זהו, אפשר להתחיל לחתום על חוזים. חצות ודקה שעון מזרח ארה"ב, 7:01 אצלינו, אפשר להתחיל לחתום. במערב ארה"ב עוד מוקדם והקבוצות עסוקות בלהפוך את הסיכומים לחוזים רשמיים, לודא שאף אחד לא בורח. הנה סיכום ארבעת הימים האחרונים.

 

אז למקרה שלא שמעתם, קווין דוראנט עובר לגולדן סטייט. בשביל שזה יקרה הווריורס ויתרו על ההגנה על בארנס ואזילי, כמו גם העבירו את אנדרו בוגוט לדאלאס בשביל לפנות מקום בשכר. דוראנט יחתם על חוזה בסך 54 מליון דולר ל2 עונות, העונה השניה אופציית שחקן. אחרי שסימנו וי על המשימה הראשית לקיץ, הווריורס עברו למלא את הסגל. את בוגוט הם החליפו בזאזא פאצוליה שיחתום על מינימום וטרנים. פאצוליה ירוויח בווריורס 2.9 מליון דולר בחוזה לעונה אחת. גם דייויד ווסט שמחפש טבעת מהקיץ שעבר יבוא לווריורס. 2 שחקנים נוספים שהווריורס איבדו הם ליאנדרו בארבוסה (חוזר למנטר את ילדי הסאנס, 8 מליון דולר ל2 עונות), וברנדון ראש (מיניסוטה, 3.5 מליון דולר לעונה אחת). נושא דוראנט כבר נותח מכל הכיוונים, ולכן אין טעם להרחיב פה. זאזא פאצוליה הוא גניבה. שחקן לא מוערך מספיק. הוא לא רים פרוטקטור כמו בוגוט אבל שומר מצויין על הפיק אנד רול וריבאונדר טוב. שחקן ששיפר את ההגנה כל פעם שעלה למגרש. לא שחקן התקפה גדול, ולכן לא ידרוש את הכדור. יודע להניע היטב. אין ספק שזה חיפוי מצויין על העזיבה של אנדרו. ווסט נראה כבוי בספרס, והשאלה העיקרית היא מה נשאר לו לתת וכמה הוא רוצה את הטבעת.

 

סן אנטוניו הגיבה עם שמועות על פרישה של טים דאנקן (למרות שהרים את החוזה שהיה לו לעונה הקרובה) וסיכום עם פאו גאסול.ווג' פרסם את השמועה כשעה לאחר ההודעה של דוראנט, ומהר קישרו את זה למעבר של דוראנט ולאובדן התחרותיות, אבל נראה שזה משהו שמתבשל את הביג פונדמנטל הרבה זמן. דאנקן סבל בעונה האחרונה מהברכיים, וסיכוי סביר שהחליט שמספיק. ווג' עצמו מספר שבכירים בהנהלת סן אנטוניו הסיקו את זה משיחות איתו, קשה להאמין שהשיחות התקיימו בשעה בין פרסום ההודעה של דוראנט לפרסום של ווג'. עדיין מחכים להודעה רשמית. גאסול ירוויח 30 מליון דולר בשנתיים הקרובות בטקסס. בשביל שזה יקרה, הספרס היו צריכים להוריד את בוריס דיאו מהחוזים שלהם והם שלחו אותו ליוטה בסאלרי דאמפ. בנוסף הספרס הביאו את דייויס בארטנס, בחירת סיבוב שני ישנה שלהם על חוזה לשנתיים.

 

עדיין מחכים לתגובה של אוקלהומה סיטי לעזיבה. הצעד הראשון היה לנסות להאריך לווסטברוק את החוזה. ראסל אמר לא תודה, בואו נדבר בקיץ הבא. תאכלס אין לו שום סיבה לעשות זאת כעת. הכסף בקיץ הבא יהיה גדול יותר, כמו גם אורך החוזה. שמועות שפרסטי מקשיב להצעות, צפו לחדשות מהכיוון הזה בקרוב.

 

הלילה דווין וייד הודיע על עזיבת מיאמי וסיכם בשיקגו. אחרי 13 עונות במדי ההיט, כבר היה נראה שוייד יפרוש כגיבור מקומי, אבל וייד החליט ללכת למקום אחר. ההצעה הראשונה של ההיט עמדה על 10 מליון דולר, האחרונה 40 מליון דולר ל2 עונות. וייד אמר לא וסיכם בשיקגו על 47.5 מליון דולר ל2 עונות. האם ההפרש הזה מצדיק עזיבת הקבוצה שבא גדל ושיחק? לא ברור. נראה שמשהו במערכת היחסים של ההיט ווייד עלה על סרטון. אחרי שלברון עזב וייד הרגיש שהוא ויתר על כסף בשביל  שלברון יבוא, ושמיאמי חייבת לו. ההיט היו יותר ריאליים וכל קיץ המו"מ הלך קשה כשוייד נעלב. הקיץ נראה שזה הגיע לשיא עם ההצעה הראשונית של מיאמי. וייד ממש ביקש שיחזיקו אותו אבל מיאמי לא נתנה הצעה גבוהה מ40 מליון דולר. וייד רצה עונה שלישית וגם את זה לא קיבל ובחר לחתום בשיקגו, העיר בה גדל. 3 ימים לפניו הבולס סיכמו עם ראג'ון רונדו (28 ל2 עונות) וזה הולך להיות מעניין מאוד לראות את השניים משחקים ביחד

פרד הוייברג הנהיג במכללות משחק של פייס אנד ספייס. עכשיו יש לו קו אחורי שלא קולע שלשות, וגם לא ממש מסוגל לרוץ. לא ברור מה התוכנית של הבולס מעבר ללאסוף את השמות הכי גדולים שעדיין פנויים. בשביל להחתים את וייד הבולס שלחו את קלדרון ללייקרס, ודאנליבי לקליבלנד. עצוב מאוד שהלייקרס נהפכו לקבוצה שאוספת חוזים ומפנה זבל לקבוצות אחרות. איפה הגאווה?

 

מי שהולך לסיים את הקריירה שלו בקבוצה בה היא החלה הוא דירק נוביצקי. נוביצקי לא רודף אחרי טבעות, ומיהר להפריך את השמועות שילך לחתום בקונטנדרית. הוא חוזר לדאלאס וסיכם ל2 עונות על 40 מליון דולר. אחרי שויתר בעבר כדי להביא שחקנים וכל מה שקיבל היה צ'אנדלר פארסונס ודרון וויליאמס, דירק הפסיק לותר, ומקבל פיצוי על הויתור הקודם. בנוסף לדירק, דאלאס לקחה את אנדרו בוגוט מהווריורס כדי לעזור להם לפנות שכר, ותחתים גם את האריסון בארנס על חוזה מקסימום. הווריורס הפכו את בארנס לחופשי אחרי שדוראנט הגיע, ולכן לא יוכלו להשוות (לא שהיו משווים כרגע). בארנס יקבל קבוצה וחוזה שהופכים אותו לשחקן מוביל. אחרי שהיה אופציה רביעית בווריורס, יהיה מעניין לראות האם הוא יכול להיות כינור ראשון, או שקיובן מהמר על הסוס הלא נכון. דרון וויליאמס יחזור למאבס על 10 מליון דולר לעונה אחת.אחרי שפספסו את כל הרכזים שרצו, דאלאס חזרו לווילאמס בתקווה שישאר בריא. הם החזירו גם את דוויט פאוול בחוזה של 37 מליון דולר ל4 עונות. חוזה סביר בהתחשב בסכומים שנזרקים, ובפוטנציאל שהראה השחקן בעונה האחרונה.

 

היחיד מבין 20 השחקנים החופשיים הגדולים שעדיין פנוי הוא לברון, אבל זה רק על הנייר. הסוכן שלו מודיע למי שמתקשר שלברון הוא קאבליר. מצד שני קליבלנד לא ממש התחזקו. מהשחקנים החופשיים שלהם הם החזירו את ריצ'רד ג'פרסון על חוזה לשנתיים ב5 מליון דולר. ג'פרסון הודיע על פרישה מייד אחרי האליפות, אבל חזר בו. הם הוסיפו את דאנליבי, כדי שיהיה להם גיבוי אם לא יצליחו להחתים את ג'י אר סמית'.

 

הWTF הגדול של הימים האחרונים הוא טיילר ג'ונסון. השחקן שהראה פוטנציאל בהיט בשנתיים האחרונות סיכם בברוקלין על חוזה של 50 מליון דולר ל4 עונות. מכיוון שיש לו ותק של שנתיים בלבד, החוזה מורכב ממיד לוול בשנתיים הראשונות ואז קופץ ל18 מליון דולר בעונה השלישית ו19 מליון דולר ברביעית. לא ברור מה ג'ונסון עשה שמצדיק סכומים כאלה, אבל ההיט מיהרו להודיע שלא ישוו את החוזה הזה. בברוקלין השכר שלו יחשב נגד התקרה כ12.5 לעונה. גם זה ממש לא ברור, ומתעלה על הסכומים ההזויים ששילמו למוזגוב וג'ון לואר.

 

בגזרת הגארדים נראה שיורוליג שולט. תומאס סטורנסקי (וושינגטון), סרחיו רודריגז (פילדלפיה), ומלקולם דלייני (אטלנטה) יקבלו הזדמנות בNBA. גם הניקס החתימו מישהו, אני עדיין לא בטוח שהוא אמיתי. ברנדון ג'נינגס הגיע לניקס באיחור של 6 עונות (דילגו עליו בדראפט), ויהיה גיבוי לדרק רוז. מי יגבה את שניהם? שאלה מצויינת. רמון סשנס הולך להחליף את ג'רמי לין בספסל של שארלוט, וגם בראיין רוברטס יהיה שם. סת' קרי בדאלאס (ממש מיני גולדן סטייט בונים שם), גארט טמפל יהיה בסקמרנטו.

 

עוד סיכומים בסכומים משמעותיים: אנדרו ניקולסון יקבל 26 מליון דולר ב4 העונות הקרובות בוויזארדס. ג'אמאל קרופורד חוזר לקליפרס ב42 מליון דולר ל3 עונות. קול אולדריך יקבל 22 ל3 עונות ממיניסוטה. לאנס תומאס יקבל 27 ל4 מהניקס. ג'רלד הנדרסון 18 לשתי עונות בפילדלפיה.

 

נסיים עם 2 וטרנים. מאט בארנס סיכם בסקרמנטו על 12 מליון ל2 עונות. לאורך הקריירה שלו לא הצליח בארנס בשום שלב לקבל חוזה משמעותי, למרות שהיה שחקן רוטציה חשוב בלא מעט קבוצות. גם בקיץ כזה נראה שהוא מגרד גרושים (הגם שזה החוזה הכי גדול שהיה לו). ליאנדרו בארבוסה בוחר לא להשאר בווריורס וחוזר לסאנס. בארבוסה לא היה שחקן רוטציה חשוב (על אף ההצטיינות בגמר) וקיבל 5-10 דקות בתחילת רבעים 2 ו4. עדיין הוא היה אחד המנהיגים בחדר ההלבשה, ומדובר באבדה לווריורס. בארבוסה ינסה להיות המנטור של שחקני הסאנס הצעירים.

 

מי עדיין פנוי ושמיש? דיון וייטרס, ג'ארד סאלינג'ר, ג'ורדן היל, פסטוס אזילי, ריימונד פלטון, לואיס סקולה, דונאטס מוטיונאס, דרק וויליאמס, מריו צ'אלמרס, אלן קראב וג'י אר סמית'. מתחילים להאבק על השאריות