עדכונים וגמר מערב!
 
מג'יק ג'ונסון התראיין היום ב'פירסט טייק' והו וואו מה זה היה:
– ג'ונסון מכנה את GM הקבוצה, רוב פלינקה, "בוגד", ואומר שהוא שמע מחבריו שפלינקה מדבר על הרגלי העבודה שלו ואומר שהוא לא במשרד, וזה גרם לו לא לרצות להגיע לעבודה יותר. אומר שאמר לפלינקה שהוא מתכוון להיות בעבודה הזו רק שנתיים, ולכן הוא מנסה להכין את פלינקה להיות המחליף שלו, אך פלינקה חתר כבר להחליף אותו. דוחה את סיפור האימיילים שריק ביוקר דיווח (על כך שהועברו לו מיילים בהם פלינקה מלכלך עליו) ואומר שהוא שמע על זה רק אחרי הדיווח.
 
– אומר שהקש ששבר את גב הגמל היה העובדה שאחרי שכבר קיבל אישור לפטר את לוק וולטון, טים האריס (בעל תפקיד בלייקרס), ניסה לשכנעו להשאיר את וולטון, לטען מג'יק כי וולטון והוא היו ביחסי חברות. "אני מדווח רק לג'יני, ועכשיו גם טים מעורב? זה הזמן שלי ללכת. אין לי את הכוח שחשבתי שיש לי כדי לבצע החלטות".
 
– אומר שישנם יותר מדי קולות שמייעצים לג'יני באס – מונה בין השאר את פיל ג'קסון, קובי בראיינט, לינדה וקורט ראמביס – וזה גרם לה לא לקבל את עצתו.
 
– אומר שהוא ביקש מדל דמפס, GM הפליקנס באותו זמן, לשמור על המגעים בינם על אנתוני דיוויס בסוד, אך דמפס הדליף.
 
– אומר כי הוא חשב שטיירון לו הוא ההחתמה הנכונה עבור הלייקרס, אך יתמוך גם בפרנק ווגל. אומר ששני השחקנים החופשיים שהיה מטרגט בקיץ הם – בהנחה שקווין דוראנט עובר לניקס או נשאר בווריורס – הם קוואי לנארד וקיירי אירווינג. מוסיף כי אם יבקשו ממנו להגיע לפגישות שכנוע עם שחקנים חופשיים הוא בהחלט יגיע.
 
– אומר שאי-ההחתמה של ברוק לופז הייתה טעות. על ג'וליוס רנדל טוען שהוא רצה חוזה לשנתיים והם רצו את הקאפ-ספייס, ובכל מקרה לא היה מתאים ליד לברון, ואפילו מגן על הטרייד של איביצה זובאץ (בתואנה דומה של קאפ-ספייס).
 
בכיף גדול ולא במקרה, הראיון נערך בדיוק לפני ההצגה הרשמית של פרנק ווגל כמאמן הלייקרס. רוב פלינקה הציג אותו וכמובן הוצף בשאלות. פלינקה ענה כי זה מעציב אותו לשמוע את זה. טוען שזה כמובן לא נכון, וזה אולי נובע משמועות צד ג', ושהוא שוחח עם מג'יק רק לפני כמה ימים בדראפט קומביין, והעבודה לצידו כללו את הרגעים היפים ביותר שחווה בליגה.
 
לא לייקרס –
טים קונלי דחה את הצעת הוויזארדס, ויישאר כנשיא לענייני כדורסל של הנאגטס. הוויזארדס יתמקדו כעת את דני פרי, טרוי וויבר מאוקייסי (שלפי מארק סטיין הוא הפייבוריט החדש), וממלא מקום תפקיד ה-GM, טומי שפרד
 
ריאן סונדרס חתם על הסכם רב-שנתי כמאמן הטימברוולבס
 
מייק דאנטוני והרוקטס מתחילים בשיחות הארכת חוזה, כשדאנטוני אומר שעדיין נשארו לו 3 שנים כמאמן ברמה גבוהה
 
ג'יימס אניס מהסיקסרס דחה את אופציית השחקן שהייתה לו לשנה הבאה (1.8 מיל'), וינסה למצוא חוזה טוב יותר
 
ה-MRI על רגלו של אנדרה איגודלה חזר נקי, והוא בסימן שאלה למשחק היום מול הבלייזרס. קוואי לנארד מצידו נשאל על הפציעה ברגלו, ואמר שהוא בסדר, ושהוא לא מצפה לפספס זמן.
 
משחק!
 
04:00 – גולדן-סטייט בפורטלנד. הבלייזרס מפגינים נחישות, אך זה עדיין לא הספיק להם כדי לסמן ניצחון אחד בסדרה. האם הם יכולים למשוך את הסדרה? דריימונד גרין מצידו סימן את הניצחון בסוויפ כמטרה, כדי שיוכלו לנוח לקראת הגמר. שידור בספורט5.
 
לפוסט זה מצורף – נלי. כתבה מצוינת על ההשפעה של דון נלסון על המשחק היום
https://www.si.com/nba/2019/05/15/nba-playoffs-don-nelson-warriors-blazers-bucks-raptors