בזמן שגמר הוא טור שמסכם את אירועי הגמר מהלילה האחרון בNBA (כי בגמר,לא ישנים).

 

אחרי משחק 5 מושלם של קליבלנד באוקלנד עם 41 נגד מלברון וקיירי, הקאבלירס חוזרים הביתה למשחק 6 במטרה לכפות משחק 7 בסדרת הגמר. הם היו באותה הסיטואציה בעונה שעברה, אבל אז לא הייתה תשובה ל'הרכב המוות' של הווריורס. גולדן סטייט פספסו את ההזדמנות לחגוג אליפות במפרץ, אבל לא יתלוננו יותר מדי אם שוב יעשו שמח בחדרי ההלבשה בקוויקן לואנס ארינה. כל העולם צופה, אז מי הולך לקחת את המשחק בידיים?

 

קליבלנד קאבלירס 115 – גולדן סטייט ווריורס 101 (הסדרה בשוויון 3:3)

https://twitter.com/BleacherReport/status/743635436925444096

 

כמו סימבה, ולמרות המוטיב החוזר של ההפרשים הגדולים במשחקים בסדרה, אף אחד לא ציפה למה שהקאבס הביאו איתם לרבע הראשון. זה משחק 6 ולא 3, אין לקבוצה אופציה לא להגיע לרבעים וזה בדיוק מה שגולדן סטייט עשו. אחרי כמעט 5 דקות של כדורסל התוצאה עמדה על 6:0 לטובת קליבלנד, ככה שההגנה עוד הייתה שם בתחילת המשחק, אבל במה שהיה נראה המשך ישיר לרבע הרביעי של משחק 5, גולדן סטייט פשוט מאוד נפלו מהרגליים.

 

רבע של 22% מהשדה (5-22) ו-11 נקודות היה כל מה שהיה לווריורס להציע ב12 הדקות הראשונות, בזמן שהקאבס עשו הכל הפוך. לברון ג'יימס עשה הכל עם 9 נקודות ו-4 אסיסטים, קיירי נשאר חם עוד מאוראקל עם 7 וטריסטן תומפסון הספיק להוריד 9 ריבאונדים מכל ההחטאות של הווריורס.

זה לא שזה היה רק רבע גרוע, זה הרבע הכי גרוע ששוחק העונה ועוד מקבוצת ההתקפה הכי טובה בעולם. רבע של 31-11 וחוסר האונים של גולדן סטייט מול הכוח של קליבלנד בהתקפה שיחזר לחלוטין את משחק מספר 3 בסדרה.

 

אתם יודעים שזה הולך להיות גרוע כשהקבוצה שמשחקת עם הגב לקיר במשחק 6 נהנית ככה על המגרש ברבע הראשון.

(סטף קארי וקווין לאב ירדו לספסל עם 2 עבירות ברבע הראשון, מוזמנים להחליט לבד איזה מהם עשה לקליבלנד יותר טוב כשהוא על הספסל).

 

 

 

 

בין הרבעים קרייג סייגר, ששידר את משחק גמר הפלייאוף הראשון בקריירה המפוארת שלו (עובד עם TNT בזמן שESPN מחזיקים בכל הזכויות לסדרות הגמר בליגה) שאל את סטיב קר מה הוא הולך לעשות כדי לייצב את הסירה וקיבל תשובה הומוריסטית בצורה מפתיעה:"סטף הולך לחזור ישר בתחילת הרבע. פיגור 20? זה שלנו."

 

ואכן, הקצב בדקות הראשונות של הרבע השני נרגע וסטף הוא זה שהיה שם בשביל הקבוצה שלו עם 15 נקודות ברבע הזה. 

 

 

 

 

הווריורס כבר הצליחו לצמק את ההפרש ל8 בלבד הודות לMVP, אבל כמו בכל משחקי הסדרה, ברגע שקבוצה מנסה לבצע את הקאמבק שלה היא פשוט חוטפת יותר בראש. את הרבע גולדן סטייט ניצחו ב-4, אבל היתרון עדיין עמד על 16 בירידה לחדרי ההלבשה כשהווריורס מטנפים את המגרש עם 30% מהשדה ו-7 איבודים על 7 אסיסטים. גולדן סטייט ידועה כקבוצה שיודעת לקלוע זריקות רעות, ברגע שהן לא נכנסות זה סיפור שונה לחלוטין. 

 

 

 

https://twitter.com/cavs/status/743623391819636736

 

 

https://twitter.com/BleacherReport/status/743632838503841796

 

הרבע השלישי התחיל באותו הקצב של הראשון. לא הרבה נקודות והרבה יותר מדי שריקות מוזרות/מוגזמות של השופטים וכשהיתרון עלה ל-24 אחרי שלשה של קווין לאב, סטיב קר אולי גמר את הסדרה של אחד משחקני החמישייה שלו, לפחות ברמה המנטלית. האריסון בארנס לא פגע בכלום עם 0-8 מהשדה ובהמשך ל0-5 שלו מסוף משחק 5, הוא איבד את הביטחון סופית. בארנס לא חזר למשחק מאותה נקודה אחרי 16 דקות משחק ואם זה לא היה מספיק כאבי ראש לווריורס, אז אנדרה איגודאלה לא חשב אפילו על לתקוף את הסל בגלל פציעה בגב שהאטה אותו למשך כל המשחק. הקאבס ידעו לנצל את החורים בהגנה של גולדן סטייט.

 

 

 

אבל בסוף הרבע השלישי הווריורס הלכו לקליי תומפסון שקלע 12 נקודות ברציפות בריצת 14-4 לסיום הרבע. אחרי כל המכשולים, הפיגור עמד על 9 בלבד בכניסה לרבע הרביעי, במקרה ויש עדיין כאלה שמטילים ספק בלב של אלופים.

 

 

עוד קצת מספרים מההצגה של קליי ברבע השלישי:

 

בדקות הראשונות ברבע הרביעי עם ליאנדרו בארבוסה על המגרש הווריורס המשיכו את המומנטום מהרבע השלישי והורידו את ההפרש ל-7. הלחץ התחיל להגיע גם לקאבס ובמיוחד כשקיירי אירווינג לא מצא את עצמו בכלל בחצי השני עם 3 נקודות בלבד.

בדיוק כשהכל נראה שהוא הולך לקרוס, לברון ג'יימס הגיע. ידענו שיהיה לקאבס הרבה יותר קל בצבע עם הפציעה של אנדרו בוגט, אבל ג'יימס עשה כל העולה על דעתו ברבע הרביעי ובשני צידי המגרש. הוא קלע את 10 הנקודות הראשונות ברבע הרביעי (16 ברבע בדרך ל40 נקודות במשחק), חסם זריקות, מצא את תומפסון פעמיים ברצף לאליאופ והנהיג את הקבוצה שלו כשזה הכי חשוב. 

 

 

 

סטף קארי ניסה להציל את האומה בעצמו, נכנס פנימה על לברון ג'יימס ובמהלך הכי גדול של המשחק (גם אם הטופ 5 יגיד אחרת), ג'יימס חוסם אותו ומלווה את האירוע עם קצת טראש טוק. באותה התקפה סטף ביצע את העבירה השישית שלו וברגע של איבוד שליטה קילל ליד השופטים וזרק את מגן השיניים שלו.

זה פגע באוהד (ממש לא בכוונה, סטף התנצל בשניה שזה קרה), אבל הוא הורחק מהמשחק לראשונה בקריירה שלו.

 

 

קליבלנד המשיכה בשלה וניצחה את המשחק בדרך לכפות משחק 7 על האלופה המכהנת. זו הפעם הראשונה שקבוצה חוזרת מ3:1 ל-3:3 מזה 50 שנים.

לברון ג'יימס היה בלתי ניתן לעצירה עם 41 נקודות, 11 אסיסטים, 8 ריבאונדים, 4 חטיפות, 3 בלוקים ו-3 שלשות ב16-27 מהשדה, טריסטן תומפסון הוסיף 15 נק' ו-16 ריבאונדים וקיירי הוסיף 23 משלו.

 

בשורות ג"ס, סטף קלע 30 נק' עם אסיסט אחד ו-4 איבודים, קליי תומפסון עם 25 וליאנדרו ברבוסה עם 14 מהספסל.

 

 

נקודות מהמשחק ולקראת משחק 7:

קליבלנד שוברת שיא משלה עם פעם ראשונה בה הקאבס מנצחים 3 משחקים בסדרת גמר. חבר'ה, אפשר לסגור את זה כאן ועכשיו, טיירון לו יותר מוצלח בתפקיד מאשר דיוויד בלאט.

 

קווין לאב היה מאוד אנרגטי במהלך המשחק, אבל שוב הקבוצה הייתה במינוס 6 כשהוא היה על המגרש (רק 11:55 דק'). זה יפה לראות אותו מקבל את התפקיד המינורי הזה ברוטציה של קליבלנד בברכה, כי ריצ'ארד ג'פרסון (31 דקות הלילה) פשוט מעולה בסדרה הזו. מישהו בכלל זוכר את צ'אנינג פריי?

 

ההגנה של גולדן סטייט ממשיכה לטעות. קליבלנד מנסה להכריח את הווריורס להחליף את הכל בהגנה, וזה פשוט קורה. לברון קיבל את סטף או את קליי עליו הרבה יותר מדי פעמים במשחק הזה כתוצאה מחילוף וכשהוא משחק במטרה לקלוע זה לא מצב אידיאלי עבור ג"ס. עם איך שאנדרה איגודאלה נראה עם הפציעה בגב, אולי זה לא יהיה הדבר החכם ביותר לתת לו לשמור את לברון מתחילת המשחק, בטח כשהאריסון בארנס מאבד את עצמו ואת חוזה המקסימום המדובר במהלך הסדרה הזו.

 

סטף נותן סדרה לא טובה בכלל ונשאר לו רק עוד משחק אחד להוכיח את עצמו. ביותר מדי מקרים סטף טעה בהגנה (הלך מתחת לחסימה והשאיר את סמית' פנוי לשלוש, אותו הדבר עם קיירי) ובכלל, קליבלנד שיחקו במשך רוב החצי השני whoever offense עליו, ככה שהאנרגיות חייבות לעלות. אין במה יותר מתאימה ממשחק 7 בבית.

 

החיסרון של בוגט מורגש ולא רק בהגנה. החוסם הכי טוב של הווריורס בהתקפה נעדר ובגלל זה המון זריקות מהשלוש של גולדן סטייט היו אחרי בידוד, מה שלא באמת צריך לקרות. בוגט כל כך גדול וחזק שהחסימות שלו עושות לסטף/קליי חיים כל כך קלים בהתקפה ועכשיו, נגד קבוצת הגנה קשוחה לא פחות מאוקלהומה סיטי, הוא חסר. ועדיין, גולדן סטייט קלעו 15 שלשות היום.

 

 

 

בראשון בלילה משחק מספר 7 בסדרת הגמר. האם גולדן סטייט יתאוששו בזמן, או שמא הקאבס יחגגו אליפות ראשונה בהסיטוריה בקאמבק שיהפוך רשמית לגדול בתולדות הליגה. יכול להיות שגם לא ייגמר בדו ספרתי, לא מבטיחים כלום.