זהו, דוראנט הגיע לווריורס. אפשר להתווכח על המוסריות של החתימה, ועל הכדאיות שלה, אך אי אפשר להתווכח שהוא יצר את אחת הקבוצות הכי כשרוניות אי פעם. חוץ מלהגיע לקבוצה שהייתה טובה ברמה היסטורית כבר בלעדיו, הוא מגיע לקבוצה שמושלמת בשבילו מבחינת סגנון המשחק.

 

קשה לי לחשוב על כוכב בליגה הזו שיותר מתאים לווריורס מאשר KD. המון אלמנטים ממשחק ההתקפה של דוראנט משתלבים בסגנון של הווריורס בצורה נהדרת.

הוא הגיע ישירות על המשבצת של בארנס, שחשב (או דמיין) שמגיע לו חוזה מקסימום, שאותו כנראה יקבל בדאלאס. בארנס תפקד המון כSpot up shooter בווריווס, כשהוא מרווח את המשחק ומרוויח זריקות פנויות מחדירות שדורשות עזרה מהשומר של בארנס, כשהמומחיות שלו הייתה בשלשות מהפינה.

 

דוראנט יכול להיכנס לתפקיד של בארנס בקלות, ולהביא עוד המון יתרונות לתפקיד זה, מבלי לשנות בצורה מוגזמת את הצורה שבה הווריורס משחקים בהתקפה. זאב סוביק הגדיר זאת מצוין בכתבתו: "שחקן שמשתלב בתוך הזרימה הקבוצתית, ולאו דווקא אחד שמכתיב אותה. אחד שקולע המון נקודות, אבל לא חייב לכפות את עצמו על המשחק כדי לעשות זאת".

 

 

דוראנט קלע יותר טוב מבארנס בכל אזור במגרש, ויכול להביא את האיכות שבריווח ההתקפה לגבהים חדשים. בDeath lineup של גולדן סטייט (קרי, קליי, בארנס, איגי וגרין) בארנס היה האיש עם האחוזים הנמוכים ביותר מהשלוש בפלייאוף עם 34.2%, כשהוא גם היה השחקן שזרק הכי הרבה זריקות(ושלשות) פנויות בגולדן סטייט (יחד עם קרי). לחשוב על הזריקות שבארנס מקבל, כשדוראנט במקומו זה פשוט מפחיד. דוראנט הוא סקורר מדהים (לא פחות טוב מקרי), שנותן תפוקה גם הרבה מעבר לקשת.

 

כמובן שעכשיו אפשר להגיד שדוראנט הולך לקבל שמירה הרבה יותר הדוקה מבארנס, אבל על כמה שחקנים בקבוצה אחת אפשר לשמור בצורה טובה מאוד בלי לקבל זריקות פנויות של שאר ההתקפה? אי אפשר לשמור על קליי, קרי ודוראנט שמירה אישית הדוקה כששלושתם משחקים יחד. בטח לא עם התנועה של גולדן סטייט, שלא לדבר על פיק נ' רול של קרי עם דריימונד/דוראנט, ששם פשוט חייב להביא עזרה על השחקן המתגלגל אם אתה מחליט להתמקד בלמנוע מקרי את השלשה.

 

או כפי שדריימונד גרין אמר בפגישת השכנוע עם דוראנט: "אמרנו לו שהוא לא חייב להשתנות. נשיג לו את הזריקות. אם הוא קלע 40% מהשלוש עם שמירה הדוקה, מה יוכל לעשות כשהוא פנוי לגמרי?" מדויק.

 

בנוסף, דוראנט הוא שחקן שיודע לתפעל התקפה גם ללא הכדור(כנראה שלשחק עם ווסטברוק כן עזר בסוף). אף על פי שדווח שהתסכול שלו מהדומיננטיות של ווסטברוק עם הכדור הייתה אחת הסיבות לעזיבתו, סגנון משחק זה עזר לדוראנט לדעת להיות יעיל על ידי תנועה ללא כדור, וחיתוכים לטבעת, שם היה היעיל ביותר מבין שחקני הת'אנדר העונה, עם 1.5 נק' לפוזשן, ו78% מהשדה.

 

אחד המאפיינים המרכזיים בהתקפה של גולדן סטייט הוא הריצה המתמדת בין חסימות ללא הכדור ותנועה בלתי פוסקת בכל מקום במגרש, בדיוק הדרך לשחק כשיש לך שניים מהקלעים הטובים אי פעם. גם כאן, החלק של דוראנט בפאזל מתחבר בשלמות. הדומיננטיות של ראסל עם הכדור גרמה לדוראנט ללמוד להיות אפקטיבי ולייצר זריקות דרך חסימות, שם הוא היה עם 45.3% מהשדה(מקום שלישי בליגה).

העזיבה של בוגוט קצת תקשה על הקבוצה בתחום זה, אך זאזא פאצ'וליה הוא תחליף לא רע בכלל, במיוחד עם החוזה הנמוך שבו הוא נמצא.

 

גם בבידודים יהיה שיפור ניכר. בארנס היה שחקן נחמד בבידודים, לא הרבה יותר. דוראנט מטבעו הוא שחקן שמקבל יותר בידודים וכמובן עושה זאת בצורה יעילה יותר עם כמעט נקודה לפוזשן, והוא בהחלט יכול להיות מהלך מפתח לדקות האחרונות. מעטים השחקנים שיכולים לעצור 11"6 של קליעה מטורפת, מה שכמובן דורש דאבל טים, ואתם יודעים את ההמשך.

 

 

כל העונה דיברנו על המהלך הקטלני של הפיק נ' רול של סטף וגרין. ההגעה של דוראנט הופכת את הפיק נ' רול עם קרי להרבה יותר ורסטילי. לא רק שהמהלך עם גרין העונה יתן לך את האפשרות להוציא כדור ל KD במקום לבארנס, אלא שדוראנט יכול לשחק בדיוק את אותו תפקיד שגרין משחק בפיק נ' רול עם סטף. דוראנט מוסר טוב, עם שליטה טובה בכדור וכששני שחקני היריבה עושים  Trap על קרי על מנת למנוע ממנו שלשה, וקרי מצליח להעביר את המסירה לKD, הוא יוכל להתמודד עם הסיטואציה של 4 על 3 בצורה טובה מאוד, אולי לא באותה רמה של גרין, אבל עם דוראנט יהיו הרבה יותר אופציות למהלך זה, כשהם יוכלו לנצל את שומר הפיק נ' רול החלש מבין השומרים של גרין וKD.


 

הכי גולדן סטייט שבעולם. היי פיק נ' רול של סטף וגרין, סמית' ונואל לא רוצים לתת לקרי שלשה, סטף מצליח לשחרר את הכדור לדריימונד במצב די נוח, מה שכמובן מחייב עזרה על דריימונד, שמוסר לבארנס לשלשה פנויה ולניצחון. עכשיו דמיינו את זה עם דוראנט וקליי פנויים על קשת השלוש, או דוראנט מתגלגל וקולע בקלות מחצי מרחק/מוציא לקליי וגרין. בלתי ניתן לעצירה.

 


דוראנט יכול לספק את הסחורה גם בפיק נ' פופ, כפי שקליי עושה.

 

אחד הדברים היפים בקבוצה הזו הוא חוסר האגו בין השחקנים, וגם כאן דוראנט מתחבר. אין יותר מתאים לווריורס משחקן שמפרגן בכל רגע נתון (כמות המחמאות שהוא הרעיף על ווסטברוק הייתה יותר מהאיבודים של ראסל), שלא כל הזמן מחפש להיות הכוכב של הקבוצה והשחקן הכי גדול בחדר ההלבשה. אמנם דוראנט הפך לשחקן קצת יותר עצבני על המגרש העונה (8 עבירות טכניות), אך זה לא דבר שישפיע מחוץ למגרש. הוא עדיין הילד השקט והמופנם של הליגה.

 

 

האויב הכי גדול של גולדן סטייט העונה כנראה יהיה פציעות. דוראנט עדיין שחקן פציע יחסית, ואמנם זה נראה כאילו קרי עבר את התקופה שהוא היה פצוע כל שני וחמישי, אך אי אפשר לדעת אם זה יחזור (איזה מנחוס אני, אה?).

 

אני גם אוהב תחרותיות בליגה, והחתימה של דוראנט קצת הרסה אותה. עם זאת, אני פשוט מת לראות את הקבוצה הזו בפעולה, יש כאן פוטנציאל לאחת הקבוצות המהנות והגדולות אי פעם. בואו לפחות ננסה ליהנות מזה.