פילי חוזרת! אז מה היה לנו שם במשחק 2?

קודם כל – איזה כייף זה פלייאוף!
היה משחק פלייאוף חזק, הרבה התאמות של שני המאמנים, ומשחק צמוד שהלך עד הסוף.

דקות ורוטציות –
ברט בראון הפנים שהחמישיה הראשונה שלו זה מה שיביא אותו לאן שיגיע, ובמשחק של להיות או לחדול החליט לקצר את הרוטציות. עוד עזרה העובדה שאחרי המשחק הזה עוברים מטורונטו לפילי ולכן יש יותר מנוחה בין המשחקים.
בן סימונס שיחק 44 דקות לעומת 34 בראשון, באטלר 43 לעומת 38.
כמו כן, אחרי שבמשחק 1 בובאן מריאנוביץ' הספיק להיות במינוס 17 על 10 דקות משחק, הפעם בראון הלך עם מונרו שהחזיר לו ב-11 דקות מצויינות, 10 נק', 5 ריבאונדים. מונרו נפצע באמצע הרבע השלישי ולא חזר. עוד פציעה ש(באופן מוזר) עלולה להיות בעייתית לפילי.

התאמות הגנתיות –
במשחק הראשון היו אלה סיאקם וקאווי שהכריעו עבור טורנטו את המשחק. אחרי רבע אחד התוצא היתה 31:39 והם היו כבר עם 34 נקודות ביחד. אחרי הרבע הראשון היום התוצאה היתה 26:17 לפילי והם היו עם 9 משותפות. למה?
אז היום אמביד הועבר לסיאקם ואיתו היה לו כבר הרבה יותר קשה. אמנם הוא סיים עם 21 נק' אבל עם 25 זריקות לא אופייניות ובאחוזים רעים.
שינוי נוסף, ואני ארשה לעצמי לצטט אותי אחרי משחק אחד עם ציוץ שהראה בכמה סימונס שמר על קאווי יותר טוב באטלר. גם פילי הבינו את זה והיום סימונס הופקד על קאווי ברוב הזמן. קאווי עדיין היה ענק עם 35 נק' באחוזים מצויינים, אבל ניכר היה שמול סימונס הכי קשה לו, והוא טיפה (אבל ממש טיפה) יותר מהוסס.

ג'ימיייי –
ואחרי שירדתי עליו במשחק הראשון כשקאווי האכיל אותו אבק, איזו חזרה נהדרת של באטלר. בשביל זה הביאו אותו. הפינוי מהמשימה ההגנתית על לאנרד אפשר לו להיות הרבה יותר אגרסיבי התקפית וזה בא לידי ביטוי במיוחד ברבע הרביעי בו הוא החזיק את הניצחון עבור פילי עם סלים במעבר, קליעות קלאץ' וגם סחיטת עבירות חכמה. 12 נק' ו-3 אסיסטים ברבע ברביעי, 30 סה"כ במשחק. בשביל זה הביאו אותו. עכשיו נראה אם הוא יוכל לשמר את היכולת הזאת להמשך הסדרה.

אקס פקטורס-
הזכרתי כבר את מונרו. אחד נוסף שבלט היום היה ג'יימס אניס, שהגיע באמצע העונה מיוסטון, ואולי במחצית ראשונה שנתן עשה את שלו בשביל עונה שלמה. אחרי ההתאמות ההגנתיות פילי עדיין התקשו בהתקפה, ואניס היה זה שהציל אותם ונתן את המרווח במחצית הראשונה שהספיק בסופו של דבר עד סוף המשחק. עם 12 נקודות במחצית הזאת, ו 2מ-3 מחוץ לקשת הוא היה מדהים. מחצית שנייה כבר נעלם אבל יתכן כאמור, שרק על המחצית הראושנה הזו הא עשה את כל המשכורת השנתית.

ומה למשחק הבא?
טורונטו תהיה טורונטו? כבר עמד לי על קצה המקלדת לכתוב שאחרי הכל, טורונטו יהיו טורונטו (חוץ מקאווי), אבל אז, ממש בסיום סיאקם שם שלשה ולאורי שתיים, שהחזירו אותם למשחק. אולי זו נקודת אור שהם יכולים ללכת איתה למשחק 3.
בנוסף ראינו שכבר מהרבע השלישי הם הבינו קצת יותר טוב איך לנצל את השינויים ההגנתיים של פילי, וכאשר אמביד על סיאקם ניסו לנצל את הכח של גאסול על האריס. זה עבד לא רע, הם יצטרכו ללכת לשם יותר במשחק 3, למשוף דאבל אפים ולקלוע.
בנוסף, אחרי שהיום שמר אותו בעיקר דני גרין, אני מאמין שאם נגיע שוב למצב כזה צמוד ברבע רביעי קאווי יעבור כבר לבאטלר.
פילי עדיין מחכה לרדיק שגם היום נתן משחק של 2 מ-8 לשלוש. אומרים שלקלעים יותר קל במגרש ביתי. משחק 3 יהיה ענק מבחינתו. גם אמביד, ומצבו הגופני הלא ברור עדיין חסרים ומשחק גדול במשחק 3 יהיו בגדר ההכרח.