מליארדי דולרים נשפכו בשבועיים האחרונים בNBA, ולא מעט שחקנים החליפו קבוצות. אנחנו פה לעשות סדר בבלאגן ולספר לכם איך הולכות להראות קבוצות הNBA בעונה הבאה. נתחיל בבית הפסיפי, ומשם, פעם בשבוע, נמשיך לשאר הליגה. זהו רק סיכום ביניים שכן הקיץ עוד ארוך, ועדיין יש לא מעט שחקנים חופשיים שלא חתמו.

 

גולדן סטייט ווריורס

לדף הקבוצה (בדף אפשר למצוא פרטים מלאים על שכר, רוטציה, נכסים, קצת היסטוריה ובעלי תפקידים)

 

הגיעו: קווין דוראנט, זאזא פאצ'וליה, דייויד ווסט, דמיון ג'ונס (דראפט), פט מקו (דראפט, סיבוב שני, קיבל חוזה מובטח).

 

עזבו: אנדרו בוגוט, האריסון בארנס, מוריס ספייטס, ליאנדרו בארבוסה, פסטוס אזילי, ברנדון ראש

 

חמישיה : סטף קרי, קליי תומפסון, קווין דוראנט, דריימונד גרין, זאזא פאצוליה

 

סגנית האלופה והקבוצה שנצחה הכי הרבה משחקים בעונה הרגילה בNBA מחפשת להמשיך להשתפר. במקום להסתפק בלשמור על הקיים היא רודפת אחרי הFA הכי מבוקש בשוק, ומשיגה אותו. המחיר היה 2 שחקנים חמישיה וחצי מהספסל. על הנייר קשה שלא להתרשם מהסגל של הווריורס. השאלה העיקרית איך תראה הכימיה בין 4 סופרסטארים שונים. הצפי הוא שחוסר האגו של כולם, המשחק הקבוצתי של סטיב קר, והנצחונות, יספקו את כולם.

 

הווריורס עדיין צריכים להשלים את הסגל ולא יזיקו עוד גבוה או שניים. מהספסל שימו לב לעזיבה של ליאנדרו בארבוסה שאמנם  לא תרם המון על הפרקט, אבל היה סוג של מנהיג בחדר ההלבשה.

 

הרגע המוזר של הקיץ: דריימונד גרין נעצר על תקיפה, ואיכשהו אף אשך לא מעורב בזה. 

 

צפי : כל דבר שאיננו אליפות יהיה כשלון.

 

לוס אנג'לס לייקרס

לדף הקבוצה

 

הגיעו: לואל דאנג, טימופי מוזגוב, חוזה קלדרון, ברנדון אינגראם (דראפט), איביצ'ה זובאץ' (סיבוב שני, הוחתם על חוזה מובטח)

 

עזבו: קובי ברייאנט (פרש), רוי היברט.

 

מתנדנדים: ברנדון באס, ראיין קלי, רוברט סאקרה, מטה וורלד פיס (כולם עדיין ללא קבוצה).

 

חמישיה: דיאנג'לו ראסל, ג'ורדן קלארקסון, לואל דאנג, ג'וליוס ראנדל, טימופי מוזגוב.

 

הסיכום הראשון של שבוע המורטריום הגיע מהלייקרס. כולם ציפו לשם גדול, אבל במקום זה קיבלנו את טימופיי מוזגוב. השם אמנם היה קטן, החוזה היה גדול (אם כי בהמשך הבנו שבקיץ כזה הוא בינוני לכל היותר) : 64 מליון דולר ל4 עונות. אם מישהו מסוגל להבין למה הלייקרס זרקו כל כך הרבה כסף על מוזגוב, שיקום. מוזגוב היה שחקן קצה ספסל באלופה, ולא ממש חלק מהרוטציה. הליגה כולה הולכת לסמול בול, כדורסל שבו מוזגוב הרבה פחות מצטיין. בנוסף מדובר בתחילת המו"מ עם השחקנים, ולמה שהלייקרס יציעו כל כך הרבה כסף כהצעה ראשונית, לשחקן עם ביקוש מוגבל (שלא לדבר על הכדורסל). לא ברור. ההמשך היה יותר טוב עם ההשארה של ג'ורדן קלארקסון על חוזה שפוי, ואז קיבלנו את ההחתמה של לואל דאנג. דאנג וטרן סבבה שיכול להנהיג את חדר ההלבשה מצד אחד, מצד שני יושב בדיוק על המשבצת של ברנדון אינגראם. בחירת הדראפט של הלייקרס, והשחקן שאמור להיות קווין דוראנט 2.0. מכיוון שלא נראה שהלייקרס יכולים להגיע למשהו העונה, אין שום סיבה לא לתת לאינגראם כמה שיותר דקות, למעט הנוכחות של דאנג. הלייקרס לא מסתכלים קדימה, ואולי ינסו למנף את הצעירים שלהם לכוכבים גדולים יותר. אל תתפלאו אם ראסל ואינגראם לא יתחילו את העונה בצהוב סגול.

 

הרגע המוזר של הקיץ: הרגע שהסוכן של מוזגוב התקשר לשחקן ואמר לו שסגר עם הלייקרס חוזה של 64 מליון, ומוזגוב שואל אם מדובר על רובל.

 

צפי: עם הסגל הזה לוטרי זה כל מה שהלייקרס יכולים להשיג, השאלה היא האם זה יספיק לשמור על הבחירה. אני עדיין חושב שיהיה טרייד לפני פתיחת העונה.

 

לוס אנג'לס קליפרס

לדף הקבוצה

 

הגיעו: מוריס ספייטס, דווין מארבל,ברייס ג'ונסון (סיבוב ראשון), דייויד מיצ'ינו(ישאר באירופה), דיימונד סטון (סיבוב שני, קיבל חוזה)

 

עזבו: ג'ף גרין, קול אולדריך, פאבלו פריג'יוני,סי ג'י ווילקוקס


מתנדנדים: פול פירס(יפרוש?), ברנדן דאוסן, דווין מארבל (הגיע על תקן חוזה לא מובטח)

 

חמישיה: כריס פול, ג'י ג'י רדיק, לוק אמבה אמוט, בלייק גריפין, דיאנדרה ג'ורדן

 

הקליפרס לא ממש הצליחו למשוך אף אחד ללוס אנג'לס, והתמקדו בעיקר בהשארת שחקני הספסל שלהם (קרופורד, ריברס, ג'ונסון, אמבה אמוט חתמו על חוזים חדשים). לאור מה שעשתה גולדן סטייט, לא להתחזק משמעו להחלש, ונראה שעדיין יש מהלך אחד גדול בשרוול של הקליפרס. השמועות הן שבלייק גריפין ימצא את הדרך החוצה, ובמקומו הקליפרס יקבלו את רודי גיי. ביכולת אין מה להשוות בין השניים, וכל אדם בר דעת היה מעדיף את גריפין. אבל צריך לזכור שאת מרבית העונה שעברה הוא בילה בחוץ עם פציעה לא קלה בשריר הירך, ופציעה קשה בשריר המוח. האם דוק ריברס הבין שהצמד גריפין את ג'ורדן בצבע לא יוביל אותו לשום מקום? האם הוא רוצה לחזק את הקליפרס במקום אחר על חשבון גריפין? ואם כן, אז רודי גיי זה הכי טוב שאפשר למצוא? צריך לזכור ברקע שלכריס פול יש אופציה לסיום מוקדם של החוזה, והוא יוכל לעזוב כבר בקיץ הבא אם לא הבישול של דוק לא ימצא חן בעיניו.

 

הרגע המוזר של הקיץ: אבא ריברס, אמא ריברס ואוסטין ריברס יושבים למו"מ בארוחת שישי. אוסטין טוען שמגיעה לו העלאה כי הוציא את הזבל כל העונה בזמן.

 

צפי: לא ברור עדיין מה התוכניות. בשביל אוהדי הקליפרס אני מקווה שזה לא יהיה רודי גיי.

 

סקרמנטו קינגס

לדף הקבוצה

 

הגיעו: ארון אפללו, אנתוני טוליבר, גארט טמפל, מאט בארנס,ג'ורג'יוס פאפיאניס, סקאל לאביסיירי (סיבוב ראשון), אייזיה קאזינס (סיבוב שני, אין קשר)

 

עזבו: ראג'ון רונדו, קארון באטלר, קווינסי אייסי, סת' קארי


מתנדנדים: רודי גיי (שמועות טרייד)

 

חמישיה: דארן קוליסון, ארון אפללו, רודי גיי, דמארכוס קאזינס, ווילי קאולי סטיין

 

כמו תמיד בקינגס הכל הולך הפוך. הכוכב הגדול שלהם הוא סנטר, יש להם סנטר שבחרו בדראפט הקודם, ועוד סנטר שהביאו מהשוק החופשי, מה יותר הגיוני מלבחור עוד 2 בדראפט? ייגר יכול לשחק עם חמישיה של 2.10 אם בא לו, ואולי הוא יצטרך, כי נכון לכרגע יש לו רק רכז אחד. לאביסיירי בחירה מצויינת ב28, כיוון שהיה מדובר על פוטנציאל לוטרי. המקרה של פאפיאניס לא ממש ברור, אבל גם המקרה של הקינגס, אז זה הולך טוב ביחד.מהשוק החופשי אין שמות גדולים, רק ארון אפללו, מאט בארנס, ו2 שחקני ספסל שקיבלו יותר מדי כסף. כרגע הקינגס מחפשים לסחור ברודי גיי, והשמועות הן שהתמורה היא ג'יי קראודר, שחקן שישתלב מצויין בשיטה ההגנתית של ייגר. אם הטרייד יצליח זו תהיה גניבה של הקינגס. השאלה היחידה שנותרה היא האם קאזינס יהיה שם בתחילת העונה הבאה.

 

הרגע המוזר של הקיץ:

https://twitter.com/boogiecousins/status/746149291249410050

דאמרכוס קאזינס עם הציוץ הזה אחרי הבחירה בסנטר היווני.

 

צפי: קאזינס לא יפתח את העונה הבאה במדי הקינגס.

 

פיניקס סאנס

לדף הקבוצה

 

הגיעו: ג'ארד דאדלי, ליאנדרו בארבוסה,דראגן בנדר, מרקיז כריס (סיבוב ראשון), טיילר יוליס (סיבוב שני)

 

עזבו: מירזה טלטוביץ', סוני ווימס, ג'ון לואר, רוני פרייס


חמישיה: אריק בלדסו, ברנדון נייט, פי ג'י טאקר, ג'ארד דאדלי, אלכס לן\טייסון צ'אנדלר.

 

המון פוטנציאל יש בפיניקס, ואיכשהו הוא נמצא על הספסל, ולא מדובר בקבוצת פלייאוף. דווין בוקר, אלכס לן, דראגן בנדר, מרקיז כריס יעלו מהספסל בזמן שטייסון צ'אנדלר, אריק בלדסו, פי ג'י טאקר וג'ארד דאדלי הותיקים אמורים לפתוח. מילא אם אלה היו מביאים את השמשות לפלייאוף, אבל כנראה שלא, ואולי הגיע הזמן לנקות קצת את הסגל ולתת דקות לצעירים המבטיחים. זה כנראה יקרה מתישהו במהלך העונה. החוזה של צ'אנדלר נראה מציאה לעומת הקיץ האחרון, ואם הסנטר יצליח להשאר בריא, לפיניקס לא תהיה בעיה למצוא לו קונים. צריך לראות מה קורה עם הברכיים של בלדסו לפני שמחליטים אם להמשיך הלאה או לתת לו עוד צ'אנס.

 

הרגע המוזר של הקיץ: דראגן בנדר בחידון חברים

צפי: הותיקים ימצאו בתים חדשים, וישחקו הצעירים לפנינו. פיניקס חושבת על העתיד.