בזמן שישנתם הוא טור יומי שמתמקד ב3 אירועים מהלילה האחרון.

 

 

אוקלהומה-סיטי ת'אנדר 112 סן אנטוניו ספרס 106

 

אתמול צייצו בהקשר של הקאבס ש11 האלופות האחרונות פתחו עם נצחון במשחק הראשון.   אז זה אמנם לא אומר שום דבר בהכרח, אבל יתכן שזה ישב לשחקנים בראש, כי הם הגיעו למשחק הזה במלוא הרצינות הראויה.

 

המשחק המבטיח של הלילה גם קיים. 2 הקבוצות שיחקו טוב וחזק, ואמנם הבחינו ששני המאמנים עושים מספר ניסיונות (כן, בוא נראה איך אולדריג' עם קליעה מ3 על הבאזר, ונתרגל עם דני גרין פיקנרול מעבר לקשת).

 

דני גרין במשחק נראה מחוץ לתפקידו. בד"כ הוא שומר מעולה וקלעי טוב. במשחק הזה ההגנה נראתה חלשה ונדמה היה שפופ מנסה לעשות איתו דברים חדשים, מה שהוביל למשחק רע מבחינתו. קוואי לעומתו תפקד מעולה בשני צידי המגרש, ושמר מעולה על דוראנט שמבחינתו הצליח לקלוע "רק" 22 נק'. אלא שלת'אנדר היה עוד שחקן במשחק.

 

 

 

 

ווסטברוק סיים עם 33 נק' ב12-23 מהשדה ו10 אסיסטים, ובהחלט נראה בלתי עציר. אולם דונובן נשכר להחליף את ברוקס לא כדי שימשיך להסתמך על שני שחקנים בלבד. ואכן, אנס קנטר עלה מהספסל וסיפק בדיוק מה שצופה ממנו: נק', וריבאונדים. והרבה. הטורקי סיים עם 15 נק' ב7-11 מהשדה ו16 ריב'. דונובן עשה חילופי הגנה\התקפה בינו לבין סטיבן אדאמס, כמו גם בין דיון ווייטרס לאנדרה רוברסון שסיפק הגנה טובה מאוד על קלעי הספרס. (ושוב שלום לדני גרין).

 

הרבע המכריע היה מרתק, וההפתעה הגדולה הייתה לראות שבקראנץ' טיים אוקלהומה סיטי הולכת על דיון וייטרס. לא יודע כמה זה מחמאה לוייטרס וכמה זה עלבון לטוני פארקר ששמר עליו. וייטרס עשה כמה סלים חשובים. אצל הספרס נראה שהם מנסים דברים חדשים, חלקם עבדו, חלקם פחות. ידוע שעד סוף נובמבר זו תקופת ניסויי הכלים בליגה וכנראה שעוד נראה מספר ניסיונות מכל הקבוצות, ומעניין לראות מה באמת מנסה לעשות פופ, כיצד ישלב את אולדריג' והאם זה יעבוד?

 

תקציר המשחק באתר הליגה

ממפיס גריזליס 76 קליבלנד קבאלירס 106

                                    

משחק שגם הבטיח הרבה, אבל לא ממש קיים. אם לא הייתי יודע מה היה אתמול והיו אומרים שאת הקבוצות הללו שיחקה אתמול משחק קשה בשיקגו, ומיד עלתה על המטוס, הייתי אומר בלי לחשוב פעמיים שרואים שזו ממפיס.

 

הגריזליס שיחקו רע, עם אחוזי שדה רעים מאוד ובצורה מאוד לא מאורגנת. אמנם גאסול וזי-בו היו סולידיים עם 12 כ"א וההגנה הרגילה, אולם הקלעים של ממפיס היו רעים מבד"כ. קורטני לי וג'ף גרין קלעו ב5-18 ביחד והתקשו למצוא עמדה נוחה. מאט בארנס הסתובב על הפרקט ולא הורגש למעט עבירות וזריקות כדור שהגדילו כמות ריבאונד שלקחו שחקנים אחרים. כמה גרוע היה מצב הקליעה בממפיס? גאסול וטוני אלן היו השחקנים עם אחוז השדה הגבוה בסגל. 50% לכל אחד. וכשטוני אלן הקלע הטוב אצלך, אתה בבעיה. סה"כ ממפיס כקבוצה לא עברו את ה35% מהשדה, בעוד קליבלנד עברו את זה בקליעות מעבר לקשת.

 

אין סיבה שהגריזליס יראו ככה. להם אין שום דבר לשנות או שיטה חדשה לנסות. אותו סגל משנה שעברה, עם אותה שיטה ואותו סגנון. אלא שמשהו שם לא עבד.

קליבלנד למרות יום חלש יחסית של לברון לקחה ב2 ידיים ואמרה תודה. מקווה שאלו רק קורי השינה של תחילת העונה, ולא סימני הזיקנה.

 

תקציר המשחק באתר הליגה

 

מילווקי באקס 97 – ניו יורק ניקס 122

 

צ'ארלס בארקלי הצהיר שהניקס יהיו בפלייאוף, ואנשים גיחכו קלות. אולי אחרי המשחק הלילה הם יפסיקו לגחך. דווקא נגד מילווקי, קבוצה צעירה שהייתה בפלייאוף ועשתה החתמה גדולה בקיץ, הניקס חגגו, ובמילווקי.

 

מה שעוד יותר מפתיע זה שמי שעשה את רוב העבודה היא דווקא החמישיה השניה של הניקס. דרק וויליאמס עם 24 נקודות השאיר את חותמו עם ההטבעה הזו:

 

 

 

וגם עם זו:

 

 

 

גם לאנגסטון גאלאווי היה טוב עם 16, וככה גם ג'ריאן גראנט עם 10 ו5 והחדירה הזו:

 

 

 

 

 

הבאקס עוד הובילו 23-21 בשלהי הרבע הראשון, אלא שאז החמישיה השניה התפוצצה עליהם והעלתה את הניקס ל34-23 במהלך הרבע השני. הבאקס לא התאוששו וברבע השלישי הניקס המשיכו לרוץ ועלו ל17 יתרון ממנו לא היה למילווקי סיכוי לחזור.

 

פורזינגיס בהופעת בכורה טובה מסיים עם 16 נקודות, אבל לא פוגע מהשדה, רק 3 מ11. את הנקודות הוא עשה מהקו לשם הגיע 12 פעמים. כרמלו עם 11 נקודות ב4 מ16, אבל כשהספסל שלהם משחק ככה, זה לא מפריע לניקס. אוקווין עם +23, ווליאמס, גראנט ותומאס עם +20.

 

גרג מונרו מזכיר את ימיו בדטרויט עם דאבל דאבל מצויין (22 נקודות, 14 ריבאונדים,4 אסיסטים, 2 חטיפות, 2 חסימות, ו8 מ10 מהקו), ו0 השפעה על תוצאת המשחק. הניקס חגגו לבאקס בצבע פעם אחרי פעם. מייקל קרטר וויליאמס קלע 20 אבל רק ב6 מ17 מהשדה, ומסר רק 4 אסיסטים על 6 איבודים.

 

מילווקי חסרה את יאניס אבל זה לא סיבה ליפול ככה לניקס, בטח ביום שכרמלו נראה ככה. אוהדי הניקס יכולים לשמוח, לפחות עד המשחק הבא.

 

תקציר המשחק באתר הNBA

 

בקטנה:

 

 

 

טופ 10 מהלילה