בזמן שישנתם הוא טור יומי שמתמקד ב3 אירועים מהלילה האחרון בNBA.

 

פורטלנד טריילבלייזרס (4 – 3) 103 – דטרויט פיסטונס (5 – 1) 120

 

המשחק הזה היה הרבה פחות צמוד ממה שזה נראה, אבל הפוך. פורטלנד בשליטה מוחלטת במשך 3 רבעים מובילה ב13 בתחילת הרבע הרביעי, ודטרויט עושה מהפך של 30 נקודות ברבע המכריע. איך עושים כזה דבר? BUILD A F**KING WALL! רצוי גם גארד שיקלע 26 נקודות ברבע, וסנטר שינקה את הלוחות בהגנה.

עד הרבע המכריע פורטלנד קולעת 37 מ57 (65%) מהשדה. ברבע המכריע הם קולעים 4 מ19. דטרויט לעומתם עם 32 מ72 (44%) בשלושה רבעים, ו15 מ24 (62%) ברבע האחרון.

 

8 דקות לסיום, אד דייויס עולה להטבעה. אנתוני טוליבר עולה לחסום ומוריד לדייויס את היד בדרך, ארון ביינס דוחף אותו מאחורה. ללא ספק פאול, אבל השופטים לא שורקים. דייויס מייד מתחיל להתלונן בדרך להגנה. רג'י ג'קסון לא מחכה ועולה ל2 במיד ריינג'. אלה היו 2 הנקודות הראשונות שלו ברבע. דייויס עדיין מתלונן. השופטים מחליטים לשים לזה סוף ונותנים לו 2 טכניות וזורקים אותו מהמשחק. ג'קסון משלים 4 נקודות במהלך.

 

הקהל מתעורר ובמהלך הבא מרכוס מוריס משכיב את מיילס פלאמלי על הגב. פלייגרנט 1 אבל פלאמלי לא מנצל את הזריקות ומחטיא פעמיים. לילארד קולע פעמיים מהקו אחרי עבירה עליו, אבל המסר ברור. דטרויט לא נותנים שום דבר קל, ולא מתביישים לעשות פאולים. פורטלנד מאבדת את הראש ואת הכדור פעם אחרי פעם. בצד השני רג'י ג'קסון לוהט. הוא קולע מהמיד ריינג' ואז לוקח צעד אחורה וקולע גם משלוש. פורטלנד שלטה במשחק ופתאום מוצאת את עצמה בפיגור 9. אפילו השדרים לא מבינים מה קרה.

 

עוברים להאק א דראמונד. אנדרה קולע רק 1 מ6, אבל פורטלנד ממשיכה להחטיא ולאבד בצד השני והיתרון של דטרויט הוא כבר 14 אחרי עוד שלשה של ג'קסון. פורטלנד מרימה ידיים.

reggie vs portland

רג'י נגד הפורטלנדאים

רג'י ג'קסון מסיים את המשחק עם 40 נקודות, 26 מהן ברבע הרביעי. אנדרה דראמונד עם 29 נקודות, 27 ריבאונדים, 2 חטיפות ו3 חסימות. האם ה2 האלה יכולים להוביל את דטרויט לבד, שאל משה דווידוביץ'? עם מספרים כאלה, בהחלט כן. אין ריבאונד בצד של היריבה שדראמונד לא מעורב בו, והוא מחזיר אותם לסל בקלות, ככה שגם אחוזי קליעה ברצפה לא עוצרים את דטרויט.

לילארד סיים עם 26 נקודות ו11 אסיסטים, אבל רק 1 מ6 ברבע הרביעי. הוא ומקקלום (18 נקודות) ניסו להציל את המולדת וסיימו ביחד עם 2 מ11. אם שני אלה לא מתפקדים, פורטלנד עלולה להפסיד עוד הרבה משחקים ככה. פורטלנד עד כה הפתעה נחמדה, והמשחק הזה קצת מחזיר אותם לקרקע.

לתקציר המשחק באתר הNBA

 

ניו יורק ניקס (4:3) 99- לוס אנג'לס לייקרס (5:1) 95

 

פעם שתי מעצמות, היום קצת פחות. קובי בראיינט וכרמלו אנתוני, פעם שני שחקנים מובילים בליגה, היום קצת פחות. קובי בדמדומי הקריירה שלו עם הרהורי פרישה (בין אם אמיתיות שלו, בין אם של אוהביו או שונאיו). כרמלו עדיין מרגיש שייך לעילית, אבל לא ממש מסוגל לשנות את הניקס בצורה מספיק משמעותית. 

nyk-lal game flow

אפשר צמוד יותר?

 

המשחק היה צמוד לכל אורכו ובסוף מה שעשה את ההבדל הוא חוסר היכולת של הלייקרס למצוא נקודות. ההתקפה של הלייקרס נתקעת ונאלצת לקחת זריקות קשות תחת השמירה. קובי בראיינט ולו וויליאמס מסתפקים בזריקות מרחוק ולא מגיעים לקו. הניקס לעומתם מגיעים לקו פעם אחר פעם ויוצרים פער בלתי סגיר. הלייקרס הובילו 90-89 קצת יותר מ2 דקות לסיום כשלנגסטון גאלאווי (הפתעה נעימה העונה) קלע שלשה והעביר את היתרון לניקס. עד הסיום הניקס הלכו 6 פעמים לקו והלייקרס החטיאו 6 פעמים עד שהיברט קלע, אבל זה היה מאוחר מדי. 24 שניות לסיום, עם יתרון 6 לניקס המשחק היה גמור (נו טוב, אין רג'י מילר). הניקס עם ריצת 18-4 בדקות האלה, חזרו מ86-80.

 

הלייקרס יכולים להתנחם בדור העתיד

https://twitter.com/Lakers/status/663476763427774464

כמו מג'יק ג'ונסון

שדווקא היה מרוצה מהקבוצה שלו למרות ההפסד

גם הניקס בעיקר מסתכלים לעתיד ולא ממש מתרגשים מהנצחון

https://twitter.com/nyknicks/status/663489320389640192

לתקציר המשחק באתר הNBA

 

קליבלנד קאבלירס (1:6) – אינדיאנה פייסרס (4:3) 97:101

 

עוד משחק צמוד. עד לפני שנתיים כל מפגש בין לברון ג'יימס ואידיאנה היא המשחק המרכזי. כיום לברון ג'יימס במקום אחר, וגם אינדיאנה. לפחות הקרב בין ג'יימס וג'ורג' עדיין מעניין

לברון היה בספק למשחק, ושיחק עם כאבים ברגל. עדיין שיחק 35 דקות כי הקבוצה היתה צריכה אותו, והיה הקלעי הבכיר של הקאבס עם 29 נק'. כהרגלו הוא עשה עוד הרבה דברים על המגרש חוץ מלקלוע, לדוגמא האסיסט המדהים הזה בפתיחת המשחק:

 

קליבלנד הצליחה לברוח פעמיים במהלך המשחק, אבל הגם שאינדיאנה קבוצה פחות טובה, הכבוד עדיין שם והם חזרו פעמיים. בפעם הראשונה זה קורה ברבע השלישי משיוויון 56 קליבלנד בורחת עד 71-60 3:25 לסוף הרבע השלישי. אינדיאנה לא מאבדת את הראש ועד סוף הרבע חוזרת ל74-73.

 

בתחילת הרבע הרביעי קליבלנד שוב בורחת ל86-77, בזכות לחץ בהגנה ונקודות קלות במתפרצות, אבל אינדיאנה רצה 13-2 כדי להוביל 90-88 4 דקות לסיום. לברון ג'יימס לא קלע אף סל שדה ברבע האחרון, אבל דייק ב7 מ8 נסיונות מהקו עד הסיום ומסר פנימה לגבוהים של קליבלנד שוב ושוב כדי להחזיר את היתרון לקליבלנד ולשמור על רצף הנצחונות. לברון היה טוב בסך הכול, אבל לא השתלט על המשחק בסיום כמו שהוא יודע לעשות. הנהנים העקריים היו לאב (22 נק' ו19 ריב') ותומפסון (16 נק' ו8 ריב' מהספסל), שקיבלו הרבה כדורים פנימה בדקות המכריעות. ללאב היו גם 3 חסימות, סיים עם מדד +- הגבוה במשחק עם 14+, ובסך הכול נראה מצוין.  קליבלנד עם 6 רצופים, ולבלאט יש הרבה סיבות להיות מרוצה.

 

מזל טוב למוזגוב על השלשה הראשונה כקאבליר

לתקציר המשחק באתר הNBA

 

הטופ 5 מהלילה: