עדכונים ומשחקים!

אל הורפורד (לפני המשחק מול הפייסרס אמש) לא מאוד מרוצה מתפקידו בקבוצה: "עדיין לא הצלחתי למצוא את הקצב שלי עם הקבוצה. אני עושה מה שאני יכול לעשות כדי לעזור לנו, אבל מבחינה התקפית – אני מאוד מוגבל בדברים שמתאפשרים לי לעשות. אני לא יכול לשלוט בדברים האלו", והוסיף: "תמיד יש תקופת התאמה לקבוצה חדשה, דברים לא בדיוק קורים איך שאתה רוצה. זה אתגר חדש".

שאמס מדווח (דבר דומה למה שדיווח לפני כשבוע) כי הפליקנס וציון וויליאמס מאמינים כי הרוקי המבטיח יחל באימונים מעט לאחר השנה החדשה, ויערוך את הבכורה בליגה במהלך חודש ינואר

מארק סטיין מדווח כי ישנה "אופטימיות מחודשת" בקאבס בנוגע ליכולת להעביר את קווין לאב עד הדדליין

סטיב קר נשאל על ההתקפה בליגה, ועל האם יש צורך להחזיר את חוק ההנד-צ'ק: "אני לא רוצה לראות את חוק ההנד-צ'ק חוזר, אבל אני כן רוצה לראות איזשהו שינוי במה שאנחנו מנסים להשיג כליגה. הגזמנו בתגמול של שחקני ההתקפה, וכעת אנחנו מתגמלים אותם על כך שהם מנסים לרמות את השופטים במטרה לגרום להם לשרוק לעבירה. אני רוצה לראות את הליגה חוזרת לתקופה שבה שחקנים השיגו עבירות על-ידי כך שהם יצרו מגע באופן טבעי, בלי פלופינג ותפיסת ידיים. אני לא מאשים את השחקנים, אם זה מה שהליגה מאשרת שיקרה, זה מה שהשחקנים יעשו. אם כריס פול עומד בחצי המגרש ויכול להשיג עבירה בחצי מגרש על-ידי כך שהוא יניף את הידיים שלו מתחת לשחקן, הוא לגמרי צריך לעשות את זה".

באדי הילד ודיארון פוקס אומרים כי יש הוראה מצוות האימון לרוץ, והשחקנים עדיין לא מבצעים אותה: "הוא [וולטון] רוצה שנגביר את הקצב, אבל אנחנו פשוט לא עושים את זה. הרבה פעמים אנחנו רואים את היריבה קולעת, ושחקנים פשוט משפילים ראש במקום למהר ולנסות לקלוע בצד השני. זה משהו במנטליות שלנו שחייב להשתנות".

ג'וש ריצ'רדסון אומר שאין דין וחשבון ("accountability") בחדר ההלבשה של הסיקסרס אחרי הפסדים: "אני חושב שיש אצלנו הרבה שחקנים חדשים שמפחדים לדרוך על האצבעות של אחרים – כולל אני. אז יש משחקים שהיינו טובים, אבל יש משחקים שזה לא טוב ואנחנו חייבים לתת דין וחשבון אחד לשני. זה מאיפה שהבעיות שלנו מתחילות".

קריסטאפס פורזינגיס אמר כי היה מתוסכל בתחילת העונה כשניסה להיטמע בתוך המערכת החדשה של התקפת המאבס, אך כעת הוא מרגיש שהוא הרבה יותר בקצב.

דיווח כי הניקס שקלו להעביר את בחירת הדראפט שלהם ב-2015 (בה נבחר פורזינגיס) בתמורה לדמארקוס קאזינס.

הניצחונות המפתיעים ביותר של השנה (בגרף)

קארל-אנתוני טאונס החל להגביר את קצב הפעולות שלו באימון, אך עדיין לא ישחק היום מול הבאקס. חוץ מזה – אין שיחות טרייד סביבו או סיכוי שיעבור בכזה. יכולים להירגע

משחקים!

01:00 – המג'יק בוושינגטון

02:30 – הבלייזרס בניו יורק (כרמלו חוזר ל-MSG)

03:00 – הטימברוולבס במילווקי. שידור בספורט5.

05:30 – הסאנס מול הלייקרס

לפוסט זה מצורף – ניסיון לחזות איך הליגה תתמודד עם הנושאים המרכזיים על הפרק, ב-2030

https://www.washingtonpost.com/sports/2020/01/01/nba-future-predictions/