יש המון דרכים לבנות את דירוג השחקנים שלכם. אפשר גם לקבל את זה מאתרים שונים. מה שעושים באתרים השונים הוא לבנות איזה תחזית מספרית, מבוססת על העונה הקודמת, לשקלל את הקטגוריות השונות למספר 1, ולפי זה לדרג את השחקנים. האתר המוערך ביותר הוא בסקטבול מונסטר, אבל אפשר למצוא דירוגים גם ברוטווורלד, וכמובן ביאהו וESPN. אם אתם בליגות תחרותיות במיוחד, העזרה לא תזיק. אם אתם רק מתחילים, תלמדו קודם את הפאנטזי, ואם זה מתאים לכם תוכלו להתעמק. שימו לב שחבילות דראפט עולות לא מעט כסף. הם גם מכניסות לא מעט כסף לאתרים שמפרסמים אותן. אנחנו נסתפק בדירוג של 20 הראשונים.

 

כל הדירוגים בכתבה מתייחסים ל9 קטגוריות סטנדרטיות : אחוזי שדה, אחוזי עונשין, שלשות, נקודות, ריבאונדים, אסיסטים, חטיפות, חסימות, איבודים. כל שינוי יכול להעלות או להוריד את ערך השחקן. למשל הוספת קליעות עונשין מעלה את הערך של הארדן משמעותית. פיצול הריבאונדים תעלה ערך גבוהים משמעותית וכו'. לדעתי אין הבדל גדול בין רוטו לH2H ב20 הראשונים אבל אם יש, התייחסתי אליהם.

 

יש לא מעט סימני שאלה בפסגה העונה, בעיקר עקב החבירה של קווין דוראנט לסטף קרי. החשש העיקרי הוא ששני הכוכבים אחד ליד השני יפריעו. בנפרד כל אחד מהם יכל להיות בטופ. ביחד, מעט מאוד מנג'רים מאמינים שהם שווים את הבחירה הראשונה. גם אנתוני דייויס איבד מהיוקרה שלו בעקבות עונה רעה, והחשש הוא שהעונה הזו לא תהיה שונה. ניו אורלינס תפתח את העונה בלי 2 הגארדים הבכירים שלה, ומהר מאוד זה יכול להתדרדר לטנקינג שישבית את הכוכב לחלק מהמשחקים. רוב הדיונים שאני השתתפתי בהם מתווכחים על ג'יימס הארדן מול ראסל ווסטברוק. שניהם שליטים בלעדיים בקבוצות שלהם, שניהם סיפקו מספרים מעולים בעונות הקודמות, ושניהם עברו שינוי משמעותי בקיץ. אצל הארדן מדובר בעמדת המאמן. מייק דאנטוני הביא את התקפת ה7 שניות שלו ליוסטון, מה שאומר יותר פוזשנים ויותר תפוקה מהזקן. בנוסף בלי הגנה יוסטון יצטרכו לקלוע הרבה. בצד של ווסטברוק זו העזיבה של דוראנט והעובדה שהוא הופך לאלפא דוג הבלתי מעורער של אוקלהומה סיטי. הבעיה של ווסטברוק בעיני היא ריבוי האיבודים ואחוזים רעים. אצל הארדן יכולה להיות ירידה, אבל קשה לצפות. מי יהיה מספר אחת שלי? תכף נראה.

 

רגע לפני הנה הדירוגים של יאהו, רוטו ומונסטר ל20 הראשונים:

 

יאהו : 1. קווין דוראנט. 2. סטף קרי. 3. ג'יימס הארדן. 4. ראסל ווסטברוק. 5. אנתוני דייויס. 6. קוואי לנארד. 7. כריס פול. 8. קארל-אנתוני טאונס. 9. ג'ימי באטלר. 10. פול ג'ורג'. 11. לברון ג'יימס. 12. דמיאן לילארד. 13. ג'ון וול. 14. חסן וייטסייד. 15. יאניס אנטטוקמבו. 16. דריימונד גרין. 17. דמארכוס קאזינס. 18. פול מילסאפ. 19. אל הורפורד. 20. קייל לאורי.

 

רוטו : 1. הארדן. 2. קרי. 3. דוראנט. 4. ווסטברוק. 5. לאונרד. 6. קא"ט. 7. אנטטוקומבו. 8. כריס פול. 9. מילסאפ. 10. דייויס. 11. ג'ורג'. 12. לברון. 13. לילארד. 14. וייטסייד. 15. קאזינס. 16. הורפורד. 17. גרין. 18. באטלר. 19. אולדיפו. 20. אולדריג'.

 

מונסטר : 1. קרי. 2. דייויס. 3. דוראנט. 4. הארדן. 5. לאונרד. 6. טאונס. 7. וייטסייד. 8. כריס פול. 9. ווסטברוק. 10. ג'ורג'. 11. לברון. 12. אנטטקומבו. 13. פורזינגיס. 14. קאזינס. 15. ג'וקיץ'. 16. גרין. 17. אולדיפו. 18. מילסאפ. 19. אולדריג'. 20. הולידיי.

 

יאהו משאירים את התחזית שלהם קרוב מאוד למספרים של העונה האחרונה, ובגלל זה הדירוג שלהם משתנה מעט. דוראנט וקרי נשארו ראשונים, הארדן וווסטברוק מאחוריהם. רוטו פחות שמרנים ושולחים את הארדן לפסגה, אם כי ווסטברוק עדיין מחכה מאחורי קרי ודוראנט. שימו לב לאנטטורומבו ב7. מונסטר שמרניים בפסגה עם קרי, דייויס ודוראנט. אבל שימו לב לג'וקיץ' ב15. הם חוזים לו 14.5 נקודות, 9.9 ריבאונדים, 3.5 אסיסטים, 1.5 חטיפות וחסימה באחוזים טובים בלי יותר מדי איבודים. סופר אופטימי. הולידיי ב20 לא ברור. כנראה שלא עדכנו עדיין את ההעדרות שלו, אבל גם לפני זה נראה אופטימי מדי בשבילו. מה כן אפשר ללמוד?

 

1. עונה גדולה לאנטטוקומבו – כולם חוזים שאנטטוקומבו יקבל את המפתחות במילווקי והתחזית היא שהוא יככב. רוטו חוזים 20 נקודות, 8.5 ריבאונדים, 7.4 אסיסטים, 1.3 חטיפות ו1.6 חסימות. מספרים ששווים טופ 10. האם הוא מסוגל לתת את זה לאורך עונה שלמה? אני לא בטוח שהוא שם. אם אתם חושבים שכן, הוא בהחלט שווה מקום בעשיריה הראשונה.

2. קא"ט בעשיריה הראשונה – גם כאן יש תמימות דעים. אם חשבתם שתדוגו אותו אחרי בחירה 10, טעיתם.

3. פורזינגיס רק במונסטר – רוטו ויאהו דילגו על מי שסיים שני במירוץ לרוקי העונה. תאכלס עם כרמלו ורוז, לא ברור כמה כדורים ישארו לו.

4. אולדיפו בקצה – רוטו ומונסטר מדרגות את אולדיפו בתוך ה20, דווקא אחרי המעבר לאוקלהומה סיטי. אלא אם כן הוא יתחיל לקלוע שם משלוש, נראה לי גבוה מדי.

 

הנה ה20 שלי עם נימוקים:

 

1. סטף קרי – כנראה שמספרי העונה שעברה לא יחזרו על עצמם. גם בלי דוראנט קשה לדמיין את סטף קולע 30 נקודות למשחק עם 5 שלשות. הוא יקלע פחות, אבל עדיין לא ירד מה22-24 נקודות למשחק, ו3-4 שלשות. ריבאונדר (יחסית לתפקיד) וחוטף טוב ואין סיבה שזה ישתנה. האחוזים אולי ירדו קצת (50% מהשדה בעונה שעברה) והאסיסטים יעלו. יחמיץ כמה משחקים פה ושם כדי להגיע לפלייאוף טרי (לקח מעונה שעברה). אין ספק שההעדפה האישית שלי לוקחת פה תפקיד.

 

2. ג'יימס הארדן – הארדן אמור להחזיק בכדור הרבה, ודאנטוני יתן לו חופש מוחלט בשני צידי המגרש. זה אמור להוביל להתפוצצות התקפית יפה. מצד שני אי אפשר לדעת איך הפרוייקט הזה של יוסטון יגמר. קבוצה בלי הגנה זה סיפור שאף פעם לא נגמר טוב. יהיה מעניין.

 

3. קווין דוראנט – סקורר נשאר סקורר, ולא משנה איפה הוא משחק. דוראנט ימשיך לתת את המספרים שלו גם בגולדן סטייט. אולי יגיע פחות לקו, אבל האחוזים מהשדה אמורים לעלות.

 

4. ראסל ווסטברוק – 2 בעיות עיקריות אני רואה אצל ווסטברוק: אחוזים מהשדה, ואיבודים. בשניהם נראה לי הארדן יהיה טוב יותר (באיבודים לא בהרבה), ולכן לדעתי עדיף עליו. אם הפרוייקט באוקלהומה סיטי יתקע, ווסטברוק יהיה מתוסכל זה גם יכול להגמר רע מאוד.

 

5. אנתוני דייויס – עם כל ההשערות לגבי הבריאות שלו והסיפורים בפליקנס, קשה לעמוד בפני הפוטנציאל העצום של האיש הזה. דאבל דאבל עם 3+ חסימות, ואחוזי עונשין סבירים (היו מצויינים, לא ברור למה ירד בעונה שעברה והאם זה זמני).

 

6. קארל אנתוני טאונס – מהר מאוד נכנס לטופ 10 ובצדק. תקראו מה כתבתי על דייויס ותוסיפו אחוזי עונשין מצויינים וכמה שלשות. בנוסף מכיוון שהוא רק בשנה שניה יש פוטנציאל לשיפור יפה.

 

7. קוואי לנארד – עושה הכל טוב, לא עושה כלום מצויין. אני מעדיף את הפוטנציאל על הנייר של דייויס וקא"ט, אבל אם סולידיות היא נשמת אפכם, לנארד הוא האיש שלכם.

 

8. כריס פול – פול ירד ממעמדו כטופ 4, אבל עדיין ייתן מספרים מצויינים. הפציעה והגיל עושים את שלהם. מוסר וחוטף מהטובים בליגה. כמעט לא מאבד וזה נדיר עם מספרי האסיסטים שלו. אם יש לכם יחס אסיסטים איבודים בליגה, צריך לעלות מקום שניים לפחות.

 

9. יאניס אנטטקומבו – אני מאמין בגריק פריק. תאכלס אחרי השמיניה הראשונה קצת קשה לדעת מי הוא מי, ואם אתם מעדיפים פוטנציאל על סולידיות כמוני, זו הבחירה שלכם. לא צריך להזכיר שסיים את העונה שעברה עם טריפל דאבל כמעט קבוע. אם רק במילווקי ימשיכו לתת לו לנהל את ההתקפה.

 

10. דריימונד גרין – מעדיף את גרין על לברון מכיוון שגרין לא נח באמצע העונה, למעט הטכניות שהוא צובר. לא פלאשי אבל תורם בכל הקטגוריות ולא מחריב אחוזי עונשין (הוא רע, אבל לא הולך מספיק לקו).

 

11. לברון ג'יימס – הסיבה שהקינג בעשיריה השניה היא נטו הנטיה שלו להעלם בסוף העונה. בH2H כולם מכירים את התופעה ומנסים להפטר ממנו לפני הפלייאוף. ברוטו זה פחות נוראי.

 

12. דמארכוס קאזינס – מי רוצה לשים את הביצים שלו בסל של קאזינס? משחקים מדהימים לצד משחקים נוראיים, אבל הבעיה העיקרית היא הקבוצה שלו, שאיכשהו מצליחה להיות יותר דפוקה מהשחקן. אם הוא ישאר שם הוא עלול לצאת מדעתו ואז כולנו נתחרט על הבחירה הזו.

 

13. פול ג'ורג' – אינדיאנה הוסיפה קצת כח אש, וטיג ומונטה רגילים שהכדור אצלם ביד. עדיין ג'ורג' הוא המנהיג של הקבוצה הזו. שלשות, נקודות, ריבאונדים, חטיפות, אמור לספק הכל מהכל.

 

14. דמיאן לילארד – הכוכב של פורטלנד. יהיה מעניין לראות איך יראה השנה אם יוציאו לו את הכדור מהיד (אחת התוכניות היא שטרנר ינהל התקפות ולילארד ישמש קלע). יכול להתפוצץ ל50 נקודות. מעניין כמה פעמים זה יקרה העונה.

 

15. פול מילסאפ – תמיד מוערך בחסר. מעבר למספרי גבוה נהדרים מדובר בחוטף מצויין, מה שמקפיץ אותו מעל סנטרים אחרים. בנוסף השלשה שהוא קולע למשחק הופכת אותו לבעל ערך גבוה יותר.

 

16. ג'ימי באטלר – מה יקרה בשיקגו? לא ברור. מה שכן ברור זה שג'ימי מנהל את ההצגה. נקווה שתהיה הצגה נחמדה.

 

17. חסן וייטסייד – מה יקרה במיאמי? לא ברור. מה שכן ברור זה שוייטסייד ימשיך לחסום כל כדור בטווח הידיים שלו.

 

18. ג'ון וול – ברוקס הגיע לנהל את ההצגה, ואם למדנו משהו מאוקלהומה סיטי זה שברוקס נותן לרכז שלו לנהל את ההצגה. זה טוב לוול, אבל כנראה לא יוסיף לו שלשות למשחק.

 

19. לאמרכוס אולדריג' – איך יסתדרו אולדריג' וגאסול ביחד? לא אמור להיות בעיה. אולדריג' ימצא את הנקודות שלו בלי קשר למי משחק לידו.

 

20. אל הורפורד – הורפורד לא פלאשי אבל ריבאונדר וחוסם מצויין. בהתקפה של סטיבנס יכול לככב עם טווח הקליעה שיש לו.