שחקן), ג'ורדן קרופורד (חוזה לא מובטח), אקסל טופאן (חוזה לא מובטח), קווין קוק (חוזה לא מובטח).

מסיימים חוזה: ג'רו הולידיי, דונאנטס מוטיונאס

שכר מובטח: 84,755,29$

מצב העניינים: הפליקנס נמצאים בצומת דרכים. הם הביאו את קאזינס באמצע העונה שעברה עם עוד עונה אחת בחוזה. בשביל לשכנע אותו להשאר בניו אורלינס הם חייבים להצליח העונה. אם קאזינס עוזב בקיץ, הם חוזרים להתחלה ורק עם שנתיים בחוזה של דייויס. זה אומר לסחור בו בקיץ הבא או שהערך שלו יורד משמעותית. בוסטון גיששה בכיוון של דייויס, ונראה שאם יש שחקן שהיא מוכנה ללכת עליו אול אין (הבחירות של הלייקרס וברוקלין, בראון וטייטום) זה דייויס. זה חבילה נאה בשביל קבוצה שרוצה להתחיל מהתחלה. הבעיה היחידה היא שהGM שחותם על החבילה הזו לא יהיה בקבוצה לעוד הרבה זמן. בלי דייויס אין לניו אורלינס קבוצה, והם יאבדו את הקהל.

אז לאן הולכים? הולכים ALL IN על העונה הקרובה ומתאבדים על הפלייאוף. גם כאן לא חסרות בעיות. ג'רו הולידיי חופשי ולא יהיה זול בכלל להחזיר אותו. הבעיה היא שעם דייויס וקאזינס הקבוצה חייבת רכז בכיר ולא נראה שיש מי להביא חוץ מהולידיי. אם הקבוצה תיתן להולידיי את החוזה שהוא רוצה, קשה לראות איך היא ממשיכה להתחזק. תוסיפו לזה את הלחץ שיש על דל דמפס שזו כנראה ההזדמנות האחרונה שלו להביא את הקבוצה לפלייאוף, וקיבלתם המון לחץ בניו אורלינס. מלכוד 22? צריך להמציא משהו חדש בשביל לתאר את המצב של ניו אורלינס.

סיכום: הולכים עם מה שיש ומתאבדים על הפלייאוף.

סן אנטוניו ספרס

שחקנים חתומים: לאמרכוס אולדריג', קוואי לנארד, טוני פארקר, דני גרין, קייל אנדרסון, דיג'ונטה מורי, דייויס בארטנס.

מהדראפט: דרק וייט (סיבוב ראשון), ג'ארום בלוסומגיים(סיבוב שני).

אופציות: פאו גאסול (אופציית שחקן), דווין דדמון (אופציית שחקן), דייויד לי (אופציית שחקן), ג'ונתן סימונס (חופשי מוגבל), בריאן פורבס (חוזה לא מובטח).

מסיימים חוזה: מאנו ג'ינובילי, פטי מילס, ג'ואל אנתוני

שכר מובטח:73,476,137$

מצב העניינים:פאו גאסול יצא מהחוזה במטרה לסכם מחדש. זה מקל על הספרס לפנות שכר.הבעיה היא שבשביל להחתים שחקן בסדר הגודל של פול הם יצטרכו לותר על הזכויות נון בירד על גאסול, ואז לא יוכלו להחתים אותו שוב תחת גג השכר. נראה שהכיוון של הקבוצה הוא להפטר מלאמרכוס אולדריג' שמצידו רוצה לעזוב, והם מחפשים תמורה שתחסוך להם כסף בגג אבל תביא להם כמה נכסים. לא ברור איך זה יצא לפועל כי לא נראה שיש הרבה קופצים על אולדריג'. מי שהיה השחקן הבכיר בשוק החופשי רק לפני שנתיים, מביא היום הרבה פחות ביקוש.

לספרס ברור שהקבוצה צריכה להתחזק בשביל להתמודד עם הווריורס. הם לא מסתנוורים מהעובדה שעם קוואי על המגרש הם התמודדו איתם מצויין. זה נראה בלתי אפשרי, אבל פופוביץ' וביופורד כבר עשו דברים בלתי אפשריים בעבר. עכשיו נשאר לנו רק לגלות איך הם יעשו את זה הפעם. אפשר לדבר על שחקנים כמו ג'ורג' היל שכבר היה במערכת ומתאים בול לקבוצה, אבל גם הוא לא יהיה זול. מעבר לחיזוק, לספרס יש לא מעט שחקנים חופשיים שהם יתקשו להחזיר. מאנו ג'ינובילי שלא ברור אם הוא יפרוש או יחזור. ג'ונתן סימונס שהראה יכולת מצויינת ויכול לקבל חוזה בינוני-גבוה בקבוצות אחרות. פטי מילס ודווין דדמון גם בתור ליום התשלום. גרג פופוביץ' יצטרך להוכיח שוב את היכולות שלו למצוא שחקנים אלמוניים ולגרום לקבוצות אחרות לשלם להם הרבה כסף.

סיכום: גם בלי חיזוק ימשיכו בצמרת המערב, אבל זה לא מספיק לקבוצה כמו הספרס.