דרמה גדולה הערב בדטרויט. הראפטורס הגיעו בפעם האחרונה לאולם של השכנה הקרובה מעבר לנהר למשחק שעל הנייר לא אמור היה להיות מאד קשה (למרות שהקנדים שיחקו אתמול בערב ודטרויט נחו כבר יומיים ברצף). הפיסטונס עוברים לאולם חדש ולטורונטו יהיו הרבה זכורונות מאולם ה-Palace שרבים כאן קוראים לו בשם החיבה ״Air Canada West״. בגלל הקרבה היחסית היציעים בדטרויט מלאים באוהדים הקנדיים והרבה פעמים שומעים באולם Let's Go Raptors בקול רם יותר מאשר את העידוד המקומי…

החדשות הטובות לראפטורס בתחילת הערב היו שהאול-סטאר קייל לאורי חוזר סוף סוף לשחק. החדשות הפחות טובות היו ששחקני טורונטו היו כל כך נפעמים מלאורי, שהם קצת שכחו לשחק בעצמם. קצב ההחמצות של טורונטו במחצית הראשונה התחרה רק בקצב הצליפות של דטרויט שקלעו קרוב ל-60% מהשדה והובילו ברבע השני כבר ב-20 הפרש. טורונטו צמצמה לקראת סיום המחצית שהסתיימה בתוצאה 56-46 למקומיים.

הרבע השלישי התחיל טוב יותר עבור האורחים שצמצמו ל-4 הפרש בלבד אבל אז חזרו להחטיא בצרורות, כולל דרוזן שלא הצליח כמעט למצוא את הטבעת. לאורי חוטף מרפק לפרצוף מדראמונד שששולח אותו לפרקט ומזכה את הענק בשריקה לעברה מכוונת (Flagrant 1). גם בתחום הריבאונד הקנדים לא הצטיינו, כשבסיום הרבע השלישי דראמונד כבר עם 11 כדורים חוזרים לעומת 2 בלבד של וולנצ׳יאונאס. באזר ביטר ל-3 של פטרסון מסיים את הרבע בתוצאה 80-68 לדטרויט.

ברבע האחרון טורונטו נראית אחרת על המגרש. כשמסתכלים על לאורי קשה להאמין שזה משחק ראשון שלו אחרי העדרות של חודש וחצי. 3:25 לסיום לאורי חודר לצבע, סל + עברה וטורונטו מצמצמים ל-2 הפרש. חוזרים מפסק זמן ודרוזן משווה 95-95. המשחק שנראה היה גמור חוזר לחיים. על השעון 1:21, שלשה של איבקה מביאה לראפטורס את היתרון אבל מוריס מיד מגיב בשלשה משלו ומשווה: 100-100. וולנצ׳יונאס עם סקי-הוק מעלה ל-102 ודרוזן בג׳אמפ קלאץ׳, 25.6 שניות לסיום, 104-100 לטורונטו. קולדוול-פופ קולע את 2 הנקודות היחידות שלו במשחק ומצמצם את ההפרש, אבל וולנצ׳יונאס קולע נקודה מהעונשין וטורונטו משפרת ל- 105-102 כשנשארות 7 שניות על השעון. שתי החטאות ל-3 של המארחים לפני הבאזר ששולח את טורונטו לחגוג בדרך חזרה צפונה.

לאורי בבכורה אחרי הפציעה משחק 41 דקות (!), עם 27 נק׳ (56%), 10 אסיסטים ו-5 ריבאונדים.

דרוזן בערב קליעות חלש אבל עם דאבל-דאבל של 12 נק׳ ו-10 אסיסטים, וולנצ׳יונאס עם 19 נק׳ אבל רק 5 ריבאונדים.

אצל המארחים האריס וסמית׳ עם 16 נק׳ כ״א, מוריס עם 15 ודראמונד עם 11 נק׳ ו-14 ריבאונדים.