בזמן שסיכמתם הוא טור שיעקוב אחרי שבוע המורטריום בNBA.

https://twitter.com/Al_Horford/status/749381033968099329

הזוכה הגדולה של היום השני של שבוע המורטריום היא ללא ספק בוסטון סלטיקס. הסלטיקס מצליחים לסכם עם אל הורפורד על חוזה בסך 113 מליון דולר ל4 עונות. בהתחשב בסכומים המופרכים שנזרקו באוף סיזן הזה על שחקנים שהם גבוהים, זה מחיר מציאה. זה סוגר לדני איינג' את הפינה, ומקרב אותו לקווין דוראנט, שעל פי השמועות אחד התנאים להגעתו לבוסטון היה אל הורפורד. אטלנטה ניסתה לשמור אותו בשעות האחרונות כשהדיבורים היו על טרייד של פול מילסאפ בשביל לפנות לו מקום תחת הגג, אבל הפורוורד סנטר העדיף ללבוש ירוק בעונה הבאה. אם דוראנט יגיע, זו יחזיר את הסלטיקס לימים הגדולים שלהם, וללא ספק ייצור מאבק במזרח. דוראנט אמר שיודיע על החלטתו תוך 24-36 שעות שזה אומר ראשון-שני בבוקר. אוהדי בוסטון עוצרים את נשימתם.

סנטר נוסף שמוצא בית חדש הוא אל ג'פרסון שחותם באינדיאנה על חוזה בסך 30 מליון דולר ל3 עונות. נמוך מאוד בהתחשב בסכומים שנזרקים בשוק, וכנראה שהקבוצות מעדיפות סנטרים ששומרים על הטבעת יותר מסנטרים שמסוגלים אשכרה לשים את הכדור בטבעת. חסימות > מהלכי פוסט. אינדיאנה רצתה לשמור את יאן מהינמי לידו, אבל הסנטר הצרפתי הופך לפרס התנחומים של וושינגטון וויזארדס שהפסידה בקרב על הורפורד. מהינמי סיכם בוויזארדס על חוזה של 64 מליון דולר ל4 עונות. סכום עצום, אבל אם סנטר שלא שיחק קיבל את אותו סכום, מהינמי יכול להרגיש שהוא נשדד. לא ברור מה התוכנית של וושינגטון עם גורטאט אבל נכון לכרגע הם מתכוונים לשמור על שניהם.

ביזמאק ביומבו משיג את החוזה שרצה ב…אורלנדו. אחרי שהביאו את סרג' איבקה בטרייד, וסיכמו עם ג'ף גרין בשוק החופשי, אורלנדו לא עוצרת ומביאה גם את ביזמאק ביומבו שסיכם ל4 עונות תמורת 72 מליון דולר + הבטחה שיפתח בחמישיה. איבקה וביומבו יכולים לספק מטריה אווירית נאה ברחבות של אורלנדו. מה זה אומר על ווצ'ביץ'? השמועות הן שאורלנדו יחפשו לסחור בו. שוב הוכחה שסנטרים קודם כל נדרשים לשמור על הטבעת, אחר כך לקלוע בצד השני. ווצ'ביץ', ארון גורדון יזוזו הצידה, וביחד עם הויתור על אולדיפו, אורלנדו זונחת מעשית את כל הבניה עד כה. שניים שעדיין בונים עליהם הם אוון פורניה שסיכם על 85 מליון דולר ל5 עונות, ואלפריד פייטון שקיבל בק אפ בדמותו של די ג'י אוגוסטין. השניים ימשיכו לפתוח בבק קורט, אבל נראה שהפרונט קורט יהיה שונה לגמרי. במה גרין עדיף על האריס שנשלח בטרייד בשלהי העונה שעברה (והחוזה שלו נראה הקיץ מצוין)? מה עושים עם ווצ'ביץ'? וגורדון? שאלות שנצטרך לחכות לפתיחת העונה.

 

הרוקטס גם מפגינים נוכחות, ולאור ההצלחה הגדולה העונה של הפליקנס הם מביאים משם שני שחקנים : ראין אנדרסון שסיכם ל4 עונות על 80 מליון דולר, ואריק גורדון שסיכם ל4 עונות תמורת 53 מליון דולר. הארדן כנראה יזוז ל1, גם ככה הוא הפליימייקר של הקבוצה, וגורדון יפתח לידו. אריזה ואנדרסון יפתחו בעמדות הפורוורד, ושאלת הסנטר עדיין פתוחה אחרי העזיבה של הווארד. צפו מהרוקטס למשחקים של 250-300 נקודות. המון מפציצים, 0 שומרים, ומאמן שאוהב לרוץ.

הלייקרס ממשיכים לעבוד, הגם שלא ברור מה התוכנית גם שם. אחרי מוזגוב וקלארקסון הם מסכמים עם לואל דאנג על חוזה של 72 מליון דולר ל4 עונות. הלייקרס כנראה בונים על הצעירים שיובילו אותם למעלה, כי השחקנים שהחתימו הם הרבה פחות טובים ממה שהרגילו את האוהדים שלהם. מוזגוב ודאנג יכולים להיות שחקנים משלימים נחמדים, אבל ממש לא כוכבים. דאנג לפחות מביא ותק ומנהיגות. מה מוזגוב מביא לא ברור.

 

יוטה מסכמת עם ג'ו ג'ונסון על חוזה לשנתיים בסך 22 מליון דולר. רכישה יפה לג'אז הצעירים. ג'ו ג'ו יביא את הנסיון, את המנהיגות, את סלי הקלאץ'. הוא לא הכוכב שהיה, אבל יוטה צריכה בעיקר מישהו שיכוון את הצעירים. היא משיגה אותו על חוזה מצויין. 

הקליפרס מחזירים שני שחקני ספסל מהעונה האחרונה. אוסטין ריברס סיכם ל3 עונות על 35 מליון דולר. נפוטיזם? ווסלי ג'ונסון מסכם על 18 מליון דולר ל3 עונות. גם הם מחכים לדוראנסטייקס כשהשמועות הן שהמצגת לדוראנט הייתה מצויינת.

אחרי שבקיץ שעבר אף אחד לא הבין למה דטרויט נתנה לארון ביינס 18 מליון דולר ל3 עונות, אף אחד לא מבין הקיץ למה הם נותנים לג'ון לואר 42 מליון דולר ל4 עונות. הפורוורד הלבן גבוה וקולע שלשות, אבל כמעט לא עושה שום דבר אחר. עד כה היה על חוזי מינימום בליגה, וזה היה סביר. 10.5 מליון דולר לעונה זה הרבה יותר מדי.

https://twitter.com/nicholasmuhl/status/749483076565213184

הניקס מסכמים עם קורטני לי על חוזה בסך 50 מליון דולר ל4 עונות. חוזה טוב, גם בהתחשב בגיל של לי (30). הוא ישלים טוב את דרק רוז ויספק הגנה וקליעה.

 

שארלוט מצליחה להשאיר את מרווין וויליאמס על חוזה של 54.5 מליון דולר ל4 עונות. אחרי שנים שחיכינו, וויליאמס סוף סוף הצליח לממש מעט מהפוטנציאל העצום שהיה לו כשיצא לדראפט (נבחר 2 ב2005 אחרי אנדרו בוגוט ולפני דרון וויליאמס וכריס פול). וויליאמס עדיין לא כוכב, אבל שחקן חמישיה לגיטימי ומספק את מה שכולם מחפשים, קליעה, הגנה והאסל. יכול לשחק 3 ו4.

 

סקרמנטו מצטרפת לשוק עם סיכום עם ארון אפללו על חוזה לשנתיים בסך 25 מליון דולר, וסיכום עם אנתוני טוליבר על חוזה לשנתיים בסך 18 מליון דולר. רק 2 מליון דולר מובטחים בעונה השניה. את תגובתו של דמארכוס קאזינס לא ניתן היה להשיג.

 

ברוקלין ממשיכה לדשדש עם טרבור בוקר שמסכם לשנתיים תמורת 18 מליון דולר.

 

מעבר לסיכומים השמועה היא שדאלאס תהיה הקבוצה שתיתן להאריסון בארנס חוזה מקסימום ותחכה לראות האם גולדן סטייט משווה. זה יקרה ב7.7.