יש הרבה זוויות מעניינות שאפשר לבחון בהן את הטרייד שהביא את דרק רוז לתפוח הגדול, אבל בזווית שממש לא בטוח שמישהו חשב עליה – אף אחד לא באמת חשב על הטרייד הזה יותר מדי, אז בטח לא על הזווית האיזוטרית הזו – נפתחה כאן אפשרות מעניינת להחזיר לניקס שלושה Fan favorites שהמשיכו מהגארדן לדרכים אחרות.

כדאי קודם כל להדגיש – אם לניקס יש אפשרות לאופציה טובה בעמדות 2, 4 או 5 הן צריכות לקבל עדיפות ראשונה, אופציה טובה למשל היא אל הורפורד, כמובן. אופציה לא רעה היא ג'ואקים נואה במחיר סביר. אופציה לא טובה היא כנראה מה שראשי הניקס חולמים עליו – דווייט הווארד (איפשהו הראש של מנכ"ל אדידס מתפוצץ כשהוא חושב על שניה נציגים בשוק הגדול בארה"ב).

 

אבל בהנחה שהנ"ל לא יקרה, יש כאן הזדמנות מעניינת להחזיר שלושה שחקנים שהגארדן מאד אהב – מאורע נדיר כמו טרייד חכם של הניקס – לתפקידים שכאילו תפורים על מידותיהם.

הראשון הוא דיוויד לי, בעונה האחרונה בניקס, לפני 6 שנים, לי נבחר לאולסטאר.

אחר כך הוא נשלח בטרייד שנועד לפנות מקום ללברון ג'יימס עבור שלושה שחקנים שהמשמעותי בהם היה אנתוני ראנדולף. לי עשה קדנציה יפה אך רווית פציעות בגולדן סטייט שהגיעה לשיא עם חברות של כבוד ברוסטר שלקח אליפות רק לפני שנה. את העונה האחרונה פתח בבוסטון, הלך לאיבוד בים הגבוהים הלבנים שם ושוחרר למקום אחר רווי בגבוהים לבנים –דאלאס. שם הראה שעדיין יש לו כדורסל, אך כנראה לא נמצא גבוה ברשימה של דאלאס שכרגיל חושבת בגדול תוך שהיא תנסה להשאיר את פארסונס, דירק, פצ'וליה, וויליאמס ודווייט פאוול – כולם מסיימים חוזה.

בניקס ללי תהיה את פוזיציית הפועל השחור בחמישיה, אותה פוזיצייה שמילא מיילס פלאמלי בעונתו הטובה ביותר בפיניקס (ובכלל) תחת הורנאסק. לי ישלים לא רע את פורזינגיס בקו הקדמי, ויוכל להנות מהדאבל טימים שרוז וכרמלו יקבלו. קליעה מרחוק אמנם אין לו, אבל הוא קלעי סביר מחצי מרחק, ויהנה לאסוף גם נקודות 'זבל' מתחת לסלים ומפיק אנד רול אקראי. היכולת שלו לייצר מהלכי האסל יכולים בהחלט לעזור להדליק את הגארדן.

 

המטרה השניה של הניקס צריכה להיות ג'רמי לין.

כמו לי, גם הוא מגיע מקבוצה שבה שחקנים רבים סיימו את החוזה (בנוסף אליו גם אל ג'פרסון, ניקולה באטום, מארווין וויליאמס וקורטני לי הם שחקנים חופשיים), שארלוט יודעים שהם יתקשו להשאיר את כולם ולכן הביאו את מרקו בלינלי בערב הדראפט. ההצלחה של 'לינסיינטי' בניו יורק הייתה סיבה מרכזית בהחלטה שלו לעזוב – הוא ידע שעול הציפיות של הגארדן אחרי חצי העונה המופלאה, באולם הכדורסל הלחוץ בעולם, תביא לפיצוץ. שלא במפתיע לין לא הצליח לשחזר את ההצלחה ביוסטון או לוס אנג'לס אבל דווקא בשארלוט הוא מצא את הנישה שלו מאחורי ולצד קמבה ווקר – בדיוק הפוזיציה שתיועד לו בניקס.

הורנאסק אוהב לשחק עם שני מובילי כדור, ראינו את ההרכבים רוויי הפוינט גארדים בפיניקס, אבל ללין תהיה יכולת לפתוח לצידו של דרק רוז, לעבור לעמדה 1 כשגאלוויי עולה מהספסל וגם לשמש כתעודת ביטוח למקרה של פציעה של דרק רוז. כשברור לכולם שאת ימי הלינסנטי הוא כבר לא ישחזר, חזרה של לין דווקא לאולם שבו הייתה הפריצה הגדולה שלו – והפעם בתפקיד שבאמת תפור למידותיו – יכולה להיות סגירת מעגל נהדרת.

השחקן השלישי שצריך להיות על הרדאר של הניקס – והיחיד שסביבו כבר החלו שמועות – הוא ג'מאל קרופורד.

אמנם בקליפרס אין גלים של מסיימי חוזה וצפוי היה שהשחקן השישי של השנה האחרונה יקבל הארכת חוזה אוטומטית, אבל לאורך העונה האחרונה הקליפרס עשו הכל כדי לשדר לג'מאל שהוא לא בעדיפות ראשונה אצלהם. חלק בגלל הגיל של קרופורד (למרות שלא הראה סימני האטה) וחלק בגלל רצון לקדם את אוסטין ריברס על פניו.

קרופורד יכול להשתלב בחמישיה של הניקס או, סביר יותר להניח, בתפקיד הקבוע שלו כשחקן שישי. בתסריט שתואר פה למעלה קרופורד יוכל להחליף כל אחד מהגארדים, את כרמלו בסמול פורוורד או – במה שיכול להיות חלום של ג'ף הורנאסק – במקום דיוויד לי כשפורזינגיס עובר לעמדה 5, כרמלו ב-4 וקרופורד, לין ורוז כהרכב שלושה גארדים. הרכב כזה יהיה 'הרכב המוות' של הניקס, כשבו כל אחד מהשחקנים יכול לתקוף מכדרור, לקלוע מבחוץ ולהתמודד עם מרבית המצ' אפים ההגנתיים.

בהנחה שהניקס יחתימו את דרק וויליאמס, שהיה השחקן החשוב ביותר מהספסל שלהם בשנה האחרונה, יהיו לניקס מספיק כלים התקפיים והגנתיים שיוכלו לעמוד בקצב משחק מהיר, לעשות חילופים רבים ויתנו להורנאסק וריאציות להרכבים מכל הסוגים והגדלים, ויותר מזה – להחזיר לאוהדים בגארדן את האמונה בקבוצה ובהנהלה.