בזמן שישנתם הוא טור יומי שמתמקד ב3 אירועים מהלילה האחרון בNBA.

 

לוס אנג'לס קליפרס (4 – 2) 105 – יוסטון רוקטס (4 – 3) 109

 

הרוקטס השאירו את 3 התבוסות בפתיחת העונה מאחוריהן. גם ג'יימס הארדן שכח את אותם משחקים, והלילה קולע 46 נקודות נגד הקליפרס. אמש הוא קלע 43 נגד סקרמנטו, והוא הראשון מאז 2007 שקולע לפחות 43 נקודות ב2 משחקים רצופים. בצד השני גם הקליפרס יכולים להשאיר את 4 הנצחונות שלהם מאחוריהם. הנצחונות היו על פיניקס, סקרמנטו ודאלאס, קבוצות שאמורות להאבק על הפלייאוף. ההפסדים לגולדן סטייט ויוסטון שאמורים להתמודד בצמרת המערב חשובים יותר. הלילה אמנם ללא כריס פול (מתח שריר במפשעה בשניות הסיום נגד גולדן סטייט), אבל זה לא תירוץ להפסיד בבית.

 

המשחק היה צמוד לרוב אורכו, ולמרות מיני בריחות של הקליפרס ל10 יתרון, הרוקטס חוזרים מהר. דוויט הווארד הלילה משחק ונותן לנו את וינטג' הווארד, זה שמסיים משחק 20-20 בלי להתאמץ.

גם הצד השני יש מטביען מקצועי:

 

8 נקודות של הארדן בסוף הרבע השלישי (15 בכל הרבע) מעלות את הרוקטס ליתרון 83-80 בכניסה לרבע המכריע. 

הרוקטס פותחים את הרבע המכריע ב7-0 ועולים ליתרון 10. המהלך האחרון הוא מסירת קוורטבק של הווארד לברואר במתפרצת. כמה שיוסטון צריכה אותו טוב. הבעיה העיקרית של הקליפרס היא שבלי פול אין להם ממש התקפה למעט בלייק גריפין, ובדקות האלה הוא על הספסל. ריברס מחזיר אותו אבל הרוקטס מחזיקים את היתרון לפני שמתחילים משחק האק-א. הפעם הקליפרס לא יכולים להתלונן, כיוון שהם התחילו. הם שולחים את קלינט קאפלה לקו. יוסטון מגיבה מיד ושולחת את דיאנדרה לקו. קאפלה קולע 3 מ4 לעומת 0 מ2 של ג'ורדן, וריברס מוציא אותו מהמשחק. לא ברור למה לריברס לשחק את המשחקים האלה עם קלעי העונשין הכי גרוע בליגה, ובלי דיאנדרה אין לו ממש הגנת פנים.

 

בלייק גריפין מראה שוב כמה הוא טוב במהלך הזה:

https://vine.co/v/eLlzMFtXBLr

כמה מהלכים לפני זה, סיטואציה דומה, לאוסון עושה אותו דבר ומחכה שגריפין יעביר כדור מאחורי הגב (מהלך קבוע). הפעם גריפין יודע איפה לאוסון נמצא (כי הפעם טרחו לומר לו) והוא מוכיח שוב כמה לאוסון והארדן שומרים רע, כשהוא עובר אותם בלי קושי.

 

ג'ורדן חוזר, ושוב הולכים להאקא, סיבוב שני. הפעם ג'ורדן נגד הווארד. הווארד קולע 4 מ4, דיאנדרה 2 מ4, ושוב יורד לספסל. לא ברור למה לריברס לעורר את השדים האלה. במיוחד כשגריפין משחק ככה ולבד שורף את ההגנה של הרוקטס. הרוקטס עולים ל105-98 2 דקות לסיום אבל הקליפרס מהדקים את ההגנה, מוסרים לגריפין ומתפללים. התפילו עוזרות כש40 שניות לסיום, בחסרון 3, הכדור מגיע לפול פירס חופשי בפינה. למישהו יש ספקות?

הרוקטס הולכים להארדן שסוחט עבירה ונותן להם יתרון 107-105. כאן מגיע הרגע השנוי במחלוקת. גריפין זורק מעל הווארד, הוא נותן טיפ קטן, והכדור פוגע בקרש ויורד לטבעת. הווארד מעיף אותו מחוץ לסל, הכדור פוגע ברדיק ויוצא החוצה. הקליפרס משתוללים, הם רוצים גול טנדינג וטוענים שהכדור היה מעל הצילינדר בזמן הנגיעה של הווארד. השופטים הולכים לבדוק את זה ונותנים רק כדור חוץ.

אין ספק בהילוך החוזר שהווארד נוגע בכדור בזמן שהוא מעל הטבעת. טעות שיפוט קשה. טיי לאוסון מעלה את יוסטון ליתרון 4 מהקו, והקליפרס מספיקים להחטיא 2 שלשות עד השריקה.

 

הארדן מסיים כאמור עם 46, והווארד עם 20 ו20. מרכוס תורנטון הוא הפתעה נעימה ברוקטס עם 16 נקודות הלילה. בלייק גריפין פנומנלי עם 35 נקודות, 11 ריבאונדים ו5 אסיסטים. רדיק עזר לו עם 19 ודיאנדרה שם 11, 14 ו3 חסימות.

לתקציר המשחק באתר הNBA

 

שיקגו בולס (4 – 3) 93 – מיניסוטה טימברוולבס (3 – 2) 102 (הארכה)

 

לאף אחד אין ספק לגבי כמות הכשרון שיש במיניסוטה. רק צריך קצת זמן לבשל אותו. הלילה הכשרון הזה מגיע לשיקגו ומוכיח שיש גם הווה. הרבה פליאה הייתה מההגעה של אנדרה מילר וטישון פרינס למיניסוטה, בנוסף להחתמה של קווין גארנט. זה נועד בשביל לעזור לילדים להתבגר. להתבגר כמו הלילה. בצד השני שיקגו ממשיכה להראות חוסר יציבות משווע. אחרי המשחק הנפלא נגד אוקלהומה סיטי, היא מפסידה למיניסוטה, קבוצה שהיא חייבת לנצח. פרד הוייברג יתלונן על האנרגיה של הקבוצה שלו, ועל כך שהם ציפו לנצח רק מעצם זה שעלו למשחק, אבל הוא חייב למצוא פתרונות לחוסר היציבות. גאסול היה מאוד חד וביקר את חוסר האינטנסיביות של הקבוצה. הוא מדבר על זהות הקבוצה, שכרגע שיקגו היא קבוצה לא יציבה שזה נחמד, אבל לא מספיק בשביל להאבק על התואר. אולי זה רק קשיי הסתגלות, אולי זה פריקת עול אחרי הנוקשות של ת'יבודו.

 

אנדרו וויגנס פתח את המשחק עם 13 נקודות ברבע הראשון (5 מ8 מהשדה, 3 שלשות). משהו במשחק שלו השתנה, הוא זז הרבה יותר, ושיחק עם המון בטחון. רוביו ושאר החברים חיפשו אותו פעם אחר פעם. בעזרתו מיניסוטה קלעה 30 נקודות על ההגנה של שיקגו ברבע, וירדה ביתרון 2. שיקגו עם 6 מ9 לשלוש (2 של מקדרמוט, 2 של ברוקס, 2 של סנל). הרבע השני נראה אותו דבר. וויגנס עם 9 מעלה את מאזנו ל22 בחצי. בייליצה קולע 2 שלשות ברבע השני ולו יש 10 בחצי. פאו מסיים את המחצית עם 15 ו8, שיקגו עדיין מחפשת את ההגנה שלה.

 

המחצית השניה שונה לחלוטין. האחוזים יורדים, וגם כמות הנקודות. אחרי כמעט 30 נקודות לרבע ב2 הראשונים, שיקגו עוצרת את מיניסוטה על 18 בשלישי ו17 ברביעי. אלה שכשההגנה מתחילה לעבוד, ההתקפה מפסיקה והיא קולעת מספרים דומים. 6 דקות לסוף שיקגו מובילה 89-83, שזה יתרון עצום במשחק שבו אף אחד לא קולע. מיניסוטה מחמיצה זריקות עונשין (דווקא גארנט), אבל שיקגו לא גורמת להם לשלם. 3 דקות אחרי והתוצאה 89-86. אי אפשר לקנות סל, ו2 דקות שלמות לוקחות למיניסוטה להשוות. ב5 דקות, "ריצה" של 6-0. רוז ובאטלר עם 0 מ5 ברבע, ובלי שניהם, לבולס אין מה למכור בדקות ההכרעה. טישון פרינס מעלה את מיניסוטה ליתרון 2 27 שניות לסיום, אבל פאו גאסול ממהר להשוות. לאנדרו וויגנס יש הזדמנות לנצח את המשחק, והוא עולה לג'אמפר בפינה ליד קשת השלוש, אבל לא פוגע בכלום והולכים להארכה.

 

בהארכה יש רק קבוצה אחת. שיקגו ממשיכה את סיום המשחק האומלל ומחטיאה את כל 9 הזריקות שלה בשביל לסיים את ההארכה עם 0 נקודות. בצד השני נמנייה בייליצה מוביל את מיניסוטה עם 4 נקודות, והטימברוולבס מנצחים 102-93.

וויגנס מסיים את המשחק עם 31 ב11 מ27 מהשדה ו5 מ10 מהקו. אנתוני-טאונס עם עוד משחק מעולה של 17 נקודות, 13 ריבאונדים ו4 חסימות.בייליצה, אולי בהשראה של מירוטיץ' מסיים את המשחק עם 17 נקודות, 11 ריבאונדים, ו5 אסיסטים. פאו גאסול מוביל את הבולס עם 21 ו14. באטלר ורוז קולעים 11 כל אחד, אבל 7 מ28 מהשדה ביחד וזה לא מספיק טוב. הבולס לא יכולים לנצח משחקים צמודים אם השניים האלה לא מופיעים. 

 

לתקציר המשחק באתר הNBA

 

סקרמנטו קינגס 94 (1 – 6) – גולדן סטייט ווריירס(7 – 0) 103

 

המפגש הראשון בין האחים קארי נמנע כאשר סת' לא עלה לשחק(פצוע בקרסול), גם סטף קארי נראה צל חיוור של עצמו, ואני חושב שהציוץ הזה בשלהי המשחק אומר הכל:

לא לדאוג, קארי קלע את 2 השלשות הבאות שזרק והרצף נשמר. עדיין זה אומר כמה המשחק הזה היה לא נעים לצפיה. ההגנה של סקרמנטו הייתה סבירה, הנעת הכדור של הווריירס הייתה מצויינת וכרגיל מצאה את האיש החופשי על קשת השלוש, רק שזה פשוט לא נכנס. פעם אחר פעם הווריירס מחטיאים שלשות, ועדיין הם הובילו כמעט לאורך כל המשחק. הווריירס קלעו 8 שלשות מ39 נסיונות, אבל ידעו לנצח בהגנה, וגם כי הקבוצה מולם פשוט לא הייתה מספיק טובה.

 

רודי גיי פתח את המשחק בשלשה, שלאחר מכן התבררה כנדירה למדי. הווריירס זרקו וזרקו וזרקו, וכלום לא נכנס. היו להם לא מעט אוהדים בקהל, ושמעו את האכזבה שלהם בכל פעם שהכדור יצא החוצה. 2:47 לסיום הרבע, הקינגס מובילים 12-11(!!) כשאיגודלה סוף סוף קולע שלשה ראשונה במשחק לגולדן סטייט, אחרי 7 החטאות. זה מסמן מיני ריצה של הווריירס שמסיימים את הרבע ב20-14. גולדן סטייט מזעזעת עם 31% מהשדה, הקינגס עונים ב27% ו7 איבודים שמובילים למתפרצות וליתרון של הווריירס בסוף הרבע.

 

סקרמנטו ממשיכה לאבד כדורים ברבע השני, והווריירס באחד ממשחקי ההתקפה הרעים שלהם מובילים ב11 אחרי 17 דקות של כדורסל.

הקינגס נאחזים בציפורניים, ורודי גיי קולע 11 נקודות ברבע השני, ועדיין גולדן סטייט כמעט יורדת לחצי ב14 הפרש. למה כמעט? כי מרקו בלינלי מצמצם בשלשה, ואז קליי תומפסון עושה עליו עבירה בזריקה ל3, ורק 8 במחצית. טעות לא אופיינית לקליי. קלע כמוהו אמור לדעת שלא עושים עבירה על שחקן בזריקה. הווריירס עם 2 שלשות מ12 נסיונות ברבע, שתיהן של קליי.

 

הפסקת המחצית לא עוצרת את הקינגס. 6 נקודות מהירות שולחות את לוק וולטון לפסק זמן כיוון שהחברה לא ממש עלו לחצי השני. 6:48 דקות לסיום הרבע הלחץ מתממש ושלשה של בלינלי מעלה את סקרמנטו ליתרון 55-53. היתרון מחזיק מעמד בדיוק 30 שניות עד שקליי מחזיר אותו לווריירס בשלשה. זה בדיוק מה שהווריירס צריכים בשביל להתעורר והם רצים 14-0 כדי לעלות ליתרון 12. סקרמנטו לא הולכת לשום מקום ועמרי כספי קולע 8 נקודות, בלינלי 5 בשביל להוריד את סקרמנטו בחסרון 4 להפסקת הרבעים.

 

הרבע המכריע נראה בדיוק כמו הרבע השלישי. סקרמנטו נוגסת ביתרון, ו6:37 לסיום, רונדו מעלה אותה ליתרון נקודה

הטוויטר של הקינגס באטרף. הציוץ הבא שלו כבר פחות שמח

סטף קארי קולע את השלשה הראשונה שלו במשחק, והווריירס מחזירים את היתרון.

קליי עושה עוד עבירה מטופשת על בלינלי בזריקה ל3, אבל בדקות האלה הווריירס מפוקסים יותר וסוגרים עניין בריצת 7-0. נצחון שביעי לאלופה, למרות משחק התקפה מזעזע. נגד קבוצה אחרת זה כנראה היה עולה במשחק, אבל נגד סקרמנטו זה לא. 20% משלוש, והווריירס לא מפסיקים לזרוק. זה היה רע, זה היה מכוער, וזה שווה איכשהו עוד W.

קארי מסיים משחק "רע" עם 24 נקודות ב8 מ18 מהשדה. בלינלי וגיי קלעו 22 כל אחד לסקרמנטו. רונדו עם טריפל דאבל 14-12-15. כספי קלע 10 נקודות.

לתקציר המשחק באתר הNBA

 

הטופ 10 של הלילה זה בעיקר תחרות הטבעות, דיאנדרה אולי הפסיד במשחק, אבל בתחרות הזאת הוא מנצח: