בזמן שישנתם הוא טור יומי שמתמקד ב3 אירועים מהלילה האחרון ב NBA.

 

ניו יורק ניקס 84 סן אנטוניו ספרס 94

 

יום לאחר שקבעו שיא טריו, התפנה דאנקן לשיא אישי

 

הספרס הובילו כל המשחק והניקס אמנם התקרבו מדי פעם אבל בסופו של דבר לא היוו איום.
למרות המאזן של הספרס צריך לשים לב שהם עדיין חווים קשיי התחלה. בשני המשחקים האחרונים קוואי לנארד ולמארקוס אולדריג' פורחים, אבל דאנקן העיר שהוא מתקשה להבין את תפקידו החדש לצד אולדריג'.

דאנקן ואולדריג' לא מצליחים להיות טובים באותו משחק, לנארד לא יציב וצמד הגארדים טוני פארקר ודני גרין עדיין מתקשים. (ואלו שבחרו בדני גרין בפנטאזי עדיין מחכים… ).

לכאורה ניתן לחשוב שמדברים פה על מועדון בקשיים ולא על קבוצה שבינתיים 3-1 בפתיחת העונה, ולכן מפחיד לחשוב מה יקרה כאשר הספרס אכן יצליחו לפתור את הדילמות ויצליחו להפעיל את אולדריג' ודאנקן ביחד. (ולא, אין לי יומרות לתת עצות לפופ כיצד לעשות זאת).

 

 

אולדריג' למרות המשחק הטוב סיים עם מדד פלוס מינוס של מינוס 4. הסיבה? הוא התקשה מעט בהגנה על הפורוורד היריב. איזה לטבי, שרק השבוע עוד העלנו אצלנו פוסט שבו תהו האם פורזינגיס הוא נוביצקי הלטבי, או שמא שון בראדלי הלטבי.

 

קריסטאפס פורזינגיס שיחק רק 24 דקות מול אולדריג' (שמעולם לא נחשב עילוי הגנתי) והגנת הצבע של הספרס (שבד"כ דווקא כן נחשבת עילוי), וסיים עם 13 נק' (באחוזים רעים של 5-15 מהשדה מתוכם 1-5 מהשלוש ו2-2 מהעונשין) ו14 ריב'. כולל המהלך הזה:

 

 

 

פורזינגיס עם התחלה לא רעה ביחס לרוקי. יאמר שזה בזכות הרבה אמון מצד פישר וג'קסון שנתנו לו לפתוח ולשחק יחסית הרבה דקות. הניקס משקיעים בעתיד גם אם כנראה יכולים להציב שחקן טוב יותר בדקות הללו, ובינתיים בניגוד לשנים הקודמות, מציגים כדורסל שניתן לצפות בו מבלי לבדוק מה משודר בערוץ הקניות.

 

זה מביא לנקודה נוספת: קלדרון משחק רע כרכז פותח, ולא בטוח שהצעירים על הספסל פחות טובים. קלדרון משחק 20 וקצת דקות (רק לופז ומלו שיחקו יותר מ30 דקות), אולם עולה התהייה אם לא כדאי לפתוח עם ניהול משחק טוב יותר, למרות שהמשולש מאפשר משחק שלא עם רכז.

 

תקציר המשחק באתר הNBA

 

 

 

יוסטון רוקטס 110 אוקלהומה סיטי ת'אנדר 105

 

 

המאזן של 2 הקבוצות לפני המשחק: רוקטס 0-3, ת'אנדר 3-0. ווסטברוק ודוראנט קולעים כמו משוגעים, הארדן מתקשה למצוא את הטבעת וכל הליגה תוהה האם הוא יחזור לבשל בסיר?

ועם הפריוויו הזה די ברור מה הולך להיות במשחק, נכון?

 

הארדן קלע 37 במשחק ב12-26 מתוכם 4-12 משלוש ו9-11 מהעונשין, ועזר להוביל את קבוצתו לנצחון ראשון ולהנחיל לת'אנדר הפסד ראשון העונה. הגארד שלצידו טיי לאוסון קלע 14 ב6-10 (0-2 לשלוש) 11 אס' ו4 חט'. יש לציין שהתקפה לא הייתה הבעיה היחידה. הציוות של לאוסון ביחד עם הארדן יוצר חור הגנתי, ומאפשר לגארדים של היריבות סלים קלים מדי. לאוסון התייחס לציוות הזה לאחר המשחק

 

 

זו הסיבה שלאוסון סיים עם מדד פלוס מינוס של מינוס אחד.  לאוסון נראה טוב יותר והארדן מצליח לקלוע מעט טוב יותר, אולם עדיין יש מקום תת לבברלךי יותר דקות, בעיקר בשילובים ההגנתיים. יוסטון עדיין לא נראית טוב. היא נראית פחות רע ומקהייל התייחס לזה

 

 

ואם יוסטון נראית פחות רע ובכל זאת מנצחת, אז מה קורה בת'אנדר? דוראנט עם 29 נק', ווסטברוק עם 25, איבקה ואוגוסטין עם 12 כ"א. זה עדיין זמן ניסיונות, והת'אנדר עדיין לומדים את השיטות והסגנון של דונובן. בליגה עד סוף נובמבר זהו זמן ניסיונות. וכשדברים נכשלים או לא מסתדרים תמיד יש נטייה לחזור מהזר אל המוכר, ולכן רואים לא פעם את הת'אנדר חוזרים לסגנון הישן. זה בסדר, בינתיים. אם בעוד חודש זה עדיין יהיה קיים זו כבר תהיה בעיה. (וגם, כשיש לכם 2 שחקנים ברמה של דוראנט וווסטברוק, אתם באמת הולכים לבנות תרגילים לדיון ווייטרס?)

למרות התלונות על אותו סגנון משחק הת'אנדר עם הפסד ראשון לאחר 3 נצחונות, וגם זה הפסד שלא נראו בו כזה רע. אין סיבה להיכנס ללחץ או להתלונן על הבידודים של דונובן. חכו לדצמבר.

 

לפחות לשחקני הרוקטס היה שעשוע בסוף המשחק

 

 

תקציר המשחק באתר הNBA

 

 

 

 

גולדן סטייט ווריורס 119 ממפיס גריזליס 69

 

 

אומרים שמחמאה מיריב הינה המחמאה הכי כנה שיש

 

אתמול קליי תומפסון אמר שהמטרה העונה היא להגיע לעונה של 70 נצחונות, ולמרות שקליי עצמו נראה כאילו עדיין לא הגיע לעונה הווריורס נראים נפלא.

קארי זה קארי, ההתקפה פשוט זורמת בהמשך ישיר לעונה שעברה וההגנה חונקת את היריבות. אפילו עם קליי בפתיחה חלשה ובוגוט חסר כי הוא פצוע. אמנם זו בסה"כ ממפיס, שלא נודעת בזכות יכולת הקליעה שלה, אבל עדיין זה לא פחות מרשים.

 

ממפיס לעומת זאת הפסד ב50 הפרש, לאחר שכבר הפסידה ב30 לקליבלנד. ללא ספק היא מתקשה לשחזר את היכולת מהעונה שעברה, ולא ברורה כל כך הסיבה. הרי השינוי הכי משמעותי בסגל היה עזיבתו של קופוס, ואני ממש מתקשה להאמין שזו הייתה השפעתו.

 

וזה לא שהם נראו רע כל המשחק, הרבע הראשון הסתיים בתוצאה 22-21 לטובת האורחים! אלא שמשהו קרה בסיום הרבע וג"ס ניצחה את הרבעים השני והשלישי 72-27! הרבע האחרון באמת היה לפרוטוקול.

 

הווריורס היו פשוט טובים משמעותית בכל פרמטר, ושיחקו כקבוצה מעולה, אבל כקבוצה עם סופרסטאר.  אני עדיין מחכה שהסטטיסטיקה תתיישר כי אני מתקשה להאמין שאפשר לשחק קבוצתי וששחקן אחד יקלע מעל 30 נק', בינתים זה דווקא מה שקורה.

בדיון בין סופרסטאר שמוביל לבין משחק כקבוצה הווריורס מראים בינתיים שאפשר גם וגם. גם יכולת קבוצתית ברמה גבוהה, וגם סופרסטאר שסוחב.

 

האוהד וין דיזל היה מרוצה הלילה

https://twitter.com/_MarcusD_/status/661418490096693249

 

שחקני הגריזליס לעומת זאת…

 

https://twitter.com/_MarcusD_/status/661418724864466944

 

 

האמת? מתקשה לשים את האצבע על מה לא מתפקד ברמה כזאת אצל ממפיס, ומאוד מקווה שזהו משבר חולף של תחילת עונה. הבסיס קיים, ולא הייתה סיבה להתפרקות כזאת, לא מול הווריורס ולא מול הקאבס. את התשובות לזה נראה כנראה במשחקים הבאים.

 

 

 

 

תקציר המשחק באתר ה NBA

 

 

 

בקטנה: לברון מגיע ל25 אלף נקודות

הנקודה ה25 אלף:

 

והדרך אליה:

 

 

 

הטופ 10 היומי