הסדרה האחרונה שנקבעה, שגם צפויה להיות חצי הגמר האזורי הצמוד ביותר, היא של טורונטו ראפטורס נגד מיאמי היט. שתי הקבוצות הגיעו למשחק שביעי ומכריע, אך כל אחת באה עם סיפור שונה לגמרי. מיאמי הגיעה אחרי סדרה נגד שארלוט, שסיימה במאזן זהה לה בעונה הסדירה, וניצחה את הסדרה בעזרת הניסיון הרב שלה בפלייאוף, כולל בלו אאוט במשחק 7. מנגד, טורונטו הסתבכה נגד קבוצה שניצחה 11 משחקים פחות ממנה בעונה הסדירה, וכמעט הפסידה בגלל הפחד מסדרות סיבוב ראשון, כשהיא מבטיחה את הניצחון במשחק 7 רק בשניות הסיום.

 

מאזן בעונה הסדירה: 3-1 לטורונטו.

 

חמישיות

 

קייל לאורי – גוראן דראגיץ': אחד המאצ' אפים החשובים, כששני הרכזים מהווים חלק חשוב בהתקפת קבוצתם. לאורי הוא כמובן הטוב מבין השניים, אבל התקשה נגד אינדיאנה, ויכול מאוד להיות שהוא סוחב פציעה במרפק, שעלולה לפגוע בו. דראגיץ', לעומת זאת, מגיע אחרי תצוגת שיא במשחק 7 נגד שארלוט, ומקווה להמשיך כך. אחד הדברים המעניינים במאצ' אפ הזה הוא דווקא המחליפים של שני הרכזים, שצפויים לקבל הרבה דקות לצורך הגנה על הרכז היריב.

ג'וש ריצ'רדסון עשה עבודה טובה מאוד על קמבה ווקר, והיה השומר האפקטיבי ביותר עליו בסדרה. בעונה הסדירה הוא שמר טוב גם על לאורי – בדקות שבהן ריצ'רדסון היה על המגרש, לאורי קלע ב-28.6% בלבד מהשדה, כולל 2-10 לשלוש, לעומת 36.6% מהשדה כשריצ'רדסון היה על הספסל. קורי ג'וזף עשה עבודה דומה, כשבדקות שבהן היה על המגרש דראגיץ' קלע ב21.4% בלבד, לעומת 50% כשג'וזף היה על הספסל.

בסדרה נגד אינדיאנה לאורי התקשה לקלוע שלשה – הוא קלע 16.3% מבישים לשלוש. כדי שטורונטו תנצח היא צריכה אותו קולע, ובעיקר עושה את הדברים שהופכים אותו לקייל לאורי, שחסרו בחלק מהמשחקים – חדירות ששוברות את ההגנה ומציאת השחקן הפנוי, שלשות מומנטום, הפעלת ולנצ'יונאס. המשימה אמנם יותר קשה כשחסן וויטסייד מחכה בצבע, אך לאורי חייב להתעלות כדי שהראפטורס ינצחו.

 

דמאר דרוזן – דווין וויד: המאצ' אפ בין שני השחקנים שזורקים הכי הרבה בכל קבוצה, שמגיעים אחרי סדרות שונות מאוד. דרוזן נשמר על ידי פול ג'ורג' האיום, ונעלם לחלקים גדולים מהסדרה. וויד, לעומת זאת, הראה בפעם המי-יודע-כמה שזה לא הגיל (או הפציעות בברכיים) אלא התרגיל, כשניצח למיאמי את משחק 6 עם כמה סלים הרואיים במאני טיים, ובאופן כללי היה איום תמידי בפוסט.

בעונה הסדירה דרוזן היה מעולה נגד מיאמי, עם תצוגות של 30, 33 ו38 נקודות. השומר המרכזי שלו היה ג'סטיס ווינסלו, אך דווין קייסי צפוי לעשות את המהלך שעשה סטיב קליפורד – השארת ווינסלו פנוי על השלשה – כדי להקשות על מיאמי בהתקפה כשהוא על המגרש ולהכריח אותם לצמצם את מניין הדקות שלו. לכן, השומר העיקרי של דרוזן יהיה כנראה ג'ו ג'ונסון, שינסה לנצל את יתרון הגודל שלו בכדי לעצור את דרוזן.

בצד השני דווין וויד נשמר ברוב הזמן על ידי ג'יימס ג'ונסון, שיצא לחלוטין מהרוטציה בפלייאוף הודות לדמארה קארול ונורמן פאוול. בדיוק כמו בסדרה הקודמת, בה שניהם היו השומרים של פול ג'ורג', גם כאן הם צפויים לחלוק בנטל.

שני המאמנים ינסו להכניס את השחקנים הללו לסדרה כבר מהרגע הראשון, והשאלה מי מהצדדים מסוגל לשמור בצורה טובה על הסקורר היריב תקבע רבות.

 

דמארה קארול – ג'ו ג'ונסון: עכשיו הגענו לשחקני המשנה, שיתעסקו בניצול יתרון הגודל שלהם בשני צידי המגרש. קארול ינסה לשמור על דווין וויד, ולשים עליו כמה סלים שיורידו מהנטל על הגארדים. בסדרה נגד אינדיאנה, שבה שמר עליו מונטה אליס, זה לא כל כך עבד, כך שמול וויד החזק יותר לא צפויה לבוא הישועה. ג'ונסון ינסה לשמור את דרוזן, ולנצל את המאצ' אפ מולו בצד השני. זה יתבטא כנראה בהרבה בידודים כמו שראינו נגד שארלוט, רק שהפעם יהיה לג'ונסון גם את יתרון הגודל שלא היה לו נגד מרווין וויליאמס.

 

פטריק פטרסון – לואל דנג: דנג מגיע אחרי סדרה נהדרת שלו, שבה ניצל את יתרון הזריזות שלו על פרנק קמינסקי כדי להגיע לזריקות פנויות. הוא קלע 19 נקודות למשחק כולל 51.3% מהשלוש. העובדה שפטרסון זריז הרבה יותר מלואיס סקולה (ומקמינסקי) תשאיר את הארגנטינאי מחוץ לרוטציה, והיא גם זו שתעזור לו מאוד להתמודד עם דנג. אם פטרסון יצליח במשימה, לפחות חלקית, הוא יכריח את מיאמי להביא את הנקודות הללו משחקנים אחרים.

 

יונאס ולנצ'יונאס – חסן וויטסייד: שני הביג מנים מגיעים אחרי סדרות אותן התחילו בצורה מדהימה, אך נחלשו בהמשך, לאור ההתאמות שעשו הקבוצות האחרות. וויטסייד התחיל נפלא, אבל נחלש אחרי שהסתבך בעבירות נגד אל ג'פרסון, ובגלל העובדה ששארלוט כיווצה את ההגנה שלה עליו. ולנצ'יונאס התחיל נפלא גם הוא, אבל בהמשך הפייסרס עשו עליו שמירה כפולה מיד כשקיבל את הכדור, וכך כפו איבודים רבים.

בעונה הסדירה השניים קלעו אחד על השני באחוזים טובים – ולנצ'יונאס קלע ב-60% מהשדה כשוויטסייד היה על המגרש, ו-וויטסייד קלע ב-68.8% כשולנצ'יונאס היה על המגרש. בדקות נגד ביסמאק ביומבו וויטסייד התקשה הרבה יותר – הוא קלע ב-33.3%.

ולנצ'יונאס ינסה להוציא מוויטסייד עבירות בפוסט, וחשוב מכך, למנוע ממנו לשלוט בריבאונד. טורונטו לא יכולה להרשות לעצמה לאפשר לוויטסייד לקחת הרבה ריבאונדים בהתקפה. בצד השני וויטסייד ינסה לנצל את החולשה ההגנתית של ולנצ'יונאס, עם הרבה פיק אנד רול.

 

ספסל

 

הספסלים של שתי הקבוצות חזקים בנקודות דומות, אבל כאן לראפטורס יש יתרון. קורי ג'וזף וג'וש ריצ'רדסון ישמשו כשומרים ועוזרים בהובלת הכדור, נורמן פאוול וג'סטיס ווינסלו יעזרו בהגנה על עמדות הכנף, אבל אז מתחיל היתרון של טורונטו. ביסמאק ביומבו וטרנס רוס הרבה יותר טובים מג'וש מקרוברטס וג'רלד גרין. ההרכב הנמוך של רוס ופאוול בעמדות 3-4 היה אפקטיבי מאוד לטורונטו בזכות הקליעה של שניהם, אך עשוי להתקשות נגד ווינסלו. היתרון של טורונטו טמון בספסל, ואם היא תנצל את הדקות של מיאמי בלי שחקניה החשובים, כמו שעשתה בדקות בלי פול ג'ורג', היא תהיה במצב טוב מאוד.

 

קרב המוחות

 

שני המאמנים הללו הגיעו לסיבוב הראשון עם קבוצות עדיפות על היריבה, אבל לא הגיבו בזמן להתאמות של מאמני היריבות. בסיבוב הזה הסדרה מאוד שקולה, כשלמרות יתרון הניסיון של מיאמי, שחרור הלחץ של טורונטו מהסיבוב הראשון עשוי להחזיר אותה ליכולת שלה בעונה הסדירה. זה אומר שהתאמות של המאמנים יכולים להטות את הכף לניצחון הקבוצה שלהם. דווין קייסי חייב ליצור זריקות לדרוזן בשלב מוקדם כדי להכניס אותו למשחק, אחרי סדרת הנפל נגד הפייסרס, ובעיקר להבהיר לו שג'ו ג'ונסון הרבה פחות מאיים מפול ג'ורג'. בצד השני אריק ספולסטרה צריך לנסות לשמר את היכולת של דראגיץ' ממשחק 7, ופיק אנד רול עם וויטסייד על ולנצ'יונאס יכול לעזור בכך.

 

אקס פקטור

 

בסיבוב הראשון לואל דנג היה מצוין עבור מיאמי, וניצל את המאצ' אפ שלו בצורה מושלמת, כדי לייצר הרבה נקודות. בסדרה הזו יהיה לו יותר קשה נגד פטריק פטרסון, הזריז יותר מפרנק קמינסקי ששמר עליו בשארלוט. בשל כך, מיאמי צריכה שחקן אחר שיתעלה בשבילה וייתן לה את הנקודות האלו. האיש הזה צריך להיות ג'ו ג'ונסון. ג'ונסון היה סולידי בסיבוב הראשון, אבל לא יותר מכך, שכן הוא לא נהנה יתרון הגודל שבו הוא נעזר לאורך הקריירה נגד מרווין וויליאמס. בסדרה הזו ישמור עליו דרוזן כנראה, בטח אם וויד יעשה בעיות בפוסט. ג'ונסון חייב לנצל את המאצ' אפ הזה, ולקחת את דרוזן לבידודים. ג'ונסון אפקטיבי מאוד בבידודים, והוא יכול לעייף את דרוזן ולכפות על קייסי לעשות שינויים.

בצד השני מי שיכולים לעשות את ההבדל הם טרנס רוס ונורמן פאוול. השילוב שלהם בחמישייה השנייה הוציא את לואיס סקולה מהרוטציה, והקליעה המצוינת של שניהם מבחוץ עזרה לטורונטו לפתוח את המשחק. זו העמדה היחידה שבה טורונטו יכולים לייצר הרבה נקודות, ולמיאמי יהיה מאוד קשה לעשות כך בצד השני, משום שג'רלד גרין ו-ווינסלו לא היו טובים עד עכשיו.

 

תחזית: מיאמי המנוסים יקשו, אבל לאורי ודרוזן יחזרו ליכולת טובה ויובילו את הראפטורס לניצחון 4-3.