הניצחון של מכבי תל אביב אתמול על ססארי היה חשוב מאין כמותו ממגוון סיבות, ובראשן העובדה שהוא, ובכן, ניצחון. הניצחון הזה הזכיר לנו שלמכבי יש שחקנים שמסוגלים לשחק כדורסל, ואפילו כדורסל טוב. בואו לא נשלה את עצמנו, ססארי היא קבוצה פחות טובה ממכבי תל אביב – צבע פרוץ בהגנה והתקפה גמלונית הם רק חלק מהבעיות שלה, והשחקנים של מכבי, פשוטו כמשמעו, טובים יותר, ולראיה, ססארי מורכבת על שחקנים שהיו משלימים במכבי (אלכסנדר, היינס, לוגן).

 

הרבע הראשון, שהתאפיין בכדורסל רע מצד שתי הקבוצות, נגמר בתוצאה הנמוכה 17-15. איבודים שלומיאליים וזריקות לא טובות נראו מכל עבר, כשדווין סמית' מצד אחד וג'רוויס ורנאדו מצד שני היו היחידים שהראו ניצוצות של כדורסל. כשהוא רואה את הקבוצה שלו מסתבכת בפעם המי יודע כמה העונה, גודס זרק פנימה את השחקנים שהוא יודע שאפשר לסמוך עליהם – יוגב אוחיון, סילבן לנדסברג, דווין סמית' ובראיין רנדל. נגד קבוצה כמו ססארי זה הספיק, אבל הניצחון לא היה מספיק משכנע.

 

למכבי עדיין יש בעיות, כשהמרכזית בהן היא בניית הסגל – הבאת ג'ורדן פארמר וטיילור רוצ׳סטי יוצרת בעיה תמידית, משום שהם לא מאפשרים להרוויח את יוגב אוחיון, במיוחד בצד ההגנתי, וגורמים לכך שיהיו שלושה שחקני התקפה דומיננטים (ביחד עם דווין סמית׳) בקו האחורי ומעט מדי נגיעות בכדור בשביל כולם. כך מכבי לא יכולה למקסם את היכולות שלה ולהפוך את השלם לגדול מסכום חלקיו – דבר שהיה חלק חשוב בשנים שבהן היא הגיעה רחוק באירופה.

 

המחסור בגבוהים ברמה המתאימה גורם לכך שמכבי תשחק עם הפורוורדים שלה (בראיין רנדל, טרבור אמבקווה ואייק אופייבו) גם בעמדות הסנטר ותנסה לרוץ ולעשות חילופים בהגנה. הדומיננטיות בצבע תחסר, במיוחד בהגנה, אבל רנדל יכול להיות עוגן הגנתי. כמו שזה נראה היום, רנדל שיפר את ההגנה, אבל הוא  לא יכול להחזיק אותה לבד, והוא חייב שחקנים שיעזרו לו. בהיעדר יותר מדי שחקנים כאלו, אוחיון מאוד חשוב להגנה של מכבי, משום שהוא שומר הפרימיטר הכי טוב שלה. כשלנדסברג שמר גם הוא, ראינו את ההגנה של מכבי תל אביב מתפקדת, וזה מחזה שכמעט לא ראינו העונה.

 

אונואקו קיבל אתמול 7 דקות בלבד, בעוד פבראני בכלל לא נרשם למשחק, כך שיכולנו לראות את הרכבי הפורוורדים בפעולה. רנדל הצליח לייצב את ההגנה הרעועה של הקבוצה ותרם גם 12 נקודות ב6-7 מהשדה. אמבקווה סיים עם 15 ריבאונדים, חמישה מהם בהתקפה, ואופייבו הראה יכולת טובה, בטח לאור העובדה שזהו משחקו הראשון, והוכיח שההימור של גודס לזרוק אותו למים העמוקים התברר כנכון.

 

גודס, שהבין את הבעיות בסגל (שרובן המוחלט לא באשמתו), שלח אתמול מסר. הוא לא רשם את דראגן בנדר למשחק, לא שיחק כמעט בכלל עם הסנטרים שלו והוריד את פארמר לספסל 4 דקות מתחילת המשחק, כשהוא נותן לו בסך הכול רק 9 דקות. גודס הבין שהוא צריך לבצע זעזוע כדי להבהיר כמה דברים, ומצא את המשחק נגד ססארי, שהוא ניצחון כמעט בטוח, כדי לעשות זאת מולה. הוא הבהיר לשחקנים, ובמיוחד לפארמר, שלא אכפת לו כמה כסף הנהלה שילמה על שחקן כלשהו, ואם הוא לא יספק את הסחורה, הוא ירד לספסל.

 

הסגל של מכבי לא מספיק טוב, אבל עם יותר תנועה בהתקפה מכבי תוכל לייצר נקודות גם נגד הגנות יותר טובות לאור הכישרון הגדול שיש בפארמר ורוצ׳סטי, שלא מנוצל מספיק בסגנון ההתקפה הנוכחי. זה לא יוכל לקרות אם שני הגארדים לא יראו סימנים לכך שהם מנסים לשמור.במצב הנוכחי, מכבי תמשיך לנצח קבוצות כמו ססארי ולהפסיד לקבוצות כמו צסק"א ומלאגה. עם תוצאות כאלו היא תגיע לטופ 16, אבל לא מעבר לכך – היא לא קרובה להיות בין שמונה הטובות באירופה ביכולתה הנוכחית. למרות זאת, חיבור של כמה ניצחונות רצופים נגד קבוצות פחות טובות (המשחקים הבאים הם נגד באמברג ודרושפאקה) יכולים להכניס יציבות שכל כך חסרה למערכת במכבי.