בלי שום קשר לדיוויס, הלייקרס פינו מראש 32 מיל' דולר מתחת לתקרת השכר. זה מה שיש להם. במצב הזה, יש להם שתי אופציות לעשות את הטרייד.
 
האופציה הראשונה – לעשות אותו ב-6 ביולי. אם הם יעשו את זה כך, הם יעשו אותו כקבוצה עם מקום מתחת לתקרת השכר. מה זה אומר? זה אומר שהם יכולים לשלוח פחות כסף ממה שהם מקבלים, ולספוג את ההפרש מתחת לתקרה. כלומר, הם שולחים את לונזו בול, ברנדון אינגרם, ג'וש הארט והבחירה הרביעית, ששווים בערך 16 מיל' (הבחירה נחשבת כ-0 דולר כשמחשבים את השכר שעובר בטרייד) ויקבלו את החוזה של דיוויס, שעומד על בערך 28 מיל'. זה מוריד להם את המקום מתחת לתקרה ל-27 או 23 מיל', תלוי אם דיוויס יוותר על בונוס טרייד של 4 מיל'.
 
האופציה השניה, היא להעביר אותו ב-31 ביולי. אם הם יעשו את זה כך, הם יכולים לעבוד בכל חודש יולי עם הכסף שהם פינו מראש (32 מיל'), להחתים את השחקנים שהם רוצים, להגיע לתקרת השכר ואז לעשות את הטרייד. הפעם הם יעשו אותו כקבוצה מעל התקרה. אם קבוצה היא מעל התקרה, היא חייבת להעביר את אותו סכום כסף שהיא מקבלת. כדי שזה יהיה אותו סכום כסף, הם יצטרכו להחתים את הבחירה הרביעית על חוזה (כדי שייחשב בשכר שעובר בטרייד). למה הם יצטרכו לחכות כ"כ הרבה? כי ברגע שמחתימים בחירת דראפט על חוזה, צריכים לחכות לפחות 30 יום עד שמעבירים אותו בטרייד.
 
מצורף הסבר קצת יותר ארוך למי שרוצה להעמיק. מוזמנים לשאול אם צריך הבהרות נוספות.