בזמן שישנתם הוא טור יומי שמתמקד ב3 אירועים מהלילה האחרון ב NBA.  

 

אטלנטה הוקס 106 אוקלהומה סיטי ת'אנדר 100

 

מקום 3 במערב וקבוצה שנחשבת קונטנדרית מגיעה למשחק אצל מקום 6 במזרח. נצחון קל, נכון? טוב, לא לגמרי. אטלנטה הייתה צריכה להתאמץ בחלק מהמשחק בכל זאת…

 

אטלנטה פתחה את המשחק ב8-2 שהמשיך ל18-6.  הרבע הראשון היה מופע חד צדדי כאשר ההוקס שומרים את שחקני הת'אנדר על 8 מ22 מהשדה, תוך שהם קולעים ב 57% ומסיימים ב31-21 את הרבע. ברבע השני המגמה המשיכה ואטלנטה עלו ל50-34, היתרון הגדול שלהם במשחק. אלא שאז לקראת סיום המחצית הת'אנדר צמצמו בריצת 18-3 להפרש של נקודה אחת בלבד.

 

במחצית השניה ההוקס יצאו בריצה בהובלת טיג, אולם עם ווסטברוק ודוראנט שום יתרון לא בטוח, והת'אנדר רצו ברבע הרביעי והגיעו ליתרון שיא של 4 נק'. בסופו של דבר ההוקס ניצחו באמצעות ההגנה, ובעיקר עבודה של מילסאפ וספאלושה.

בתוצאה 96-94 הת'אנדר יצאו מטיים אאוט, ושלחו את איבקה לדאנק. מילסאפ היה מאחוריו עם תכניות אחרות והסתכם בבלוק.

בפיגור 2, הת'אנדר בודדו את דוראנט, שיגיע בקו חופשי לסל. גם כאן למילסאפ היו תכניות אחרות.

38 שנייות לסיום, הת'אנדר בפיגור 2, ווסטברוק עם הכדור מול ספאלושה, שהעביר איזה יום יומיים איתו באימונים. התוצאה: איבוד כדור ואיבוד ההזדמנות.

 

 

אלה הדוגמאות במאני טיים, היו עוד רבות במהלך המשחק. בסופו של דבר, הנעת כדור ובעיקר הגנה יעילה של ההוקס מסדרים לה נצחון.

 

 

תקציר המשחק באתר ה NBA

 

 

 

שיקגו בולס 92 סן אנטוניו ספרס 89

 

משחק נוסף שנוצח בזכות ההגנה. לפני המשחק פופ אמר שקוואי ובאטלר הם שני השחקנים הכי טובים בשני צידי המגרש.

ואם כבר שחקנים של הבולס

 

הדבר הטוב בכוכבים הוא שהם סוחבים את הקבוצה כשהשאר נמצאים ביום בינוני. וזה מה שעשו הלילה לנארד ואולדריג' עם 25 ו21 בהתאמה. הספרס לא נראו חדים אבל לנארד אולדריג' ופארקר הובילו את הקבוצה. זה הספיק ליתרון ראשון, והטריו הזה היה אחראי ל33 מ48 הנקודות במחצית של הספרס. אלא שהם לא יכולים להישאר ולעשות הכל, והספסל של הספרס התקשה מאוד מול הגנת הבולס. מצד שני החמישייה של הבולס נוטה להיתקע מול הגנת היריב, ואילו מקדרמוט הסופג ביקורת מוצדקת על ההגנה, עולה מהספסל ועושה רושם כיחיד המסוגל לחתוך ולחדור הגנות.

 

 

אז חמישיה שמתקשה בהתקפה מול קבוצה שמסתמכת על שלושה שמצליחים לעשות משהו, והקבוצה עם הספסל מנצחת. ההרכב של מילס, מאנו, ווסט ודיאו איפשר לבולס לחזור. במחצית השניה פופ הכניס את קייל אנדרסון על חשבון דני גרין כדי לנסות לשפר את הריווח (כן, מוציאים את גרין כדי לשפר ריווח. המצב שלו לא משהו). והספרס עם קוואי מצליחים לחזור בעיקר בזכות ביצועים כאלו

 

 

הספרס הידקו הגנות והמשחק הפך להיות צמוד. קוואי חוטף ממירוטיץ' אולם הספרס לא מצליחים לסגור עניין. ג'ימי באטלר מהקו דווקא כן.

 

במהלך המשחק הספרס ניסו חסימה כפולה עם ג'ינובילי בכדי לפנות את אולדריג' לפיק אנד פופ, פאו הראה חוש הגנתי מעולה וסיכל את הניסיונות הללו שוב ושוב.

 

גם מהלכי היי לואו בין דאנקן לג'ינובילי נקראו בזמן, (יש קשר לכך שע. המאמן ההגנתי של הבולס היה שנים עוזר מאמן בספרס?)

 

בסיום קוואי מקבל את הכדור למהלך מכריע, באטלר שומר עליו ולנארד מסתבך

 

אולדריג' מראה תצוגות של שנים עברו בפורטלנד, הספסל של הספרס מפתיע בחוסר היכולת שלו לעשות משהו. הבולס מנצחים בזכות הספסל ובזכות ההגנה.

 

תקציר המשחק באתר ה NBA

 

 

 

דטרויט פיסטונס 116 יוסטון רוקטס 105

 

2 קבוצות הגיעו למשחק הזה כשהן בסוג של משבר ויכולת חלשה לאחרונה (כן, למרות הנצחון של הרוקטס בניו יורק). אחת נראתה טוב.

 

הפיסטונס התחילו עם התרגילים הרגילים והצפויים, ופתחו יתרון מהיר, יוסטון לעומתם, פתחו לאט, הצליחו קצת לחזור, וחזרו שוב לקצב האיטי עד סוף המשחק.

 

הפיסטונס הציבו את קוטביוס קולדוול פופ על הארדן, והבחור הצנום מתגלה שומר פנטסטי לגארדים מהירים. אחרי שהקשה גם על סטף.

מנגד הרוקטס מתקשים בהגנה על הגארדים היריבים, ובעבר פאטריק בברלי היה סטופר טוב, עושה רושם שהעונה הפציעות לא עזרו לו והוא מתקשה גם מהבחינה הזאת. בברלי הוצב על ג'קסון שמצידו שרף את הפרקט והותיר אחריו בברלי חרוך

 

 

הרוקטס יכולים לצאת מעודדים מהעובדה שלאוסון גילה מחדש את הקליעה שלו, ות'ורנטון הופך לקלעי טוב מהספסל. לעומת זאת, זוכרים שפעם אריזה וטרנס ג'ונס היו פורוורדים יעילים? הלילה שניהם ביחד 5 נקודות. וזה לא ממש רק בזכות ההגנה של הפיסטונס. יוסטון צריכה להתעורר מהמשבר, שעושה רושם שחילופי המאמנים לא עזרו יותר מדי לפתור. לדטרויט יש 2, 3 תרגילים די ידועים ופשוטים, אבל כשזה עובד, ושכקק"פ עובד ככה על גארדים יריבים אז גם הם עושים את העבודה.

 

תקציר המשחק באתר ה NBA

 

 

 

 

בקטנה:

 

 

 

טופ 10 מהלילה