בזמן שישנתם הוא טור יומי שמתמקד ב3 אירועים מהלילה האחרון בNBA.

 

יום מרטין לותר קינג הפך מזמן לחגיגה של כדורסל, לא אכזב גם הלילה. במרכז כמובן היה הביקור של גולדן סטייט בקליבלנד, אבל תוסיפו לזה מפגש בין הקליפרס והרוקטס, הבולס והפיסטונס, ולא פחות מ6 הארכות ב10 משחקים.

 

קליבלנד קאבלירס (28 – 11) 98 – גולדן סטייט ווריורס (38 – 4) 132

בלואו אאוט כהלכתו, מהרגע הראשון, ועד הרגע האחרון:

קליבלנד גולדן סטייט 19-1-2016

אחרי משחק חג המולד שבו קליבלנד הצליחה להשליט את הקצב שלה, הציפיות היו שבבית הם ידעו לעשות זאת שוב. תוסיפו לזה את הגמגומים האחרונים של הווריורס (הפסדים בדנבר ובדטרויט), והציפיה הייתה לעוד מותחן. לפני המשחק קרי אמר שמה שהוא זוכר מהאולם בקליבלנד זה את הריח של השמפניה בחדר ההלבשה. הכתבים ניסו לחמם את לברון שאמר שהוא יענה על המגרש. תשובה לא מספקת. 

כבר ברבע הראשון גולדן סטייט ברחו ל13 הפרש מאחורי 16 נקודות של קרי. במחצית זה היה 26, ואחרי 3 רבעים 37. לקליבלנד של היום לא היה סיכוי. השחקן היחיד שאיכשהו תפקד היה ג'י אר סמית' שהחליט לפרוק תסכול על חסימה של האריסון בארנס ולהעיף אותו. מסיבה לא ברורה השופטים נתנו לו על זה פלייגרנט 2 (עבירה חזקה, אבל לא אלימה), והרחיקו אותו מהמשחק. לקליבנד לא היה ממש מה למכור.

גולדן סטייט לקחו לקליבלנד את משחק המסירות (22 אסיסטים על 15 איבודים), ופירקו את המשחק של קליבלנד ל1 על 1 (מה שגם ככה יש לקליבלנד נטיה לעשות לבד). הם לקחו להם את קו ה3 (רק 19 זריקות היום, רק 7 סלים), וכפו עליהם זריקות קשות. בצד השני הכל הלך לגולדן סטייט. 19 מ40 לשלוש, 33 אסיסטים על 46 סלי שדה, ורק 8 איבודים. לקליבלנד לא היה סיכוי.

 

לברון ניסה להראות קשיחות ופיזיות, ופה מקבל שריקה לאחר דחיפות עם קרי:

פלופ?

 

קרי הוביל את גולדן סטייט עם 35 נקודות (12 מ18 מהשדה, רק 28 דקות), אנדריי איגודלה קלע 20 מהספסל (7 מ8 מהשדה), דריימונד גרין עם עוד משחק מצויין, 16 נקודות, 7 ריבאונדים, 10 אסיסטים, ותראו את השיפור המתמיד שלו:

קליי הסתפק ב15. לברון ג'יימס הוביל את קליבלנד עם 16 נקודות, 5 ריבאונדים, ו5 אסיסטים. הוא קלע רק ב7 מ16 מהשדה, וסיים ב-34. ג'י אר סמית' קלע 14 עד ההרחקה. קליבלנד מקבלת את ברוקלין לצרכי התאוששות, אבל אין לה יותר מדי זמן לעכל את ההפסד. הקליפרס מגיעים, ואחריהם הבולס. גם סן אנטוניו יגיעו לעיר בסוף החודש.

 

תקציר המשחק באתר הNBA

 

לוס אנג'לס קליפרס (27 – 14) 140 – יוסטון רוקטס (22 -21) 132 (הארכה)

המשחק המסכם של הלילה היה שחזור חצי גמר המערב, במפגש בין יוסטון רוקטס ללוס אנג'לס קליפרס. שחזור הרבה יותר מדוייק מהמשחק בין הלוחמים והפרשים. הקליפרס שלטו במשחק, והובילו 14 בכניסה לרבע המכריע. 4 דקות לסיום, כריס פול קולע שלשה ששוב שמה את היתרון ב14, ונראה ששום דבר לא ימנע את הנצחון מהקליפרס. אלא שדוויט הווארד (14 נקודות ברבע הרביעי, 36 נקודות ו26 ריבאונדים במשחק, 14 מ18 מהקו), טרבור אריזה (13 ברבע, 18 במשחק) ובעיקר מרכוס תורנטון (13 ברבע, 23 במשחק) מריצים את הרוקטס בחזרה למשחק. הקליפרס מובילים ב4, וקולעים את זריקות העונשין שלהם, אבל מרכוס תורנטון קולע שלשה, ואחרי עוד זריקות עונשין, מקבל הזדמנות להשוות את המשחק

הארכה. הקליפרס פותחים את ההארכה ב3 שלשות וכאן נגמרים הניסים לרוקטס. הקליפרס עם נצחון נוסף ללא גריפין. ג'י ג'י רדיק היה מצויין עם 40 נקודות ו9 שלשות:

כריס פול עם 28 נקודות, 12 אסיסטים, 6 ריבאונדים ו6 חטיפות היה מצויין גם הוא. דיאנדרה חוזר אחרי מחלה ל16-15. קרופורד הוסיף 17 מהספסל. הארדן היה פושר עם 20 נקודות ו8 אסיסטים. ביום שבו הווארד קולע יותר טוב ממנו מהעונשין (8 מ13 לזקן), ליוסטון לא מגיע לנצח.

 

תקציר המשחק באתר הNBA

 

הארכות לכולם!

 

הקליפרס והרוקטס לא היו היחידים שהיו צריכים הארכות כדי לסיים את המשחק. כבר במשחק הראשון של הלילה (פילדלפיה בניו יורק) קיבלנו 2 הארכות. רגע לפני ההארכה הנה עוד משהו מפוזינגיס שנזכור בסוף העונה:

הניקס הובילו 78-68 10 דקות לסיום, אבל פילדלפיה לא פרייארית וחוזרת למשחק ולהוביל 90-88. ארון אפללו מחזיר את היתרון לניקס, אבל הוליס תומפסון ואיש סמית' נותנים לסיקרס יתרון 3. כרמלו נדרש לשלשה הזאת בשביל לשלוח את המשחק להארכה.

פילדלפיה לא נמושה, אבל דיי פריירית. שמירה גרועה על שחקן שכולם יודעים מה הוא הולך לעשות. 7 שניות לסיום ההארכה הראשונה זה התור של רוברט קובינגטון לקלוע שלשת שיוויון (עם הקרש… חפשו בטופ 10) והולכים להארכה שניה. לגאלאווי וכרמלו זה מספיק והם מייצרים יתרון 6 ממנו פילדלפיה לא חוזרת. שימו לב לשורה של איש סמית' : 16 נקודות ב8 מ28 מהשדה(!), 16 אסיסטים ו7 ריבאונדים.

 

גם יוטה ושארלוט נזקקו ל2 הארכות כדי להכריע את ההתמודדות. הרבה בזכות גורדון הייוורד וקמבה ווקר. הייוורד קולע 21 נקודות בחצי הראשון (בדרך ל36 במשחק):

קמבה עונה עם 52 נקודות, 9 ריבאונדים ו8 אסיסטים במשחק:

שארלוט ביתרון 3 בסיום המשחק, אחרי קליעות עונשין של קמבה עם 17 שניות לסיום. כולם מצפים לפסק זמן אבל יוטה יוצאת קדימה מהר ומוצאת את טריי בורק שקובר שלשה. קמבה לא מצליח להכריע את המשחק.

בהארכה הראשונה שארלוט הובילה ב5, אבל ספגה שלשה מג'ו אינגלס 15 שניות לסיום. כדי להוסיף חטא על פשע היא מאבדת כדור. כל הקבוצה רודפת אחרי גורדון היוורד על קשת ה3, והוא מוצא את גובר בצבע להטבעה קלעה והארכה שניה.

בהארכה השניה נגמרים הניסים, וקמבה וקודי זלר שומרים על הנצחון מהקו.

 

גם המשחק בין בוסטון לדאלאס הגיעה להארכה. דאלאס מובילה ב3, וג'יי קראודר עולה לשלשה. נכון אומרים לא לעשות עבירה בזריקה? ריימונד פלטון לא שמע על זה, וקראודר קולע 3 מ3 מהקו כדי לשלוח את המשחק להארכה. 10 נקודות של דרון וויליאמס, ו7 של נוביצקי עוזרים לדאלאס לנצח את המשחק.

 

טופ 10 מהלילה:

מתובל בסלי קלאץ' מכל הסוגים, במקום הראשון, מרטין לותר קינג.