ברחבי הרשת רצות כתבות על פלופים שנבחרו גבוה בדראפט, "מה היה קורה אם" (פורטלנד בוחרת בקווין דוראנט למשל, במקום לבחור באחד ששמו גרג אודן) ועוד ועוד כתבות, ואף אחד לא כותב על דראפט 2009.

 
אז מה היה קורה אם? ובכן ככה. ל6 קבוצות היו אפשרות בחירה לפני שסטפן קרי נבחר. 6. לא קבוצה אחת שפיספסה, אפילו לא 2, שש קבוצות שפיספסו את השחקן הכי מוכשר שיש היום, ואולי הכי גדול גם. לא אוסיף מילים על היכולת והשיאים, כי נאמר כבר הכל. אבל בחייאת דינק חברים, איך כולכם פיספסתם? התשובות כנראה, לאלוהי הכדורסל.

 
ואלה שמות:

 
לוס אנג'לס קליפרס – בלייק גריפין. בחירה מובנת, כן? ההייפ היה מטורף, סרטוני הטבעות שלו הופצו בכל מקום אפשרי, והוא היה אמור לסמן את העתיד החדש של הקליפרס. אז הוא בהחלט מסמן, לוב סיטי וכו', משתפר כל שנה, מוסיף אספקטים חדשים למשחק שלו, אך הוא עדיין הכוכב של קבוצה שלא מצליחה לעבור את חצי הגמר האזורי. (כמו כן, בשנה הראשונה היה פצוע כל העונה)

 
ממפיס גריזליס – האשים ת'אביט. מי? לא בטוח שרובכם זוכרים. כמו גריפין, גם ההייפ סביבו היה מטורף. השחקן הטנזני הראשון שנבחר אי פעם, אתלט, חוסם מעולה שהציג בקולג' משחקים של 10 חסימות. עד לגיל 15 ת'אביט לא שיחק בכלל כדורסל, ועם כל שנה שהוא גדל הוא שיפר את ממוצעיו, עד שבשנה השלישית הציג 13.6 נקודות ו10.8 ריבאונדים למשחק. ואז הוא הגיע למקצוענים, והתברר כפלופ עצום. שיא השפל? אחרי שנחתך לדי ליג ושב לליגה וחזור ושוב בסוף נחתך גם מפילדפיה (!) ב2014 (!). נספר לכם רק שבאותה שנה שיחק שם בחור בשם ג'רוויס ורנאדו שמוכר לנו מהפועל ירושלים (שהוא שחקן נחמד בפני עצמו, ומתאים לקבוצה רק כמו פילדלפיה)

 
אוקלהומה סיטי ת'אנדר – ג'יימס הארדן. מה קורה פרסטי, מה קורה? לא מספיק שפיספסת את סטף, שיחררת גם את האיש והזקן? ובכן, לא צריך להכביר במילים, הבן אדם סקורר בנשמה, שהביא את יוסטון עד לגמר האזורי אחרי חצי גמר הרואי מול הקליפרס (הזאת מלמעלה נו, שלא מצליחה לעבור את, טוב הבנתם). החיסרון הבולט שלו הוא כמובן היכולת בהגנה, אבל אתה לא יכול לכעוס עליו עם זקן כזה. בעצם, אתה גם לא רוצה.

 
סקרמנטו קינגס – טייריק אוונס. טוב, פה כבר אין טענות למען האמת, רק כלפי השחקן עצמו. רוקי השנה, השחקן הרביעי בהיסטוריה עם ממוצעים של לפחות 20 נק', 5 אס' ו5 ריב' בשנה הראשונה (והצטרף לאגדות כמו לברון, ג'ורדן ואוסקר רוברטסון). ההמשך כבר נהיה יותר צולע. עם כל שנה שעברה הממוצעים ירדו, עד שעבר ב2013 לניו אורלינס, שם נהיה שחקן סולידי שבעיקר מנסה לעזור לאנתוני דיוויס.

 
ואחרונה חביבה, מינסטוה טימברוולבס – ריקי רוביו וג'וני פלין. עוד פעם, מי?? ג'וני אמרת? אני לא מכיר שחקן בליגה בשם ג'וני. ובאמת הוא כבר לא בליגה. ג'וני פלין פתח בסערה, קלע סלי ניצחון, הראה וורסטיליות, וכמו כל שנה היינו בטוחים שהנה העתיד של מינסוטה מגיע. ביחד עם ריקי רוביו הם היו אמורים להצעיד את מינסוטה לפחות לפלייאוף, והיום כולם מופתעים כשריקי קולע שלשת ניצחון. סיפור קצת עצוב למען האמת, ג'וני פלין. אחרי השנת רוקי הפנטסטית פלין עבר ניתוח ומאז לא חזר לעצמו. הוא עבר בכמה קבוצות בליגה, ונכון להיום הוא לא משחק, אחרי שחתם באיטליה וגם שם נפצע.

 
בקיצור, אלוהי הכדורסל כנראה גם שיחק פה, וגרם לאיחוד קבוצה מופלאה בגולדן סטייט. במקום לשבור את הקללה של הקליפרס, להוסיף לממפיס עושה משחק איכותי שהיא כ"כ צריכה, ולהציל באמת את העתיד של סקרמנטו/ מינסוטה ושלא רק ידברו עליו, אנחנו יכולים לקום באמצע הלילה, לקחת את הכורסה אחורה ולראות את הדבר הזה מתקיים. וכן, לא הזכרתי את אוקלהומה. כנראה שפרסטי היה מעביר גם אותו.

 

 

נ.ב , דראפט קצת מוזר. מעבר לזה שעומרי שלנו נבחר באותה שנה במקום ה23, שימו לב לעוד כמה דברים:
– במקום ה11 הנטס, אז עוד בניו ג'רזי, בחרו בבחור בשם טרנס וויליאמס (עוד פעם מי?? די עם השאלה הזאת), שחקן שחתם במכבי אשדוד לפני שנה ושוחרר ממנה לפני שהספיק לשחק משחק אחד. ב2014 הספיק לעבור ב6 קבוצות, שזה שיא לפי דעתי. יציבות כנראה לא מושג חזק אצלו.
– ג'ורדן היל נבחר במקום ה8 לפני דמאר דרוזן וברנדון ג'נינגס.
– טיי לאוסון וג'ף טיג נבחרו במקומות ה18 וה19 בהתאמה, כשלפניהם נבחרים שחקנים כמו טיילר הנסבורו, ארל קלארק ואוסטין דיי.
– מישהו יודע מה קורה עם רודריג בובואה? הבן אדם שהלהיב את דאלאס לפני כמה שנים נעלם במרחב הכדורסל. נבחר במקום ה25 ע"י אוקלהומה והועבר לדאלאס.
– כריסטיאן איינגה ששיחק פה עם ססארי נבחר במקום ה30 ע"י קליבלנד.
– וכמו תמיד, השיטה של סן אנטוניו מנצחת. דני גרין ופטי מילס נבחרו במקומות 46 ו55 בהתאמה, ואז הגיע פופוביץ'.