הראפטורס במשחק מוקדם היום בתפוח הגדול. זו הפעם האחרונה העונה שהקנדים מתארחים במדיסון סקוור גארדן.

נפתח עם סיכום קצר במספרים:

3 – המיקום הכמעט מובטח של טורונטו בדירוג המזרח אחרי הנצחון היום. הראפטורס, שמפגרים כרגע רק במשחק וחצי מאחורי הסלטיקס, במאזן של 3-1 מולם העונה ומחזיקים בשובר השוויון, כך שעדיין יש להם סיכוי לסיים במקום השני (אם כי באופן די תאורטי).

21 – מס׳ הפעמים שהראפטורס ניצחו משחק אחרי שכבר פיגרו ב-10 נק׳ או יותר (לפי בירור קצר של השדר בזמן המשחק, אף קבוצה לא עשתה זאת מאז שנת 2000 וייתכן שגם לפני כן).

7 – מס׳ הכדורים החוזרים שלקחו וולנצ׳יונאס וטאקר (כל אחד). זה גם היה מס׳ הכדורים החוזרים שלקח לאורי (!)

30 (ס״מ) – ההבדל בין הגובה של לאורי לזה של וולנצ׳יונאס (!!)

50 – מס׳ הנצחונות שהשיגה טורונטו השנה. בפעם הראשונה בהסטורית המועדון זה קורה בשתי עונות רצופות.

35 – מס׳ הנקודות שדמאר דרוזן קולע היום ב-3 רבעים בלבד, עם 73% מהשדה! את הרבע האחרון הוא כבר העביר במנוחה על הספסל.

4 (בלבד) – מס׳ הקליעות שהוא החטיא היום מהשדה.

32 – מס׳ הפעמים שהוא השיג 30 נק׳ או יותר בעונה הנוכחית. שיא המועדון הקודם (30 פעמים) שהוחזק ע״י וינס קארטר נשבר ביום שישי ע״י דרוזן והוא שיפר אותו שוב היום.

הראפטורס פתחו (כהרגלם בזמן האחרון) בצורה רשלנית את המשחק. במהלך כל הרבע הראשון ורוב השני ההגנה שלהם הזכירה רשת קרועה של דייג זקן. הניקס, ששיחקו ללא אנתוני, רוז ופרוזינגיס לא התקשו במיוחד לסיים את הרבע הראשון כשהם מובילים 29-23, ואף לשלוט ברובו של הרבע השני, כאשר בסיומה של המחצית התוצאה 55-52 לטובת המקומיים. הרננגומז הפציץ עם 20 נקודות במחצית הראשונה, ואלמלא דרוזן שהפציץ מצידו עם 26 נק׳ (שיא קריירה שלו לנק׳ במחצית), מצבם של הראפטורס היה יכול להיות גרוע בהרבה.

ברבע השלישי, במה שמתחיל להראות כמו ריטואל קבוע, טורונטו התחילו להתעורר, צמצמו את הפער ע״י סגירה טובה בהרבה של ההגנה, וסימו את הרבע כשהם מובילים 76-75.

זה היה, למעשה, הסוף של הניקס. ברבע הרביעי, כשדרוזן וולנצ׳יונאס על הספסל במשך כל הרבע ואיבקה ברובו, טאקר ופטרסון לקחו את העניינים לידיים, וביחד עם לאורי לא הותירו הרבה סיכוי לניו-יורקים. כ-5 דקות לסיום ההפרש עמד כבר על 18, ולמרות שהניקס הצליחו לצמצם בהמשך, הראפטורס המשיכו ללחוץ עד הסוף וניצחו 110-97, כשהם מבטיחים סופית לפחות המקום ה-3 בדירוג המזרח.

נורמן פאול אמנם לא בלט היום, אבל סיפק כהרגלו מהלך ממזרי של חטיפה, ריצה והטבעה אתלטית. פאול נאלץ להתפנות לחדר ההלבשה לאחר שחטף ״כאפה״ לא נעימה לפנים (בטעות) ממארשל פלאמלי 1:18 לסיום המשחק.

דרוזן, כאמור, היה המצטיין עם 35 נק׳ (73% מהשדה!), לאורי עם 17 נק׳, 7 ריבאונדים ו-11 אסיסטים, פטרסון עם 15 נק׳ (3 מ-6 לשלוש) ואיבקה עם 12 נק׳ ו-4 ריבאונדים.

אצל המפסידה בלטו הרננגומז עם 24 נק׳ (מתוכם 20 במחצית הראשונה), 11 ריבאונדים ו-5 אסיסטים, לי עם 14 נק׳, בייקר עם 11/8/8, קוזמינסקאס עם 12 והולידי עם 10/5/5.

סיכום במספרים: