בזמן שישנתם הוא טור יומי המתמקד ב3 אירועים מהלילה האחרון בNBA.

 

1. האק-א-דראמונד ביוסטון

דיאנדרה? אנדרה! דראמונד שבר הלילה את שיא ההחטאות מהקו בנצחון הפיסטונס על הרוקטס עם 13-36, כלומר 23 החטאות. שיא הכיעור הגיע בפתיחת המחצית השניה; דטרויט היתה ביתרון 9 נקודות, וככה הרוקטס חזרו מההפסקה:

קיי ג'יי מקדניאלס שנתן חצי עונת רוקי טובה בפילדלפיה בשנה שעברה (9.5 נק' ו4 ריב' ב25 דקות) משחק פחות מ4 דקות למשחק מאז שהגיע ליוסטון ותורם נקודה וחצי וכמעט ריבאונד למשחק. אם מנרמלים את המספרים האלה ל36 דקות אלה מספרים די דומים לעונת הרוקי הטובה שלו, אבל לכו תספרו לשחקן מתוסכל שמשחק 4 דקות בערב שאתם מנרמלים לו את המספרים והכול בסדר בעונה שהוא נותן. מקדניאלס שיחק הלילה 30 שניות בלבד, תרם 5 עבירות ובזה סיים את חלקו במשחק. חבל. כנראה שהחיסרון של הווארד מול Andre the giant הוא שגרם לביקרסטף לפתוח את המחצית השניה בדרך שאיננה בדיוק כדורסל, אבל זה לא תירוץ מספיק טוב, וזה לא גם לא עבד.

לפתוח את המחצית השניה בצורה הזאת זה תבוסתני. מעבר לזה זה גם עלול להזיק. השחקנים של יוסטון, גם אלה ששמם לא מקדניאלס, בודאי לא היו גאים בתצוגה שהם מספקים לקהל הביתי בחזרה מחדר ההלבשה, והפיסטונס ששמם לא דראמונד הגיעו לזריקות מהקו מוקדם מהרצוי וקלעו ביחד 22-23 במשחק. ואולי ביקרסטף ניצל את ההזדמנות כדי לעשות משהו שידברו עליו, משהו שאולי יעורר את השיח בנושא ויביא לשינוי החוקים? זה כמובן יעזור ליוסטון לשחק עם הסנטר שלה, כשהוא לא פצוע. מה אתם חושבים שגרם לביקרסטף לבחור בטקטיקה הזו? ספרו לנו מה דעתכם בתגובות.

 

אחרי שרדפה אחרי דטרויט כל המחצית הראשונה יוסטון הצליחה להשוות את המשחק 3 דקות לתוך המחצית השניה אחרי כמה וכמה (וכמה…) החטאות של דראמונד מהקו ואפילו הובילה כמה דקות באמצע הרבע השלישי, אבל דטרויט לקחה מחדש את ההובלה בלי כוונה להחזיר אותה. לקראת סיום המשחק דראמונד שוב נשלח לקו. הוא קלע 4-6 בדקות החשובות, והחזיר לעצמו ולמשחק טיפה מהכבוד האבוד. אולי מכיוון שהווארד יצא מוקדם עם פציעה בקרסול  ואן גאנדי לא החזיר בהאק-א- משלו, ואותו כבוד משחק נשמר מעט גם בזכות זה. הקהל שנאלץ לסבול מטקטיקת ההאק-א-דראמונד נהנה מטריפל דאבל מדהים של הארדן:

דראמונד, תלמד: 12-12 מהקו, כולן בזכות – הארדן הוא סוחט העבירות היעיל בליגה (מבין אלה שלא מדגדגים אותם בכוונה כדי שילכו לקו). לאוסון פתח לראשונה מזה חדושיים ותרם 18 נק', טרנס ג'ונס קלע גם הוא 18 מהספסל. המאמץ הקבוצתי של יוסטון התרכז בהתקפה (114 נקודות) ובלשלוח את דראמונד לקו. בהגנה (מה זה הגנה?) היא ספגה 123 נקודות.

למרות ההחטאות של דראמונד מהקו (לך לפסיכולוג, אנדרה) דטרויט הובילה כמעט לאורך כל המשחק ובהפרש משכנע. שחקני דטרויט חלקו את הנקודות בצורה מאוזנת כשכל אחד מהחמישייה הפותחת קלע בין 17 ל22 נק', וארבעת שחקני הספסל ששותפו קלעו בין 5 ל8. דראמונד גם אסף 11 ריב' ורג'י ג'קסון חילק 9 אס' אבל הסטטיסטיקה החשובה במשחק הזה היא ההסטוריה שנרשמה. 

לא רק הסטוריה שלילית נרשמה במשחק הלילה. מזל טוב, ג'יימס הארדן:

 

תקציר ה"משחק" מאתר הNBA

 

2. דאלאס מאבריקס (25 – 19) 106 – מינסוטה טימברוולבס (13 – 31) 99 הארכה

גארנט קיבל הלילה מנוחה, נוביצקי לא שותף בגלל התנפחות בברך ביומיים האחרונים ופלטון לא התלבש בגלל פגיעה בעין. הבמה נותרה פנויה לצעירים של מינסוטה ולפארסונס שמנסה כבר לא מעט זמן לחזור לכושר מאז שנפצע. 

 

רוביו חילק כדורים מהרגע הראשון, כששתי הקבוצות הלכו בעיקר פנימה בפתיחת המשחק. 5 דקות לסיום הרבע הראשון צעירי מינסוטה לחצו על דוושת הגז וקבעו יתרון 10 ברבע עם ריצת 18-6. ככה וויגינס חתם את הריצה ואת הרבע:

קרלייל אמר כנראה את הדברים הנכונים אחרי הסל הזה, ודאלאס עלתה לרבע השני נחושה, עם המחליפים ופארסונס על המגרש. גם כשפארסונס ירד לנוח במינוס 7 נקודות דאלאס שמרה על קור רוח, הניעה יפה את הכדור, והגיעה למצבים נוחים. קרלייל עושה העונה קסמים עם הקבוצה שלו, ודוגמא בולטת לכך היא דרון וויליאמס, בטח אם משווים אותו לרונדו של העונה שעברה (או לדרון וויליאמס של העונה שעברה). וויליאמס סיים הלילה ערב צנוע עם 12 נק', 4 אס' ו7 ריב', אבל גם 11+ במדד הפלוס מינוס (רובם בזכות ההארכה), הוא מריץ מהלכים מתוכננים ודואג לשתף את השחקנים מסביבו. מנהל משחק אמיתי. אחרי שהפסידה ב10 ברבע הראשון, דאלאס ניצחה ב10 בדיוק ברבע השני והקבוצות ירדו בשוויון 49 להפסקה. 

 

ואז התחיל המאבק הנהדר של המחצית השניה בין פארסונס לצעירי מינסוטה. וויגינס וטאונס הובילו את מינסוטה גם באנרגיות וגם באספקת נקודות. וויגינס קלע 23 נק', מסר 3 אס' וקטף 7 ריב', והוא גם סיפק אנרגיה לשחקנים מסביבו עם מהלכים כאלה:

https://twitter.com/MrMichaelLee/status/690055064380018688

טאונס גבוה, חזק, קולע וקליל. מייצרים בשבילו במינסוטה, וכשלא – הוא הולך ומלקט נקודות מריבאונד התקפה כמו גבוה חכם ומנוסה (ובו זמנית צעיר ואתלטי). הוא סיים הלילה עם 27 נק', 17 ריב', 3 אס' ו6 חסימות, קבע הסטוריה קטנה אך מרשימה, וממשיך לזכות בהשוואות לגדולים ביותר:

רוביו סיים עם 11 אס' אבל רק 2 נק' (1-9 מהשדה). שאבאז מוחמד הוסיף 14 מהספסל, אבל סגר בכך שלישיית שחקנים של הטימברוולבס שקלעו הלילה בספרות כפולות. זה הספיק בשביל לקחת את ההובלה ברבע האחרון, זה גם הספיק בשביל להגיע להארכה בדאלאס אבל שם נגמרו למינסוטה האנרגיות. דאלאס קבוצה מנוסה יותר, מאוזנת יותר ומאומנת טוב יותר. הלילה, בלי הכוכב הגדול שלה, 6 מאבס קלעו בספרות כפולות, ובראשם פארסונס שסיים משחק נהדר עם 30 נק' ו8 ריב'. בדקות האחרונות פארסונס וטאונס החליפו שלשות וההובלה נעה מצד לצד. מתיוז קבע בליי אפ שוויון 89 דקה וחצי לסיום, ושתי הקבוצות נתקעו בהתקפה בדרך להארכה. דאלאס ניצלה את הרגליים של השחקנים שנחו, המשיכה ללכת לפארסוס שהמשיך לקלוע, וניצחה בקלילות בהארכה 17-5. 

 

אם דאלאס כל כך מאוזנת ומאומנת, למה היא הגיעה להארכה בבית נגד קבוצה מפסידה? הסיבה הראשונה היא החסרון של נוביצקי. עם כל הכבוד לצ'ארלי V (ואין המון כבוד), דאלאס לא היתה מגיעה למאזן שלה בלי נוביצקי, וגם הלילה הוא חסר מאוד. עוד סיבה: ווסלי מתיוז קלע 2-8 משלוש הלילה. מלבדו רק פארסונס קלע מהטווח הזה, וזה לא ששאר השחקנים לא ניסו. לפני השלשה האחרונה של מתיוז זאת היתה התמונה:

 

הסיבה האחרונה והברורה מאליה היא הדואו הצעיר והנהדר של הטימברוולבס. כיף לראות את וויגינס וטאונס מקבלים את הדקות והבמה בקבוצה שנבנית בתהליך מסודר, ואם תדע לשמור עליהם ביחד עוד תקצור את הפירות. RIP פליפ סונדרס, ותודה.

תקציר המשחק מאתר הNBA

 

3. ניו יורק ניקס (22 – 22) 118 – יוטה ג'אז (24 – 18) 111 הארכה

כמו המאבריקס נדמה שגם לניקס יש יותר משחקים עם הארכה לאחרונה מאשר משחקים שמוכרעים ב48 דקות. הלילה היה עוד אחד כזה במדיסון סקוור גארדן כשהג'אז הגיעו לעיר. 

 

כרמלו פתח את המשחק בסערה, כשגם הבלוק האדיר הזה של גוברט (כמה יוטה התגעגה אליו) לא מרתיע אותו מלהמשיך לחדור לסל:

מלו הוביל את הניקס לאורך כל המשחק וסיים עם 30 נק' ב13-20 מהשדה, 7 ריב' ו9 אס'. כרמלו מוסר העונה 4 אס' למשחק – גבוה יותר מבכל עונה קודמת שלו. יוטה הלכה להוד ולהייוורד שסיימו עם 29 ו27 נק' בהתאמה, וכל אחד מהם חילק גם 5 אס'. לניקס יש את הפריווילגיה לשחק בעיר הגדולה של ניו יורק, ומצד שני כל שחקן שמגיע למכה של הכדורסל רוצה לתת הצגה. זה הספיק ליתרון דו ספרתי שהחזיק מאמצע הרבע השני עד אמצע הרבע הרביעי, אז כרמלו והניקס הבינו שהם עלולים להפסיד בבית, ועשו מה שצריך כדי לחזור למשחק.

כרמלו ממש לא עשה הכול בעצמו (לכל באטמן יש רובין): רובין לופז סיים עם דאבל דאבל מרשים של 22 (11-14 מהשדה) ו12 ריב', דריק וויליאמס היה כרגיל מצוין מהספסל (18 נק' ו6 ריב'), אפללו הסתפק הלילה ב14 ופרוזינגיס ב16, אבל מתוזמנות היטב.

למרות ערב שקט יחסית של הרוקי, אי אפשר שלא להתרשם ממגוון היכולות והמהלכים של האירופאי שהוא כנראה העתיד של הניקס:

ביתרון 4 נקודות לניקס 15 שניות לסיום יוטה הלכה להתקפה מהירה ושלשה גדולה של רודני הוד על השמירה של אפללו. הניקס העלו ל3 הפרש, והייוורד קיבל את הכדור האחרון, כשמולו פרוזינגיס. הטעיה חכמה שלחה אותו לקו ל3 זריקות, בעבירה ששברה את הרשת:

https://twitter.com/nymnygnyk/status/690005820092841986

כרמלו עוד הספיק לחדור ליער בצבע של הג'אז ולהחטיא זריקת נצחון אפשרית בדרך להארכה. וויליאמס שלא פותח בשביל הניקס הרבה פעמים סוגר משחקים. כמה הם שמחים שהוא היה שם הלילה בהארכה, לעזור לכרמלו להבטיח את הנצחון. אחרי שלשות של שניהם, ותשובות של יוטה בצד השני הגיע המהלך הזה שהוציא ליוטה הרבה רוח מהמפרשים, והשאיר את הנצחון בניו יורק:

מי שמרוויחה מההפסד של הג'אז הם הקינגס שמחליפים אותם במקום השמיני במערב.

 

תקציר המשחק מאתר הNBA

 

Top 10 מהלילה:

https://youtu.be/aLeVsxu1lkQ