אין על הליגה הזו.

לילות ארוכים של צפייה וימים ארוכים עוד יותר של בדיקת טריידים בפנטזי ליג נותנים לנו מוצר מצויין וטעם לוואי נהדר לחיים עגומים לפעמים שמלאים תדיר באם תרצו ושוברים שתיקה ודעא״ש ודודו זר. אלא מה, המוצר לא חף מפגמים. שום דבר לא מושלם ולפעמים הפגמים חינניים ומתקבלים באהבה אבל לפעמים הפגמים ממש מעצבנים ופוגעים בהנאה. ממש כמו ההבדל בין נקודת חן על סידני קרופורד לפלולה על אהוד ברק. ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן – להצביע על עשרה פלולות שצריך להסיר בשביל לעשות את האנביאיי למקום טוב יותר:

 

1 – האק-א-מישהו. לא יודע לגביכם, אבל הנה שלושת הדברים שהכי לא הייתי רוצה לעשות בחמש בבוקר בסדר עולה: 3. לדפוק את האצבע של הרגל בכיסא בדרך החשוכה לשרותים 2. לעמוד בקור על מגדל שמירה במחנה שמונים 1. לראות את דיאנדרה גורדן זורק עונשין. שוב. ושוב. ושוב. אם מצאו לזה פתרון בשתי הדקות האחרונות, אם מצאו לזה פתרון באירופה, יתכבד אדם סילבר וימצא לזה פתרון בשאר שלבי המשחק. זה הורג את החוויה. ״שילמד לקלוע״ וודאי תגידו, ״משלמים לו מספיק כדי שיתאמן״ תוסיפו. סבבה. ומי משלם לי על הסבל? אין לזה קשר לכדורסל וזה הורס את המוצר.

 

2 – 12,328 פסקי זמן. בוא נהיה כנים – משחק אנביאיי לוקח יותר זמן מהשיר ״פנקס הקטן״. וזה ה-מ-ו-ן זמן. יש פסקי זמן של 20 שניות, יש של שתי דקות, יש פסקי זמן טלוויזיה, ויש סתם הפסקות כי לברון נחת על מישהי בשורה הראשונה. ומכל סוג יש המון. המון. ומכל אחד מהם לוקח מלא זמן לשחקנים לחזור ולמהלך הבא להתחיל. במשחק אנביאיי יש יותר ״אין משחק״ מאשר ״משחק״. ואנחנו באנו בשביל המשחק. אין משחק יש לי גם כל ערב על הספה כשאשתי מדברת. ושם אין פסקי זמן. צריך פחות פסקי זמן ויותר קצרים. גם ככה לברון לא מקשיב לבלאט – לא צריך שלוש דקות בשביל זה.

3 – טאנקינג. רבות כבר נכתב ונאמר על הפרוייקט של עידן הינקי – אבל תאכלס? הינקי לא אשם. הוא רק פועל בתוך השיטה. בקיצוניות, בהגזמה, בלהשתין מהמקפצה – אבל במסגרת החוקים. וכל עוד החוקים מעודדים טאנקינג, כן ירבו ויפרצו. יש המון הצעות לשינויים שייעדנו את ה״ערך״ של הפסד – הגיע הזמן לבחור כמה מהם.

4 – סוף שבוע האולסטאר. זה נחמד לראות את כל הכוכבים הגדולים במשחק אחד. זה פחות נחמד לראות משחק בלי הגנות, בלי ערך ספורטיבי, בתוצאה של 192-178. צריך לעשות את המשחק תחרותי יותר ורציני יותר. ואני כבר לא מדבר על תחרות ההקפצות עם שתי אצבעות כשאתה עושה עמידת ראש ומשקה עציץ במקביל (סקילס? צמדים? כל שנה קוראים לזה בשם הזוי אחר ובחוקים שאיש לא מבין ולאף אחד לא אכפת). תנו פרסים,צדקה, מטרה, תעשו את זה מעניין ותחרותי -זה כבר הפך מזמן לבדיחה.

 

5 -ההצבעות לאולסטאר. בוא באמת ניתן להמונים לבחור. כי זה עבד יופי עם מירי רגב. מילא שמיליארד סינים בחרו כל שנה ביאו מינג – הוא לפחות שחקן טוב מאוד ושווה בערך אולסטאר. אבל העונה למשל בינתיים קיירי אירווינג הוא הרכז הפותח של המזרח. קיירי. ששיחק איזה שלושה משחקים ורבע. לפני וול ולפני לאורי. ומילא הוא – אבל קובי כמובן מוביל את כל ההצבעות – ברור, אם לשחקן ה238 בטיבו בליגה לא מגיע, אז למי כן? הגיע הזמן שהקהל יהיה רק חמישים אחוז והעיתונאים למשל גם חמישים אחוז בבחירה. אחרת למבדה ייבחר לשיר הכי טוב של כל הזמנים (סיפור שהיה באמת ברשת גימל בשנת 2000).

הצבעות אולסטאר

6 – לא לעשות פאול ביתרון שלוש חמש שניות לסיום. הגאווה האמריקאית הבלתי מוסברת של לנצח בצורה ״ספורטיבית״, לסמוך על עצמנו, פשוט לא מובנת. לא, כי האק א שאק זה ספורטיבי. די, תתקדמו, באירופה כבר הראו לכם מה המהלך הנכון.

 

7 – שדרנים ועיתונאים ברמה ירודה. שלא תבינו – יש שדרנים ופרשנים נהדרים בליגה – ג'ף ואן גנדי רק דוגמא. ביל סימונס זאק לאו והמון עיתונאים נהדרים אחרים. אבל מארק גקסון למשל יורה שטויות בקצב (״סטף קארי הורס את הכדורסל כי בגללו ילדים עובדים רק על הקליעה ״. מה??) ועושה את זה בלי החן של בארקלי (שגם הוא פרשן די פח האמת אבל לפחות משעשע), וסטיבן איי סמית אם היה מגיש מועמדות לכתוב בספורטופח של אופירה אסייאג היה מקבל סירוב בגלל שהוא דביל מידי. הגיע הזמן לנכש קצת עשבים.

8 – בידודים. טוב, זה לא שאני לא נהנה לראות את לברון מכדרדר ומכדרר ואז חוצב את דרכו לסל פעם אחר פעם אחר פעם – זה כן שאני לא נהנה. נכון, זה האתלטים הכי טובים בעולם ויש להם יכולות נהדרות. ונכון מידי פעם זה עושה טוב לראות מטוס ממריא דרך דמעה שקופה, סליחה, לראות אתלט על הולך אחד על אחד עד הסל – אבל במינון. העולם התקדם, ההגנות וההתקפות חכמות יותר, ובכנות, יותר כיף לראות את גולדן סטייט או סן אנטוניו על פני קליבלנד.

 

9 ערוץ הספורט. טוב הבנו, דיויד בלאט מאמן את לברון. יאללה. זה לא אומר שצריך לשדר קליבלנד ברוקלין במקום גולדן סטייט נגד אוקלוהומה. וכמובן שבספורט חמש נשים את פילי נגד פורטלנד ובחמש פלוס לייב גולד פלטינום מגה אקסטרא נשים את המשחק המעניין. ולמה שנשדר חלילה עוד משחק הלילה אם אפשר במקום זה לשדר את אליפות התיכוניים בכדוריד נשים של מונטנגרו. אין, המקשרת הימנית הסרבית בת ה16 עם הגשר בשיניים היא משהו.ערוץ הספורט זמנך קצוב – ליג פאס שולת!!!111

 

10 – השיער על הפנים של קווין לאב. תסרוקת תספורת שפם – הכל. בחייך קווין – אם לא קוראים לך מנפרד או יורגן ואתה לא כוכב פורנו גרמני בשנות השמונים אסור לך להסתובב ככה. תהיה פרזנטור של ג׳ילט או משהו ותוריד את הדבר הזה.

קווין לאב

Happy new year!